ایده های چیدمان سفره ی هفت سین جدید و مدرن 1401

یکی از مهم ترین و اصلی ترین رسم و رسوم و چیزهایی که در عید نوروز انجام میشود چیدن سرفه هفت سین است. سفره هفت سین یکی از قدیمی ترین و زیلت ترین رسوم در بین ایرانیان است. اگر میخواهید یک سفره شیک و مدرن و امروزی بچینید با ما همراه باشید تا با دیدن عکس هایی زیبا و مینیمال ایده بگیرید و سفره امسال خود را بچینید.

خرید جدیدترین و شیک ترین ست هفت سین از اینجا

سفره هفت سین را میتوانید با استفاده از چیزهای مختلف بچینید جالب است بدانید هر یک از آنها معنی و مفهموم خاصی دارد.

در نیمه شب بخوانید:آیین و فلسفه عید نوروز 1401 برای ایرانیان

سین اول سرکه است. سرکه نماد فرشنه امرداد و جاودانگی است. در گذشته از سرکه برای از بین سحر و جادو استفاده میشد و قرار دادن آن به معنی دور کردن سختی ها و ناملایمات در سال جدید است.

سین دوم سیر است. سیر نماد اهورا مزدا و تندرستی و سلامت است. چون در گذشته سیر خاصیت دارویی داشت.

سین سوم سبزه است. سبزه نمادی از فرشته اردیبهشت و نماد آب‌‌‌های پاک و بیکران است. اغلب ایرانیان از این نماد به منظور داشتن سالی شاد و با طراوت استفاده می کنند.

سین چهارم سمنو است. ایرانیان معتقد اند قرار دادن سمنو باعث افزایش برکت و نعمت در زندگی آنان میشود.

سین پنجم سیب است. که نمادی از فرشنه باروری و پرستاری است و به منظور سالم ماندن اعضای خانواده بر روی سفره قرار داده میشود.

سین ششم سنجد است. سنجد نمادی از خرداد و دلبستگی است. معمولا سنجد را به منظور افزایش عشق و دوستی بین اعضای خانواده بر روی سفره هفت سین قرار میدهند.

سین هفتم سماق است.  نماد فرشته بهمن است و به منطور افزایش شادی و مقاوپت در برابر سختی های زندگی بر روی سفره قرار داده میشود.

در زیر به ایده هایی برای چیدمان سفره هفت سین شیک و مدرن میپردازیم:

هفت سین

یکی از خلاقانه ترین راه هایی که میتوانید سفره هفت سین خود را بچینید چیدن آن بر روی میز ناهار خوری است. در این صورت میتوانید به سادگی همه افراد را دور هم جمع کنید و از جمع صمیمی لذت ببرید. استفاده از ظروف سفالی طرفداران بسیاری دارد شما هم میتوانید اشکال مختلف سفال را از مغازه های مختلف تهیه کنید و بر روی سفرع خود قرار دهید. استفاده از انواع مختلف گل های طبیعی هم باعث افزودن زیبایی به سفره شما میشود‌.

هفت سین

میتوانید سفره هفت سین مینیمال و شیک‌ خود را داشته باشید و از ظروف ساده و شیک استفاده کنید و در آخر با یک گلدان زیبا پر از گلهای زیبا سفره شیک و زیبای خود را کامل کنید. اگر به سفره های مینیمال علاقه دارید بیشترین تمرکز را بر روی ظروف مناسب بگذارید. میتوانید از ظروف دارای گل های ساده و تک رنگ استفاده کنید.

یکی دیگر از راه های داشتن سفره هفت سین شیک و مینیمال استفاده از ظروف سفالی ساده است. و در عین حال استفاده از یک میز کوچک و ساده که میتواند تا حد زیادی به سادگی میز شما کمک کند. در نهایت با قرار دادن گیاهان زیبا و رنگی میز خود را شیک و مدرن کنید.

هفت سین

اگر فضایی مانند اپن اشپزخانه دارید میتوانید به سادگی سفره هفت سین خود را بر روی آن بچینید. دقت کنید اویز کردن برخی آیتم ها از بالای سقف بسیار زیبا و چشم نواز است. دقت کنید برای سفره هفت سین فقط نباید از ظروف یک مدل و تکراری استفاده کنید میتوانید با استفاده از طرح های شیک و مختلف اینکار را انجام دهید.

هفت سین

همچنین میتوانید از ظروف شیک و یکدست سفید هم استفاده کنید. به جای سبزه هم میتوانید از نارنج استفاده کنید و خودتان با کتشت دانه های نارنج یک گیاه زیبا درست کنید. دقت کنید همانطور که مشاهده میشود در بیشتر میز ها ماهی قرمز دیده نمیشود بهتر از از خرید آنها خودداری و به جای آن مقدار کمی آب روی میز قرار دهید.

کنسول ها هم انتخاب های خوبی برای چیدن سفره هفت سین هستند. همانطور که قبلا هم گفته شد میتوانید بر روی آن سنبل برگ نارنج و… را قرار دهید تا زیبایی آن افرایش یابد. همچنین برای برخی آیتم ها میتوانید از ظروف چند طبقه استفاده کنید و آنها را بر روی ظروف چند طبقه قرار دهید. و در نهایت با قرار دادن دو شمعدانی شیک کار خود را به اتمام برسانید.

چیدن آیتم ها بر روی میز جلو میزی هم انتخاب خوبی است. ظروف پایه دار به زیبایی میز شما می افزایند اگر ظروف پایه دار شیک دارید حتما سعی کنید از آنها استفاده کنید. همچنین استفاده از سفره های سنتی در زیر سفره هفت سین شما به جلوه و زیبایی سفره شما می افزاید.

اگر فضای بزرگی دارید چیدن سفره های دو طبقه تا حد زیادی به جدید و مدرن شدن هفت سین شما می افزاید. تخم مرغ های رنگی زیبا سبزه کوچک و شیک در وسط آن همچنین میتوانید از شمع های کوچک در همه جای سفره استفاده کنید تا جلوه آن افزایش یابد.

در نیمه شب بخوانید:دستور شیرینی ساده و خوشمزه برای نوروز (بدون فر)

در میان همه سفره های مینیمال بالا سفره های هفت سین سنتی هم جای خود را دارند. این سفره ها معمولا با سفره قرمز رنگ شیک و ظروف سفالی چیده میشود. در اینجا هم گل ها نقش اصلی خود را بازی میکنند و افزودن آنها نوید بخش فصل بهتر و زیبایی است. در نهایت هم میتوانید با یک آیینه با طراحی سنتی کار خود را تکمیل کنید.

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم استفاده از ظروف چند طبقه میتواند تا حد بسیار زیادی به زیبایی و مدرن شدن سفره شما بیافزاید. همچنین اگر فضای بزرگی برای چیدن سفره هفت سین ندارید اینکار تا حد بسیار زیادی به شما کمک میکند. در هنگام چیدن ظرف چند طبقه خلاقیت داشته باشید و هیچ مکانی را در آن خالی نگذارید. مکان های خالی را میتوانید با گل های زیبا دیزاین کنید.

سفره هفت سین

سفره هفت سین شیک و مدرن

هفت سین مینیمال خود را با استفاده از شمع و چراغ های ریسه ایی دیزاین کنید‌.

هفت سین

سفره هفت سین شیک سال ۱۴۰۱

یکی دیگر از ظروفی که میتوانید از آنها استفاده کنید ظروف بلند و یکسره اند. که میتوانید تمام آنها را از انواع مختلف سیر سنجد و یا سماق پر کنید. اما توجه داشته باشید که بهتر است فقط چند آیتم را در این ظروف بریزید و برای چیزهای دیگر از ظروف دیگری استفاده کنید. برای مثال میتوانید از ظرف خاصی برای سرکه استفاده کنید.

در انتها چندین مدل سفره هفت سین را برای ایده گرفتن مشاهده میکنید:

هفت سین مدرن

سفره هفت سین

سفره هفت سین

FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی پریا زندی

پریا زندی هستم دانشجوی رشته مهندسی برق و علاقمند به زبان انگلیسی. مدتیست که در تیم نیمه شب کار تولید محتوا میکنم و به لطف تیم نیمه شب موفق شدم مطالبی رو که ترجمه می کنم بتونم با شما به اشتراک بذارم. ممنون میشم اگر نظراتتون رو راجب مقاله هایی که قرار میدم بدونم!

همچنین ببینید

آموزش ساخت سبد تزئینی با طناب کنفی

بعضی اوقات که سر ذوق هستید و حوصله دارید بد نیست که سراغ کارای دست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.