برای مهمانی و دورهمی ها شام چی درست کنم که همه راضی باشند؟

زمانی که نام مهمانی و دورهمی به گوش می رسد، یک مادر ایرانی به دنبال تدارک بهترین شام و دسر خواهد بود زیرا به نوعی پای آبروی او در میان است. به همین خاطر تمامی افرادی که قصد گرفتن مهمانی دارند در انتخاب نوع غذایی که می خواهند سرو کنند حساسیت ویژه ‌ای به خرج می ‌دهند و گاهاً همین اتفاق باعث می ‌شود انتخاب یک غذا برای مهمانی دورهمی و مجالس سخت شود. در این مقاله قصد داریم در چهار بخش غذا های متفاوتی که مناسب مهمانی شام هستند را معرفی کنیم.

انواع کباب

انواع کباب

اولین و شاید بهترین گزینه برای شام مهمانی پخت انواع کباب است. انواع کوبیده مرغ و گوشت قرمز یا کباب تابه ای و کباب لقمه می تواند به صورت نونی یا با برنج در مهمانی سرو شود. به دلیل اینکه ذائقه اکثر ایرانی ها با غذا های کبابی سازگار است انتخاب چنین شامی می تواند تمامی افراد آن مهمانی را راضی نگه دارد. همچنین پخت آن نیز مدت زمان زیادی از شما نمی گیرد و مرد خانواده نیز می تواند در پخت به شما کمک کند. چون به نوعی تخصص مردان ایرانی پخت کوبیده و جوجه در خانه و طبیعت است.

انواع پاستا

انواع پاستا نیز می تواند گزینه بسیار جذاب برای مهمانی باشد. پاستا نوعی غذای لاکچری و فرنگی نیز محسوب می ‌شود و اگر بتوانید چند مدل پاستا را برای مهمانی آماده کنید افراد مختلف را راضی نگه داشته اید. انواع پاستای گوشت و سبزیجات برای افرادی که دوست دارند غذا های با گوشت و بدون گوشت میل کنند مناسب استو همچنین اگر می خواهید یک پاستای ساده را آماده کنید مقاله طرز تهیه پاستای ساده در مجله اسنپ اکسپرس می ‌تواند به شما در این زمینه کمک کند. ماکارونی عادی نیز می تواند برای افرادی که علاقه به طعم پاستای فرنگی ندارند مناسب است. منظور از ماکارونی عادی همان نوع پخت پاستا به سبک ایرانی است که ماکارونی را دم می کنند.

غذاهای نونی برای شام

غذاهای نونی برای شام

چند غذای نونی را نیز اگر با سلیقه و انتخاب درست، آماده کنید برای شام مناسب خواهد بود. فرض کنید سفره شام را انداخته اید و چند پرس میرزا قاسمی لذیذ، چند عدد کباب تابه ای، مقداری کال کباب و یک مرغ شکم پر در میان سفره قرار دارد. چه کسی از چنین شامی ناراضی خواهد بود؟. شامی که می ‌تواند با یک نان سنگک و بربری داغ و مخلفاتی چون گوجه و خیار شور نوش جان شود و در کنار آن یک دوغ نعنایی نیز قرار بگیرد. این غذا ها نیز می توانند بسیار مناسب برای شام باشد و زمان پخت هر کدام از آن ها نیز بسیار کوتاه است.

غذاهای برنجی برای شام

غذاهای برنجی برای شام

شاید اصلی ترین گزینه هر فرد برای شام مهمانی، انواع غذا های برنجی باشد. حال این غذا های برنجی می ‌تواند به صورت اختصاصی مانند عدس پلو، لوبیا پلو و استانبولی سرو شود و یا در کنار آن انواع خورشت اصیل ایرانی سرو گردد. به شما پیشنهاد می کنیم اگر قرار است یک مهمانی دورهمی داشته باشید خورشت فسنجان یا خورشت خوشمزه اصیل جنوبی مانند قلیه ماهی را آماده کنید.

اگر قرار است تعداد مهمان های شما بیش از ۱۰ یا ۲۰ نفر باشند بهتر است از خورشت هایی مانند قیمه یا قرمه سبزی را آماده کنید تا بتوانید به راحتی در مقیاس بالا غذا را آماده نمایید و تمامی ذائقه ها را نیز راضی نگه دارید. چون معمولا کمتر کسی در ایران از طعم قیمه و قرمه سبزی ناراضی خواهد بود. البته پخت یک ته چین مرغ لذیذ نیز می تواند گزینه ای بسیار جذاب برای شام مهمانی باشد.

به طور کلی انتخاب یک شام مهمانی شاید کار دشواری باشد اگر خودتان سخت بگیرد.  غذاهای دیگری مانند آبگوشت اصیل ایرانی یا قیمه نثار و ماهی دودی نیز می تواند مناسب برای شام مهمانی باشد. انتخاب شما دقیقاً وابسته به تعداد افراد و مدت زمانی که می خواهید صرف آماده ‌سازی شام کنید خواهد بود.

 

منبع : مجله اسنپ اکسپرس

درباره‌ی زهرا علیون

همچنین ببینید

دستور تهیه 10 نوع غذای خوشمزه و مقوی با جگر

دستور تهیه 10 نوع غذای خوشمزه و مقوی با جگر

در مقالات پیشین از وبسایت نیمه شب، به آموزش انواع غذا پرداخته شد و حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *