مقایسه بانک ها برای گرفتن وام

وام بانک می‌تواند به شما کمک کند تا بر مشکلات مالی غلبه کنید، هزینه‌های غیرمنتظره‌ای را پوشش دهید یا بدهی‌ها را سریع‌تر پرداخت کنید. بیشتر وام های شخصی بدون وثیقه هستند و به راحتی از طریق بانک ها، اتحادیه های اعتباری و وام دهندگان آنلاین در دسترس هستند.

انواع مختلفی از وام های شخصی برای انتخاب وجود دارد، از جمله وام های تجمیع بدهی، وام های بهبود خانه، وام های پزشکی و وام عروسی. اما قبل از درخواست، باید بدانید که مراحل مختلفی در فرآیند درخواست وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر با مجله نیمه شب همراه باشید.وام بانک برای خرید مسکن

در نیمه شب بخوانیم:نحوه محاسبه سود بانکی

وام شخصی چیست؟

وام های شخصی وام های کوتاه مدتی هستند که مصرف کنندگان می توانند از بانک ها، اتحادیه های اعتباری یا وام دهندگان خصوصی مانند وام دهندگان بازار آنلاین و وام دهندگان همتا به همتا دریافت کنند. وجوه وام را می توان تقریباً برای هر هدفی استفاده کرد، مانند پرداخت بدهی های دیگر، تأمین مالی بازسازی خانه یا پرداخت نیازهای خانواده، مانند عروسی یا فرزندخواندگی.

وام شخصی در اقساط ماهانه بازپرداخت می شود، شبیه به وام خودرو یا وام مسکن، با شرایط وام معمولاً از 24 ماه تا 60 ماه یا حتی بیشتر. وام‌های شخصی معمولاً بدون وثیقه هستند، به این معنی که با وثیقه‌هایی مانند ماشین، خانه یا سایر دارایی‌ها پشتیبانی نمی‌شوند. اگر به پول نقد سریع نیاز دارید، این وام‌ها انتخاب خوبی هستند، زیرا فرآیند تأیید و تأمین مالی اغلب سریع‌تر از خط اعتباری است که به شما امکان می‌دهد وجوهی را که به آن نیاز دارید و نه به صورت یکجا وام بگیرید.

مانند بسیاری از محصولات اعتباری، نرخی که در وام شخصی از بانک دریافت می کنید، بستگی زیادی به امتیاز اعتباری شما دارد. هرچه امتیاز شما بهتر باشد، نرخ شما کمتر است و سود کمتری در طول عمر وام پرداخت خواهید کرد. نرخ بهره همچنین بر کل پرداخت ماهانه شما تأثیر می‌گذارد، همانطور که بر طول مدت نیز تأثیر می‌گذارد. طولانی‌مدت به معنای پرداخت‌های ماهانه کمتر است، اما به مرور زمان سود بیشتری می‌پردازید.

مزایای وام های بانکی

بانک‌ها معمولاً نرخ‌های پایین‌تر، میزان استقراض بالاتر و مزایای بیشتری را به مشتریان فعلی ارائه می‌دهند.

اگر قبلاً در بانک حساب دارید، می توانید همه آنها را در یک مکان نگه دارید.

خدمات مشتری ممکن است در بانک ها قوی تر باشد. حتی ممکن است در طول عمر وام، با همان فرد تماس داشته باشید.

معایب وام های بانکی

بسیاری از بانک ها برای تکمیل درخواست وام نیاز به مراجعه حضوری دارند.

تعداد کمی از بانک‌ها فرآیند پیش‌صلاحیت آنلاین را ارائه می‌دهند، بنابراین نمی‌توانید قبل از درخواست، نرخ‌ها و شرایطی را که واجد شرایط هستید، ببینید.سپرده برای وام بانک

در نیمه شب بخوانیم:بانک مجازی چیست و چه خدماتی ارائه می دهد؟

انواع وام بانک مسکن

به دنبال بازسازی خانه خود هستید؟ از یک آشپزخانه جدید تا یک حمام جدید، وام بهبود خانه می‌تواند به تامین هزینه‌های بهسازی خانه کمک کند. بانک مسکن اینطور که از نام آن مشهود است وام‌هایی در رابطه با خریدن و بهبود خانه در اختیار مردم قرار می‌دهد. البته بعضی دیگر از وام‌ها مانند خود اشتغالی و وام نقدی هم از خدمات این بانک است. یکی از مشهورترین وام‌هایی که بانک مسکن در لیست خدمات خود دارد، وام خرید مسکن جوانان است. این وام برای خرید خانه‌ به زوج‌های جوان داده می‌شود. وام مسکن با خرید اوراق به هر نفر تعلق می‌گیرد. همچنین افراد می‌توانند وام تعمیرات مسکن هم از بانک مسکن درخواست کنند. البته تمام تسهیلات این بانک مختص به ۳ نوع وامی که ما مطرح کردیم، نمی‌شود و تسهیلات دیگری هم دارد که می‌تواند راه پرفراز و نشیب خرید خانه را تا حدودی هموار کند. پس بهتر است در مورد انواع تسهیلات بانک مسکن، مدارک مورد نیاز، سود و شرایط بازپرداخت آن واضح‌تر و کامل‌تر بدانید.

انواع وام بانک رفاه

بانک رفاه مربوط به مستمری بگیرانی است که از خدمات تامین اجتماعی استفاده می‌کنند یا از این طریق حقوق دریافت می‌کنند. اگر به لیست وام‌های این بانک نگاهی کنیم با عناوینی از جمله وام نقدی، وام خرید کالا و انواع وام فوری رو به رو می‌شویم. وام خرید کالای بانک رفاه مخصوص بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی یکی از پرطرفدار‌ترین انواع وام این بانک است. برای استفاده از این خدمات باید در بانک رفاه سپرده داشته باشید.

انواع وام بانک ملت، بانک ملی، بانک کشاورزی و سایر بانک‌ها

اگر بخواهیم اشاره کوچکی به انواع وام در بانک‌های مختلف داشته باشیم باید سری به خدمات بانک‌هایی مانند ملت و کشاورزی هم بزنیم. بانک ملت مانند سایر بانک‌ها با سند ملکی وام می‌دهد. اقساط ۳۶ ماهه دارند. طرح تابش بانک ملت وام دیگری است که به میزان ۸۵ درصد مبلغ سپرده‌ای که در این بانک گذاشتید می‌توانید وام دریافت کنید.

طرح بشارت بانک کشاورزی هم با داشتن سپرده بانکی قابل دریافت است. برای استفاده از این طرح، سپرده بانکی شما تا زمان تسویه کامل نزد بانک مسدود می‌شود.

طرح باران بانک کشاورزی از دیگر انواع وام است که با افتتاح حساب جاری و یا کوتاه مدت در این بانک قابل دریافت است. برای استفاده از این وام سپرده شما باید ۶ ماه در بانک باشد و بعد از آن اقدام به دریافت وام کنید.

بانک ملی انواع وام را در بین خدمات خود قرار داده است. یکی از این موارد طرح صدف است. در این طرح شما بعد از ایجاد میانگین ۶ ماهه حساب مجاز به استفاده از این وام خواهید بود. با توجه به تعداد ضامنی که به بانک ارائه می‌کنید در سال ۱۴۰۱ می‌توانید تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان از بانک ملی وام دریافت کنید.

انواع وام خرید کالا

در بانک‌های مختلف انواع وام خرید کالا هم به چشم می‌خورد. برخی از بانک‌ها هم با همکاری شرکت‌های تولید کننده کالا، وام خرید کالا ارائه می‌کنند که برای دریافت این نوع وام خرید کالا، تنها باید از برند معرفی شده خرید کنید. البته وام‌هایی هم هستند که برای استفاده از آن، محدودیتی در خرید کالا ندارید و می‌توانید از آن‌ برای خرید انواع کالا از برندهای مختلف استفاده کنید. نوع دیگری از این وام هم هست که به بازنشستگان داده می‌شود.

یکی از شرایطی که در همه وام‌ها مشترک است نیاز به داشتن ضامن رسمی است. برای دریافت وام خرید کالا شما باید متناسب با مبلغی که از بانک درخواست می‌کنید، یک یا دو ضامن رسمی معرفی کنید.

بررسی وام خرید کالا بانک آینده

بانک آینده با همکاری یک سامانه وام خرید کالا ارائه می‌دهد. با استفاده از این سامانه دیگر نیازی به مراجعه حضوری ندارید و مدارک را در سایت سامانه بارگذاری می‌کنید. این سامانه بدون نیاز به ضامن و چک وام می‌دهد. یعنی شما برای دریافت وام تا سقف مشخص تنها سفته امضا می‌کنید و نیازی به چک یا ضامن رسمی ندارید.

کدام وام بهتر است؟

وام‌های بانکی در طرح‌های مختلفی ارائه می‌شوند اما می‌توان همه آن‌ها در دو دسته کلی تقسیم‌بندی کرد. وام‌های فوری و وام‌های غیر فوری. در وام‌های فوری شما نیاز به ایجاد سپرده و گذشت مدت مشخصی از آن ندارید. برای افرادی که نیاز فوری به وام دارند تنها این نوع مناسب است. چون وام‌های دیگر ممکن است خیلی زمان‌بر باشد.

در نیمه شب بخوانیم:بلوبانک | آموزش مراحل درخواست بلوکارت

برای اینکه بتوانید بهترین وام بانکی را انتخاب کنید باید شرایطی که دارید را در نظر بگیرید. برای مثال ممکن است بانکی با سند ملکی، وام خوبی را ارائه دهد اما شما سند ملکی در اختیار نداشته باشید یا سندتان در رهن بانک دیگری باشد. در این صورت شما نمی‌توانید از این وام استفاده کنید. خیلی از وام‌ها نیاز به سپرده بلند مدت دارند. یعنی شما باید مبلغی را در بانک سپرده کنید تا بتوانید معادل درصدی از آن را در قالب وام دریافت کنید. این به شرطی به نفع شما خواهد بود که برای خریدی که در نظر دارید، به پول سپرده شده نیاز نداشته باشید. زیرا شما تا زمان تسویه کامل از سپرده خود نمی‌توانید استفاده کنید.

همچنین مبلغی که به آن نیاز دارید هم مهم است. چون سقف انواع وام در بانک‌ها یا موسسات مالی مختلف متفاوت است و باید بر اساس مبلغ مورد نیاز خود، یکی از بانک‌ها را انتخاب کنید.

حرف آخر

وام نوعی اعتبار است، معمولاً مبلغی از پول است که قرض گرفته می شود و انتظار می رود در یک دوره زمانی توافق شده با بهره بازپرداخت شود.

وقتی نوبت به حفظ برنامه های مالی شما می رسد، کمی تقویت می تواند تفاوت را ایجاد کند. اگر برای رسیدن به یک هدف به کمک نیاز دارید – چه به دنبال خرید یک ماشین جدید، چه به دنبال بازسازی خانه خود یا پرداختن به برخی بدهی های موجود هستید، وام می تواند مفید باشد.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

آزمون تافل تضمینی شرکت مهاجرتی هومان ویزا

آزمون تافل تضمینی با شرکت مهاجرتی هومان ویزا | تسویه پس از دریافت کارنامه قبولی

جهت مطالعه کامل مقاله آزمون تافل تضمینی و ارتباط با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *