بنر تبلیغاتی بالای مقاله

عجیب‌ترین موزه‌های دنیا

بازدید از عجیب‌ترین موزه‌های دنیا برای هر مسافری که فکر باز دارد جذاب خواهد بود. موزه‌ها یکی از دست کم گرفته‌شده‌ترین نوع سرگرمی‌ها هستند که می‌توان چند ساعتی را در آن سپری کرد. موزه‌های بی‌شماری در سرتاسر جهان با موضوعات مختلف وجود دارد. بیشتر آثار تاریخی، نمایشگاه‌ها و مصنوعات مربوط به دوره‌های قبل را برای ما فراهم می‌کنند. موزه‌های فرهنگی نیز مکان‌هایی را برای آشنایی با تاریخ مختلف جهان ایجاد می‌کنند. با این حال، موارد منحصر به فرد وجود دارد که کمی بیشتر به چشم می‌آیند. با چند تا از عجیب‌ترین موزه‌های دنیا، توجه شما را جلب می‌کنیم.

موزه‌ی بین المللی جاسوسی در واشنگتن دی سی:

این نام به تنهایی هنگام پیدا کردن موزه بین‌المللی جاسوسی، باعث ایجاد علاقه در افراد عادی می‌شود. واشنگتن دی سی خانه‌ی موزه است که به برخی از جالب‌ترین و منحصربه‌فردترین اقلام جاسوسی از کسانی که حرفه‌ی جاسوسی داشتند نگاه می‌کند. اقلامی مانند سلاح‌های مبدل، پول‌های تقلبی و دوربین‌های مینیاتوری در موزه بین المللی جاسوسی یافت می‌شود. در این موزه که یکی از عجیب‌ترین موزه‌های دنیا است، حتی سعی می‌کنند جاذبه‌های سرگرم‌کننده را با ماجراجویی‌های جاسوسی برای تجربه‌ای فراگیرتر اضافه کنند. هر کسی که به فیلم‌های جاسوسی علاقه‌مند باشد، در این موزه لذت خواهد برد.

عجیب‌ترین موزه‌های دنیا

موزه‌ی نمک‌دان و فلفل‌دان در گاتلینبورگ، تنسی:

تجربه غذاخوری از استفاده از نمکدان و فلفل‌دان، پس از بازدید از موزه نمک و فلفل، هرگز یکسان نخواهد بود. این مکان منحصر به فرد در منطقه گاتلینبورگ تنسی برای کسانی که می‌خواهند یک موزه عجیب را تجربه کنند وجود دارد. شیکرهای حاوی نمک و فلفل در نمایشگاه‌های مختلف به نمایش گذاشته می‌شود. در این موزه بیش از 22000 شیکر مختلف وجود دارد که باعث شده است یکی از عجیب‌ترین موزه‌های دنیا باشد. طبیعتاً این فروشگاه نمک‌دان و فلفل‌دان مخصوص خود را می‌فروشد تا همیشه موزه را به یاد داشته باشید.

عجیب‌ترین موزه‌های دنیا

موزه‌ی لباس زیر سلبریتی در لس آنجلس، کالیفرنیا:

هالیوود مسئول این مجموعه عجیب و غریب برای کسانی است که خواهان یک روز منحصر به فرد و سرگرم کننده از بازدید موزه هستند. مجموعه‌ای از آیتم‌های افراد مشهور از فیلم‌های خاطره‌انگیز برای تشکیل موزه‌ی لباس زیر سلبریتی‌ها در کالیفرنیا وجود دارد. این مکان دارای یک فروشگاه خرده فروشی در طبقه پایین برای خرید لباس زیر است، اما موزه طبقه بالا خانه سرگرمی‌های عجیب و غریب است. لباس‌های زیر سلبریتی‌های مختلف از فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی به نمایش گذاشته شده‌اند.

عجیب‌ترین موزه‌های دنیا

 در نیمه شب بخوانید:عجیب‌ترین کلکسیون‌های دنیا

موزه‌ی‌ نان در آلمان:

آلمان خانه‌ی موزه‌ی عجیب و غریب بعدی است که نان قدیمی را نشان می‌دهد. موزه‌ی نان به‌خاطر نمایشگاه‌هایی که می‌خواهند در منطقه Ebergötzen تجربه‌ی نان تاریخی داشته باشند، نامگذاری شده است. بیش از 18000 نمایشگاه در معرض دید تاریخ نان وجود دارد. این نان‌ها از نان‌های غیرخوراکی که ظاهر جذابی ندارند تا مصنوعات پخته شده در عصر حجر متفاوت است. علاقه‌مندان به نان در نهایت مکانی برای لذت بردن از علاقه منحصر به فرد هنگام بازدید از موزه نان در آلمان خواهند داشت.

عجیب‌ترین موزه‌های دنیا

موزه‌ی هنر بد در سامرویل، ماساچوست:

هزاران موزه در سراسر جهان به برخی از زیباترین آثار هنری که می‌یابید اختصاص داده شده‌اند. هر هنرمندی این را یک رویا می‌داند که آثارش با افتخار در موزه به نمایش گذاشته شود. با این حال، یک موزه‌ی هنر بد وجود دارد که ممکن است کمتر افتخاری باشد. موزه واقع در سامرویل، ماساچوست، یکی از عجیب‌ترین موزه‌های دنیا است که برخی از آثار هنری کمتر محبوب را به نمایش گذاشته است. این نمایشگاه‌ها از اشتباهات در نقاشی‌ها تا چیزهایی که عمداً برای بد جلوه دادن ساخته شده بودند را دربرمی‌گیرد. این یک تجربه موزه منحصر به فرد است که مطمئناً جنبه‌ی متفاوتی از سرگرمی را ارائه می دهد.

عجیب‌ترین موزه‌های دنیا

موزه‌ی جنسیت در منهتن، نیویورک:

شهر نیویورک خانه‌ی بسیاری از ایده‌های خطرناک است، اما موزه جنسیت یکی از برترین جاذبه‌ها و عجیب‌ترین موزه‌های دنیا در این دسته است. هر کسی که از شهر بزرگ بازدید می‌کند، یک تجربه از بازدید موزه‌ای خواهد داشت که جنبه‌ی متفاوتی از زندگی را برای کسانی که می‌خواهند بیشتر آن را کشف کنند بررسی می‌کند. این موزه به تاریخچه و تکامل جنسیت به دو روش سرگرم کننده و آموزشی نگاه می‌کند. نمایشگاه‌ها از وسایلی که بحث در مورد موضوع را باز می‌کنند تا سرگرمی احمقانه در یک موزه‌ی بزرگ پرشور را شامل می‌شود. ساکنان شهر نیویورک نمونه ای از آن را با تبلیغات منحصر به فرد در قطارها دریافت می‌کنند.

موزه آب لوله‌کشی در پکن، چین:

همه ما در زندگی روزمره‌ی خود عشق به آب داریم، اما موزه‌ی آب لوله‌کشی مطمئناً آن را به سطح دیگری می‌برد. پکن، چین خانه‌ی این موزه است که به موضوعی نسبتاً معمولی اختصاص یافته است. این موزه‌ی منحصر به فرد بیش از 100 شی دارد که به تجربه‌ی آب لوله‌کشی مربوط می‌شود. یکی از نمایشگاه‌های اصلی نگاهی به اولین شرکت آب لوله‌‌کشی به نام شرکت آب لوله‌کشی پکن و مصنوعات همراه با آن دارد. آب لوله‌کشی پکن از جمله مواردی نیست که نوشیدن آن به اندازه کافی عجیب توصیه شود، اما موزه آب لوله‌کشی دلپذیر است.

موزه پوشش چتر در پورتلند، مین:

موزه‌ای غیرمعمول در مین مجموعه‌ای از وسایل را به نمایش می‌گذارد که دارای پوشش‌های مختلف چتر است. پس از طرح این ایده توسط دوستان و خانواده، نانسی هافمن تصمیم گرفت موزه‌ی پوشش چتر که یکی از عجیب‌ترین موزه‌های دنیا است را در منطقه پورتلند مین ایجاد کند. کاورهای مختلف از رنگارنگ گرفته تا ساده و با مضمون که برای پوشاندن چتر فرد طراحی شده است. تمایل او به ایجاد موزه‌ای برای قدردانی از امور روزمره زندگی باعث موفقیت او شد. هافمن حتی آکاردئون خود را در طول تورهای راهنما می‌نوازد تا به لذت تجربه‌ی موزه پوشش چتر اضافه کند.

موزه روابط شکسته زاگرب، کرواسی:

اکثر مردم در مقطعی از زندگی خود شکست‌های عاشقانه را تجربه کرده‌اند که بر جذابیت این ایده می‌افزاید. یکی از عجیب‌ترین موزه‌های دنیا موزه‌ی روابط شکسته است که در منطقه زاگرب کرواسی واقع شده است. این موزه به مواردی اختصاص داده شده است که نمادی از روابط شکسته افراد عادی است. آیتم‌ها از نامه‌ها گرفته تا هدایایی که نقبل از پایان آن داده می‌شود را در برمی‌گیرد. ایده‌ی استفاده از این اقلام برای ایجاد یک موزه بیشتر از دور انداختن آنها منطقی بود. صدها مورد در موزه روابط شکسته به نمایش گذاشته شده است.

در نیمه شب بخوانید:معرفی 7 مورد از عجیب ترین مکان های تهران

موزه رامن فوری در اوزاکا، ژاپن:

رامن به یکی از محبوب‌ترین غذاها در آمریکای شمالی برای کسانی تبدیل شده است که می‌خواهند یک غذای سرگرم‌کننده داشته باشند، اما رامن فوری گزینه‌ای ارزان برای کسانی است که برای بدست آوردن پول تلاش می‌کنند. موزه Instant Ramen، رامن فوری را در یک مرکز توجه بزرگ‌تر از آنچه که بیشتر تصور می‌کردند برجسته می‌کند. این موزه از بسته‌های طعم‌های بین‌المللی گرفته تا بسته‌های سس و حتی نسخه‌های محدود کمیاب رامن فوری را شامل می‌شود. موزه Instant Ramen موزه عجیب و غریب کاملی برای هر علاقه‌مند به رامن یا فقط کسی است که می‌خواهد به یک غذای مستقیم و در عین حال عجیب نگاه کند.

هنگام سفر، موزه‌ها می‌توانند خسته کننده باشند. گذراندن چندین ساعت در موزه هنر متروپولیتن یا لوور به سختی باعث می‌شود که همه چیزهایی که به نمایش گذاشته می‌شود را ببینید بنابراین می‌تواند احساس خستگی و گیجی در شما ایجاد کند، اما بازدید از عجیب‌ترین موزه‌های دنیا می‌تواند برای اکثر افراد جالب و هیجان‌انگیز باشد.

FavoriteLoadingپسندیدم
بنر تبلیغاتی پایین مقاله

درباره‌ی نگار اسماعیل زاده

همچنین ببینید

چاپ بوم

چاپ بوم کنواس چیست؟

چاپ بوم یکی از بهترین روش ها برای چاپ عکس مورد علاقتان و نصب آن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.