بنر تبلیغاتی بالای مقاله

آموزش ساخت و چیدمان کافی بار در خانه

کافی‌بار یکی از مکان‌هایی است که در خانه، محیطی کافی‌شاپی یا کافه‌ای درست می‌کند و سایر اعضای خانواده را گرد هم می‌آورد، اگر شما هم قصد ساخت این مکان رویایی را دارید با ما و آموزش ساخت و چیدمان کافی بار در خانه و در ادامه مطلب همراه ما باشید. در زمان‌های گذشته، میزی کوچک در خانه‌ها می‌گذاشتند، که بر روی این میز، یک سماور و استکان‌های چای دایر بود و اعضای خانواده را برای نوشیدن یک لیوان چای به گرد آن فرا می‌خواند، اما امروزه با افزایش مصرف انواع قهوه، این میز به میز کافی‌بار خانگی و کافی‌شاپی تغییر یافته و هر فرد که هرروز به نوشیدن قهوه عادت دارد تا روزی، پر انرژی را آغاز کند، ترغیب به تهیه آن می‌شود و به‌دلیل این افزایش تقاضا؛ امروز بر آن شدیم تا ایده‌هایی از ساخت این کافی‌بار خانگی را فراهم کنیم که با هم در ادامه مطلب به مرور آن‌ها می‌پردازیم.

در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با نحوه ساخت کافی‌بار و همچنین انواع آن آشنا نماییم.

مشخص نمودن هدف کلی از ساخت کافی بار خانگی

شما باید قبل از راه‌اندازی کافی‌بار خانگی هدف خود را از ساخت آن مشخص کنید تا باتوجه به آن هدف بتوانید کافی‌باری مناسب با نیازهای خود بسازید. درواقع شما می‌توانید با مشخص کردن هدف خود از راه‌اندازی آن، میزان اندازه و تعداد دفعات استفاده از آن کافی‌بار را هم بدست بیاورید. برای مثال اگر شما قصد دارید این کافی‌بار را برای تفریح و سرگرمی خانواده‌ و مهمانی‌های کوچکی راه اندازی کنید، می‌توانید به این منظور فضایی دور از محیط خانوادگی را اختصاص دهید. البته نکته‌ای را که باید درنظر داشته باشید این است که، مکانی را که برای راه‌اندازی کافی‌بار انتخاب می‌کنید باید در آنجا دسترسی به همه‌ی موارد مورد نیاز را داشته باشید.

مزایای کافی بار خانگی

کافی‌بار خانگی دارای مزایایی است که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

صرفه جویی در زمان :  یکی از مزایای کافی‌بار خانگی، صرفه جویی کردن در زمان است. چرا که دیگر نیاز نیست زمان خود را برای سفارش و سرو قهوه در کافی‌شاپ صرف کنیم.

صرفه جویی در هزینه : صرفه جویی نمودن در هزینه هم یکی دیگر از مزایای کافی‌بار خانگی است که قطعا قهوه‌هایی که در منزل تهیه می‌شوند هم از نظر هزینه‌ای، پایین قیمت‌تر ازقهوه‌های کافی‌شاپی هستند و هم به‌صرفه‌ترند.

وسایل ضروری برای تشکیل ایستگاه کافی بار:

– دستگاه اسپرسو ساز ( قهوه ساز ) یا هر یک از دستگاه های زیر که تمایل به استفاده از آن را دارید:

– دستگاه وی شصت

– دستگاه کمکس

– دستگاه فوم گیری شیر یا فرنچ پرس ( ترجیحا برای پذیرایی از مهمان )

– دستگاه موکاپات

– پایه‌ها یا قلاب‌های جا‌فنجانی

– کابینت و طبقه‌های مخصوص ظروف

– قوطی‌های مخصوص قهوه، شکر، قند

– شکلات و شکلات خوری

محیط مناسب تشکیل کافی بار خانگی کجاست؟

برای تشکیل محیط کافی‌بار؛ بهتر است که از فضاهای پرت منزل خود استفاده نمایید از جمله :

– زیر راه‌پله‌های خانه‌های دوبلکس

– پا‌گردها و راهروهای کم تردد

– فضاهای اضافی اتاق‌ها

– یکی از کابینت‌های آشپزخانه

– میزوصندلی کوچک (در صورت موجود بودن فضا)

تعیین بودجه مورد نظر

یکی از مواردی که شما باید به آن توجه داشته باشید، میزان بودجه شماست. یعنی باید ابتدای کار، میزان بودجه‌ای را که برای اینکار در نظر گرفته‌اید را تعیین کنید و سپس باتوجه به آن، کار خود را انجام دهید. همچنین این موضوع می‌تواند مشخص کننده این باشد که کافی‌بار شما چه مقدار بزرگ یا کوچک خواهد بود. قطعا اگر میزان  بودجه درنظر گرفته شده شما کم باشد، نمی‌توانید کافی‌بار بزرگی بسازید ولی اگر میزان بودجه شما بیشتر باشد می‌توانید کافی‌بار خود را خیلی بهتر و مجهزتر راه‌اندازی نمایید و از آن نهایت لذت را ببرید.

ایده های ساخت و چیدمان کافی بار خانگی

ایده شماره 1 – کافی بار خانگی کنجی

آموزش ساخت و چیدمان کافی بار در خانه

 

بسیاری از کنج‌ها یا گوشه‌های برخی اتاق‌های منزل یا راهروها، محیطی بلااستفاده‌اند و به‌سادگی می‌توان از این محیط‌ها بهره جست و محیطی کم‌جا و کافی‌شاپی را در آن‌ها دایر نمود. گوشه‌های پذیرایی، آشپزخانه، راهروها و پاگردها محیطی مناسب برای این ایده‌اند و برای ساخت آن نیاز به دو کابینت کوچک و یک یخچال قنادی کوچک جهت نگهداری شیر و خامه دارید و کافی است که برای ساخت این کافی‌بار یخچال را در ناحیه وسط قرار دهید و دو کابینت را که ترجیحا از جنس چوبی باشند را در قسمت‌های کناری یخچال قرار دهید و باتوجه به‌دلخواه خود وسایلی را که نیاز دارید داخل آن‌ها بچینید.

نکته:  سعی نمایید که سایز یخچال و کابینت‌ها را بسیار کوچک و کم عرض انتخاب نمایید.

سپس در قسمت فوقانی کابینت‌ها، 4 عدد شلف یا قفسه چوبی را نصب کنید جهت چیدمان فنجان‌ها و قهوه‌جوش‌ها و سایروسایل تزئینی دیگر از جمله قندان یا قاشق مخصوص هم‌ زدن و …

امیدواریم که از این ایده کافی‌بار کنجی لذت برده باشید و از ایده آن بهره بگیرید.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه آیس کافی در کمترین زمان

ایده شماره 2 : کافی بار خانگی جزیره ای

آموزش ساخت و چیدمان کافی بار در خانه

این نوع کافی‌بار حالت جزیره ای دارد و به‌دلیل چرخ‌هایی که در زیر خود دارد از حالت متحرک دارا است و شما به هر کجای منزل که تمایل داشتید می‌توانید آن را منتقل نمایید ولی به یاد داشته باشید که جای اصلی آن ترجیحا در وسط آشپزخانه است ( محیط حد فاصل پذیرایی و آشپزخانه ).

برای ساخت آن کافی است که به آن سه قسمت زیر را اختصاص دهید :

قسمت کابینت‌ها

قسمت قفسه‌ها

قسمت میزغیرمجزای سرو

و وسایل مورد نیاز خود برای کافه‌بار را درون آن قرار دهید.

ایده شماره 3 : کافی بار خانگی زیر پله ای

آموزش ساخت و چیدمان کافی بار در خانه

یکی از مکان‌های پرت‌و‌بلااستفاده منازل دوبلکس، زیر پله‌هاست، برای ساخت این کافی‌بار، کافی است که زیر پله‌ها را طبقه‌بندی یا شلف‌ بندی کنید و در اطراف آن؛ با توجه به‌میزان فضای موجود، کابینتی ال مانند را نصب کنید.

همچنین در کنار قفسه‌ها می‌توانید از بوفه‌ای شیشه‌ای نیز استفاده نمایید.

ایده شماره 4 : کافی بار خانگی ویترینی

مدل ویترینی

این نوع کافی‌بار، دارای حالت ویترینی متحرک و به‌صورت قفسه‌ مانند است و درهر قسمت از منزل، می‌توانید آن را قرار دهید. از مزایای این کافی‌بار، متحرک بودن آن است که ساکن به قرارگیری در نقطه‌ای ثابت از منزل نیست و شما می‌توانید این کافی‌بار زیبا را در فصل تابستان نیز در بالکن یا تراس منزل خود ( در صورت موجود بودن فضای کافی ) قرار دهید.

از مزایای دیگر این کافی‌بار آن است که دو درب سمت چپ و راست آن حالت لولایی و تاشو دارد و پس از هربار استفاده می‌توانید در فضای منزل، صرفه جویی نمایید. برای ساخت آن شما نیاز به سه بخش چوبی دارید که دو طبقه آن را باید به فضا‌های کناری کافی‌بار اختصاص دهید که به سه طبقه نیاز دارند و می‌توانید محیط وسط آن را به‌صورت یک کشو و سه قفسه و قسمت‌های لانه‌مانند درست کرده تا بطری‌ها را در آنجا قرار دهید. و از محیط سوم هم می‌توانید به‌عنوان میزسرو استفاده نمایید.

نکته : در زیراین کافی‌بار، می‌توانید چرخ‌‌های متحرک قرار دهید و نیز می‌توانید آن را به‌طور ثابت و غیرمتحرک بسازید.

ایده شماره 5 : ایده شماره 4 : کافی بار خانگی دیواری

تزئین قهوه سرا

 

اگر در منزل خود هیچ فضای خالی موجود ندارید می‌توانید از این نوع کافی باردیواری استفاده نمایید که علاوه برزیبایی، کم حجم می‌باشد و برای ساخت آن فقط کافی است که از چهار قطعه چوب به‌همراه باکس ضربدری چوبی استفاده نمایید.

سخن پایانی

حال که با انواع سبک‌های کافی‌بار آشنا شدید، می‌توانید از این ایده‌ها بهره بگیرید و کافی‌باری شیک را در منزل خود راه‌اندازی کنید و به‌همراه خانواده و آشنایانتان از آن نهایت لذت را ببرید. البته دقت داشته باشید که برای ساخت کافی‌بار باید به‌اندازه مکان موردنظر و همچنین به‌میزان بودجه خود توجه کنید تا بعدا به‌ مشکلی برنخورید.

شما می‌توانید با ساخت یک کافی‌بار در منزل، خود و خانواده‌تان را از رفتن به کافی‌شاپ راحت کرده و بتوانید به‌جای کافی‌شاپ در خانه خود مانده و از کافی‌بار خود لذت ببرید.

امیدواریم از مطالعه این مطالب لذت برده باشید و شما هم باتوجه به مطالب بیان شده، در منزل خود کافی‌باری بسازید و از آن لذت ببرید.

بیشتر بخوانید: آشنایی با انواع قهوه ساز و دم افزارهای قهوه

سخن پایانی

حال که با انواع سبک های کافی بار آشنا شدید ، می توانید از این ایده ها بهره بگیرید و کافی باری شیک را در منزل خود راه اندازی کنید ، امیدواریم که ایده های فوق مورد پسندتان واقع گردد.

FavoriteLoadingپسندیدم
خرید تابلو برای پذیرایی

درباره‌ی فرناز باقری

فرناز باقری هستم فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت از دانشگاه بوعلی سینا ، معلم هستم و به دلیل کار در محیط مدرسه، همواره در حال خواندن و یادگیری مطالب جدید هستم، و در تلاشم تا آموخته هایم را در زمینه های مختلف در وب سایت نیمه شب بنویسم، امیدوارم مطالبی که می نویسم مورد پسند شما واقع شود.

همچنین ببینید

ژست عکاسی دخترانه در طبیعت

30 ژست عکاسی دخترانه در طبیعت

اکثر اوقات که به طبیعت میرویم دوست داریم عکس های خاص و زیبایی مانند عکس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.