معرفی بهترین برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های دویدن

چه در دویدن تازه کار باشید و چه یک ماراتن باتجربه، پیدا کردن بهترین اپلیکیشن‌های دویدن برای کمک به شما در تعیین اهداف، ثبت معیارها و پیگیری پیشرفت‌تان، کلید پایبندی به یک برنامه تمرینی است. برنامه‌های دویدن معیارهای سلامت و عملکرد مانند سرعت، مسافت، مسافت پیموده شده، ضربان قلب و کالری را ردیابی می‌کنند. آنها همچنین با دویدن‌های آموزشی برنامه‌ریزی شده، مسیرهای دویدن را از طریق GPS ضبط می‌کنند. به طور کلی، برنامه‌های دویدن مکانی را برای ذخیره اطلاعات مربوط به تمرینات، دویدن و سایر فعالیت‌های تناسب اندام و تغذیه در اختیار شما قرار می‌دهند.

برخی از برنامه‌ها برای دانلود و استفاده رایگان هستند، در حالی که برخی دیگر برای دسترسی به ویژگی‌های ممتاز به اشتراک پولی نیاز دارند. بهترین اپلیکیشن‌های دویدن شامل مسیرهای از پیش برنامه‌ریزی‌شده، دویدن مجازی، مربی‌های صوتی، انجمن‌های پشتیبانی، ویژگی‌های اجتماعی و رقابتی و برنامه‌های دویدن شخصی‌شده است. آنها همچنین داده‌های مفیدی را از طریق نمودارها ارائه می دهند تا پیشرفت خود را مشاهده کرده و تنظیمات لازم را انجام دهید. در اینجا بهترین اپلیکیشن‌های دویدن وجود دارد که به شما کمک می‌کند گام‌های خود را بردارید.

در نیمه شب بخوانید:اپلیکیشن‌های کاربردی برای دانشجویان

اپلیکیشن Runkeeper:

به دلیل شهرت طولانی‌مدت خود به عنوان یکی از بهترین اپلیکیشن‌های دویدن برای همه سطوح تناسب اندام است. به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین و آزمایش‌شده‌ترین برنامه‌های دویدن موجود، Runkeeper رتبه‌ی برتر را به دلیل طیف گسترده‌ای از ویژگی‌ها، دقت و همچنین سهولت استفاده به دست آورده است. چه یک دونده‌ی مبتدی یا یک ماراتن باتجربه باشید، این برنامه چیزی برای همه دارد. می توانید از قابلیت GPS برای ردیابی مسافت، سرعت و زمان کلی خود استفاده کنید. همچنین به شما امکان می‌دهد اهدافی را تعیین کنید و پیشرفت‌ خود را تماشا کنید تا با انگیزه بمانید

اگر به دوچرخه‌سواری یا پیاده‌روی و تناسب اندام نیز علاقه دارید، می توانید آن فعالیت‌ها را دنبال کنید. دوندگان برای مسابقات، روال‌های تمرینی شخصی‌سازی‌شده را ارائه می‌دهد که با یادآوری‌های مفید برای نگه داشتن آنها در مسیر کامل است. همه‌ی این ویژگی به صورت رایگان در iOS یا Android در دسترس هستند.

لینک دانلود

اپلیکیشن‌های دویدن

اپلیکیشن MapMyRun:

یکی از جامع‌ترین اپلیکیشن‌ دویدن آنلاین است. این برنامه دویدن با ویژگی‌هایی مانند مربی‌گری صوتی، مسیریابی، نقشه‌های آسان برای مشاهده و تجزیه و تحلیل داده‌ها، یکی از برنامه‌هایی است که باید امتحان کنید. MapMyRun یکی دیگر از اپلیکیشن‌های دویدن است که امتحان خود را پس داده است. ابتدا به عنوان راهی برای اندازه‌گیری مسیرهای دویدن معرفی شد، اما آخرین نسخه ویژگی‌های جالب و مفید بیشتری را در اختیار دوندگان قرار می‌دهد. می‌توانید از آن برای ردیابی دویدن‌های خود و یافتن مسیرهای دویدن به صورت محلی یا شهرهای جدید، و همچنین دریافت بازخورد در مورد آمار خود استفاده کنید تا بتوانید عملکرد خود را بهبود بخشید.

اگر از آن دسته دوندگانی هستید که هرگز نمی‌دانید چه زمانی کفش‌های مخصوص دویدن خود را تعویض کنید، می‌توانید کفش‌های خود را به برنامه اضافه کنید و Gear Tracker زمانی که زمان خرید یک جفت جدید است به شما اطلاع می‌دهد. همچنین می‌توانید به انجمن MapMyRun بپیوندید تا با سایر دوندگان ارتباط برقرار کنید و با چالش های سرگرم کننده انگیزه خود را حفظ کنید. MapMyRun در iOS و Android در دسترس است و با صدها برنامه و دستگاه محبوب دیگر سازگار است و به شما امکان می دهد داده های خود را با Apple Watch، Garmin، Fitbit و موارد دیگر همگام‌سازی کنید.

لینک دانلود

اپلیکیشن‌های دویدن

اپلیکیشن C25K 5K:

یکی دیگر از اپلیکیشن‌های دویدین که دارای روش محبوب پیاده‌روی/دویدن برای تمرین مسافت‌های 5K است که برای دوندگان سطح ابتدایی طراحی شده است که می‌خواهند برای مسابقات تمرین کنند. دوندگان جدید از این که چگونه این برنامه محبوب آنها را از کاناپه به خط پایان یک مسابقه 5K تنها در هشت هفته رساند، خوشحال هستند. با برنامه های تمرینی از پیش طراحی شده، Couch to 5K شما را در سه تمرین در هفته راهنمایی می‌کند و پیشرفت و مسیرهای شما را پیگیری می‌کند.

برای مبتدیان ایده آل است، با ترکیبی از دویدن و پیاده‌روی شروع می‌شود، به تدریج قدرت و استقامت شما را افزایش می‌دهد تا یاد بگیرید که چگونه به یک دویدن معمولی عادت کنید. همچنین در حین دویدن بازخورد شفاهی دریافت خواهید کرد، بنابراین انگیزه خود را برای ادامه تمرین حفظ خواهید کرد. C25K روی هر دستگاه iOS یا Android کار می‌کند.

لینک دانلود

اپلیکیشن‌های دویدن

 

اپلیکیشن Strava:

این برنامه را به دلیل تعهد قوی آن به جامعه، پشتیبانی، توانایی مقایسه زمان‌ها و دویدن با سایر اعضا و چالش‌های گروهی به عنوان یکی از بهترین اپلیکیشن‌های دویدن انتخاب کردیم. اگر جنبه‌های اجتماعی و رقابتی دویدن را دوست دارید، Strava اپلیکیشنی برای شما است. این برنامه به شما امکان می‌دهد زمان‌ها را با سایر اعضای انجمن Strava یا با گروه دوستان خود مقایسه کنید تا انگیزه خود را افزایش دهید. همچنین دارای یک ویژگی ایمنی به نام Beacon است که به حداکثر 3 نفر امکان می‌دهد بدانند شما در کجا در حال دویدن هستید. می‌توانید از Strava در دستگاه iOS یا Android و Apple Watch استفاده کنید.

لینک دانلود

اپلیکیشن‌های دویدن

 

در نیمه شب بخوانید:معرفی بهترین اپلیکیشن‌ های عادت سازی

اپلیکیشن Running by Daily Burn:

اگر به دنبال مربی دویدن هستید، دویدن توسط Running by Daily Burn انتخاب خوبی است. این برنامه به شما امکان می‌دهد به مربی شخصی، برنامه‌های آموزشی سفارشی و دویدن‌های هدایت شده دسترسی داشته باشید. Running by Daily Burn به خاطر مربیگری انگیزشی باورنکردنی خود شناخته شده است و برنامه جدید اجرای آن نیز تفاوتی ندارد. Running by Daily Burn برای دوندگان در تمام سطوح تناسب اندام، آموزش ارائه می‌دهد و می‌توانید از بین سرعت، مسافت، فاصله، دویدن در فضای باز، مبتدی، تردمیل و دویدن‌های سرگرم کننده انتخاب کنید.

همچنین می‌توانید زمان یا مسافت را برای دویدن به تنهایی تنظیم کنید و برنامه به شما سرعت می‌دهد. قبل از اینکه شروع به استفاده از Running by Daily Burn کنید، برنامه از شما می‌خواهد تا اهداف دویدن خود را مشخص کنید، آیا می‌خواهید سریع‌تر شوید، استقامت داشته باشید، اولین مسابقه خود را شکست دهید؟ و همچنین از شما که چند تمرین در هفته می‌توانید انجام دهید. این به برنامه ایده خوبی می‌دهد که چه نوع اجراهایی را برای شما انتخاب کند. به همین ترتیب، این برنامه با گرم کردن هدایت شده برای کشش عضلات و جلوگیری از آسیب دیدگی، و توانایی به اشتراک گذاری بهترین دویدن خود با سایر ورزشکاران برای رقابت بیشتر، بلند شدن و رفتن را آسان می‌کند.

لینک دانلود

 

اپلیکیشن Charity Miles:

یکی دیگر از اپلیکیشن‌های دویدن است که به کاربران بستری می‌دهد تا به یک موسسه خیریه مورد علاقه خود پول اهدا کنند و در عین حال سلامتی خود را بدست آورند. Charity Miles به شما کمک می‌کند با اهدای پول برای هر مایلی که برای خیریه می‌دوید، مایل های خود را معنادارتر و با انگیزه‌تر کنید. شما فقط کافی است این برنامه رایگان را باز کنید، یک موسسه‌ی خیریه انتخاب کنید و با هر مایلی که می‌دوید، دوچرخه‌سواری می‌کنید یا پیاده می‌روید شروع به جمع‌آوری پول خواهید کرد. همچنین می‌توانید با دوستان در حال اجرا تیم‌هایی تشکیل دهید. برای حفظ انگیزه، Charity Miles به شما یادآوری می‌کند که بدوید و به جمع‌آوری پول ادامه دهید. می توانید از Charity Miles در هر دستگاه iOS یا Android استفاده کنید.

لینک دانلود

 

اپلیکیشن MyFitnessPal:

دستیابی به اهداف سلامتی با MyFitnessPal آسان‌تر است. این برنامه‌ی تناسب اندام به شما امکان می‌دهد دویدن‌های تمرینی و پیشرفت کاهش وزن خود را ترسیم کنید و برای حمایت با دوستان خود ارتباط برقرار کنید. اگر می‌خواهید با دویدن مقداری وزن کم کنید، اپلیکیشن MyFitnessPal می‌تواند به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند. این اپلیکیشن به شما امکان می‌دهد تمام کالری‌ها و دویدن‌های خود را در یک مکان ردیابی کنید. همچنین به شما امکان می‌دهد بر اساس اهداف کالری روزانه خود بدانید چه مقدار کالری باقی مانده است. می‌توانید پیشرفت تناسب اندام و کاهش وزن خود را ترسیم کنید و با دوستان خود در برنامه ارتباط برقرار کنید و انگیزه خود را حفظ کنید. MyFitnessPal در iOS و Android در دسترس است و با برنامه‌ها و دستگاه‌های دیگر از جمله Fitbit، Strava، Runkeeper و Runtastic همگام‌سازی می‌شود.

لینک دانلود

 

اپلیکیشن Nike+ Run Club NRC:

برنامه‌ی Nike + Run Club یک انتخاب عالی برای دارندگان ساعت اپل است و استفاده از آن رایگان است. یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های دویدن در اپ استور برای آیفون و اپل واچ، Nike+ Run Club یک برنامه‌ی فوق‌العاده و همه کاره است. این برنامه رایگان، ردیابی GPS، تمرینات صوتی، چالش‌های هفتگی و ماهانه فاصله را برای حفظ انگیزه شما و برنامه‌های مربیگری شخصی ارائه می‌دهد. می‌توانید برای دسترسی به لیست‌های پخش انتخابی که مخصوص اجراهای شما هستند، به Apple Music یا Spotify متصل شوید. اگر یک دونده اجتماعی هستید، فرصت رقابت با دوستان و تشویق یکدیگر در طول دویدن را خواهید داشت. Nike+ Run Club برای دوندگان دارای ساعت اپل که می‌خواهند در طول دویدن خود آمار و بازخورد داشته باشند، اما نمی‌خواهند گوشی هوشمند حمل کنند، عالی است. برای دستگاه های اندرویدی نیز موجود است.

لینک دانلود

 

در نیمه شب بخوانید:معرفی ۲۰ اپلیکیشن کاربردی ایرانی

اپلیکیشن Runtastic:

یک ابزار عالی برای دوندگان ماراتن است که به یک مکان برای ذخیره‌‌ی مسیرهای دویدن، دوهای تمرینی، آمار و اطلاعات قبل از مسابقه نیاز دارند. با این برنامه که تمام دویدن‌های شما را ردیابی می‌کند و برنامه‌های آموزشی برای ماراتن‌ها و مسابقات دیگر ارائه می‌دهد، در ماراتن بعدی خود به اهداف خود برسید. شما می‌توانید تمام مسیرها و آمار خود را ذخیره کنید، بنابراین با تلاش برای شکست دادن رکوردهای شخصی خود انگیزه خود را حفظ می‌کنید. این برنامه را می‌توان در دستگاه های iOS و Android استفاده کرد و با برنامه های دیگر مانند MyFitnessPal و همچنین دستگاه‌های Garmin همگام‌سازی کرد.

لینک دانلود

چه در دویدن تازه کار باشید و چه برای یک ماراتن تمرین کنید، پیدا کردن اپلیکیشن‌های دویدن مناسب می‌تواند به شما کمک کند تمرکز و مسیر رسیدن به اهداف خود را حفظ کنید. یک برنامه‌ی عالی برای شروع Runkeeper است. این اپلیکیشن جامع، مناسب برای تمام سطوح دویدن و آسان برای استفاده است. تمام ابزارهایی را که برای شروع به آن نیاز دارید در اختیار شما قرار می‌دهد. به علاوه، آن را با هزاران نکته‌ی مفید برای پایبندی به برنامه‌ی تمرینی یا برنامه‌ی مسابقه خود ارائه می‌دهد. اگر به دنبال برنامه‌ای هستید که کلاس‌های دویدن و مربیگری ارائه دهد، Running by Daily Burn را در نظر بگیرید. اما اگر به پشتیبانی، برنامه‌های آموزشی ساختاریافته و تشویق نیاز دارید، C25K را بررسی کنید.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

لیست قله های طرح سیمرغ برای کوهنوردی + ارتفاع و شهر قله

لیست قله های طرح سیمرغ برای کوهنوردی + ارتفاع و شهر قله

در این مقاله از وبسایت نیمه شب، به ارائه لیست قله‌های طرح سیمرغ برای کوهنوردی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *