۱٠ تفریح مهیج در تهران

صدای پای تابستان به گوش می‌رسد و وقت آن رسیده که با انجام تفریحات مهیج، این روزها را به بهترین شکل سپری کنید. از آنجایی که ممکن است خیلی از افراد شهر تهران را برای تفریحات تابستانی انتخاب کنند، خوب است که با چند تفریح مهیج در تهران هم آشنا شوید تا از روزهای تعطیل خود بدون تلف کردن کوچک‌ترین دقایقی لذت ببرید.

معرفی 10 تفریح مهیج در تهران

۱٠ تفریح مهیج در تهران

۱_اتاق فرار:

تفریح مهیج در تهران

این امکان ندارد که عاشق هیجان بالا و ترشح آدرنالین بالا باشید، اما تجربه بازی گروهی در اتاق فرار را تجربه نکرده باشید. اتاق فرار نوعی بازی گروهی است که می‌تواند بین ۴ تا ۱٠ نفر بازیکن داشته باشد و نوع سناریو و زمان بازی بسته به اتاق فراری که انتخاب می‌کنید متفاوت است. زور و قدرت در این بازی به کارتان نمی‌آید و تنها چیزی که به آن نیاز دارید، هوش و همفکری گروهی است. اتاق فرارهای مختلفی در سراسر شهر تهران وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به اتاق فرار وحشت قبر، اتاق فرار انیگما، اسکیپ روم نفوذ، اسکیپ رومیست و… اشاره کرد. اگر دوست دارید با بهترین اتاق فرارهای تهران آشنا شوید، مقاله ۱۵ مورد از بهترین اتاق‌ فرارهای تهران را بخوانید.

۲_زیپ لاین، یک تفریح مهیج در تهران:

زیپ لاین

اگر فکر می‌کنید که تله کابین برایتان تفریح خیلی جذاب و هیجان انگیزی نیست، باید بدانید که زیپ لاین دقیقا برای شما ساخته شده است. در این بازی یک سیم بکسل به دور یک قرقره بزرگ پیچیده شده و شما با یک بند محکم به این زیپ بسته می‌شوید. البته این که چگونه به سیم بکسل بسته شوید، کاملا به خودتان بستگی دارد، مثلا می‌توانید از پا به سیم آویزان شوید یا بازی را به حالت عمودی یا نشسته هم انجام بدهید. سپس شما را از ارتفاع حدودا ۶٠ متر رها می‌کنند و شما حجم بالایی از هیجان با سرعت خیلی بالا را تجربه خواهید کرد. البته حواستان باشد که اگر بیماری قلبی یا فشار خون بالا داشته باشید، نمی‌توانید این بازی را انجام دهید. اگر قصد دارید که این بازی مهیج را انجام دهید، باید به تله کابین توچال مراجعه کنید.

۳_کارتینگ:

کارتینگ، یک تفریح مهیج در تهران

کارتینگ از آن دسته تفریحاتی است که حس رضایت در عاشقان رقابت، سرعت و بازی‌های گروهی را کاملا ارضا می‌کند. پس اگر قصد دارید که یک روز از روزهای تابستانی خود را با چند نفر از دوستان پایه یا افراد خانواده خود بگذرانید، به کارتینگ آزادی تهران بروید و یادتان باشد که افراد بالای ۱٠ سال می‌توانند در کارتینگ شرکت کنند. همچنین برای اینکه بتوانید از اتومبیل‌ها استفاده کرده و به قسمت‌های مختلف آن تسلط کامل داشته باشید، باید قدی در حدود از ۱۴٠ سانتی متر داشته باشید تا از این تفریح بی‌خطر اما در عین حال مهیج، نهایت لذت را ببرید.

۴_پینت بال، بهترین بازی مهیج در تهران:

پینت بال

اگر دوست دارید که یک بازی‌ گروهی حسابی به نفس نفس بیوفتید و تا مدت‌ها خاطره آن بازی را با دوستان یا خانواده خود مرور کنید، حتما به یکی از شعبه‌های پینت بال (مثلا باشگاه پینت بال در برج میلاد) بروید. در این بازی باید تیز و بز باشید و با گلوله‌های رنگی خود، اعضای تیم حریف را مورد هدف قرار دهید اما خودتان را از شر گلوله‌های رنگی آنها حفظ کنید. این بازی دقیقا به بازی‌های کامپیوتری شباهت داشته و برای تجریه یک شور و هیجان حسابی عالی است.

۵_اسکیت یو:

اسکیت یو در تهران

اسکیت یو تفریح مهیجی است که ترس و هیجان واقعی را به قلب بازیکنان خود تزریق خواهد کرد! در این بازی تقریبا دلهره آور کابین‌های گرد و ۸ نفره‌ای وجود دارد که هر کدام به دور خود می‌چرخند و بر روی مسیری که درست شبیه U انگلیسی است، فراز و فرودهای زیادی را طی کرده و در آخر، به جایگاه اول خود باز می‌گردد. همانطور که متوجه شدید، این بازی هیجان بسیار بالایی داشته و بانوان باردار، کودکان و افراد مبتلا به بیماری قلبی نمی‌توانند از آن استفاده کنند. برای انجام این تفریح مهیج، باید به دریاچه خلیج فارس مراجعه کنید.

۶_ پرواز با تیوپ:

پرواز با تیوپ در تهران

یکی دیگر از تفریحات مهیجی که در دریاچه خلیج فارس تهران قرار دارد، پرواز با تیوپ است که هیجانش از نام آن کاملا مشخص است. حتما شما هم بارها و بارها و در فصل زمستان، یا تیوپ روی برف‌ها و یخ‌ها تیوپ سواری کرده‌اید، اما در پرواز با تیوپ برای لحظاتی روی آسمان پرواز خواهید کرد. در این بازی ابتدا روی تیوپی نشسته و پس از سر خوردت روی یک سرسره و سرعت گرفتن، روی یک تشک بادی پرتاب خواهید شد. هر چند که تایم این تفریح کوتاه است، اما متفاوت بودن و هیجان آن باعث می‌شود که بخواهید بارها و بارها آن را امتحان کنید.

۷_سرسره‌های پارک آبی:

پارک سرسره‌های آبی، یک تفریح مهیج در تهران

شاید خیلی‌ها نتوانند در روزهای گرم و سوزان تابستان به شهرهای شمالی رفته و تنی به آب بزنند، اما تا پارک‌های آبی هست، جای هیچ نگرانی نیست. در پارک‌های آبی تهران مثل اُ پارک، سرسره‌های هیجان انگیزی وجود دارند که طراحی بسیار جذابی دارند و مطابق با استانداردهای روز دنیا ساخته شده‌اند، پس جای هیچ نگرانی و خطری در هنگام تفریح در آنها نیست. سرسره‌های پیچ در پیچ، تونلی و روباز مختلف در این پارک‌ها نصب شده‌اند و برای رقم زدن خاطرات به یاد ماندنی، سر تا پا انتظارتان را می‌کشند.

۸_جت اسکی، تفریح مهیج در تهران:

جت اسکی

اگر به تفریح در پارک‌های آبی یا استخر و… قانع نمی‌شوید، می‌توانید حس و حال خود را با جت اسکی حسابی خوب کنید. در این تفریح متفاوت با جت اسکی روی سطح آب و با سرعت بالا رانندگی کرده و تجربه جدیدی از رانندگی را تجربه خواهید کرد! هر چند که تجربه جت اسکی در آب‌های شمالی یا جنوبی کشور چیز دیگریست، اما اگر شرایط سفز به این مناطق را ندارید، به دریاچه‌ی خلیج فارس یا دریاچه‌ فشافویه در اتوبان تهران_قم بروید.

۹_بانجی جامپینگ:

بانجی جامپینگ

آیا دوست دارید که برای چند لحظه از زمین جدا شده و درست مثل یک پرنده پرواز کنید؟ خب پس واجب شد برای یکبار هم که شده این تفریح مهیج را تجربه کنید. در بادی جامپینگ از ارتفاع ۴٠ متری سقوط خواهید کرد و هیجان را با تمام وجود در آغوش خواهید گرفت. البته یک سری محدودیت برای شرکت در این بازی وجود دارد. اول اینکه کمتر از ۹٠ کیلوگرم وزن داشته و حتما بالای ۱۴ سال سن داشته باشید. همچنین افرادی که دچار ناراحتی قلبی و کمردرد هستند یا در مچ پای خود پلاتین دارند یا کمتر از چند ماه از عمل چشمشان می‌گذرد، نمی‌توانند از این وسیله استفاده کنند. ممنوع است. برای تفریح در بانجی جامپینگ باید به بوستان ولایت یا توچال مراجعه کنید.

۱٠_سورتمه، یک تفریح مهیج در تهران:

سورتمه، یک تفریح مهیج در تهران

اگر به دنبال تفریح مهیجی هستید که دوز هیجان آن از بانجی جامپینگ، زیپ‌لاین و اسکیت یو کمتر باشد، ما سورتمه سواری را به شما پیشنهاد می‌کنیم. برای سورتمه سواری روی کابینی که روی ریل و در یک مسیر پر پیچ و خم حرکت کرده سوار می‌شوید و مسیری با طول حدود ۱ کیلومتر را طی خواهید کرد. مدت زمان این حرکت چیزی در حدود ۳ دقیقه خواهد بود و خانم‌های باردار، افراد مبتلا به ناراحتی قلبی، فشارخون و مشکلاتی اینچنینی نباید از این وسیله استفاده کنند.
آدرس سورتمه تهران: خیابان دربند، انتهای خیابان اسداللهی، پارک گلابدره

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

بهترین اپلیکیشن رزرو هتل در ایران و خارج کشور

رزرو هتل، سوئیت، ویلا یا هر مکان اقامتی دیگر، یکی از مهمترین اقداماتی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *