معرفی بهترین کتابهای دنیا

در معرفی بهترین کتابهای دنیا که امروز همگی در این لیست قرار گرفته اند معیار انتخاب ،میزان فروش آنها بوده است هر چند که میزان فروش شاید معیار خوبی نباشد، ولی برای معرفی بهترین کتابهای دنیا برای مطالعه، بهترین معیاری بوده که توانسته آمار استقبال را بخوبی نشان دهد

معرفی بهترین کتاب های دنیا :

۱- دن کیشوت (بیش از ۵۰۰ میلیون نسخه فروش)

نویسنده: میگل سروانتس

دن کیشوت نجیب‌زاده‌ای است میانسال که شب و روز کتاب و داستان های پهلوانی و قهرمانی را می‌خواند و همهٔ کتاب‌ها در این زمینه را خوانده است.

او همهٔ قهرمانان و شوالیه‌ها را می‌شناسد و از ماجرا‌های آن‌ها با خبر است.

دن کیشوت در زمانی زندگی می‌کند که دیگر دوران پهلوانی به سرآمده و قهرمان به نامی مطرح نیست، به همین دلیل تصمیم می گیرد که کلاه‌خود بر سر بگذارد و شمشیر به دست بگیرد و سوار بر اسب ناتوان خودش عدالت را در دنیا برقرار کند و حامی مظلومان باشد.

اگر به دنبال خواندن آثار قهرمانی هستید ولی از سبک‌های تکراری خسته شده‌اید. این کتاب که یکی از بهترین کتاب های دنیا است قطعا نگاه تازه‌ای را در شما برانگیخته خواهد کرد.

معرفی برترین کتب در دنیا

۲- داستان دو شهر (بیش از ۲۰۰ میلیون نسخه فروش)

نویسنده: چارلز دیکنز

داستان دو شهر روایت دختری به نام «لوسی» است که در جریانات انقلاب فرانسه به دنبال پدر خود می‌رود، او را در اتاقی زیر شیروانی پیدا کرده و در وضعیت اسف‌باری با او مواجه می‌شود و در نهایت با پدرش به انگلستان سفر می‌کند.

«لوسی» در این بین با زندانی سیاسی به نام «چارلز دارنی» که یک نجیب‌زادهٔ فرانسوی است، آشنا می‌شود و به کمک وکیل مدافع چارلز  برای آزادی او تلاش می‌کنند.

اگر به دنبال خواندن رمانی هستید که در بستر انقلاب فرانسه شکل گرفته و حاوی نگرش‌های جالب و هیجان انگیز باشد، این کتاب یکی از بهترین کتاب های این سبک است و قطعا برای شما انتخاب مناسبی خواهد بود .

۳- ارباب حلقه‌ها (بیش از ۱۵۰ میلیون نسخه فروش)

نویسنده: جی آر آر تالکین

کمتر کسی است که با این اثر آشنا نباشد؛ ارباب حلقه‌ها یکی از جذاب‌ترین آثار تخیلی است که با یکی دو جمله نمی‌توان به عظمت این اثر اشاره کرد و به ساعت‌ها نقد و بررسی نیاز دارد.

پیشنهاد ما به شما این است که خودتان را درگیر این اثر کنید، آنگاه است که متوجه خواهید شد که آیا این اثر برای شماست و یا خیر.

شاید بد نباشد که با دیدن فیلم‌هایی که از این اثر فوق‌العاده ساخته شده شروع کنید و ببینید آیا به این سبک علاقه دارید و یا خیر.

البته احتمالا جوابش مشخص است و قطعا به سراغ این اثر که یکی از بهترین کتاب ها است خواهید آمد .

بهترین کتب دنیا

۴- شازده کوچولو (بیش از ۱۴۲ میلیون نسخه فروش)

نویسنده: آنتوان دوسنت اگزوپه ری

اگر به دنبال کتابی هستید که مفهوم جدیدی از دوستی و مفاهیم زیبای زندگی را در شما زنده کند این این انتخاب قطعا یکی از بهترین انتخاب‌ها خواهد بود.

خواندن این کتاب همچون آب دادن به نهالی زیبا در وجودتان خواهد بود که نهایتا ثمرش را خواهید دید.

اگر بگویم که این اثر، بهترین کتاب جهان است واقعا بیراه نگفته‌ام، کتاب‌های زیادی وجود دارند که ما را سرگرم می‌کنند ولی این کتاب؟ این کتاب قطعا زندگی‌عوض‌کن است.

۵- هری پاتر و سنگ جادو (بیش از ۱۰۷ میلیون نسخه فروش)

نویسنده: جی. کی. رولینگ

این روز‌ها تقریبا همه با این اثر آشنا هستن و حداقل یکبار نام این اثر به گوششان خورده است.

اما شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که چرا این اثر این قدر محبوب است؟

پاسخ‌اش گرچه شاید به این سادگی هم نباشد ولی می‌توان به صورت خلاصه گفت که پاسخ در علاقه‌ٔ ما آدم‌ها برای داشتن زندگی جالب‌تر و زیباتر با امکانات بیشتر است و هری پاتر اثری است که این امکان را به ما می‌دهد.

هری پاتر و سنگ جادو دربارهٔ پسری ۱۳ ساله است که متوجه می‌شود به دنیای دیگر تعلق دارد. او نهایتا به مدرسهٔ هاگوارتز که مدرسه‌ای‌ست برای همهٔ بچه‌هایی که مثل او هستند می‌رود تا بتواند به درستی از توانایی‌های خود استفاده کند.

در اولین کتاب از مجموعه هری پاتر ، هری با مدرسه و دوستانش آشنا می‌شود و در نهایت سنگی شگفت انگیز را پیدا می‌کند اما مشکلاتی را برایش به وجود می‌آورد.

همهٔ کسانی که با اثر هری پاتر آشنایی دارند و یا حداقل یک بار فیلم های ساخته شده از این اثر را دیده اند قطعا به این نکته اشاره خواهند کرد که زندگی آنها به دو قسمت قبل و بعد از آشنایی با این اثر فوق‌العاده تقسیم شده است چراکه این اثر یکی از بهترین کتاب های جهان است.

اگر می‌خواهید بدانید که آیا این اثر به عنوان یکی از  بهترین کتاب ها برای شما مناسب است یا خیر بهترین کار این است که خودتان را با آن درگیر کنید، فیلم‌هایش را ببینید و … واقعا چاره‌ای نیست.

نه با یک جمله و نه حتی یک صفحه نقد و نظر هیچ وقت شما را به نتیجه نخواهد رساند. پس فقط امتحانش کنید .

۶- و سپس هیچکس نبود (بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه فروش)

نویسنده: آگاتا کریستی

اگر علاقه‌مند به خواندن کتاب‌های رازآلود معمایی هستید قطعا این کتاب یکی از بهترین انتخاب‌ها خواهد بود.

در این کتاب شاهد این هستیم که افراد یکی یکی و به صورت راز‌آلودی حذف می‌شوند.

چه کسی قاتل است؟ ماجرای پشت پردهٔ این قضیه چیست؟ در نهایت چه خواهد شد؟

چرا این کتاب اینقدر پرفروش است؟ شاید به این دلیل که نویسنده به شیوهٔ هنرمندانه‌ای این ماجرا را مکتوب کرده که با خواندن آن میخ‌کوب می‌شویم.

۷- هابیت (بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه فروش)

نویسنده: جی آر آر تالکین

اگر نگاهی به کتاب‌های معرفی شده در بالا انداخته باشید حتما چشمتان به کتاب ارباب حلقه‌ها خورده است. این اثر در واقع قبل از ارباب حلقه‌ها اتفاق می‌افتد.

فضای داستان مانند ارباب حلقه‌هاست و با خواندن این کتاب  که یک از بهترین کتاب های دنیا  است می‌توانید با فضای فکری آماده تری به سمت ارباب حلقه‌ها بروید.

بهترین کتابهای دنیا

۸- رمز داوینچی (بیش از ۸۰ میلیون نسخه فروش)

نویسنده: دن براون

اگر علاقه‌مند به آشنا شدن با آثار داوینچی در قالب یک داستان هستید، این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنم.

در این داستان شما همراه با شخصیت داستان به موزه می‌روید و به همراه او رمز و رازهایی را از آثار داوینچی پیدا خواهید کرد که کلید حل بزرگترین معمای تاریخ است، نام کتاب نیز به همین دلیل انتخاب شده است.

۹- بیندیشید و ثروتمند شوید (بیش از ۷۰ میلیون نسخه فروش)

نویسنده: ناپلئون هیل

شاید با دیدن اسم کتاب اولین چیزی که به ذهنتان برسد این باشد که حتما این کتاب هم می‌خواهد یک سری روش‌های درآمد‌زایی را بیان کند ولی اصلا اینگونه نیست.

توجه این اثر بیشتر به عقایدی است که منجر به درآمدزایی می‌شوند. اینکه چه خصوصیت‌ها و ویژگی‌هایی هستند که ما را به هدف خود نزدیک می‌کنند تا در نهایت بتوانیم به موفقیت دست یابیم.

شاید بهترین کتابهای دنیا کتابهایی باشند که ما را به بهترین حالت خود نزدیک می‌کنند، پس باید از این فرصت‌ها استفاده کنیم.

۱۰- هری پاتر و شاهزاده دورگه (بیش از ۶۵ میلیون نسخه فروش)

نویسنده: جی. کی. رولینگ

در این کتاب که یکی از مجموعه‌های هری پاتر است ، هری پاتر سال ششم مدرسهٔ هاگوارتز است و بعد از مدتی متوجه می‌شود که «ولدمورت» ۷ جان‌پیج و یا جاودان ساز دارد که ۲ عدد از آن از بین رفته است.

در این داستان هری پاتر به دنبال پیدا کردن این جان پیچ‌ها می‌رود.

امیدوارم با خواندن کتاب های معرفی شده در این مقاله(معرفی بهترین کتابهای دنیا) لذت کافی را ببرید.

درباره‌ی فرناز باقری

فرناز باقری هستم فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت از دانشگاه بوعلی سینا ، معلم هستم و به دلیل کار در محیط مدرسه، همواره در حال خواندن و یادگیری مطالب جدید هستم، و در تلاشم تا آموخته هایم را در زمینه های مختلف در وب سایت نیمه شب بنویسم، امیدوارم مطالبی که می نویسم مورد پسند شما واقع شود.

همچنین ببینید

بهترین رمان های جهان

معرفی بهترین رمان های جهان

بهترین رمان های جهان کدام هستند؟ اگر قصد مطالعه یک رمان جذاب را داشته باشید، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *