ویژگی آژانس گردشگری | یک آژانس گردشگری موفق چه ویژگی هایی دارد؟

بدون شک برای همه ما انسان‌ها سفر کردن یکی از بهترین سرگرمی‌ها و تفریحات است. همه ما برای تفریح و همچنین کسب تجربه‌های جدید به سفر می‌رویم. در مقالات قبلی درباره سفر به بسیاری از شهرها و کشورها صحبت کردیم. در یکی از مقالات نیز به موضوع اقدامات لازم قبل از سفر خارجی پرداختیم که شاید مطالعه آن برای شما مفید باشد. اما بدون شک در هر سفری داشتن امنیت و راحتی در سفر دو موردی است که برای همه ما اهمیت دارد. این مورد روی کیفیت سفر شما تاثیر مستقیم دارد و برای داشتن آن باید در انتخاب آژانس مسافرتی خود دقت زیادی داشته باشید. در این مقاله از وب سایت نیمه شب به معرفی ویژگی های آژانس گردشگری می‌پردازیم.

ویژگی آژانس گردشگری

آژانس های گردشگری اقدام به انجام کارهایی می‌کنند که در میزان آسایش شما در سفر و همچنین کیفیت سفر شما تاثیر مستقیم دارد. اقداماتی مانند رزرو هتل، رزرو بلیط هواپیما، تراکنش های مختلف، ارائه ی بیمه ی مسافرتی، مذاکره با آژانس های دیگر، ارسال بلیط و راهنمایی و مشاوره دادن به مشتریان برخی از وظایف آژانس های گردشگری می‌باشند. اما طبیعتا در صورتی می‌توانید از سفر خود و آژانس مسافرتی انتخابی خود رضایت داشته باشید که آن آژانس گردشگری برنامه دقیقی برای رسیدگی به تمامی این امور داشته باشد. در ادامه این مقاله به معرفی چند مورد از مهم‌ترین ویژگی‌های آژانس های گردشگری می‌پردازیم تا بتوانید در تشخیص و انتخاب یک آژانس مسافرتی با کیفیت بهتر عمل کنید.

اطلاعات به روز داشته باشید

باید بدانید که در یک آژانس گردشگری موفق کارکنانی فعالیت دارند که به صورت مرتب اطلاعات خود را درباره مناطق مختلف به روز می‌کنند. این کارکنان باید در رابطه با این موضوع بسیار ماجراجو باشند تا بتوانند با علاقه و احساس مسئولیت اطلاعات مفیدی در اختیار مخاطبان قرار دهند. حال این افراد می‌توانند این اطلاعات را به صورت فیزیکی و یا از طریق مطالعه به دست بیاورند. برای مطالعه در این زمنیه هم چه منبعی بهتر از اینترنت و وب سایت‌های مختلف. بدون شک اگر شما بتوانید اطلاعات بروز و منحصر بفردی را در اختیار مخاطبین خود قرار دهید‚ بهتر می‌توانید اعتماد او را جلب کنید و مشاوره بهتری خواهید داد. اگر مخاطب شما تصور کند که شما به اندازه کافی اطلاعات ندارید‚ قطعا به آژانس گردشگری شما اعتماد نخواهد کرد. پس کشف کردن مناطق مختلف و جذاب دنیا از ویژگی‌های مهم یک آژانس گردشگری خوب است.

همیشه به دنبال این باشید که خدمات خود را با کیفیت بالا در اختیار مشتریان قرار دهید.

در اینترنت فعالیت داشته باشید

ما امروز در دورانی زندگی می‌کنیم که همه ما به نوعی ساعاتی از شبانه روز را در فضای مجازی سپری می‌کنیم. بدن شک هر یک از ما بارها و بارها شاهد موفقیت کسب و کارهایی بوده‌ایم که تنها در فضای مجازی فعالیت داشته‌اند. این یعنی فعالیت در این فضا می‌تواند باعث به وجود آمدن اعتبار برای کسب و کار شما شود. پس اگر بخواهید از روش‌های دیگری اعتبار کسب کنید و کسب و کار خود را رونق بدهید توصیه می‌کنیم که حتما از پتانسیل موجود در فضای اینترنت استفاده کنید.

سعی کنید در فضای مجازی فعالیت داشته باشید و جایگاه خوبی را در این فضا به دست بیاورید. سعی کنید با راه اندازی یک وب سایت اطلاعات زیاد و مفیدی را در اختیار کاربران خود قرار دهید. باید بدانید که چون در حال حاضر هر یک از ما برای انتخاب مقصد سفر بارها و بارها در اینترنت جستجو می‌کنیم‚ پس قطعا بخش قابل توجهی از مراجعه کنندگان شما نیز از طریق وب سایت با آژانس گردشگری شما آشنا خواهند شد.

همیشه در تلاش باشید که آژانس گردشگری شما همیشه در دسترس کاربران بوده و پاسخگویی آنلاین با سرعت بالا داشته باشید. هر چه راه‌های ارتباط با کاربران خود را شاده‌تر کنید بدون شک مراجعه کنندگان بیشتری را به خود جذب خواهید کرد. علاوه بر این مشتریان هرگز در بین آژانس‌های گردشگری آن موردی را انتخاب نمی‌کنند که نتوانند با آن ارتباط ساده و در دسترسی برقرار کنند. باید سعی داشته باشید که در بازار  رقابتی امروز از هر نظری از رقیبان خود در بازار امتیاز بالاتری را از نظر مشتریان کسب کنید. رزرو آنلاین‚ پاسخدهی سریع و … از مواردی هستند که می‌توانند در جلب توجه مشتریان تاثیر شگفت انگیزی داشته باشند.

در دسترس بودن یکی از عوامل بسیار موثر در موفقیت آژانس گردشگری در این دوران است.

برنامه‌های خلاقانه داشته باشید

شما برای داشتن یک آژانس گردشگری موفق حتما باید برنامه‌ای را تدوین کنید که در وهله اول منظم و سپس خلاقانه باشد. به یاد داشته باشید که مشتریان به امتیازات شما نسبت به دیگر آژنس‌های گردشگری توجه زیادی می‌کنند. پس شما در این بازار رقابتی باید گوی سبقت را از رقیبان خود بربایید. سعی کنید برنامه‌هایی خلاقانه و جذاب برای مشتریان خود داشته باشید. برای داشتن فروش بیشتر در دوران تعطیلات می‌توان آفرهای جذاب‌تری را در نظر گرفت و یا تخفیف‌های خوبی مد نظر قرار داد. برای به دست آوردن یک ایده خوب و خلاقانه می‌توانید درباره علایق و نیازهای مشتریان خود تحقیق کنید‚ مشکلات آن‌ها در سفرهای مختلف را بیابید و سپس برای آن‌ها راه حل مناسبی را در نظر بگیرید. همیشه در جستجوی این باشید که افراد برای داشتن یک سفر با کیفیت بالاتر به چه چیزی احتیاج دارند.

همیشه رفع نیازهای مشتریان  و همچنین بهبود شرایط آن‌ها را در اولویت قرار دهید. در بازار فعلی مشتری مداری اصل بسیار مهمی در میزان فروش می‌باشد.

تیم خوب یک ویژگی مهم در آژانس گردشگری

سعی کنید برای انتخاب افراد در تیم خود دقت نظر بالایی داشته باشید. از افرادی استفاده کنید برای داشتن کیفیت بالا در کار تنبلی نداشته باشند و همیشه در سعی در بهبود کار و آموزش دیدن در زمینه کاری خود باشند. داشتن ارتباطات خوب برای یک آژانس گردشگری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. افراد تیم شما روزانه با مشتریان بسیاری در تماس هستند و لازم است که بتوانند با آن‌ها ارتباط خوبی برقرار کنند. علاوه بر این همانطور که گفته شد همیشه در تلاش باشند که اطلاعات خود را در زمینه کاری خود افزایش دهند.

