طرز تهیه ی ماکارون های رنگی

ماکارون رنگی یک شیرینی خوشمزه فرانسوی است، که با پر کردن با کرم های خوشمزه ایی که بین دو پوسته ظریف قرار گرفته است تهیه میشود. اکثر دستور العمل های ماکارون بر روی یک رنگ و طعم متمرکز هستند، اما اگر بخواهید دسته ای رنگارنگ تری تهیه کنید، چه؟ چه بخواهید یک دسته از ماکارون ها را با استفاده از تمام رنگ های رنگین کمان را درست کنید، یا بخواهید یک عدد از ماکارون های چند رنگ را تهیه کنید، ممکن است دشوار به نظر برسد، اما در واقع بسیار ساده است!

ماکارون رنگی

مواد لازم:

2 فنجان (200 گرم؛ 7 اونس) شکر قنادی

1 فنجان (100 گرم؛ 3.5 اونس) آرد بادام

3 عدد سفیده تخم مرغ در دمای اتاق

کمی نمک

3 قاشق غذاخوری (40 گرم؛ 1.4 اونس) شکر گرانول یا پودر قند الک شده

رنگ خوراکی ژلی

طعم دهنده (اختیاری)

با این حجم از مواد میتوانید 20 تا 30 ماکارون درست کنید.

در نیمه شب بخوانید:طرز تهیه شیرینی ناپلئونی با خمیر هزارلا به روش قنادی

 

 مرحله 1 از 4:

 

آماده کردن خمیر

1. شکر و آرد بادام را به مدت 30 ثانیه یا تا زمانی که مخلوط شوند مخلوط کنید. شکر شیرینی پزی و آرد بادام را ترجیحا با ترازو آشپزخانه اندازه بگیرید و در غذاساز اضافه کنید. آنها را چند ثانیه مخلوط کنید تا کاملا مخلوط شوند. می توانید این کار را با هم زن نیز انجام دهید.

2. مخلوط بادام و شکر را الک کنید. یک الک ریز و توری را روی یک کاسه بزرگ همزن قرار دهید، سپس شکر بادام را داخل آن بریزید. به آرامی به کناره الک بزنید تا شکر بادام داخل کاسه الک شود. اگر بیش از 2 قاشق غذاخوری (29.6 میلی‌لیتر) (30 گرم) شکر بادام در الک باقی مانده است، مقداری که در الک باقی مانده است خرد کنید و دوباره در کاسه الک کنید.

3. تخم مرغ ها و نمک را در یک همزن تمیز، خشک و بدون چربی بریزید. آنها را روی دور متوسط ​​به مدت 1 دقیقه هم بزنید ، سپس 3 دقیقه با دور متوسط ،  هم بزنید. اگر بتوانید کاسه را وارونه کنید و سفیده تخم مرغ تکان نخورد کار خود را درست انجام داده اید.

4. شکر گرانول الک شده را داخل تخم مرغ ها بریزید. ابتدا 3 قاشق غذاخوری (40 گرم؛ 1.4 اونس) شکر گرانول را الک کنید. و هر بار 1 قاشق غذاخوری (14.8 میلی لیتر) (15 گرم؛ 0.53 اونس) از آن را در داخل تخم مرغ های زده شده بریزید.

5. سپس مخلوط بادام و شکر را به کمک یک کاردک لاستیکی در تخم مرغ بریزید. شکر بادام و آرد الک شده را داخل کاسه بریزید. به آرامی آن را با استفاده از کاردک لاستیکی خود هم بزنید. توجه کنید که این ترکیب را بیش از حد مخلوط نکنید.

 مرحله 2 از 4:

 

رنگ آمیزی خمیر

 

1. خمیر را در کاسه ها تقسیم کنید. اینکه خمیر را به چند کاسه تقسیم کنید بستگی به رنگ های مورد نظر ماکارون دارد. شما باید این کار را انجام دهید حتی اگر می خواهید چندین رنگ در یک ماکارون وجود داشته باشد.

ماکارون رنگی

2. 1 تا 2 قطره رنگ خوراکی را در هر کاسه بریزید. در صورت تمایل می توانید رنگ بیشتری اضافه کنید، اما ابتدا با 1 تا 2 قطره شروع کنید. رنگ خوراکی ژله ای بسیار غلیظ است پس بهتر است با کم شروع کنید. در این مرحله می توانید مقداری طعم دهنده مانند وانیل نیز اضافه کنید.

ماکارون رنگی

دقت کنید که از رنگ خوراکی ژلی استفاده کنید نه رنگ مایع. رنگ خوراکی مایع می تواند قوام خمیر را تغییر دهد و ماکارون ها را خراب کند.

3.اجازه دهید خمیر به مدت 10 تا 30 دقیقه استراحت کند.

4.قیف خامه را با یک رنگ جداگانه از خمیر پر کنید. نوک قیف را جدا کنید، و یک نوک گرد ½ اینچی (1.27 سانتی متری) را وارد کنید. قیف را در لیوانی بلند قرار دهید. در هر قیف یک رنگ خمیر بریزید. اگر ماکارون های چند رنگ می خواهید، انتهای آن را برش ندهید یا نوک های گرد 1.27 سانتی متری را اضافه نکنید.

5. اگر ماکارون های رنگارنگ می خواهید، قیف های خود را در یک کیسه بزرگتر قرار دهید. انتهای کیسه بزرگ را ببرید و یک کوپلر 3 قسمتی را وارد کنید. سه تا از کیسه های پر شده خود را در کیسه بزرگتر قرار دهید. انتهای آنها را از طریق کوپلر به پایین بکشید (یکی از هر سوراخ)، سپس نوک آن ها را ببرید. یک نوک گرد ½ اینچی (1.27 سانتی متری) را در کوپلر قرار دهید.

