نحوه شستن لباس زیر و سوتین

برای شستن لباس زیر و سوتین باید برخی موارد را رعایت کنید؛ به عنوان مثال باید از مواد شوینده سبکی استفاده کنید. زیرا امکان دارد در بعضی از افراد باعث بروز حساسیت پوستی شود. البته شما می‌توانید از صابون و پودر صابون هم استفاده نمایید ولی توجه داشته باشید که لباس زیر شما پس از شستن باید به خوبی آبکشی شود و حتی ذره‌ای مواد شوینده یا مواد شیمیایی روی لباس نماند.

برای اینکه لباس زیرهای شما عملکرد و ظاهر خوبی داشته باشند، لازم است که از آنها مراقبت کنید. اغلب لباس زیرها را باید پس از پوشیدن حتما بشویید؛ برای همین ممکن است لباس دوام خود را از دست بدهد و قابل استفاده نباشد. فراموش نکنید که هیچ سوتینی وجود ندارد که به صورت دائمی قابل استفاده باشد. ولی از آنجایی که حتما برایشان هزینه‌ای پرداخت کرده‌اید و از آنها استفاده می‌کنید باید بدانید که نحوه نگهداری و شستن سوتین و لباس زیر چگونه است!

جنس و بافت پارچه‌های لباس زیر متفاوت است و به همین دلیل باید به روش بسیار اصولی شسته شوند. برای اینکه با نحوه شستن لباس زیر و سوتین آشنا شوید، حتما با ما در این مقاله همراه باشید.

لباس زیر

 

نحوه شستن شورت و سوتین

شستن لباس زیر تاثیر زیادی روی ظاهر و حتی دوام آن‌ها دارد. شاید تا به حال برای شما پیش آمده باشد که لباس زیرتان به دلیل نداشتن آگاهی کافی شما برای مراقبت و شستشو، ظاهر خود را از دست داده و دیگر قابل استفاده نباشد. ما در این بخش از مقاله قصد داریم به تمام موارد مرتبط با نحوه شستشوی شورت، سوتین و حتی خشک کردن آنها بپردازیم.

شستن لباس زیر با دست 

باید بدانید که بهترین روش برای شستن لباس زیر یا لباس‌های ظریف؛ شستشو به صورت دستی با استفاده از شوینده ملایم است. شستن با دست و با شوینده مناسب هیچ ضرری به لباس‌های شما وارد نمی‌کند. ما در این بخش به مراحل شستشوی دستی لباس زیر می‌پردازیم.

شستن سوتین با دست

ابتدا باید یک لگن متوسط را با آب گرم پر کرده و سپس مقداری شوینده (بدون الکل) در حد ۱ قاشق چایخوری یا غذاخوری به آب اضافه نمایید. اگر اصلا هیچ شوینده ملایمی ندارید، نگران نباشید چراکه خودتان می‌توانید یک شوینده درست کنید. برای انجام این کار باید ۱ فنجان آب گرم و ۱ قاشق چایخوری شامپو بچه و ۱ الی ۱۲ قطره روغن اسطوخودوس و یا بابونه را باهم ترکیب نمایید. سپس مقداری صابون مایع را با آب رقیق کرده و به لگنی که قبلا پر از آب گرم کرده‌اید اضافه کنید تا مواد شوینده شما به دست آید.

بعد از این کار باید مواد شوینده را با چرخاندن دست‌هایتان در آب مخلوط کنید تا حباب روی کف ایجاد شود. سپس می‌توانید لباس زیرها را اضافه کنید، بهتر است رنگ‌های مشابه را باهم بشویید تا تغییر رنگی روی لباس شما حاصل نشود. البته فراموش نکنید که سوتین هایی با الیاف مصنوعی را می‌توانید بدون هیچ نگرانی بشویید؛ زیرا تغییر رنگ نمی‌دهند.

پس از اینکه لباس‌هایتان را در آب گذاشتید باید ۱۰ الی ۱۵ دقیقه در همان حالت آب و صابون باقی بماند و صبور باشید تا هرگونه کثیفی را از بین ببرد. اگر لباس زیر شما خیلی کثیف بود آن را به مدت ۱ ساعت در آب بگذارید.

بعد از این کار لباس‌ها را بچرخانید و در حین چرخاندن فشار دهید تا آب کثیف تخلیه شود و بعد دوباره آب جدیدی بریزید.

برای خشک کردن لباس‌زیرهایتان آنها را دربین دوحوله فشار دهید تا نم و رطوبت خود را از دست بدهند. سپس آنها را روی یک حوله بگذارید و با فشار دادن با یک حوله دیگر هم رویشان را بپوشانید.

بهتر است به این نکته توجه کنید که بعد از شستن سوتین باید آن را در هوای آزاد بگذارید تا خشک شود ولی باید بدانید که گرما و همچنین حرارت مستقیم برای خشک نمودن سینه بند زیاد خوب نیست و همیشه به جای اینکه آنها را آویزان کنید، آنها را روی سطح صافی قرار دهید.

شستن لباس زیر با ماشین لباسشویی

شستن لباس زیر با ماشین لباسشویی توصیه نمی‌شود و بهتر است که آنها را با دست بشویید. شما باید از مواد شوینده ملایمی استفاده کنید و هیچ وقت از سفید کننده هم استفاده ننمایید.

شستن لباس زیر با لباسشویی

اگر فکر می‌کنید که ماشین لباسشویی شما کیفیت زیادی دارد و به همین دلیل آنها را با دست نمی‌شویید باید بگوییم که این کار اشتباه است و باعث می‌شود لباس زیر شما سریع‌تر از شستشو به صورت دستی خراب شود.

با این حال اگر اصرار دارید که لباس زیر خود را با لباسشویی بشویید، می‌توانید با رعایت چند نکته آسیبی که قرار است به لباستان وارد شود را کاهش دهید. ما در این بخش به مراحل شستن سوتین با ماشین لباسشویی می‌پردازیم.

  • شما باید قلاب‌های سینه بندتان را ببندید، زیرا اگر نبندید ممکن است به جایی گیر کنند و پاره شوند.
  • باید رنگ‌های روشن و تیره را جدا کنید، اگر این کار را نکنید ممکن است لباس‌ها تغییر رنگ بدهند.
  • آنها را توسط یک شوینده ملایم و یک چرخه ملایم بشویید و آبی هم که برای شستشو استفاده می‌کنید حتما سرد باشد. چراکه ممکن است آب گرم الیاف را ضعیف کند و حتی کشیدگی بندها را نیز کاهش دهد.
  • نباید اصلا از شوینده‌هایی که قوی هستند استفاده کنید؛ چون مواد شوینده قوی الیاف و همچنین پارچه سوتین را بعد از گذشت مدت زمانی از بین می‌برند.
  • شما باید لباس زیرهای خود را با هوای آزاد خشک کنید و از خشک کن ماشین لباسشویی پرهیز کنید. اگر لباس زیر‌های خود را با خشک کن ماشین لباسشویی خشک نمایید، گرما منجر به ضعیف شدن الیاف لباس و کشیده شدن بند سوتین می‌شود.
  • اگر قصد دارید از خشک کن ماشین استفاده کنید، حتما آن را در تنظیم بدون حرارت قرار دهید.
  • لباس زیرهای اسفنجی و سوتین فنردار را در ماشین لباسشویی نشویید، چراکه باعث آسیب آنها خواهد شد.

شستن لباس زیر توری

همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم، جنس پارچه و بافت لباس زیر نازک است و امکان دارد که در اثر چرخش ماشین لباسشویی آسیب ببیند. برای همین پیشنهاد ما این است که لباس زیرهای خود را مخصوصا لباس زیر زنانه توری یا حریر را با دست شستشو دهید تا آسیب کمتری ببینند.

اگر قصد دارید لباس زیر توری خود را حتما با ماشین لباسشویی بشویید باید آن را درون یک کیسه توری قرار دهید. زیرا کیسه توری در عین حال که باعث می‌شود آب و ماده شوینده وارد لباس زیر شود، مانع آسیب دیدن لباس زیر در اثر چرخش ماشین لباسشویی می‌شود.

باید بدانید که کیسه‌های توری برای لباس‌های کوچکی هم مانند جوراب مناسب هستند. به دلیل اینکه باعث می‌شود لباس‌ها داخل ماشین لباسشویی گم نشوند و سریع‌تر آنها را پیدا کنید.

لباس زیر توری

شستن لباس زیر کودکان

ما اغلب اوقات با این مورد مواجه می‌شویم که کودک ما دچار عفونت شده است و وقتی هم به دنبال دلیل آن می‌گردیم، درمی‌یابیم که لباس زیر کودکانه همراه با سایر لباس‌ها شستشو می‌شود.

از این رو پیشنهاد ما به پدرومادرها این است که حتما لباس‌های کودکان خود مخصوصا لباس زیرهایشان را جداگانه شستشو دهند. زیرا شستن لباس و لباس زیر کودکان همراه با لباس بزرگترها امکان دارد باعث انتقال میکروب شده و کودک را به عفونت مبتلا کند. پس حتما به این مورد توجه کنید و لباس‌های آنها را به طور جداگانه بشویید.

سخن پایانی

شما با توجه نمودن به هزینه‌هایی که برای خرید لباس زیر خود پرداخت می‌کنید، باید بدانید که نحوه شستن و نگهداری آنها چگونه است. ما در این مقاله به نحوه شستن لباس زیر پرداختیم. شما با مطالعه موارد بالا و توجه به آنها می‌توانید  عمر لباس‌هایتان را افزایش دهید تا مدت زمان بیشتری از آنها استفاده کنید.

حفظ ظاهر و فرم لباس زیر برای همه اهمیت زیادی دارد به همین دلیل علاوه بر شستن مناسب لباس زیر باید هنگام خرید، به جنس سوتین و شورت هم توجه کنید تا با شستن چند باره آنها کیفیت آنها کاهش نیاید. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید و موثر واقع شده باشد.

FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی نسا پاکباز

همچنین ببینید

10تمرین موثر یوگا صورت برای رفع چروک های صورت

یوگا صورت از طریق تمرینات صورت باعث تقویت گروه‌های عضلانی خاص شده و از افتادگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.