ایده ی استفاده از شلف در آشپزخانه

اگر مکان کمی در آشپزخانه خود دارید و به دنبال ایجاد فضایی برای قرار دادن ظروف و دکوراسیون هستید و نمیخواهید از بوفه های قدیمی و از مد افتاده استفاده کنید ، میتوانید به راحتی از شلف های ساده در آشپزخانه خود استفاده کنید.

شلف ها در مکانهای مختلفی قابل استفاده اند و برای کسانی که کابینت های زیادی در آشپزخانه خود ندارند ایده ساده و راحتی است. فقط کافی است چند قفسه ساده رو بین کابینت های خود قرار دهید. در این مقاله به بررسی چندین مدل و ایده برای قرار دادن شلف در آشپزخانه میپردازیم.

نکاتی برای قراردادن شلف:

بهتر است چند شلف را به موازات یکدیگر قرار دهید و به صورت مرتب چیزهایی را بر روی آنها بچینید.

حتما از یک گل زیبا بر روی شلف خود استفاده کنید زیرا باعث زیباتر شدن آن میشود‌.

شلف های چوبی شیک ترین و بهترین انتخاب هستند و سعی کنید تا جای ممکن از این جنس استفاده کنید‌.

میتوانید با ایده های جدید و جالب شلف ها را به اشکال مختلف دربیاورید تا زیبایی را به آشپزخانه خود بیافزایید.

میتوانید از رنگ های متضاد و یا همسان با کابینت های خود استفاده کنید.

در زیر به ایده های شیک و جدید برای استفاده از شلف در آشپزخانه میپردازیم:

شلف در آشپزخانه

یکی از بهترین ایده هایی که میتوانید انجام دهید قرار دادن شلف های کوچک در فضای خالی بین کابینت های شماست. با اینکار علاوه بر اینکه در فضای خود صرفه جویی میکنید به زیبایی آشپزخانه و کابینت های خود میافزایید. برای اینکار میتوانید از طرح چوب استفاده کنید تا شلف ها بیشتر به چشم بیایند. البته بر روی این شلف های کوچک نمیتوانید چیز زیادی قرار دهید و بیشتر مناسب قرار دادن دکوری و اجسام کوچک و شیک هستند.

در نیمه شب بخوانید:انواع اکسسوری‌ جدید آشپزخانه 2021

شلف در آشپزخانه

یکی دیگر از مواردی که میتوانید از شلف در آشپزخانه خود استفاده کنید کنار و جلوی پنجره است. اگر در آشپزخانه خود پنجره های بزرگی دارید که فضای زیادی از شما اشغال کرده میتوانید با استفاده از شلف های سرتاسری تا حد بسیار زیادی در فضای خود صرفه جویی کنید. یکی از خوبی های این شلف ها از بین نبردن پنجره هاست. شما میتوانید همزمان از پنجره استفاده کنید و شلف هایی داشته باشید تا وسیله هایی را در آن قرار دهید.

یکی دیگر از کارهایی که میتوانید انجام دهید قرار دادن شلف ها بالای سینک ظرف شویی است. به خصوص اگر در بالای سینک خود پنجره دارید.

شلف در آشپزخانه

معمولا هود مکان زیادی را در آشپزخانه اشغال میکند. از دیگر روش هایی که میتوان شلف را در آشپزخانه قرار داد اتصال شلف ها در فضای دو طرف هود است. در این مکان میتوانید ظروف جلو دستی خود را به شکلی مرتب و زیبا بچینید.

اگر در آشپزخانه خود ستون هایی دارید که فضای زیادی را گرفته میتوانید در درون آنها شلف قرار دهید. البته در این مکان نمیتوانید آیتم های زیادی را قرار دهید به خصوص زمانی که ستون های قطور و بزرگی دارید. همچنین میتوانید اجاق گاز خود را در کنار این ستون ها قرار دهید و بر روی شلف ها انواع ادویه جات را بچینید تا در صورت نیاز از آنها استفاده کنید.

شلف در آشپزخانه

ایده بالا مناسب آشپزخانه های بزرگ است و تا بیشتر به زیبایی خانه می افزاید. شما میتوانید با قرار دادن ظروف زیبای ادویه جات و قند و شکر و یا باکس های چوبی برای لباس و حتی گلدان های زیبا تعداد زیادی شلف شیک در آشپزخانه خود داشته باشید.

در نیمه شب بخوانید:جدیدترین مدل های کابینت مدرن و کلاسیک 1401

همچنین میتوانید به سادگی در درون شلف های خود را نورپردازی کنید تا زیبایی بیشتری به چشم بخورد. البته توجه کنید قرار دادن نورپردازی کم زیباتر است و بهتر است از نورهای خیلی بزرگ خودداری کنید.

شلف در آشپزخانه

شلف های شیشه ایی این روزها قدیمی شده و افراد کمی خواهان قرار دادن شلف های شیشه ایی در آشپزخانه خود هستند. اما اگر نمیخواهید ظروفی که در شلف ها قرار میدهید به چشم بیایند و مشخص باشند و ننیتوانید همیشه شلف های خود را مرتب نگه دارید میتواتید از این ایده استفاده کنید به خصوص اگر کابینت های شما ظاهری کلاسیک دارد.

شلف در آشپزخانه

شلف های سرتاسری مناسب افرادی است که استفاده از شلف را به استفاده از کابینت ترجیح میدهند‌.

شلف در آشپزخانه

ایده شیک و لاکچری برای استفاده از شلف در آشپزخانه

شلف در آشپزخانه

اگر آشپزخانه ایی با سبک سنتی دارید میتوانید از ایده بالا استفاده کنید ، اسنفاده زیاد از گل و گیاه تا حد زیادی به زیبایی و صمیمیت فضای آشپزخانه شما میافزاید. و بهترین مکانی که میتوانید گل ها را روی آن قرار دهید شلف است.

همچنین میتوانید در فضای بیرونی آشپزخانه خود هم شلف های شیک و چوبی قرار دهید. اما بهتر است از قرار دادن ظروف در آن خودداری کنید و بیشتر از اجسام شیک دکوری برای افزودن زیبایی به آشپزخانه خود استفاده کنید. معمولا این شلف ها در کنار اپن و یا جزیره قرار دارند.

 

FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی پریا زندی

پریا زندی هستم دانشجوی رشته مهندسی برق و علاقمند به زبان انگلیسی. مدتیست که در تیم نیمه شب کار تولید محتوا میکنم و به لطف تیم نیمه شب موفق شدم مطالبی رو که ترجمه می کنم بتونم با شما به اشتراک بذارم. ممنون میشم اگر نظراتتون رو راجب مقاله هایی که قرار میدم بدونم!

همچنین ببینید

آباژور بوهویی

آباژور بوهویی | ساخت شید آباژور(کلاهک) با مکرومه

ساختن آباژور بوهویی با مکرومه راهی آسان و ارزان برای افزودن دکور بوهو به دکوراسیون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.