ماکارون رنگی

قسمت 3 از 4:

 

شکل دهی خمیر

1. از ورق شیرینی پزی روغنی استفاده کنید و با استفاده از قیف خمیر را روی آنها اضافه کنید. نوک آن را عمود بر کاغذ نگه دارید، سپس دایره های کوچکی از خمیر را فشار دهید و مطمئن شوید که قالب را پر کنید. اگر نتوانستید هیچ الگوی پیدا کنید، دایره‌ها را کوچک‌تر از آنچه می‌خواهید ماکارون‌های شما باشند، اضافه کنید. حدود 1½ تا 2 اینچ (3.81 تا 5.08 سانتی متر) ایده آل خواهد بود.

2. روی ورقه های پخت ضربه بزنید تا از شر هرگونه حباب هوا خلاص شوید. میتوانید انگشت خود را خیس کنید و دایره خود را منظم تر کنید‌.

3. در صورت تمایل مقداری شکر رنگی برای بافت بهتر اضافه کنید. همچنین می توانید به جای آن از بادام آسیاب شده یا کمی دارچین آسیاب شده استفاده کنید. سعی کنید از رنگ های همسان استفاده کنید، به عنوان مثال، شکر صورتی روی ماکارون های صورتی عالی به نظر می رسد. همچنین می‌توانید از رنگ نقره‌ای روی ماکارون‌های بنفش و از تکه‌های طلا روی رنگ سبز استفاده کنید.

4.اجازه دهید ماکارون ها 45 تا 60 دقیقه استراحت کنند. در این مدت خمیر پخش می شود و سفت می شود. با این حال، به خاطر داشته باشید که پوسته ماکارون گاهی اوقات ممکن است نیاز به استراحت بیشتری داشته باشد، به خصوص اگر مرطوب باشد. اگر پوسته هنوز چسبنده است، نیاز به استراحت بیشتری دارد. اگر دیگر چسبناک نیست، می توانید به مرحله بعدی بروید.

در نیمه شب بخوانید:طرز تهیه شیرینی زبان خانگی

مرحله  4 از 4:

 

پخت و تمام کردن ماکارون

 

1. فر را از قبل با دمای 325 درجه فارنهایت (163 درجه سانتیگراد) گرم کنید.

2.ماکارون ها را به مدت 10 دقیقه بپزید. در نیمه های زمان پخت، بهتر است تابه را بچرخانید. به این ترتیب، اگر فر شما یکنواخت گرم نمی شود، می توانید مطمئن باشید که ماکارون های شما به طور یکنواخت پخته می شوند.

 

3. اجازه دهید ماکارون ها روی سینی فر کاملا خنک شوند.  وقتی ماکارون ها خنک شدند، می توانید آنها را از ورقه پخت جدا کنید. با احتیاط با آنها رفتار کنید زیرا بسیار شکننده خواهند بود.

در هنگام خنک شدن آنها کرم مخصوص خود را که میخواهید بین دو ماکارون قرار دهید آماده کنید.

کرم مخصوص ماکارون:

مواد لازم

5 اونس (140 گرم) کره، نرم شده

10 اونس (280 گرم) شکر قنادی

1 تا 2 قاشق غذاخوری شیر

1 قاشق چایخوری عصاره وانیل

کره را در کاسه ای بریزید و آن را بزنید تا یکدست و پفکی شود. از مخلوط کن دستی یا غذاساز استفاده کنید. استفاده از آنها کار را بسیار آسان تر خواهد کرد.

نیمی از شکر قنادی را اضافه کنید. آن را به کره بزنید تا یکدست شود. اضافه کردن شکر به صورت کم کم به کره زمان کافی برای جذب آن می دهد. این به شما بافت نرم تری می دهد. اگر از همزن دستی استفاده می کنید، با سرعت کم شروع کنید.  برای اینکه بافت نرم تر شود ابتدا شکر را الک کنید.

بقیه شکر، شیر و وانیل را اضافه کنید. در این مرحله میتوانید به جای وانیل از طعم دهنده های دیگر استفاده کنید.

برای اینکه رنگ کرم مخصوص خود را سفارشی کنید، کمی رنگ مایه به آن اضافه کنید. رنگ خوراکی ژلی راحت تر با کرم مخصوص شما مخلوط می شود.

مواد را با همزن بزنید تا یکدست شود. حدود سه دقیقه طول خواهد کشید. هیچ گونه رگه یا توده نباید وجود داشته باشد. اگر از همزن دستی استفاده می کنید، می توانید پس از مخلوط شدن شکر، سرعت را بالا ببرید.

بافت را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تنظیم کنید. این به ترجیحات شما بستگی دارد. اگر کره خیلی نازک بود مقداری شکر اضافه کنید. اگر خامه خیلی غلیظ بود مقداری شیر به آن اضافه کنید. با یک یا دو قاشق غذاخوری شروع کنید، مخلوط کنید و در صورت نیاز مقدار بیشتری اضافه کنید.

4. حال که کرم خود را آماده کردید. متناسب با رنگ آن به کرم خود طعم اضافه کنید.

ماکارون رنگی

5. ماکارون ها را پر کرده کرم را روی آن بزنید و روی هم فشار دهید. نیمی از ماکارون را زیر و رو کنید. به هر یک حدود 1 قاشق چایخوری از کرم مخصوص اضافه کنید.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

غذاهای نونی برای شام

برای مهمانی و دورهمی ها شام چی درست کنم که همه راضی باشند؟

زمانی که نام مهمانی و دورهمی به گوش می رسد، یک مادر ایرانی به دنبال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *