معرفی بهترین اپلیکیشن‌ های عادت سازی

برای ایجاد یک عادت جدید (و حفظ آن)، باید هر روز به انجام دادن آن ادامه دهید. این کار خیلی هیجان‌انگیز نیست اما با استفاده از اپلیکیشن‌ های عادت سازی ممکن است ردیابی و پیشرفت به سمت عادت جدیدتان، تبدیل به کاری سرگرم‌کننده شود.

اپلیکیشن‌ های عادت سازی

البته یک اپلیکیشن، تنها بخشی از کار را انجام می‌دهد و شما همچنان باید از مقداری اراده برای رسیدن به اهداف خود برخوردار باشید اما توانایی ردیابی این عادت‌ها می‌تواند به شما در حفظ عادات و فعالیت‌های جدید کمک کند. این عادات جدید لازم نیست کارهای نسبتا سخت‌تری مانند خوردن روزانه سالاد همراه ناهار باشد. عادت‌های جدید می‌تواند چیزی به سادگی خواندن چند فصل از یک کتاب به صورت شبانه باشد یا زمانی را صرف آن پروژه شخصی سرگرم کننده‌ای کنید که به نظر می‌رسد همیشه عقب می‌اندازید. در هر صورت، پیگیری پیشرفتتان در اپلیکیشن‌ های عادت سازی می‌تواند هم سرگرم‌کننده و هم رضایت‌بخش باشد. این همان کاری است که این برنامه‌ها انجام می‌دهند و شما را به انجام کار «درست»، ترغیب می‌کنند.

SuperBetter

اپلیکیشن‌ های عادت سازی

SuperBetter که هم برای iOS و هم Android در دسترس است، طوری با شما رفتار می‌کند که گویی یک ابرقهرمان مشتاق هستید. هر حرکتی که در زندگی روزمره انجام می‌دهید، شما را یک قدم به بهترین بودن نزدیک‌تر می‌کند. اگر به دنبال اپلیکیشنی هستید که در طراحی آن، از علم و آزمایش استفاده شده باشد، SuperBetter اپلیکیشنی است که باید درنظر بگیرید. این برنامه توسط دکتر جان مک گونیگال طراحی شده است (وی به خاطر نظریه‌های «بازی‌سازی» که از پاداش دادن به سلامت و تندرستی شخصی مانند بازی‌های ویدیویی حمایت می‌کند، شناخته شده است). در طراحی این اپلیکیشن همچنین از نتایج دو آزمایش بالینی در مورد استفاده از ابزارهای دیجیتال برای تقویت عادت‌های خوب استفاده شده است.

می‌توان مجموعه‌ای از تجربیات از پیش بارگذاری شده را انتخاب کرد که با اهداف آشنا، مانند نوشیدن آب بیشتر، راه رفتن بیشتر یا حتی در آغوش گرفتن خود همراه است. شما همچنین می‌توانید اهداف خود را تعیین کنید و آن‌ها را با جاه‌طلبی‌های خاص خود گره بزنید. در هر مورد، این هدف چیزی بیشتر از یک کار ساده «برای انجام دادن» و با این توضیح همراه است که چرا هر کاری که انجام می‌دهید، گام مثبتی برای سلامت روان شما است. این اپلیکیشن به شما امتیاز می‌دهد و رشد ذهنی، عاطفی، اجتماعی و فیزیکی شما را بررسی می‌کند.

دانلود برای اندروید | iOS

Productive – Habit Tracker

اپلیکیشن‌ های عادت سازی

Productive  یک برنامه ایجاد عادت است و بسیار شبیه به یک برنامه معمولی لیست وظایف به نظر می‌رسد. تفاوت در اینجاست که تعداد دفعات حفظ عادات شما را ردیابی می‌کند و در حین دستیابی به یک هدف، به شما با یک تبریک پاداش می‌دهد.

این اپلیکیشن برای موارد استانداردی مانند تشویق شما به پیاده روی منظم، پختن یک وعده غذایی سالم یا حتی به یاد آوردن مصرف داروهایتان بسیار خوب عمل می‌کند. همچنین می‌توانید یادآوری‌های هوشمند را در طول یک بخش کلیدی از روز ترتیب دهید و می‌توانید طوری برنامه‌ریزی کنید تا وظایف خاصی را در «سالم‌ترین» زمان ممکن انجام دهید.

دانلود برای iOS

Todoist

اپلیکیشن‌ های عادت سازی

اگرچه Todoist در اصل یک برنامه معمولی برای لیست وظایف است اما از طریق ویژگی Karma، به ایجاد عادت‌های جدید کمک می‌کند. این اپلیکیشن، مدیریت وظایف شما را ردیابی می‌کند و نتایج را در نمودارهای رنگی و با درک آسان، نمایش می‌دهد. این برنامه، پیشرفت شما را ردیابی می‌کند و نمودارهای به روز شده با روندها و الگوهای مختلف در طول زمان را ارائه می‌دهد.

بیشتر بخوانید: بهترین برنامه‌های To do lists برای اندروید، آیفون و دسکتاپ

همه دوست دارند نتایج مشخصی را از هر هدفی که روی آن کار می‌کنند ببینند؛ بنابراین نمودارهای رنگی در Todoist، یک انگیزه خوب است. این برنامه شاید شبیه به اپلیکیشن SuperBetter نباشد اما به عنوان ترکیب یک برنامه معمولی لیست وظایف و اپلیکیشن عادت سازی، عالی عمل می‌کند. همچنین به عنوان یک برنامه مبتنی بر وب و همچنین از طریق Android و iOS در دسترس است؛ بنابراین می‌توانید در دستگاه‌های مختلف به آن دسترسی داشته باشید.

دانلود برای اندروید | iOS

!Way of Life

وقتی صحبت از شکل گیری عادت می‌شود، اپلیکیشن !Way of Life عالی می‌کند. این برنامه فقط داده‌های هفتگی را در مورد عملکرد شما ردیابی نمی‌کند بلکه اگر بخواهید، می‌تواند این داده‌ها را تا بازه 2 ساله نیز گسترش دهد. هدف آن، تشویق شما به انجام مکرر کارهای کوچک است، از نوشیدن آب بیشتر گرفته تا انجام تمرینات ورزشی. کافی است کادری را علامت بزنید تا نشان دهد که آن هدف را کامل کرده‌اید و یا می‌توانید یادداشت‌هایی اضافه کنید، مثلاً در مورد اینکه چطور ایجاد یک عادت جدید، به بهتر شدن حال شما کمک کرده است.

یادآوری‌ها را می‌توان برای هر زمان دلخواهی تنظیم کرد و می‌توان آن‌ها را با پیام‌ها و زنگ هشدار سفارشی همراه کرد تا توجه شما را بیشتر جلب کنند. این اپلیکیشن، یک تابلوی امتیاز با بازخورد فوری ارائه می‌دهد و نمودارهای میله‌ای و دایره‌ای جذابی دارد که به شما احساس خوبی نسبت به خودتان می‌دهد. این برنامه به صورت رایگان برای iOS و Android در دسترس است.

دانلود برای اندروید | iOS

Done

عملکرد اپلیکیشن Done همانطور که از نامش پیداست، ساده است. این برنامه به صورت رایگان، 3 عادت یا هدف را ردیابی می‌کند که می‌توانید این تعداد را با پرداخت 5 دلار، نامحدود کنید. نمودارهای میله‌ای بزرگ، نحوه پیشرفت شما و هدف شما را مشخص می‌کند و در کنار آن، یک رابط تقویم وجود دارد که بهترین روزهای شما را نشان می‌دهد.

اساساً، این برنامه بر پایه ایده ایجاد عادات خوب شکل گرفته است و همه چیز در آن، به شکلی از نمودار نمایش داده می‌شود. این بدان معناست که برای دیدن اینکه چقدر در حفظ عادات خود خوب عمل می‌کنید، عملکردی فوق العاده دارد. انتظار نداشته باشید که این برنامه عادات شما را تحلیل کند اما برای آن که بفهمید روزهای «خوب» شما چه زمانی هستند، عالی است. این اپلیکیشن فقط برای iOS در دسترس است.

دانلود برای iOS

شروع سال جدید به اندازه هر زمان دیگری، فرصت خوبی برای فکر کردن در مورد برخی از عادات مثبت و سالمی است که می‌خواهید ایجاد کنید و شاید برخی از عادات منفی و ناسالمی که می‌خواهید پشت سر بگذارید. شاید کاری را با اراده بالا شروع کرده‌اید و در میانه راه، آن را پشت گوش انداخته‌اید. از ایجاد آن عادات خوب دست نکشید زیرا اپلیکیشن‌ های عادت سازی بسیار خوبی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا به اهدافتان دست یابید. در این مقاله، تعدادی از این اپلیکیشن‌ها را معرفی کردیم.

FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی هادی اسماعیل زاده

همچنین ببینید

آموزش ثبت نقشه اسنپ

آموزش ثبت کسب و کار و بیزینس روی نقشه اسنپ

استفاده از تاکسی اینترنتی هر روز بیشتر و همه گیرتر می‌شود. با توجه به این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.