بنر تبلیغاتی بالای مقاله

از چین تا نمایشگاه کانتون فیر گوانجو ۲۰۲۲

فصل دوم نمایشگاه کانتون در پاییز امسال برگزار می‌شود. هرکسی که برای یک دوره معنی‌دار در تجارت بین‌المللی جهانی بوده است، تمایل دارد تا از نزدیک با نمایشگاه‌های تجاری آشنا شود. این رویداد، شرکت‌ها و افراد یک صنعت را گرد هم می‌آورد که در یک فعالیت کوتاه و شدید، درگیر تبادل بی‌وقفه ایده‌ها و انجام معاملات تجاری سودآور هستند. امروز، ما قصد داریم در مورد یک نمایشگاه تجاری که شبیه به هیچ نمایشگاه دیگری نیست بحث کنیم.

نمایشگاه کانتون

آن را به منطقه‌ای تقریباً برابر با ۲۱۸ زمین فوتبال تصور کنید. نمایشگاه کانتون که رسماً نمایشگاه واردات و صادرات چین نامیده می‌شود، دو بار در سال، هر سال، در شهر گوانگژو (که قبلاً کانتون نامیده می‌شد) برگزار می‌شود.

گوانگژو سومین شهر بزرگ چین (پس از شانگهای و پکن) است و از نظر تاریخی یکی از معدود بنادر تجاری باز به روی تجارت غرب بوده است، بنابراین دارای سابقه غنی در تجارت بین‌المللی است. امروزه، بزرگترین نمایشگاه تجاری تأمین‌کنندگان عمده فروشی در جهان است.

نمایشگاه کانتون

تاریخچه نمایشگاه کانتون

نمایشگاه کانتون (همچنین به عنوان نمایشگاه واردات و صادرات چین شناخته می‌شود) در سال ۱۹۵۷ آغاز شد و اکنون یکی از بزرگترین رویدادهای تجاری در تقویم تجاری بین‌المللی است.

این رویداد تجاری در چین توسط مرکز تجارت خارجی چین (CFTC) سازماندهی شده و به صورت دوگانه توسط وزارت بازرگانی چین و دولت استان گوانگدونگ برگزار می‌شود. با توجه به تاریخ شروع و ثبات آن، به عنوان قدیمی‌ترین و بزرگترین رویداد تجاری در جمهوری خلق چین (PRC) در نظر گرفته می‌شود. بنابراین، همیشه بالاترین درآمد در نمایشگاه تجاری در چین است.

نمایشگاه کانتون، یک نمایشگاه تجاری است که هر ساله در فصول بهار و پاییز برگزار می‌شود. بیش از شانزده دسته محصول گسترده در نمایشگاه حضور دارند و این نمایشگاه در سه فاز برگزار می‌شود که محصولات صنعتی و مصرفی را پوشش می‌دهد.

جلسات بهار از ۱۵ تا ۱۹ آوریل فاز ۱، ۲۳ تا ۲۷ آوریل فاز ۲ و ۱ تا ۵ مه فاز ۳ در این فصل است. جلسات پاییز از ۱۵ تا ۱۹ اکتبر فاز ۱، ۲۳ تا ۲۷ اکتبر فاز ۲ و ۳۱ اکتبر تا ۴ نوامبر فاز ۳ می‌باشد. در سال گذشته، بیش از ۳۱۰۰۰ غرفه‌دار و ۱۹۰۰۰۰ بازدیدکننده برای هر یک از جلسات خود جذب کرد.

نمایشگاه کانتون

در نیمه شب بخوانید:نمایشگاه CES 2022

محصولات نمایشگاه کانتون

غرفه ملی (بخش صادرات) نمایشگاه کانتون فیر در ۱۶ دسته محصول طبقه‌بندی شده است که در ۵۱ بخش به نمایش گذاشته می‌شود. بیش از ۲۴۰۰۰ نفر از بهترین شرکت‌های تجارت خارجی چین (شرکت‌ها) در این نمایشگاه شرکت می‌کنند که شامل شرکت‌های خصوصی، کارخانه‌ها، مؤسسات تحقیقاتی علمی، شرکت‌های کاملاً تحت مالکیت خارجی و شرکت‌های تجارت خارجی است.

محصولات و صنایع فاز ۱ شامل لوازم الکترونیکی و برقی خانگی، تجهیزات روشنایی، وسایل نقلیه و قطعات یدکی، ماشین آلات، سخت‌افزار و ابزار، انرژی + منابع، محصولات شیمیایی، مصالح ساختمانی است. در فاز ۲، کالاهای مصرفی، هدایا، دکوراسیون منزل به نمایش گذاشته می‌شود و فاز ۳ دارای لوازم اداری، کیف و کفش، و محصولات تفریحی، تجهیزات پزشکی و محصولات بهداشتی، غذا، منسوجات و پوشاک است.

نمایشگاه کانتون

کارکرد نمایشگاه کانتون

این نمایشگاه به تجارت صادراتی تمایل دارد، اگرچه تجارت واردات نیز در اینجا انجام می‌شود. به غیر از موارد فوق، انواع فعالیت‌های تجاری مانند همکاری و بورس اقتصادی و فنی، بازرسی کالا، بیمه، حمل و نقل، تبلیغات و مشاوره بازرگانی از دیگر فعالیت‌هایی است که معمولاً در این نمایشگاه انجام می‌شود.

عظمت نمایشگاه کانتون

نمایشگاه گوانجو عظیم است با وجود این ممکن است دست کم گرفته شود. تعدادی از اعداد از نمایشگاه اخیر کانتون شامل بیش از ۲۵۰۰۰ غرفه‌دار، بیش از ۶۰۰۰۰ غرفه، تقریباً ۲۰۰۰۰۰ بازدید کننده، ۲۱۳ کشور و منطقه می‌باشد. نمایندگی آنقدر بزرگ است که علیرغم فضای وسیع موجود، هنوز فضای کافی برای جا دادن همه غرفه‌داران را ندارند.

در عوض، برنامه به سه مرحله تقسیم می‌شود که هر مرحله بر اساس نوع محصول به نمایش گذاشته شده متفاوت است. بنابراین، در عمل، نمایشگاه کانتون در واقع ۳ نمایشگاه است که پشت سر هم برگزار می‌شوند. با توجه به اندازه و طیف محصولاتش، نمایشگاه کانتون چیزی برای همه دارد.

نمایشگاه کانتون

در نیمه شب بخوانید:عجیب‌ترین موزه‌های دنیا

نمایشگاه کانتون هزینه ندارد

درست است. بزرگترین نمایشگاه تجاری جهان یک تومان هم برای شرکت در آن از شما دریافت نمی‌کند. نمایشگاه گوانژو چین توسط وزارت بازرگانی چین و دولت استان گوانگدونگ (که گوانگژو در آن قرار دارد) میزبانی می‌شود و علاقه آنها به بزرگی تجارت ایجاد شده توسط این رویدادها نهفته است، نه افزایش هزینه ورودی از بازدیدکنندگان.

بازدید از نمایشگاه تا زمانی که قبل از رفتن از قبل ثبت‌نام کرده باشید هزینه‌ای ندارد. ثبت نام در محل نیز موجود است، اما هزینه آن ۲۰ دلار معادل تقریبی ۸۵۰۰۰۰ تومان است. با ثبت نام اینترنتی در هزینه‌های غیر ضروری خود صرفه‌جویی کنید. البته، فقط به این دلیل که خود نمایشگاه رایگان است، به این معنی نیست که بقیه سفر شما رایگان خواهد بود.

نمایشگاه کانتون خارجی دوست است

نمایشگاه کانتون قبلا “نمایشگاه کالاهای صادراتی چین” نامیده می‌شد و علیرغم تغییر نام رسمی به “واردات و صادرات”، این نمایشگاه عمدتاً صادرات محور است. با توجه به هجوم مورد انتظار خریداران خارجی، میزبانان اغلب از راه خود تلاش می‌کنند تا کار را برای بازدیدکنندگان سردرگم راحت‌تر کنند.

تابلوهای راهنما به زبان انگلیسی شما را راهنمایی می‌کنند و داوطلبان انگلیسی زبان در مسیرهای اصلی حمل و نقل نمایشگاه برای کمک به عبور شما در دسترس خواهند بود. بیشتر غرفه‌ها حداقل یک نماینده انگلیسی زبان دارند تا از موانع ارتباطی جلوگیری کنند، اگرچه در صورت نیاز می‌توانید مترجمی را نیز در نمایشگاه بیابید. این امکانات اضافی نمایشگاه کانتون را به دروازه‌ای مناسب برای ورود به دنیای تجارت چینی برای افراد خارجی ناآشنا تبدیل می‌کند.

در نیمه شب بخوانید:راهنمای جامع و کامل سفر به ارمنستان

سازماندهی شدن هزینه دارد

همانطور که قبلاً ذکر شد، برای جلوگیری از افزایش شدید قیمت، مقدمات سفر باید از قبل انجام شود. اطمینان حاصل کنید که قبل از بازدید برای سفر خود برنامه‌ریزی دارید، برنامه‌ریزی از قبل بیشترین بازده را خواهد داشت.

با توجه به وسعت زیاد منطقه و تعداد فروشندگان، درباره تک تک محصولات، فروشندگان یا تولیدکنندگان مورد علاقه خود تحقیق کنید و در صورت امکان از قبل با آنها جلساتی ترتیب دهید. با این وجود وقتی حضوری می‌آیید با استقبال بهتری مواجه می‌شوید و بحث‌های پربارتری خواهید داشت. می‌توانید فهرست کامل غرفه‌داران را در وب‌سایت رسمی نمایشگاه کانتون بررسی کنید. با کمی برنامه‌ریزی و سازماندهی بهترین شانس را برای موفقیت خواهید داشت.

نمایشگاه کانتون به ایجاد روابط شخصی کمک می‌کند

ممکن است احساس کنید که علی‌بابا و ایمیل به اندازه کافی پل ارتباطی بین شما و تامین کنندگان و تولیدکنندگان چینی شما هستند. ایجاد یک رابطه شخصی با شرکای تجاری همیشه سودمند است، اما این در چین دو برابر صادق است.

نقشی که رابطه شخصی در هزینه، کیفیت و به موقع بودن محصولات ارائه شده ایفا می‌کند دارای اهمیت است. ما داستان‌های زیادی درباره شرکت‌های غربی شنیده‌ایم که پس از ملاقات حضوری، کاهش شدید تحویل و محصولات معیوب را از همان فروشنده دیده‌اند. با این حال، اگر بازدید حضوری از نمایشگاه کانتون امکان پذیری است، ما قویاً آن را به عنوان بخشی از مسیر برای پیدا کردن بهترین شریک پیشنهاد می‌کنیم.

در طی چند روز، می‌توانید با چندین تولیدکننده ملاقات کنید و در مورد شرایط خود بحث کنید، نمونه‌هایی از کار آنها را نگاه کنید و شاید حتی از کارخانه‌های آنها دیدن کنید، همه این اقدامات را قبل از بستن قرارداد انجام دهید. چنین ترتیبی به جلوگیری از رایج‌ترین دام‌های تولید در چین کمک می‌کند و درهای جدیدی را باز می‌کند که قبلاً حتی از آنها اطلاعی نداشتید.

در نیمه شب بخوانید:بهترین مراکز خرید آنکارا

نمایشگاه کانتون ۲۰۲۲

نسخه بهار نمایشگاه کانتون ۲۰۲۲ به صورت آنلاین برگزار شد و به این ترتیب، شرکت‌ها در سراسر جهان در ارائه زنده کالاها شرکت کردند و بدون نیاز به برنامه‌ریزی برای سفر به چین، به سرعت توانستند با تأمین‌کنندگان تماس بگیرند.

علاوه بر این واردکنندگان به تمام ۱۶ دسته محصول و ۵۰ بخش نمایشگاه در کل مدت رویداد دسترسی داشتند. چنین اقدامی مشارکت در نمایشگاه را بسیار در دسترس‌تر کرد و باعث صرفه‌جویی در قسمت زمان و مالی شد. جلسات پاییزی آن هم در ۳ فاز در مهر ماه امسال برگزار می‌شود.

نمایشگاه کانتون فیر گوانجو چین به مکان مناسبی برای هر کسی که علاقه‌مند به تولید و صادرات محصولات از چین است و محصولات  خوبی دارد تبدیل شده است. جایی است که می‌توانید از هر کجای دنیا به یک فروشگاه که دارای محصولات متنوع است، دست یابید.

FavoriteLoadingپسندیدم
بنر تبلیغاتی پایین مقاله

درباره‌ی نگار اسماعیل زاده

همچنین ببینید

تور تایلند

بهترین قیمت تور تایلند1401 در لحظه آخر

نرخ ارز مناسب، دریافت راحت ویزا، غذاهای معروف، سواحل تمیز و زیبا و اماکن دیدنی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.