باربارا پراوی خواننده ایرانی فرانسوی برنده مسابقه یورو ویژن ۲۰۲۱

باربارا پیویچ (متولد 10 آوریل 1993) ، معروف به باربارا پراوی، خواننده، ترانه سرا و بازیگر فرانسوی اهل پاریس است. وی پس از امضای قرارداد با Capitol Music France در سال 2015 ، دو نمایشنامه منتشر کرد: باربارا پراوی (2018) و Reviens pour l’hiver (2020). پراوی به عنوان یک ترانه سرا آهنگ هایی را برای تعدادی از هنرمندان از جمله یانیک نوح، جولی زناتی، چیمن بادی و جادن اسمیت سروده است. وی علاوه بر این آهنگ “J’imagine” را از والنتینا ساخت که برنده مسابقه آواز یونیورس 2020 شد.

پراوی

پراوی در ۱۰ آوریل ۱۹۹۳ در پاریس به دنیا آمد. خانواده او در درجه اول از هنرمندان و موسیقیدانان تشکیل شده‌است. پدر او یک صرب است، در حالی که مادرش اصالتا ایرانی و دختر حسین زنده رودی نقاش ایرانی است.

۲۰۱۴- ۲۰۱۸: شغل اولیه
پراوی پس از ملاقات با ژول Jaconelli، نوازنده فرانسوی، موسیقی حرفه ای خود را در سال ۲۰۱۴ آغاز کرد. او با Jaconelli شروع به نواختن آهنگ کرد. سال بعد، قراردادی با کاپیتول موسیقی فرانسه امضا کرد. پس از شروع حرفه خوانندگی حرفه‌ای خود، در برنامه موسیقی متن نسخه فرانسوی “هایدی” اجرا را اجرا کرد و بعد از آن “دوهامل” را در نوامبر ۲۰۱۶ با اجرای آهنگ‌هایی که توسط ژان ژاک گلدمن، چارلز ازناور و ماکسیم لو فارستیر نوشته شده بود، اجرا کرد.
در سال ۲۰۱۷، پراوی اولین تک آهنگ رسمی خود را منتشر کرد. همچنین در سال ۲۰۱۷، در فیلم تلویزیونی “La Sainte”، که بعدها در ۲ دسامبر ۲۰۱۹ پخش شد، ایفای نقش کرد. در پایان سال ۲۰۱۸، پروی تصمیم گرفت تا سبک موسیقی خود را از سبک پاپ به سنتی تغییر دهد.

پراوی

2019 – امروز: موفقیت در یوروویژن
در سال 2019 ، پراوی برای اولین بار پس از ساخت آهنگ “Bim bam toi” برای خواننده نوجوان فرانسوی کارلا، ساخته شده با موسیقی دان فرانسوی Igit ، با مسابقه یوروویژن همراه شد. این ترانه به نمایندگی از فرانسه در مسابقه آواز خردسال یوروویژن 2019 در Gliwice ، پنجم شد. پس از مسابقه، این آهنگ نیز با موفقیت در TikTok ادامه یافت. به دنبال موفقیت در “Bim bam toi” ، آهنگ Reviens pour l’hiver را در فوریه 2020 منتشر کرد.

در سال 2020، پراوی و ایگیت تأیید شدند که بار دیگر مقاله یورو ویژن خردسال فرانسه را بنویسند. ترانه آنها، “J’imagine” توسط والنتینا، خواننده کودک فرانسوی، اجرا شد و مدتی بعد نماینده فرانسه در مسابقه آواز یوروویژن 2020 در ورشو شد. “J’imagine” با پیروزی در این رقابت، اولین پیروزی فرانسه در مسابقات یورو ویژن شد.

مسابقه، پراوی، فرانسه

کمی بعد در سال 2020، پراوی به عنوان یکی از شرکت کنندگان در یوروویژن فرانسه اعلام شد. او در فینال 30 ژانویه 2021 با آهنگ “Voilà” ، که توسط خودش همراه با Igit ساخته شده بود، شرکت کرد. پراوی با کسب 204 امتیاز در مسابقه پیروز شد و نماینده فرانسه در مسابقه آواز یوروویژن 2021 در روتردام شد. او در این مسابقه عملکرد شگفت انگیزی داشت و با 499 امتیاز نایب قهرمان شد. گفته می شود سالها قبل France Télévvision از او خواسته بود که در مسابقه آواز یوروویژن کاندید شود، اما به دلیل احساس اینکه آماده نیست، این فرصت را رد کرده بود.

زندگی شخصی
پراوی در مبارزه برای پایان دادن به خشونت علیه زنان بسیار فعال است، زیرا قبلاً مورد خشونت خانگی قرار گرفته است. او بارها در ابتکاراتی در زمینه موسیقی با هدف ارتقا حقوق زنان مشارکت داشته است. همچنین از پراوی دعوت شد تا در مدرسه تجارت Emlyon از طریق TEDx در مورد حرفه خود و چگونگی اعتماد به نفسش صحبت کند.
پراوی الگوهای موسیقیایی خود را باربارا، ژاک برل، ژرژ براسنس، فرانسوا هاردی و آراگون معرفی کرده است.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

متن کوتاه پاییزی برای استوری

متن کوتاه پاییزی برای استوری

پاییز فصلی است که با آمدن آن، دنیا رنگارنگ و زیباتر می شود و این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *