بلوبانک | آموزش مراحل درخواست بلوکارت

در این مقاله از وبسایت نیمه شب به بررسی این موضوع پرداخته خواهد شد که بلوبانک چیست و آموزش مراحل درخواست بلوکارت آن چگونه می باشد. بلوبانک اولین نئوبانک مدرن ایرانی است که موفق شد تا مجوزهای لازم را دریافت و فعالیت خود را شروع کند. همه خدمات این بانک نیز بر بستر سایت و اپلیکیشن ارائه می‌شود و از بانک مرکزی نیز مجوزهای لازم را دریافت کرده است و اما درخواست بلوکارت مراحلی دارد که در ادامه ی مطلب به تبیین آن ها پرداخته خواهد شد.

بلوبانک چیست؟

همه حساب‌های این بانک که به صورت تمام الکترونیک است در بانک سامان نگهداری می‌شود و فعالی‌های بلوبانک با نظارت مستقیم بانک مرکزی انجام خواهد شد. مدتی قبل نیز این امکان وجود داشت که موبایل بانک سامان یا موبایلت را بدون مراجعه به شعب‌ بانک نصب و فعال کرد. اما در حال حاضر خدمات بلوبانک بسیار فراتر از این موارد است.

بلوبانک چیست؟ و آموزش مراحل درخواست بلوکارت

بلوبانک خدمات خود را به صورت شبانه روزی ارائه می‌کند و افراد در حال حاضر می‌توانند بدون نیاز به پرداخت وجه خاصی حساب خود را در آن افتتاح کنند. پس از احراز هویت و صدور کارت بانکی نیز در اولین فرصت به آدرسی که مورد نظر شما است ارسال خواهد شد.

یکی از ویژگی‌های مثبت افتتاح حساب در بلوبانک این است که به وجه موجود در حساب شما نیز ۱۰ درصد سود تعلق می‌گیرد که بیشتر از سودهای معمول موجود در کشور خواهد بود.

بلوبانک چگونه کار می‌کند؟

بلوبانک و بانک سامان همراه با یکدیگر تفاهم‌نامه‌‌ای را امضا کردند که سپرده‌های شما در این بانک نگهداری می‌شود. کارت‌های صادرشده شما نیز با پیش شماره کارت‌های این بانک صادر می‌شود. در این راستا حساب شما به شبکه بانکی کشور متصل می‌شود و امکان استفاده از شبکه‌های سراسری بانکی مانند شتاب و شاپرک به شما ارائه می‌شود. در این راستا با بلوکارت می‌توان از همه خدمات سایر کارت‌های بانکی همراه با خدمات ویژه بلوبانک استفاده کرد.

مراحل افتتاح حساب در بلو بانک

برای افتتاح حساب در بلوبانک فقط به ۷ دقیقه زمان نیاز دارید. برای اینکه بتوانید در این بانک حساب باز کنید ابتدا باید فردی را پیدا کنید که در بانک حساب داشته باشد و از داخل اپلیکیشن خود برای شما دعوت نامه ارسال کند. سپس باید اپلیکیشن را روی تلفن همراه هوشمند خود نصب کنید و کد ارسالی از دوست خود را وارد کنید.

برای افتتاح حساب در این بانک به کارت ملی و یک خط تلفن همراه نیاز دارید و باید مراحل زیر را طی کنید:

۱- ابتدا اپلیکیشن بانک را از سایت یا لینک ارسالی نصب کنید.

۲- روی گزینه «باز کردن حساب» کلیک کنید.

۳- از راه تایید تیک و کلیک روی گزینه ادامه قوانین و مقررات بانک را بپذیرید.

۴- در بخش خواسته شده شماره تلفن همراهی که به نام خودتان است وارد کنید.

بیشتر بخوانید : بهترین کشورهای برای مهاجرت در سال 2021 کدامند؟

۵- در کادر مربوط کد تاییدی که برای شما ارسال می‌شود را وارد کنید.

۶- در این بخش که اختیاری است می‌توانید کد معرف، شماره ملی و تاریخ تولد خود را وارد کنید.

۷- نام کاربری و رمز عبور دلخواه خود را وارد کنید؛ البته امکان ثبت اثر انگشت برای ورود راحت‌تر هم وجود دارد که اجباری نیست.

۸- در این مرحله می‌توانید حساب خود را باز کنید. برای این کار  اطلاعات فرم را تکمیل کنید، تصویر مناسب پرسنلی را بارگذاری کنید و جمله خواسته شده را در قالب یک ویدیو ارسال کنید. اطلاعاتی که وارد کردید در کمتر از ۲ ساعت بررسی و حساب شما فعال خواهد شد. همچنین در کمتر از ۱۵ روز نیز کارت بانکی برای شما ارسال خواهد شد.

آشنایی با بلوکارت

در سال های اخیر و با گسترش مهاجرت نیروهای متخصص از کشورهای جهان سوم به سوی کشورهای پیشرفته، کشورهایی مانند آمریکا و کانادا به صورت گسترده و در قالب برنامه های مختلف اقدام به جذب نیروهای متخصص برای نیازهای صنعتی و شغلی خود کرده اند.

اتحادیه اروپا نیز در سال های اخیر سعی کرده است تا شرایط مساعدتری برای جذب نیروهای متخصص در مقایسه با کشورهای یادشده فراهم آورد.

 با تمرکز بر نیروهای متخصص کشورهای در حال توسعه یا کمتر توسعه یافته مانند ایران، هند و روسیه؛ اروپا اقدام به ارائه برنامه ای جذاب برای این نیروها کرد. ثبت نام بلو کارت اروپا دریچه های جدیدی از موفقیت را به روی این قاره و مهاجران باز کرد.

بلوکارت را می توان یک برنامه مهاجرتی برد برد برای این قاره و متقاضیان دانست. چراکه بهره مندی هرکدام از مزایای این طرح بلندمدت و پایدار خواهد بود. بلو به معنای رنگ آبی، از رنگ پرچم اتحادیه اروپا انتخاب شده است.

شرایط ویژه ای در قالب برنامه ای تحت عنوان بلوکارت اروپا در نظر گرفته شد. می توان این طرح را برداشتی از طرح موفق گرین کارت ایالات متحده آمریکا دانست.

البته تفاوت این دو در تطابق مزایا، شرایط و ویژگی های هرکدام با قاره ها و کشورهای خود است. کار در اروپا برای ایرانیان پس از این طرح، آزادانه و در سراسر قاره سبز امکان پذیر خواهد بود.

به منظور افزایش بازدهی این طرح و جذب بهترین نیروها، شرایط کلی خاصی برای آن در نظر گرفته شده است.
به این صورت که به صورت کلی متقاضیان باید مدرک تحصیلی و یا حداقل ۴ تا ۵ سال سابقه کاری مرتبط قابل اثبات در زمینه تخصص خود داشته باشند.

البته در سال های اخیر ترفندهای جدیدی توسط برخی متقاضیان برای اخذ بلوکارت اروپا ابداع شده است. در مورد یکی از این ترفندها در قسمت های انتهایی مقاله صحبت خواهیم کرد.

مزایای اخذ بلوکارت اروپا

 • دریافت سریع مجوز کار
 • دو سال اجازه اسکان و اشتغال در یکی از کشورهای اتحادیه با قابلیت تمدید و تغییر کشور
 • اسکان آسان تر نسبت به سایر برنامه ها
 • اخذ آسان اقامت دائم اروپا
 • اخذ آسان اقامت برای خانواده
 • بهره مندی از حقوق اجتماعی خاص مانند حقوق بیکاری
 • شرایط کار و حقوق برابر با شهروندان اروپایی

در مقایسه با گرین کارت آمریکایی، بلوکارت محدودیت های بیشتری دارد. با گرین کارت شما می توانید بدون محدودیت زمانی به نقاط مختلف آمریکا سفر کرده، در آن ها زندگی و کار کنید.

اما برای بلو کارت اروپا چنین شرایطی با محدودیت ۱۸ ماهه توقف در هر کشور و درخواست مجدد بلوکارت پس از حضور در کشور جدید اتحادیه همراه است.

با این وجود به دلیل مزایای فوق العاده، ثبت نام بلو کارت اروپا، همچنان یکی از محبوب ترین انتخاب های نیروهای متخصص است.

شرایط گرفتن بلوکارت اروپا

به غیر از کشورهای انگلیس، دانمارک و ایرلند، تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بلوکارت را با شرایطی خاص برای متقاضیان صادر می کنند.

سیستم بلوکارت اتحادیه اروپا را نمی توان یک سیستم امتیازبندی شده دقیق مانند اکسپرس اینتری کانادا دانست. شرایطی که برای اخذ این کارت تعیین شده است، کلی است.

به این معنا که شما یا تخصص و مهارت را با تحصیلات آکادمیک معتبر کسب کرده اید، یا در تجارت فردی خود به تخصص و مهارت دست یافته اید.

بلوبانک چیست؟ و آموزش مراحل درخواست بلوکارت

به طور کلی می توان چند شرط اصلی را برای اخذ بلوکارت اروپا بیان کرد:

 • عدم داشتن تابعیت از کشورهای عضو اتحادیه اروپا
 • تخصص و مهارت کسب شده بر مبنای تجربه یا تحصیل
 • قرارداد رسمی کار یا آفر الزام کننده کارفرما به استخدام
 • مدت زمان حداقل ۳ ساله تجربه کار در زمینه تخصص (در صورت عدم تحصیل)
 • آگهی شدن حداقل ۶ ماهه موقعیت شغلی قرارداد شما
 • عدم اقدام یا پیدا نشدن فرد اروپایی شایسته موقعیت شغلی مورد نظر در مدت آگهی
 • درآمد سالیانه حداقل ۵۰ هزار یورویی قرارداد شما

البته در کشورهایی مانند آلمان و اتریش، شما حتی می توانید بدون دارا بودن آفر کاری یا قرارداد نیز برای ثبت نام بلو کارت اروپا اقدام کنید. به این صورت که به مدت ۶ ماه به شما اجازه داده می شود تا از طریق سیستم های کاریابی به دنبال شغل بگردید.

برای افرادی دانشجویان خارجی و غیراروپایی نیز تا مدت زمان یک و سال نیم پس از اتمام تحصیل برای جستجوی کار فرصت در نظر گرفته می شود.

در مورد بند حداقل درآمد سالیانه، استثنائاتی برای گروهی از مشاغل از جمله مهندسان، پزشکان و متخصصان حوزه فناوری اطلاعات وجود دارد.

به این صورت که گروهی مشخص از این افراد، شامل بند مالی نمی شوند و با حقوق کمتر نیز می توانند برای ثبت نام بلو کارت اقدام کنند. بند حداقل تجربه نیز برای کشورهایی مانند آلمان از مارس ۲۰۲۰، به ۲ سال سابقه کاهش یافته است.

هزینه بلو کارت

در مورد هزینه هایی که در فرآیند ثبت نام بلوکارت اروپا صرف می شود، همه چیز بستگی به روش اقدام شما دارد.

طبیعی است اگر آفر رسمی نداشته باشید و بخواهید با استفاده از بند ۶ ماهه جستجوی کار در اروپا اقدام کنید، باید هزینه های سفر و اقامت ۶ ماهه در کشورهای آلمان و اتریش را محاسبه کنید.
برای کشورهای یادشده، این مبلغ چیزی بین ماهیانه ۱۴۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو است.

در صورتی که قصد داشته باشید با استفاده از برنامه هایی مانند ثبت شرکت در اروپا، برای اخذ بلوکارت اقدام کنید، باید هزینه های متوسط ۴ هزار یورویی را برای فرآیند ثبت شرکت در نظر بگیرید. پس از آن تا ۴۰ هزار یورو سرمایه اولیه نیز نیاز است.

حال می توانید با استخدام همسر یا فرزند خود در شرکت ثبت شده به راحتی برای اخذ بلوکارت اروپا اقدام کنید. در کل میانگین سرمایه ۱۵۰ تا ۲۵۰ هزار یورویی برای این فرآیند نیاز است.

در روش معمول نیز، شما هزینه خاصی نخواهید داشت به غیر از مواردی مانند ترجمه مدارک و مواردی از این دست. در این روش باید سعی کنید یک موقعیت شغلی با شرایط یادشده در بالای مطلب پیدا کنید.

این مهم از طریق ارتباط نزدیک با کارفرمایان اروپایی قابل دستیابی خواهد بود. در ادامه مطلب روش ارتباط را برای شما بیان خواهیم کرد.

بلوبانک چیست؟ و آموزش مراحل درخواست بلوکارت

آموزش مراحل درخواست بلوکارت

در صورت دارا بودن سرمایه بیان شده، ثبت شرکت بهترین و کم دردسرترین روش پیشنهادی است. اما در غیر اینصورت شما می توانید برای ثبت نام بلو کارت اروپا و اخذ آن از طریق دستورالعمل بیان شده در این قسمت از مطلب اقدام کنید.

EU Blue Card Network ساز و کاری است که از طریق آن کارفرمایان اروپایی می توانند با متقاضیان بلوکارت ارتباط برقرار کرده و پیشنهاد کار و اقامت به آن ها دهند.
همچنین شما می توانید با استفاده از این سیستم، فرآیند ثبت نام و درخواست برای اخذ بلوکارت اروپا را به صورت الکترونیکی انجام دهید.

ابتدا باید پروفایل خود را در این سیستم به طور کامل از مشخصات فردی تا علایق و احساسات کامل کنید. اطلاعات کامل تر پروفایل باعث می شود تا کارفرما به راحتی شما را شناسایی کرده و جزو کاندیداهای اصلی برای آفر کار قرار دهد.

در این قسمت می توانید رزومه های تحصیلی یا اسناد مربوط به تجربه فردی در زمینه مهارت یا تخصص خود را قرار دهید. شما برای اصلاح یا اضافه کردن اطلاعات این قسمت به صورت نامحدود و آنلاین دسترسی خواهید داشت.

کار شما در این قسمت به پایان رسیده و تنها باید سعی کنید دقیق ترین و کامل ترین پروفایل ممکن را از خود بسازید. پس از ساخت پروفایل، شما نیز به مجموعه کاندیداهای مورد بررسی کارفرمایان اروپایی اضافه می شوید.

در این قسمت کارفرمایان بر اساس عواملی مانند تخصص، سابقه کاری، تحصیلات یا… سعی می کند افراد نزدیک تر به اهدافش برای موقعیت شغلی را پیدا کند.

پس از یافتن افراد مورد نظر، فرآیند عقد قرارداد کاری یا آفر الزام آور شغلی از سوی کارفرما کلید می خورد. در طول این فرآیند، هیچ هزینه ای از سوی EU Blue Card Network دریافت نمی شود.

همچنین پس از کامل شدن ثبت نام بلو کارت اروپا و دارا بودن شرایط، می توانید از طریق پشتیبانی همین سیستم به صورت اینترنتی درخواست اخذ بلو کارت را ارسال کنید.

از زمان تایید درخواست معمولا ۳ ماه تا صدور بلوکارت طول خواهد کشید. البته بر اساس پروتکل های کشورهای مختلف این زمان ممکن است زیاد یا کم شود.

شماره +۳۱٫۱۶۵۷۶۳۰۳۵ مربوط به کشور بلژیک یا ایمیل های [email protected] و [email protected] از جمله راه های ارتباطی با مجموعه یادشده هستند.

جمع بندی

طرح بلوکارت آلمان فرصتی را برای افراد با مهارت بالا از سراسر جهان فراهم می‌کند تا در یک کشور عضو اتحادیه اروپا زندگی و کار کنند و اعضای خانواده خود را با خود بیاورند. در صورت تمایل، آن‌ها می‌توانند انتخاب کنند که برای مدت نامحدود در کشور میزبان اقامت داشته باشند. بلوکارت آلمان طیف گسترده‌ای از مزایا را برای افراد دارنده آن فراهم می‌کند. مهم‌ترین مزیت این کارت تسهیل روند دریافت اقامت دائم برای دارندگان آن است.

بطور کلی خدمات انلاین در سایر کار ها ایجاد شده است از جمله در خدمات بانک داری که کاربران با استفاده از اپلیکیشن هایی که در این زمینه کار می کنند از جمله بلو بانک نیاز ها و کار های خود را بصورت آنلاین و غیر حضوری بر طرف می نمایند که هر روز این نرم افزار ها در حال پیشرفت و اضافه نمودن ابزاری برای ارائع ی خدمات بیشتر به کاربران خود می باشند.

درباره‌ی فرناز باقری

فرناز باقری هستم فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت از دانشگاه بوعلی سینا ، معلم هستم و به دلیل کار در محیط مدرسه، همواره در حال خواندن و یادگیری مطالب جدید هستم، و در تلاشم تا آموخته هایم را در زمینه های مختلف در وب سایت نیمه شب بنویسم، امیدوارم مطالبی که می نویسم مورد پسند شما واقع شود.

همچنین ببینید

معرفی ارز دای

ارز دیجیتال دای (DAI) چیست؟

انواع ارز غیر متمرکز در دنیا عرضه شده است که ارز دای یکی از مهم‌ترین‌هاست …

یک نظر

 1. کد معرف ۱۴۰۰/۶/۵
  MFZHMQ
  MFZHMQ
  MFZHMQ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *