ماجرای جنجالی دادگاه جانی دپ و امبرهرد

بی‌شک اخیرا در فضای مجازی ماجرای جنجالی دادگاه بازیگر معروف هالیوود جانی دپ و همسر سابقش امبر هرد را مشاهده کرده‌اید. جانی دپ بازیگر 58 ساله محبوبهالیوود است که اکثریت مردم او را با نقش فوق‌العاده جک اسپارو در کالکشن فیلم دزدان دریایی کارائیب می‌شناسند. جریان دادگاه وی آنقدر در مجازی وایرال شده‌است که امروزه کمتر کسی پیدا می‌شود که ویدئو‌های آن را ندیده باشد یا درمورد آن صحبت نکند. اما آیا ماجرای این دادگاه را می‌دانید؟ یا از چگونگی آشنایی بازیگر مشهور سینما جانی دپ و همسرش امبر هرد خبر دارید؟ یا اظهارات آن‌ها و شاهدینشان را می‌دانید؟ ما در این مقاله می‌خواهیم درمورد جزئیات این دادگاه، اظهارات جانی دپ و امبر هرد و شاهدین آن‌ها، مدارک و شواهدی که به دادگاه ارائه دادند و به طور کلی درمورد آشنایی و دلیل طلاق آن‌ها تا به امروز با شما صحبت کنیم. پس این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

دادگاه جانی دپ

جانی دپ کیست؟!

جانی دپ

بسیاری از شما جانی دپ را می‌شناسید. نام کامل او جان کریستوفر دپ دوم است که در 9 ژوئن سال 1963 متولد شده و 58 سال سن دارد. آقای دپ بازیگر، تهیه کنندده و موسیقی دان اهل آمریکا می‌باشد. جانی دپ جوایز مختلفی به دست آورده است که شامل یک جایزه گلدن گلوب و علاوه بر این نامزد دریافت سه جایزه اسکار و دو جایزه آکادمی فیلم بریتانیا می‌باشد.وی در سال 2012  به عنوان یکی از برترین ستاره‌های سینما در جهان بود که حتی نامش با دستمزد 75 میلیون دلار در رکورد‌های گینس ثبت شد. برخی از فیلم‌های وی شامل دزدان دریایی کارائیب، آلیس در سرزمین عجایب، چارلی و کارخانه شکلات سازی، عروس مرده، توریست و … هستند.

امبر هرد و جانی دپ چگونه با یکدیگر آشنا شدند؟

دادگاه جانی دپ

امبر هرد یک بازیگر آمریکایی است که در 22 آوریل سال 1986 متولد شده و 36 سال سن دارد. امبر در سال 2004 در یک فیلم درام ورزشی به نام چراغ‌های شمع وارد دنیای سینما شد. جانی دپ و امبر هرد در طول فیلمبرداری  فیلم خاطرات عجیب و غریب در سال 2010 با یکدیگر آشنا شده و در نهایت در سال 2011 رابه خود را به صورت جدی آغاز کرده و در سال 2015 با یکدیگر ازدواج کردند. امبر هرد بعد از گذشت یک سال و نیم به دلیل اتهام ضرب و شتم و خشونت به جانی دپ از او درخواست طلاق و غرامت 7 میلیون دلار کرد که دادگاه آن‌ها در لندن برگذار شد که جانی دپ موافقت کرد تا 7 میلیون دلار به امبر هرد بپردازد و در نهایت این دو از هم جدا شدند. امبر هرد عنوان کرد که این 7 میلیون دلار را به خیریه می‌بخشد.

شکایت امبر هرد و اتهامات وی چه لطمه‌ای به ستاره هالیوود زد؟

حیوانات شگفت انگیز

جاتی دپ در اسپین آف از سری فیلم‌های هری پاتر، fantastic beasts  نقش شرور داستان یعنی گرینل والد را بازی می‌کرد. وی پس از تصمیم دادگاه علیه وی و اتهامات همسر سابقش امبر هرد نقش خود را از دست داد و کمپانی برادران وارنر او را اخراج کرد.

جک اسپارو

اما ماجرا تنها به فیلم fantastic beasts  خطم نمی‌شود، بلکه دپ نقش خود را در سری فیلم‌های دزدان دریایی کارائیب 6 نیز از دست داد. همچنین تمایل کمپانی‌های مختلف برای همکاری با این بازیگر کاهش یافت.

وویس‌های پخش شده از جانی دپ و امبر هرد

قبل از شروع دادگاه، وویس‌ها و همچنین ویدئو‌هایی پخش شد که امبر هرد در آن‌ها به صراحت می‌گفت که جانی دپ را مورد آزار و اذیت قرار داده است. بخشی از این فایل‌های صوتی شامل :

امبر هرد : (( من بهت مشت نزدم، من داشتم چک می‌زدم، مشت نمی‌نمیزدم، عزیزم تو مشت نخوردی))

که در ادامه جانی دپ می‌گوید : (( به من نگو مشت خوردن چه حسی داره))

همچنین دپ در یک فایل صوتی دیگر می‌گویید نمی‌تواند با دعوا‌هایی فیزیکی که بینشان رخ می‌دهد کنار بیاید و رابطه‌شان شبیه فیلم‌های جنایی شده است و هرد در ادامه قول ‌می‌دهد که دیگر برخورد فیزیکی با او نداشته باشد و انقدر عصبانی می‌شود که کنترل خود را از دست می‌دهد. در یکی از وویس‌ها هرد دپ را بچه خطاب می‌کند و به او می‌گوید بزرگ شو جانی و جانی در ادامه پاسخ می‌دهد چون تو دعوای فیزیکی رو شروع کردی ؟ هرد پاسخ می‌دهد بله من شروع کردم و دپ می‌گوید بله پس منم باید سعی می‌کردم از اینجا برم.

در ادامه این وویس‌ها ویدئو‌هایی از دوربین مدار بسته آسانسور پنت هاووس جانی دپ پخش شد که مبنی بر این بود که امبر هرد با جیمز فرانکو بازیگر هالیوود و ایلان ماسک رابطه‌ای مخفیانه داشته و به جانی دپ خیانت کرده است.
امبر هرد و ایلان ماسک و جیمز فرانکو

 

بیشتر بخوانید : ایلان ماسک کیست و چرا مشهور شد ؟

همچنین در سال 2020 جانی دپ عنوان کرد که امبر هرد در دعوا با یک بطری بخشی از انگشت او را قطع کرده است و دلیل دروغ گفتن او به کادر درمان محافظت کردن از هرد بود. همچنین جانی دپ گفت امبر هرد مدفوع خود را روی سمتی که خودش می‌خوابد مالیده است. با این حال امبر قصد داشت که به جانی دپ بگوید کار سگ‌هایشان است که در زیر عکس‌هایی از انگشت قطع شده جانی دپ و مدفوعی که امبر هرد ادعا کرده بود برای سگ‌هایشان می‌باشد را مشاهده می‌کنید.

 

شکایت جانی دپ از امبر هرد

امبر هرد حدود 6 سال پیش اتهامات مجرمانه‌ای علیه جانی دپ داشت که این اتهامات ضرب و شتم و خشونت داشت که بر طبق گفته‌های جانی دپ هیچکدام از این‌ها حقیق نداشته است. این اخبار در فضای مجازی انتشار پیدا کردند و موجب به شهرت و اعتبار او شد که او به همین دلیل از امبر هرد شکایت کرد که  از وی درخواست غرامت 50 میلیون دلاری کرد. دپ همچنین از روزنامه د سان به دلیل بد نام شدن که او را ضارب همسر معرفی کرده بود، از دن ووتن که در  The sun  سردبیر و نیوز بریتانیا است شکایت کرد.

دادگاه جانی دپ علیه امبر هرد  چه زمانی آغاز و پایان می‌یابد؟

یکی از سوالان رایج در خصوص زمان این دادگاه که باید به شما بگوییم محاکمه این دادگاه در 11 آوریل ( 22 فروردین)  سال 2022 آغاز و تا 6 می ( 16 اردیبهشت ) ادامه پیدا می‌کند. محاکمه بعدی از 9 می تا 13 می یا همان 19 اردیبهشت تا 23 اردیبهشت ادامه پیدا می‌کند که قاضی به دلیل یک کنفرانس مهم حدود ده روز این محاکمه انجام نمی‌شود و دوباره از سرگیری محاکمه از تاریخ 16 می ( دوشنبه، 26 اردیبهشت ) شروع و تا 27 می یا همان 6 خرداد خواهد. دادگاه ویرجینیا علنی بوده و به صورت آنلاین از کانال‌های مختلف در شبکه اجتماعی یوتوب پخش می‌شود. جلسات این دادگاه در ساعت 6 و نیم به وقت ایران شروع شده و تا حدودا تا ساعت 1 و نیم بامداد به اتمام می‌رسد.

بیانیه امبر هرد درباره دادگاه ویرجینیا

پامبر هرد در هنگام آغاز دادگاه ویرجینیا بیانیه از خود در پیج شخصی اینستاگرامش منتشر کرد که این بیانیه به شرح زیر است :

(( من قصد دارم تا در چند هفته آینده در فضای مجازی آفلاین شوم. همانطور که ممکن است بدانید، در ویرجینیا خواهم بود، جایی که در دادگاه با همسر سابقم جانی دپ رو به رو خواهم شد. جانی به دلیل مقاله‌ای که در واشنگتن پست نوشتم شکایت کرد. من در آن تجربیات خود را از خشونت و آزار خانگی بازگو کردم. من هرگز نامی از او نبردم، بلکه در خصوص بهایی که زنان از سختن گفتن علیه مردان در قدرت می‌پردازند نوشتم و بهای آن را هم می‌پردازم. اما امیدوارم هنگامی که این پرونده به پایان رسید، بتوانم ادامه دهم و جانی هم همینطور. من همیشه به جانی عشق می‌ورزم و این برای من بسیار سخت است که جزئیات زندگی مشترک گذشته خود را در مقابل  دنیا بازگو کنیم. در این زمان از حمایت مستمری که در طول این سال‌ها با خوش‌شانسی دریافت کرده‌ام قدر دانی می‌کنم و بر آن تکیه خواهم کرد.

– باعشق همیشگی A  ))

“جانی دپ قصد ندارد امبر هرد را تنبیه کند”

امبر هرد

یک منبع نزدیک به شرکت حقوقی brown Rudnick  که چند وکیل جانی هم عضو این شرکت هستند عنوان کرده است :

(( جانی دپ قصد ندارد او ( امبر هرد) را تنبیه کند. فقط می‌خواهد حقیقت آشکار شود تا نام خود ر از اتهامات پاک کند، و این میدانی است که برای این کار انتخاب کرده، در این دادگاه حقوقی، جایی که امبر هرد نیز یک طرفه است. و در انگلستان او( و دخیل در پرونده دادگاه) نبوده.))

جلسات دادگاه ویرجینیا

دادگاه جانی دپ

این دادگاه تا 16 اردیبهشت، 16 جلسه بوده که در ادامه این جلسات را به طور اختصار و اظهارات جانی دپ، امبر هرد و شاهدین را به برای شما شرح می‌دهیم.

اولین روز دادگاه ویرجینیا

روز اول دادگاه به انتخاب و معرفی اعضای هیئت منصفه اختصاص دارد که در جلسه اول این دادگاه اعضای هیئت منصفه این دادگاه انتخاب شدند که متشکل از 11 نفر هستند که از میان 60 نفر برگزیده شدند. از 11 نفر منتخب 8 نفر آن‌ها عضو اصلی بوده و 4 نفر عضو علی البدل می‌باشند.

اظهارات جانی دپ، امبر هرد و شاهدین

در جلسات دادگاه اظهارات دو وکیل طرفین یعنی امبر هرد و جانی دپ مطرح شد و همچنین شاهدین جانی دپ که اولین آن‌ها کریستی دمبروسکی خواهر جانی دپ و دومین نفر آیزاک باروک، جانی دپ، امبر هرد و … در این دادگاه حاضر شدند.

وکیل امبر هرد

دادگاه جانی دپ

وکیل امبرهرد در طی صحبت‌هایی که داشت جانی دپ را خشن و معتاد معرفی کرد. وی اظهار داشت که جانی دپ به ایلان ماسک حسادت می‌کند و یک فرد کنترل گر است که مدام زندگی همسر سابقش یعنی امبر هرد را کنترل می‌کرده است  و اجازه پوشیدن لباس باز را به وی نمی‌داده. همچنین وکیل امبر هرد جای دپ را متجاوز نامید که بار‌ها امبر هرد را مورد خشونت جنسی قرار داده است.در اظهارات این وکیل از کلمه مواد مخدر و مشروب بارها و بارها استفاده شد. همچنین این وکیل یک لوازم آرایشی نشان داد و گفت که امبر هرد در زمان رابطه‌اش با جانی دپ همیشه این کرم را به همراه داشته تا کبودی‌هایش را بپوشاند که خود جنجال‌های زیادی به همراه داشت. همانطور که می‌دانید ازدواج این دو در سال 2015 شکل گرفت و در نهایت در اواخر سال 2016 به پایان رسید، حال شرکتی که این لوازم آرایشی را تولید کرده است، در شبکه اجتماعی ویدئویی منتشر کرد که این کرم در سال 2017 یعنی بعد مدتی بعد از طلاق این دو به بازار عرضه شده است!

وکیل جانی دپ

وکیل جانی دپ طی اظهاراتی که در جلسه دوم دادگاه ویرجینیا داشت، عنوان کرد که در طول پنج دهه گذشته از زندگی این بازیگر تا زمان ازدواجش با همس سابقش امبر هرد هیچکس او را به آزار و اذیت یا خشونت با هیچ زنی متهم نکرده است. وکیل دیگر جانی دپ یک توضیح کلی درمورد موضوع این دادگاه داد و از شاهدین جانی دپ از دکتر، پرستار و افسران پلیس لس آنجلس گرفته تا بادیگارد‌ها و افراد افراد نزدیک به جانی دپ، شاهد دعوا‌ها و خشونت‌هایی که رخ داده بودن و هیچ یک از آن‌ها جراحت، کبودی و یا زخمی روی صورت امبر هرد مشاهده نکردند.

خواهر جانی دپ

دادگاه جانی دپ

اولین شاهدی که در این دادگاه حاضر شد خواهر جانی دپ به نام کریستی بود. خواهر جانی دپ در ابتدا درمورد گذشته جانی صحبت کرد و گفت مادرشان جانی دپ را کتک می‌زد و هنگامی که از او پرسیدند آیا جانی دپ نیز واکنشی نشان می‌داد یا او هم او را می‌زد پاسخ خیر را داد. وی عنوان کرد که تا به حال هیچ جراحتی یا کبودی روی صورت امبر هرد مشاهده نکرده است. همچنین کریستی گفت امبر هرد شخصیتی به گونه‌ای می‌باشد که علاقه دارد صدایش را بالا ببرد. او گفت امبر تنها زمانی آروم بود که با همه حرف‌های او موافقت کنیم. خواهر جانی دپ گفت هرد به او درمورد مشاجره او با همسر سابقش گفته بود اما ازش خواسته بود که دخالت نکند.همچنین امبر هرد عنوان کرده که جانی دپ به پرخاشگر بودنش علاقه دارد. نکته قابل توجهی که خیلی از سمت فضای مجازی با واکنش‌های زیادی همراه شد این بود که کریستی گفت امبر هرد جانی دپ رو پیرمرد چاق خطاب میکرد و هنگامی که جانی دپ خبر همکاری‌اش با برند دیور را به او داد، امبر گفت چرا باید دیور بخواهد با تو همکاری کند؟ تو که هیچ کلاس و استایلی نداری.

دادگاه جانی دپ
همچنین شاهدین دیگر مانند دوست سی ساله جانی دپ به نام آیزاک بروک ادعا کرده است، در روز 21 می که امبر هرد ادعا میکرد جانی دپ به صورتش گوشی پرتاب کرده و صورتش کبود شده است،با آنکه او را بدون آرایش دیده است هیچ جراحت یا کبودی‌ای روی صورت وی مشاهده نکرده.

دادگاه جانی دپ

مهم‌ترین صحبت‌های شاهدین جانی دپ به دستیار سابق امبر هرد اختصاص دارد که وی در اظهاراتش عنوان کرد امبر به دلیل درخواست افزایش حقوق به صورت او تف انداخت و همچنین گفت او مواد مخدر مصرف می‌کرده است. یکی دیگر از صحبت‌های مهم او این بود که امبر حتی مادر خود را هم اذیت می‌کرد و مادرش از او می‌ترسید. دستیار سابق امبر هرد در پاسخ به سوال‌های دادگاه که از وی پرسیده بودند آیا تا به حال جراحتی، کبودی‌ای و زخمی روی صورت امبر مشاهده کرده است یا خیر، به تمام این سوالات پاسخ خیر داد. دستیار سابق امبر هرد افزود که تا به حال خشونتی از طرف جانی دپ به امبر هرد مشاهده نکرده است.

بخشی از اظهارات جانی دپ

دادگاه جانی دپ

جانی دپ در آغاز دلیل حضورش در این دادگاه را گفت و سپس از کودکی تا بزرگسالی‌اش را شرح داد. جانی دپ در پاسخ به این سوال که دلیل ازدواجش با امبر چه بود گفت خانم هرد یک خانم مهربان، خوش صحبت، شوخ بود و همچنین نقاط اشتراک زیادی با او داشت اما درست بعد یه مدت همه چیز تغییر کرد. جانی دپ در ادامه افزود خانم هرد خود مواد مصرف می‌کرده و بار‌ها این موضوع را مشاهده کرده است. دپ در جواب سوال به وکیل اینکه تا حالا به امبر هرد آسیب زده است یا خیر جواب داد من به او آسیب نزدم، من در طول زندگی‌ام به هیچ زنی آسیب نزدم، من از خودم مطمئنم که در اثر مواد به هیچ زنی آسیب نزدم. درمورد مدفوع روی تخت جانی دپ گفت خانم هرد به من گفت که مدفوع کار سگ‌هایمان است در حالی که سگ‌های ما بسیار کوچک هستند و من چند بار مدفوع آن‌ها تمیز کرده بودم. همچنین درخصوص انگشت قطع شده‌اش گفت در استرالیا یک مکان خوب و آروم داشتیم، اتاق‌های زیادی در آنجا بود و من احساس امنیت می‌کردم چون می‌دانستم از آسیب‌های ایشون در امانم. او شروع به جیغ کشیدن می‌کرد و ناگهان احساساتی می‌شد. خانم هرد کلمات وحشتناکی به کار می‌برد، او بطری را به سمتم پرتاب کرد و قسمتی از انگشتم را قطع کرد. مالکوم ( بادیگاردش) من را از آپارتمانم خارج کرد و من به او دروغ گفتم که دستم بین در‌های آکاردئونی مانده است. یکی از وویس‌هایی که در این دادگاه  و دادگاه لندن پخش شد که بسیار در فضای مجازی مورد توجه قرار گرفت وویسی بود که از امبر هرد پخش شد که وی در این وویس می‌گوید برو به دنیا بگو من جانی دپ قربانی خشونت خانگی ام ببینم چند نفر حرفاتو باور می‌کنن یا پشتت وایمیسن.

در ادامه برخی از عکس‌هایی که امبر هرد برای خشونت و آزار رساندن جانی دپ به دادگاه لندن و ویرجینیا ارائه داده بود را مشاهده می‌کنید:

امبر هرد با این عکس‌ها در دادگاه ویرجینیا و دادگاه لندن ادعا کرده است که دپ گوشی به سمت او پرت کرده، وی را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده، مو‌های او را کنده، لب او را پاره کرده و همچنین دنده و دماغ او را شکسته است.

 

مدارک امبر هرد

 

مدارک امبر هرد

مدرک امبر هرد

مدارک امبر هرد

FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی زهرا معزی

همچنین ببینید

عجیب ترین شغل ها در جهان کدامند؟

در سراسر جهان، بسیاری از مشاغل  وجود دارند که جز عجیب ترین شغل ها در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.