گل فروشی آنلاین تهران

۱۱ تا از بهترین سریال‌های مانگا در ۲۰۲۲

سریال‌های مانگا محبوب‌ترین صادرات فرهنگی ژاپن بوده است. داستان‌های مانگا به صورت هفتگی، یا ماهانه در مجلات و معمولاً با جوهر سیاه و سفید منتشر می‌شود. اصولا این کار را برای پایین نگه داشتن هزینه‌ها انجام می‌دهند.

مانگا از ترکیب سبک‌های ukiyo-e و سبک‌های غربی طراحی شده‌است، و شکل کنونی خود را مدت کوتاهی پس از جنگ جهانی دوم به خود گرفت. سریال‌های مانگا ویژگی‌های فیزیکی اغراق‌آمیز زیادی مانند: چشم‌های درشت، حباب‌های گفتاری با شکل چشمگیر، خطوط سرعت، و تایپوگرافی تعجب‌آمیز دارند.

۱۱ تا از بهترین سریال‌های مانگا در ۲۰۲۲

مانگا اصطلاحی است برای طیف گسترده‌ای از کتاب‌های کمیک و رمان‌های گرافیکی که در اصل در ژاپن تولید و منتشر شده‌اند. برخلاف کتاب‌های کمیک آمریکایی که معمولاً به صورت تمام رنگی چاپ می‌شوند، مانگای ژاپنی تقریباً همیشه سیاه و سفید منتشر می‌شوند. چاپ های تمام رنگی اغلب فقط برای نسخه های خاص استفاده می شود.مانگای ژاپنی از راست به چپ خوانده می‌شود، که برای نشریات انگلیسی زبان عادی است.

در ژاپن، مانگا معمولاً به صورت ماهانه یا هفتگی فصل به فصل از طریق مجلات مانگا مانند Weekly Shōnen Jump منتشر می‌شود. اگر مجموعه‌ای به اندازه کافی محبوب باشد، فصل‌های آن جمع‌آوری و در مجله‌هایی به نام جلدهای تانکوبون منتشر می‌شوند که معمولاً چند فصل از داستان کلی را شامل می‌شود.

اکثر سری‌های مانگا طولانی مدت هستند و می‌توانند چندین جلد را شامل شوند. این چیزی است که هنگام شروع یک سری جدید باید به خاطر داشته باشید زیرا ضروری است که مجلدات را به ترتیب صحیح بخوانید. این ممکن است برای ساخت سریال‌های کوچک، مانند ماه ملوان نائوکو تاکیچی که فقط ۱۲ جلد دارد، در مقابل سریال‌های طولانی‌تری مانند توپ اژدها آکیرا توریاما که ۴۲ جلد دارد، آسان‌تر باشد. در این مقاله ۱۱ تا از بهترین سریال‌های مانگا که در سال ۲۰۲۲ به صورت انیمیشن درآمده است، آورده‌ایم.

سریال‌های مانگا

در نیمه شب بخوانید:مانگا چیست؟ فرق مانگا با کمیک چیست؟

Chainsaw Man

این مانگای ژاپنی که به صورت سریالی ارائه می‌شود. یک مانگا با آثار هنری متمایز است.مرد جوانی که تلاش می‌کند به عنوان یک شکارچی شیطان برای یاکوزا کار کند تا بدهی‌های پدر مرحومش را بپردازد.

دنجی سگی به نام پوچیتا دارد که در واقع یک شیطان است، و در کار به دنجی کمک می‌کند.اما دنجی متوجه می‌شود، یاکوزا با اهریمن‌ها برایش نقشه کشیده‌اند. او در عوض کشتن دنجی از شیاطین پول گرفته است.

دنجی توسط اهریمن‌ها کشته می‌شود، و سگش پوچیتا به شدت زخمی می‌شود. اما این دو با هم پیمانی بستند که به پوچیتا اجازه می‌دهد، با دنجی ادغام شود و او را به عنوان ترکیبی از انسان و شیطان با توانایی ارّه برقی زنده کند.

او در نهایت توانست، همه اهریمن‌هایی که او را کشتند، بکشد و سپس به تیمی از شکارچیان اهریمن دولتی ملحق می‌شود.

سریال‌های مانگا

Blue Lock

مانگای قفل آبی هنوز در مجله هفتگی شونن کودانشا به صورت سریالی در حال اجرا است. در سال ۲۰۱۸ بعد از حذف تیم ملی ژاپن از جام جهانی اتحادیه فوتبال ژاپن برنامه‌ای را برای بازبینی بازیکنان دبیرستانی شروع کرد.

قرار است از بین ۳۰۰ بازیکن با استعداد و نوجوان بهترین‌‌ها را انتخاب کنند. این تیم تحت نظارت و مربیگری اگو جینپایچی، با هدف توسعه تیم خود برای قهرمانی در جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ است.

اتحادیه فوتبال مردی را استخدام می‌کند، که ایده‌ای منحصر به فردی را ارائه می‌دهد. او با اعتقاد به اینکه تیم فاقد یک مهاجم خودخواه و تشنه گل است، طرحی را طراحی می کند که به نام قفل آبی شناخته می شود.

سریال‌های مانگا

در نیمه شب بخوانید:۱۰ تا از بهترین انیمیشن‌های دیزنی در ۲۰۲۲

Uzumaki

مانگا اوزوماکی اثر بزرگ مانگاکای ترسناک مشهور، جونجی ایتو است. این ترکیبی از ژانرهای فانتزی تاریک، ترسناک روانشناختی و ماوراء طبیعی است. و یکی از محبوب‌ترین آثار جونجی ایتو است که دو بازی ویدیویی و یک فیلم لایو اکشن تولید کرده است.

 

این مانگا درباره‌ی کری گوشیما، دوست پسرش شویچی ساتو و بقیه ساکنان شهر خیالی کوروزو چو است. این شهر کوچک و آرام توسط حوادث ماوراء طبیعی شامل مارپیچ‌ها نفرین می‌شود. وسواس شهروندان به مارپیچ‌ها با این نفرین‌ها تشدید می‌شود.جونجی ایتو یکی از بزرگ‌ترین نام‌های ترسناک ژاپنی است.

 

داستان در شهر کوچک ساحلی کوروزو چو اتفاق می‌افتد. کری گوشیما در این شهر آرام زندگی می‌کند. روزی کری متوجه شد، که پدر دوست پسرش رفتار عجیبی از خودش نشان می‌دهد، او ساعت‌ها به یک صدف حلزون خیره شد.

پس از این ماجرا دوست پسر کری به او پیشنهاد می‌دهد، تا کوروزو را ترک کند. او ادعا داشت، که شهر توسط مارپیچ‌ها آلوده شده است. سرانجام‌ نفرین مارپیچ‌ها به مرگ تبدیل می‌شود، و همه چیز و همه کس به آرامی به جنون فرو می‌روند.

سریال‌های مانگا

Call of the Night

یک مانگای عاشقانه و فراطبیعی از کوتویاما با موضوع خون‌آشام و خوانندگی است. از آگوست ۲۰۱۹ ندای شب در هفتنامه پخش می‌شود. این سریال تلویزیونی به زودی در ژوئیه ۲۰۲۲ تحت فیلم‌های لیدن عرضه می‌شود.

این مانگا درباره‌ی یک دانش آموز ترک تحصیل کرده به نام کویاموری است که دچار بی خوابی شبانه می‌شود. و تصمیم می‌گیرد برای خوشگذارنی به بیرون برود. در چنین شب سرنوشت سازی او با یک خون آشام به اسم نازونا ناناکوسا آشنا می‌شود. یاموری می‌خواهد مانند او خون آشام شود، ولی شرط بزرگ برای اینکار این است که واقعا عاشق نازونا شود.

در نیمه شب بخوانید:بهترین انیمیشن برای کودکان 2022

Spy x Family

مانگای Spy x Family یکی از موردانتظارترین سریال‌های بهار ۲۰۲۲ است. تاتسویا آن را به طور انحصاری برای هفتنامه شی‌ویش نوشت.

این مانگا از زمان انتشارش به ویژه از زمان عرضه آن به صورت سریال طرفداران زیادی را جمع کرده است.

داستان درباره‌ی Loid Forger است. مردی که به عنوان بخشی از ماموریت او برای تکمیل عملیات Strix باید یک خانوادگی ساختگی برای خودش درست کند.

لوید یک جاسوس مخفی است، آنیا دختر خوانده او ذهن خوان است و یور همسر ساختگی او یک قاتل است.

داستان در دنیای وستالیس به سبک غربی می گذرد. آخرین ماموریت او نفوذ به یک مدرسه معتبر است که برای آن باید یک خانواده جعلی ایجاد کند.

این سریال نه تنها وارد دنیای پیچیده زندگی خانوادگی می‌شود، بلکه نشان می‌دهد، در یک خانواده جعلی پر از رازهای تاریک است.

My Dress-Up Darling

یکی از سریال های کمدی عاشقانه محبوب در جامعه است. این سریال در سال ۲۰۱۸ منتشر شد، و از سال ۲۰۲۲ می‌توان آن را در هشت جلد جمع‌آوری کرد. CloverWorks تصمیم گرفت مانگا را به صورت یک سریال درآورد. و اولین نمایش آن را در 9 ژانویه 2022 انجام داد.

داستان واکانا گوجو را دنبال می کند، که دانش آموز سال اول دبیرستان است. او می‌خواست یک صنعتگر عروسک حنا شود. در ترم اول تحصیلی هم‌کلاسی محبوبش به نام مارین کیتاگاوا او را دید، که لباس عروسک می‌سازد.  گوجو یک دختر درونگرا است، ولی مارین یک دختر اجتماعی و با اعتماد به نفس و یکی از زیباترین دختران دانشگاه است. این دو نفر پس از فهمیدن سرگرمی‌های و علایق یکدیگر با هم دوست‌های صمیمی می‌شوند.

در نیمه شب بخوانید:معرفی بهترین انیمیشن‌ های دیزنی

Tomodachi Game

این سریال اخیراً اولین قسمت شگفت‌انگیز خود را عرضه کرد، و طرفداران بی‌صبرانه منتظر دیدن قسمت‌های بعدی آن هستند. این مانگا یکی از پربازدیدترین سریال‌ها نه فقط در ژاپن بلکه در کل در جهان است. میکوتو یاماگوچی این ایده را مطرح کرد، و یوکی ساتو این سریال را نوشت و به نمایش درآورد.

 

داستان درباره‌ی یک پسر دبیرستانی شکست خورده به نام کاتاگیری یوئیچی است که همراه دوستانش درگیر یک سری بازی‌های دوستی می‌شوند. این بازی‌های دوستی به نام بازی توموداچی شناخته می‌شود. در حالی که آنها از یکدیگر مراقبت می کنند، باید خائن را هر طور که می‌شود، با پول یا با جلب اعتماد در میان آنها پیدا کند، تا از مخمصه خود خلاص شود. قسمت اول هیجان‌انگیز آن با واکنش مثبت بینندگان انیمه مواجه شد.

Shikimori’s Not Just a Cutie

به عنوان یکی از مورد انتظارترین سریال کمدی رمانتیک شناخته می‌شود. اولین بار در فوریه ۲۰۱۹ در وب سایت جیبی مجله Kodansha پخش شد.در 9 آوریل ۲۰۲۲ سرانجام به نمایش درمی‌آید. از این رو طرفداران مشتاقانه به این فکر می‌کنند، که این سریال را به محض پخش از کجا تماشا کنند.

شیکیموری یک دوست دختر مطمئن، زیبا و قوی است، در حالی که ایزومی یک دوست پسر درمانده و بدشانس است. علیرغم تضادهایشان نشان می‌دهند، که تفاوت‌هایشان بهترین پایه برای رابطه آن‌ها‌ است. در نگاه اول، آنها یک زوج معمولی هستند که اغلب در مدرسه به همدیگر ابراز محبت می‌کنند، اما از آنچه که به نظر می‌رسد، مشکلات زیاتری دارند.

شیکی‌موری دوست دختری شیرین و دلسوز است، که شخصیت او هر بار که ایزومی دچار مشکل می‌شود، تغییر می‌کند. به همین دلیل به یک قهرمان قوی و باحال تبدیل می‌شود. برعکس ایزومی یک مرد بسیار بدشانس است که اغلب خود را در موقعیت‌های خطرناک می‌بیند. در حالی که او شانس بدی دارد، معتقد است که شیکیموری طلسم شانس اوست.

در نیمه شب بخوانید:انیمیشن 2021 | بهترین انیمیشن ها در سال ۲۰۲۱ کدام است؟

Bastard!! -Heavy Metal, Dark Fantasy

حرامزاده که در سال 1988 در شوسیشا منتشر شد، یکی از بهترین سریال‌های مانگا است. کازوشی هاگیوارا کارگردان مشهوری است، که این مانگای فانتزی و تاریک را نوشته و سپس به نمایش درآورده‌ است. کازوشی همچنین شخصیت‌های انیمیشن تلویزیونی Endride را در سال ۲۰۱۶ طراحی کرده است.

یک مانگای آخرالزمانی جادویی است که با موسیقی‌های متال و عناصر Dungeons & Dragons ترکیب شده است.جادوگر افسانه‌ای دارک اشنایدر توسط کشیش اعظم جئو به نزد پادشاه متالیکانا احضار می‌شود. قرار است، از طرف چهار لرد به پادشاه حمله شود. دارک اشنایدر باید تصمیم بگیرد، که آیا باید به پادشاه کمک کند؟ یا به فاتحان جهان بپیوندد.

در نیمه شب بخوانید:انیمیشن لوکا 2021

Lucifer and the Biscuit Hammer

این مانگا معمولاً با نام Samidare of the Stars شناخته می‌شود. یک داستان کمدی است، که توسط ساتوشی میزوکامی نوشته شده است. و سپس در قالب یک سریال در آمده‌ است. این سریال قرار است در جولای ۲۰۲۲ در برنامه‌ی Animeism نمایش داده شود.

یوهی آمامییا دانشجوی کالج یک روز که از خواب بیدار می شود، مارمولکی را روی تختش می‌بیند. مارمولک شروع به حرف زدن با او می‌کند. و به یوهی می‌گوید؛ که باید به یک شاهزاده خانم کمک کند، تا جادوگری شیطانی را از بین ببرد. زیرا این جادوگر قصد دارد، جهان را با چکش بیسکویت که یک پتک عظیم شناور در فضا است، نابود کند. ولی  در این میان با مشکلاتی مواجه می‌شود. او در کمال تعجب پی می‌برد که شاهزاده خانم علاوه بر اینکه آرزو دارد، جادوگر را شکست دهد. می‌خواهد دنیا را هم نابود کند.

در نیمه شب بخوانید:معرفی بهترین انیمیشن های جهان

Urusei Yatsura

سریال اصلی انیمه Urusai Yatsura از سال ۱۹۸۱ تا ۱۹۸۶ با مجموع ۱۹۵ قسمت پخش شد. سری جدید آن تحت مدیریت دیوید پروداکشنز است که بیشتر به خاطر ماجراهای عجیبش شناخته میشود. نمایش و اکران آن در سال ۲۰۲۲ همراه با بعضی از بازیگران اصلی است.

تاریخ دقیق انتشار سریال جدید Urusai Yatsura هنوز تایید نشده است. اما انتظار می رود، که به زودی معرفی شود.این انیمیشن بر اساس داستان کمدی عاشقانه و علمی تخیلی ساخته شده است، که حول محور Oni نژادی از بیگانگان فضایی که به زمین حمله می کنند، می‌پردازد.

اما به جای اینکه سیاره را به زور بگیرند، یک بازی به نام Oni را اجرا می‌کنند. که بیشتر شبیه به یک بازی واقعی است. کاندیدای انتخاب شده برای این بازی یک دانش آموز معمولی‌ بدشانس و پایین‌تر از متوسط به نام ​​آتارو است.

شینوبو دوست دختر آتارو به او قول می‌دهد که در صورت پیروزیش با او ازدواج می‌کند. آتارو هم اعلام می‌کند که دوست دارد با او ازدواج کند، و در نهایت هم عاشق او می‌شود.

آتارو در ابتدا به او علاقه ای به او علاقه‌ای نشان نمی‌دهد اما به تدریج متوجه می‌شود، که شینوبک فردی مهم برای او است. دعوا و کشمش بین آن‌ها باعث ایجاد یک سری اتفاقات خنده دار می شود که از جمله آنها می توان به برق گرفتگی آتارو و همچنین شلختگی او اشاره کرد.

در نیمه شب بخوانید:بهترین انیمیشن های 2020 ، به نقل از Rotten Tomatoes

کلام آخر

دنیای سریال‌های مانگا روز به روز از قبل قوی‌تر می‌شود، و تبدیل به سرگرمی اصلی در آمریکای شمالی و اروپا شده‌است‌. هنرمندان مانگا در حال خلق عناوین بسیار متنوع تری نسبت به قبل هستند و دنیای سریال‌های مانگا را به مکانی فوق العاده برای هر بیننده‌ای تبدیل می کند.

 

FavoriteLoadingپسندیدم
گل فروشی آنلاین در تهران

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

بهترین فیلم ژان لوک گدار

بهترین فیلم ژان لوک گدار و ماجرای در گذشتش

ژان لوک گدار فقید و بزرگ یکی از محوری ترین کارگردانان زمان خود است. او …

یک نظر

  1. به هیچ عنوان توموداچی گیم رو از دست ندیددددد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *