آیا می دانید نحوه خوابیدن شما نشان دهنده ی تیپ شخصیتی شماست؟

1. افراد آسان گیر و ریلکس این گونه خواهند خوابید

کریس ایدزیکوفسکی، پروفسور و متخصص خواب، دریافت افرادی که بیشتر اجتماعی هستند، با دیگران ارتباط برقرار می کنند و به غریبه ها اعتماد دارند، بیشتر به خواب می روند. این نوع افراد بازوهای خود را نیز در پهلوها پایین نگه داشته اند.

نحوه خوابیدن

افرادی که در این وضعیت می خوابند، بی حسی را تجربه نمی کنند. بی بی سی کشف کرد که تنها حدود شش درصد از مردم جهان این روش را ترجیح می دهند.

2. افرادی که به این شکل می خوابند ممکن است مشتاق چیزی باشند

دکتر ایدزیکوفسکی نحوه خوابیدن با عنوان اشتیاق را اینطور توصیف می کند که به پهلو می خوابند، اما دستان خود را در مقابل آنها دراز می کنند. کسی که خوابیدن را با این روش انتخاب می کند ممکن است کمی اپن تر و قابل اعتمادتر از دیگران باشد.

در حالی که این شخص احتمالاً در زندگی خود زیاد آسان گیر نیست، اما ممکن است بسیار بلاتکلیف باشد. خوشبختانه این افراد بعد از تصمیم گیری معمولاً به نظر خود پایبند هستند. همچنین خوابیدن در کنار برای هضم غذا عالی است و می تواند خروپف را کاهش دهد.

بیشتر بخوانید : فراوانی اسم در ثبت احوال سال ۱۴۰۰

3. خوابیدن در سمت چپ تختخواب به سوزش سر دل کمک می کند

یک نظرسنجی از Sealy نشان داد که نحوه خوابیدن به سمت چپ توسط افراد در زمینه بازاریابی و تبلیغات، افراد بین 45 تا 54 سال و افرادی که دارای مدرک دانشگاهی هستند ترجیح داده می شود.

نحوه خوابیدن

اگر علائم سوزش معده دردناک را تجربه کردید، خوابیدن در سمت چپ تختخواب می تواند به شما کمک کند. مایکل بروس، عضو هیئت مشاوره SleepScore Labs می گوید: “دلیل این امر این است که وقتی به پهلوی راست می خوابید، اسفنکتر تحتانی مری شل می شود و اجازه می دهد اسید معده به بیرون نشت کند.”

4. توصیه هایی برای افرادی که روی پهلو می خوابند

در حالی که روش های زیادی برای خوابیدن به پهلو وجود دارد، اما برخی از کارها در هنگام خواب وجود دارد که می تواند راحتی و سلامتی شما را بهینه کند. دکتر روبین، متخصص کایروپراکتیک چند پیشنهاد دارد.

کسانی که نحوه خوابیدن آنها جنینی است نباید زانوها را در انتهای قفسه سینه قرار دهند. نگه داشتن یک بالش کوچک بین زانوها برای یکنواخت نگه داشتن ستون فقرات مفید است. همچنین سعی کنید یک بالش را بین بازوهای خود بغل کنید تا آنها را دراز نگه دارید. با این کار قفسه سینه، ریه ها و سایر مجاری تنفسی شما باز می شود.

5. خوابیدن روی شکم ایده آل نیست

موارد زیادی وجود دارد که ممکن است برای افرادی که روی شکم می خوابند دردسر شود. این طرز خوابیدن می تواند راه های تنفسی را برای افراد مبتلا به خروپف مزمن مسدود کند و بر کمر و گردن فشار وارد کند.

خوابیدن روی شکم می تواند باعث تنظیم مجدد ستون فقرات شود که می تواند درد مزمن را در طول روز برای شما ایجاد کند. دکتر ایدزیکوفسکی می گوید کسی که روی شکم می خوابد، تمایل به شرکت در تجمع دارد اما در عین حال خسته است. آنها همچنین دوست ندارند مورد انتقاد قرار گیرند و از موقعیت های خطرناک دوری می کنند.

6. افراد جوان تمایل دارند به پشت بخوابند

یک مطالعه تحقیقی توسط Sealy نشان داد افرادی که به پشت می خوابند بین 25 تا 34 سال سن دارند و در حمل و نقل یا تدارکات کار می کنند. کسانی که به پشت می خوابند با طراوت بیشتری از خواب بیدار می شوند، اما همچنین می تواند باعث خروپف بیشتر شود.

نحوه خوابیدن

دکتر Breus از SleepScore می گوید: “وقتی به پشت دراز کشیده اید، گلو شما باریک تر شده و خروپف را بلندتر و مکرر می کند.” کسانی که خوابیدن به پشت را انتخاب می کنند باید بالشی را پشت زانو قرار دهند تا ستون فقرات را حمایت کرده و کمردرد را کاهش دهد.

7. خوابیدن در وضعیت جنین رایج است

در بریتانیا، پروفسور و متخصص خواب کریس ایدزیکوفسکی با بررسی نزدیک به 1000 داوطلب مشخص کرد که آیا بین موقعیت خواب و شخصیت فرد رابطه ای وجود دارد یا خیر. تحقیقات او به او اجازه داد تا برخی از اشتراکات بین موضوعات را کشف کند.

او ابتدا دریافت که موقعیت جنین شایع ترین وضعیت خواب است، به ویژه برای زنان. کسی که در نحوه خوابیدن آنها جنینی است ممکن است شخصیتی خجالتی و حساس داشته باشد. این موقعیت همچنین ممکن است به دیگران احساس امنیت دهد، به خصوص اگر در زندگی واقعی فاقد آن هستند.

8. سربازان خواب آلود خجالتی و محفوظ هستند

کسی که در حالت سرباز خواب آلود می خوابد، به پشت می نشیند و دستانش را در پهلو قرار می دهد، چنین شخصیتی دارد: آرام، محتاط، متمرکز و مستقل. اینها افرادی هستند که ساختار را دوست دارند. ممکن است خود را خیلی جدی بگیرند و انتظارات زیادی از خود و اطرافیان خود داشته باشند. به گفته Psycom، حدود 11 درصد از آمریکایی ها به این شکل می خوابند.

نحوه خوابیدن

9. چرا موقعیت ستاره بسیار منحصر به فرد است

موقعیت خواب ستاره ای یا ستاره دریایی یکی از بی نظیرترین انتخاب ها است. این زمانی است که فردی به پشت می خوابد در حالی که پاهایش کشیده است و دستانش بالای سرش کشیده شده است.

مردان بیشتر در این موقعیت یافت می شوند و ویژگی های شخصیتی مرتبط با آن فداکار، کمک کننده و شنونده خوب هستند. این افراد بسیار وفادار هستند و روابط و دوستی خود را در اولویت اول زندگی خود قرار می دهند.

10. Skydiver آن چیزی نیست که به نظر می رسد

کسی که در حالت چترباز، مستعد یا آزادتر می خوابد، روی سر خود را به پهلو روی شکم دراز می کشد و بازوهایش را روی بالش می پیچد.

نحوه خوابیدن

Nectar Sleep توضیح داد که یک چترباز در بیرون باز، بازیگوش و سرگرم کننده است، اما ممکن است در داخل مضطرب و کنترل کننده باشد. همچنین، این افراد از ریسک کردن نمی ترسند.

همچنین بخوانید: آزمون شخصیت شناسی MBTI

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

ذهن پویا چیست؟ راه‌های رسیدن به آن

اکثر ما از قدرت ذهن بی‌خبر هستیم و کمتر برای پرورش آن وقت می‌گذاریم. ذهن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *