معرفی مجموعه عروسکی جدید “کلیله و دمنه” به کارگردانی مرضیه برومند

در این مقاله از وبسایت نیمه شب به معرفی مجموعه عروسکی جدید “کلیله و دمنه” به کارگردانی مرضیه برومند پرداخته خواهد شد ، بنابرین اگر به مجموعه های عروسکی علاقمند هستید تماشای این مجموعه تلویزیونی را از دست ندهید. جهت آشنایی با این مجموعه در ادامه مطلب همراه ما باشید.

نمایش‌های عروسکی ما را به دوران کودکی می‌برند مثل زمانی که کلاه قرمزی تماشا می‌کردیم. اما انگار هنوز می‌توانیم بچگی کنیم چون کارگردان این سریال گفته که این سریال صرفا برای کودکان ساخته نشده است و همه افراد می‌توانند آن را تماشا کنند. سریال عروسکی شهر کلیله و دمنه نمایش عروسکی، کمدی و خانوادگی به کارگردانی خانم مرضیه برومند و تهیه‌کنندگی سید مصطفی احمدی محصول سال 1401 پس از یک سال تلاش آماده پخش است.

معرفی مجموعه عروسکی جدید "کلیله و دمنه" به کارگردانی مرضیه برومند

درباره سریال مجتمع مسکونی کلیله و دمنه

مرضیه برومند با کار عروسکی خود بازگشته تا تجربه‌ دل‌انگیز قصه‌های تابه‌تا، خونه مادربزرگه، و مدرسه موش‌ها را تازه کند با این تفاوت که سریال شهرک کلیله و دمنه مجموعه نمایش خانگی است و خانم برومند در این باره اظهار کردند که:

«ای‌کاش مثلا آن موقع‌ها شرایط طوری بود که سریال‌ها و ساخته‌های من و همکارانم می‌توانست بی‌واسطه در سراسر ایران در دسترس مردم قرار بگیرند».

سریال شهرک کلیله و دمنه مرضیه برومند بر اساس حکایت‌های پندآموز کتاب کلیله و دمنه ساخته شده و در این مجموعه سعی شده است که درس‌ها و پندهای این کتاب در قالب نمایش عروسکی به تصویر کشیده شود.

این روزها عروسک‌ها توانسته‌اند به‌خوبی نظر مخاطبان را جلب کنند همچنین کاراکترهای عروسکی خانم برومند همواره دوست‌داشتنی و موردتوجه مخاطبان بوده‌اند. باز هم قرار است شاهد هنرنمایی چندین عروسک دوست‌داشتنی باشیم که قطعاً جذابیت کار را فراتر خواهند برد.

معرفی مجموعه عروسکی جدید "کلیله و دمنه" به کارگردانی مرضیه برومند

سریال شهرک کلیله و دمنه مرضیه برومند بر اساس حکایت‌های پندآموز کتاب کلیله و دمنه ساخته شده و در این مجموعه سعی شده است که درس‌ها و پندهای این کتاب در قالب نمایش عروسکی به تصویر کشیده شود.

این روزها عروسک‌ها توانسته‌اند به‌خوبی نظر مخاطبان را جلب کنند همچنین کاراکترهای عروسکی خانم برومند همواره دوست‌داشتنی و موردتوجه مخاطبان بوده‌اند. باز هم قرار است شاهد هنرنمایی چندین عروسک دوست‌داشتنی باشیم که قطعاً جذابیت کار را فراتر خواهند برد.

سرمایه‌گذار این مجموعه نمایشی سامانه فیلم نت است و علاقه‌مندان می‌توانند از طریق این سامانه و سایت‌های معتبر زمان شاد و جذابی را با سریال شهرک کلیله و دمنه بگذرانند. در رابطه با ساعت پخش سریال شهرک کلیله و دمنه اطلاعاتی در دست نیست اما به‌زودی با پخش اولین قسمت از این مجموعه در روز جمعه ساعت پخش آن مشخص می‌شود.

بیشتر بخوانید: معرفی و نقد سریال پر بیننده بازی مرکب (Squid game)
سریالی که از آن به‌عنوان بزرگ‌ترین سریال عروسکی ایران یاد می‌شود با این تعداد عروسک و به کارگردانی خانم برومند که هنرمند باتجربه و موفقی به شمار می‌روند و مخاطبان زیادی خواهد داشت.

داستان سریال مجتمع مسکونی کلیله و دمنه

قصه این است که اگر دیگر طبیعتی برای زندگی حیوانات وجود نداشته باشد و زمین از آهن و ستون و سیمان به‌جای درخت پر شده باشد حیوانات هم ناچارند در آپارتمان و خانه‌هایی شبیه به آن زندگی کنند. در این سریال داستان آهویی روایت می‌شود که زمین و دشتش را می‌فروشد تا آپارتمانی در شهرک کلیله و دمنه بخرد و زندگی بهتر و راحت‌تری داشته باشد.

معرفی مجموعه عروسکی جدید "کلیله و دمنه" به کارگردانی مرضیه برومند
عروسک گردان های سریال مجتمع مسکونی کلیله و دمنه 
نگار شهبازی
پیمان فاطمی
علی اعتصامی فر
علی پاکدست
هانی حسینی
محمد اعلمی
مرجان نامور
صدا پیشگان سریال شهرک کلیله و دمنه
در میان عوامل این مجموعه ؛ صداپیشگان معروف و شناخته‌شده‌ای به چشم می‌خورد. در ادامه به معرفی چند هنرمند این سریال خواهیم پرداخت.
مرضیه برومند نویسنده، کارگردان، عروسک‌گردان، شاعر، صداپیشه و بازیگر متولد ۱۷ خرداد ۱۳۳۰ در تهران است. او فارغ‌التحصیل از رشته هنرهای نمایشی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است. آخرین کار او سریال شهرک کلیله و دمنه است که خود در این باره گفته است: «نمی‌دانم چرا این عروسک‌ها دست از سر من برنمی‌دارند البته شاید هم من دست از سر این عروسک‌های بیچاره برنمی‌دارم آن هم در سن ۷۱ سالگی». از دیگر آثار این هنرمند خوب کشورمان می‌توان به دایره مینا، تحفه‌ها، مهمان ناخوانده، پناهنده، الو الو من جوجوام، میکس، قطعه ناتمام، مربای شیرین، چند تار مو، در به درها، اسپاگتی در هشت دقیقه، هیچ، چند تار مو، نخودی و خاله قورباغه اشاره کرد.
آزاده مویدی‌فرد، امیرحسین صدیق، مسعود کرامتی، مریم سعادت، ژاله صامتی، امیر میرآقا، لیلی رشیدی، فریبا جدیکار، بهزاد عمرانی، نادر برهانی‌مرند، فرزاد حسنی، محمد عسگری، بهادر مالکی، رامین ناصرنصیر، محمدرضا مالکی، یوسف بختیاری، مهدی شاه‌پیری، سارا اقبال، آذین رئوف، علیرضا ناصحی، مهیار مجیب، نازی خاتمی، آن الی شکوری، سعید موسوی‌راضی، آزاده اسماعیل‌خانی، مرجان پورغلامحسین و مرضیه برومند، گویندگان این سریال هستند.
فیلم عروسکی
نظر مرضیه برومند در مورد تولید سریال کلیله و دمنه

مرضیه برومند درباره‌ تولید این مجموعه عروسکی اظهار کرده است: نمی‌دانم چرا این عروسک‌ها دست از سر من برنمی‌دارند؛ البته شایدم من دست از سر این عروسک‌های بیچاره برنمی دارم آن هم در سن ۷۱ سالگی!

 

وی گفته است: این سریال صرفا برای کودکان ساخته نشده است و همه افراد می‌توانند آن را تماشا کنند. ای کاش مثل آن موقع‌ها شرایط طوری بود که سریال‌ها و ساخته‌های من و همکارانم می‌توانست بی‌واسطه در سراسر ایران در دسترس مردم قرار بگیرد ولی خب اینطور نیست. من شرمنده.

بیشتر بخوانید: آیا سریال عروسکی نارگیل برای کودکان مناسب است؟
موضوع و داستان سریال مجتمع مسکونی کلیله و دمنه
داستان سریال دربارۀ یک زوج آهو به نام‌های خمار (با صداپیشگی امیرحسین صدیق) و ختن (آزاده مویدی فرد) است که دارند از یک منطقۀ سرسبز و پر از گل و رودخانه به اسم «دشت ناز» به یک شهر شلوغ و پر از ماشین و آپارتمان به اسم «شهرک کلیله و دمنه» مهاجرت می‌کنند. آن‌ها آپارتمانی در یک مجتمع مسکونی به اسم «کلیله و دمنه» خریده‌اند و ادامۀ داستان سریال مجتمع مسکونی کلیله و دمنه و در ارتباط این زوج جوان با سایر ساکنان مجتمع و محله اتفاق خواهد افتاد؛ جایی که همه جور حیوانی در آن هست؛ از شغال و شیر گرفته تا غورباقه و گربه و خرس.
سخن پایانی
روابط عمومی پلتفرم فیلم‌نت همچنین درباره برگزار نشدن مراسم گرامیداشت مرضیه برومند و گروه سازنده سریال «شهرک کلیله و دمنه» توضیحاتی را مطرح کرد که به شرح زیر است:
«بنا داشتیم به پاسداشت تلاش خالق این سریال، مرضیه برومند مراسمی در شأن ایشان تدارک ببینیم. اما در شرایط فعلی نه حال دل ما خوب بود و نه حال دل گروه سازنده. ضمن پاسداشت زحمات مرضیه برومند در عرصه هنر و قدردانی از زحمات ایشان و گروه سازنده‌ی سریال «شهرک کلیله و دمنه» که دو سال بدون وقفه کار کردند تا اثری با کیفیت و ماندگار بسازند، از برگزاری مراسم قدردانی می‌گذریم و جمعه با اولین قسمت این سریال در پلتفرم فیلم‌نت میزبان شما هستیم.»
FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی فرناز باقری

فرناز باقری هستم فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت از دانشگاه بوعلی سینا ، معلم هستم و به دلیل کار در محیط مدرسه، همواره در حال خواندن و یادگیری مطالب جدید هستم، و در تلاشم تا آموخته هایم را در زمینه های مختلف در وب سایت نیمه شب بنویسم، امیدوارم مطالبی که می نویسم مورد پسند شما واقع شود.

همچنین ببینید

بهترین فیلم سینمایی ایرانی

معرفی بهترین فیلم های سینمایی ایرانی1401

اگر از علاقه‌مندان فیلم‌های ایرانی هستید در این نوشتار نیمه شب که ما به معرفی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.