20 عامل موفقیت آژانس ها

۱. تخصص
تعداد محدودی مقصد یا فعالیت را انتخاب و در زمینه آن تخصص پیدا کنید. امروزه مشتریان از طریق اینترنت، بیشتر به اطلاعات سفر دسترسی دارند و زمانی از آژانس های مسافرتی یاری می طلبند که اطلاعات تخصصی نیاز داشته باشند.

۲. سفارشی سازی
خود را از خدمات آنلاین سلف سرویس و سیستم های “خودت انجام بده”
متمایز کنید و به جای آن با استفاده از اینترنت، تلفن و ملاقات حضوری، خدمات سفارشی ارایه دهید.

۳. ارایه لیستی از تجارب منحصر بفرد و دسترسی های خاصی
مهم ترین کاری که آژانس های مسافرتی انجام می دهند، فروش تجربه ها است. هرچه این تجربه منحصربفرد تر باشد، شما ارزش بیشتری را ایجاد کرده اید. هرچه به مشتریان رویدادهای خاص تری را پیشنهاد دهید، متمایزتر خواهید بود.

۴. پیچیده باشید
مشتریان یک سفر ساده (مثلاً یک سفر مستقیم از تهران به اصفهان) را خودشان نیز می توانند برنامه ریزی کنند. مسافران از آژانس ها، سفرهای پیچیده (سفرهای
بین المللی، کشتی های تفریحی، قطار و حتی بالن) می خواهند. تخصص خود را بیشتر بر سفرهای پیچیده متمرکز کنید.

۵. به دنبال بازارهای ثروتمند باشید
بازار خود را به دو نوع از گردشگران تقسیم کنید: آنها که پول بیشتری نسبت به اوقات فراغت دارند و آنهایی که اوقات فراغت بیشتری نسبت به پول دارند. شما باید برای جذب گروه اول به رقابت بپردازید. مسافرانی که پول بیشتری نسبت به اوقات فراغت دارند برای آژانس هایی که متخصص هستند و تمامی امور را به درستی مدیریت می کنند، ارزش قایل می شوند.

۶. به جای گرفتن کمیسیون با نرخ های خالص کار کنید
باید به دنبال گرفتن نرخ های خالص از عرضه کنندگان به جای نرخ های کمیسیون دار باشید، این کار به شما انعطاف پذیری و جریان نقدینگی بهتری می دهد.

۷. پیوسته از خود بپرسید: آیا من بهترین ارزش را ارایه می دهم؟
بازار پیوسته تغییر می کند. آیا برای تمامی محصولات و خدماتی که پیشنهاد می دهید، نرخ های رقابتی ارایه می دهید؟ آیا راهبردهای متنوعی را برای اینکه مشتریانتان بیشترین ارزش را دریافت کنند، اتخاذ می کنید؟

۸. جایگاه خود را بشناسید
اگر یک مشتری در مورد جایگاهتان از شما بپرسد “در مورد خودتان و آژانستان صحبت کنید” یا “چه چیزی شما را از دیگر آژانس ها متمایز می کند؟” یا ” ۳ نکته مهم در مزیت رقابتی شما چیست؟” می توانید با تسلط کامل به او جواب دهید؟

۹. مهارت های فروش خود را در راستای “یک مشاور سفر قابل اعتماد” ارتقا دهید
یک آژانس مسافرتی باید در زمینه سفر مشاوره دهد. بیشتر آژانس ها اگر به عنوان یک مشاور قابل اعتماد شناخته شوند، فروششان بیشتر می شود و این به معنی مهارت در ایجاد ارتباط و اعتماد، به جای مهارت در فروش با فشار می باشد.

۱۰. یک شهرت و برند قابل اعتماد بسازید
در رسانه ملی یا روزنامه های محلی گزارشی از خود ارایه دهید. گواهینامه های کیفیت و استاندارد کسب کنید. از مشتریانتان بخواهید که در LinkedIn نظرشان را بگویند یا گزارشی از شما ارایه دهند. با مطالبی که گردشگران حرفه ای درباره شما می نویسند، شهرت کسب کنید.

۱۱. یک وبسایت خوب داشته باشید
بسیاری از آژانس ها وبسایتی دارند که برای آنها زیان آور است. وبسایت آژانس های مسافرتی به ۳ چیز کلیدی نیاز دارند: طراحی خوب + محتوای جذاب + قابلیت نگهداری و به روز رسانی خوب. اگر یک طراح وب و مدیر وبسایت خوب ندارید، از سرویس هایی نظیر Intuit Websites و HP LogoWorks استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: معرفی سایت رزرو هتل در حارج از ایران

۱۲. به شدت پاسخگو و در دسترس باشید
حتی زمانیکه شما در دفتر نیستید، از یک تلفن گویا برای پاسخگویی و معرفی وبسایت، ایمیل و رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید.

۱۳. کارایی فرآیند ها را بهبود ببخشید
بیشتر آژانس ها فرصت هایی زیادی دارند که در فرایندهای عملیاتی شان کاراتر باشند. مثلاً زمانیکه طول می کشد تا برنامه سفر مرسوم یا قیمت یک تور را آماده کنند. سعی کنید در آماده سازی پکیج ها زمان را به حداقل برسانید.

۱۴. بدانید که چه زمانی باید قیمت را بگویید
زمان مناسب برای گفتن و ارایه قیمت و نرخ ها شیوه و دستور مشخصی ندارد و آن را باید بر اساس انواع مختلف مشتری تطبیق داد.

۱۵. صفحات اجتماعی فعال در وب داشته باشید
در کسب و کارهای گردشگری، صفحات وب بسیار مفید هستند. مشتریان خود را به باشگاه طرفداران خود بیاورید و از آنها بخواهید که در مورد خدمات شما مطلب بنویسند. به آنها اطلاعات و نکاتی را در مورد سفر ارایه دهید. شبکه های اجتماعی مکان مناسبی برای فروش نمی باشند، بلکه باید برای جذب طرفداران،
اطلاع رسانی و مشارکت آنها مورد استفاده قرار گیرند.

۱۶. از مشاوران و همکاران برای جذب مشتریان جدید استفاده کنید
اگر نمی توانید به طور کامل به امور بازاریابی رسیدگی کنید، از یک شرکت مشاوره بازاریابی کمک بگیرید و امور بازاریابی را به آنها واگذار کنید و با خیال راحت روی فروش تمرکز کنید.

۱۷. مهارت های نامه نگاری و ایمیلی خود را ارتقا دهید
بسیاری از مشتریان ارتباط ایمیلی را ترجیح می دهند. نامه نگاری خوب یک مهارت فروش می باشد که موجب افزایش اعتماد و ارتباط نزدیکتر می شود. در کلاس های مهارت نامه نگاری شرکت کنید و مهارت های مذاکره در فروش خود را ارتقا دهید.

۱۸. در اولین پاسخ به مشتری قوی ظاهر شوید
اولین تماس شما با یک مشتری جدید بسیار مهم است، چه تلفنی باشد، چه ایمیلی. به خوبی تحت تاثیر قرار دادن، نقش مهمی در موفقیت در فروش ایفا می کند.

۱۹. تور نفروشید، بلکه تخصص بفروشید
بسیاری از آژانس ها اقدام به تبلیغ تورهایشان بر روی وبسایت می کنند و از طریق ایمیل اطلاع رسانی می کنند، این کار را همه به راحتی می توانند انجام دهند. برای ایجاد تمایز شما باید تخصص و خدمات سفارشی خود را معرفی کنید.

۲۰. همیشه تغییرات را مدیریت کنید
صنعت گردشگری پیوسته در معرض تغییر قرار دارد. از نمونه های موفق الگوبرداری کنید و فرآیندها و روش های جدید را یاد بگیرید. هیچ وقت فریب قدمت و گستردگی فعالیت خود را نخورید.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

بهترین کله پاچه در تهران | خوشمزه ترین کله پاچه در تهران

کله پاچه یا به اصطلاح خودمانی کَلَپچ، یکی از پرطرفدارترین و قدیمی‌ترین غذاهای سنتی ایرانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *