آموزش کامل کسب درآمد از آپارات

شاید شما نیز نام یوتیوبرهای معروفی را که درآمدهای هنگفتی از تولید محتوا بدست آورده اند، شنیده باشید ، باید بدانید که امکان پول درآوردن از این روش در ایران نیز از طریق پلتفرم آپارات وجود دارد و امروز ما در این مقاله به آموزش کامل کسب درآمد از آپارات خواهیم پرداخت تا با بکارگیری راه های آن به درآمدی هنگفت در طول ماه برسید.

پیش از شروع کسب درآمد از آپارات ابتدا باید بدانید که چه کسانی می‌توانند در این پلتفرم درآمدزایی کنند. به گفته آپارات، تنها تولیدکنندگان محتوا می‌توانند در این سایت درآمد داشته باشند. سؤالی که پیش می‌آید این است که «چه کسی تولیدکننده محتوا محسوب می‌شود؟».

به گفته آپارات تولید‌کننده محتوا فردی است که از صفر تا صد یک ویدئو را خودش بسازد و تولید کند. آپارات همچنین اشاره کرده است که گیمر‌ها تنها در صورتی تولید‌کننده محسوب می‌شوند که از وب‌کم استفاده کنند. ویرایش و تدوین نیز تولید محتوا تلقی نمی‌شود.

آموزش کامل کسب درآمد از آپارات

درآمد تولیدکننده‌ها در آپارات چقدر است؟

درآمد شما در آپارات به‌ازای نمایش موفق تبلیغات در کانالتان محاسبه خواهد شد. اگر مخاطبتان حداقل 4 ثانیه از یک تبلیغ را در ویدئو شما مشاهده کند، یک نمایش موفق به آمارتان اضافه خواهد شد. آپارات سود حاصل را به صورت «نصف، نصف! و یا بیشتر به نفع شمای تولیدکننده» تقسیم خواهد کرد.

شرایط عضویت در سیستم درآمدزایی آپارات، داشتن حداقل 200 دنبال‌کننده (فالوور) و حداقل 3 هزار ساعت نمایش در 3 ماه اخیر است.

در حال حاضر میانگین درآمد برای تولیدکنندگان محتوا در آپارات به‌ازای هر هزار بازدید، بین 7 تا 15 هزار تومان است.

چگونه از آپارات کسب درآمد کنیم؟

برای شروع کسب درآمد از آپارات ابتدا باید وارد وب سایت اصلی شده و گزینه ی درآمدزایی را انتخاب کنید. در این قسمت بر روی دکمه ی کسب درآمد کلیک کنید و آن را انتخاب کنید. در ابتدای فرایند از شما درباره ی نوع فعالیتتان سوال می شود و شما باید گزینه ی مناسب را انتخاب کنید.

بر اساس نوع فعالیت خود قوانین و میزان درآمدتان نیز متفاوت خواهد بود. برای باز نشرکنندگان محتوا کانال آن ها باید حداقل 2000 دنبال کننده، 8میلیون بازدید کننده ی کل، بیش از ۲۰ هزار دقیقه ویدیو بارگذاری شده لازم است. تولید کنندگان محتوا باید حداقل ۱۰ ویدیوی تولیدی برای بررسی در کانال خود، 200 دنبال‌کننده و داشتن حداقل 3 هزار ساعت نمایش از کانال شما در 3 ماه گذشته صورت گرفته باشد. با در نظر گرفتن این موارد فعالیت خود را انتخاب کنید.

نحوه محاسبه درآمد تولید‌کننده ‌های محتوا در اپارات

درآمد شما به عنوان تولید‌کننده براساس نمایش موفق تبلیغات در کانالتان محاسبه می‌شود. یعنی به ازای هر ۱۰۰۰ دقیقه نمایش ویدیو، 60 تومان درآمد خواهید‌ داشت در صورتی که تولید‌کننده ویدیوها باشید، آپارات محتواهای تولیدی را ارزش‌گذاری و به ازای هر هزار دقیقه زمان تماشای ویدیو مبلغی بین 200 تومان تا 700 تومان به شما پرداخت می‌کند. برای پرداخت بر اساس تبلیغات نیز کافیست مخاطبانتان حداقل 4 ثانیه از هر تبلیغی را در مشاهده کنند سود حاصل بصورت نصف-نصف میان شما و آپارات تقسیم شود.

نکات طلایی برای کسب درآمد از آپارات

اینترنت از محتوا اشباع شده است و بازاریابانی که خارج از چارچوب فکر می کنند موفق خواهند شد. برای رسیدن به اوج باید یاد بگیرید که چگونه با فیلم های جذاب توجه مخاطب خود را جلب کنید. 5 نکته برتر درباره نحوه ایجاد محتوای ویدئویی جذاب را که می تواند محتوای شما را در آپارات متمایز کند شامل موارد زیر می باشد:

کنجکاوی مخاطب خود را تحریک کنید.

کنجکاوی نیروی محرکه توسعه، پیشرفت و نبوغ انسان است. مردم همیشه این میل را دارند که می خواهند بدانند چرا ، چگونه، کی و کجا یک اتفاق افتاده است. اگر می خواهید محتوای ویدئویی جذاب ایجاد کنید، عاقلانه است که این ویژگی انسانی را در ذهن داشته باشید. اگر کنجکاوی مخاطبان را افزایش دهید می توانید آن ها را درگیر محتوای ویدئویی خود کرده و در پایان بازدهی بالایی را دریافت کنید.

مخاطبان خود را بشناسید.

طبق تجزیه و تحلیل داده های ویدیویی افرادی که 3 ثانیه اول یک فیلم خاص را تماشا می کنند حداقل 30 ثانیه به تماشای آن ادامه می دهند. پس از برانگیختن کنجکاوی مخاطبان خود باید توجه آن ها را جلب کنید. از آنجا که هیچ نشانه بصری ندارید که به شما امکان رمزگشایی واکنش بیننده خود را بدهد، بهترین راه درک مخاطب و تجزیه و تحلیل رفتار آن ها است. محتوای ویدیویی خود را برای دفعه بعدی که پست می کنید متناسب با مخاطبان خود کنید.

تعامل ویدئو را افزایش دهید.

برای افزایش جذابیت ویدیو، باید موارد زیر را تجزیه و تحلیل کنید:

 • نظرات
 • تعداد مشترکان جدید
 • تعداد لایک ها
 • میزان حفظ مخاطب

همچنین می توانید با استفاده از نظرسنجی ها یا با تعامل مستقیم با آن ها در بخش نظرات، بررسی کنید که آن ها دقیقا به دنبال چه محتوایی هستند. این امر همچنین باعث افزایش تعامل و احساس ارزشمندی بینندگان می شود.

برای ساختن محتوای جذاب ویدئویی از تصاویر بصری چشم نواز استفاده کنید.

ویدئو امروزه به محبوب ترین منبع اطلاعات و سرگرمی برای مردم تبدیل شده است. در عصری که مردم برای مدت زمان تحت فشار قرار می گیرند و دامنه توجه کوتاهی دارند، از نظر زیبایی شناسی جذاب و سرگرم کننده هستند. فیلم های بازاریابی می تواند انواع مختلفی داشته باشد، مانند:

 •  فیلم آموزش
 • توصیفات و بررسی محصولات
 • مصاحبه ها
 • فیلم های محصول
 • Vlogs
 • وبلاگ های ویدیویی

از داستان سرایی بصری استفاده کنید تا در مدت زمان کوتاهی توجه مخاطبان خود را جلب کنید. متن ها، انیمیشن و غیره را برای ایجاد محتوای ویدئویی پویا و جذاب ترکیب کنید. هنر قصه گویی را برای درگیر کردن محتوای ویدئویی در نظر بگیرید زیرا در مورد ایجاد محتوای ویدئویی جذاب، داستان گویی کلیدی است.

آموزش کامل کسب درآمد از آپارات

فیلم های خود را برای جستجوگرها بهینه کنید.

راز دیگر برای بیشتر دیده شدن فیلم های شما بهینه سازی محتوای شما برای کمک به رتبه بندی آن در آپارات است. به محض بارگذاری اولین ویدئوی خود در آپارات، عنوانی توصیفی خوب به آن بدهید که احتمالاً بینندگان در نوار جستجو می نویسند و حتماً کلید واژه اصلی یا عبارت کلیدی خود را وارد کنید.

همچنین، مطمئن شوید که از برچسب های مرتبط استفاده می کنید که به شما کمک می کند ویدیوی شما را در چندین دسته مرتبط قرار دهید. در صورت تردید، رقابت را گسترش دهید و بررسی کنید که سایر ویدیوهای مشابه از چه برچسبی استفاده می کنند. سرانجام، حداقل با 200 کلمه توصیف خوبی بنویسید و کلمات کلیدی مورد نظر، مترادف ها و تغییرات کلمات کلیدی دم بلند خود را در آن بگنجانید. این نه تنها به بینندگان کمک می کند دقیقاً بفهمند ویدئوی شما درباره ی چیست بلکه به شما در رتبه بندی ویدیو در صفحات نتایج موتور جستجو کمک می کند.

شبکه خود را با رسانه های اجتماعی ایجاد کنید.

آپارات گرچه لزوماً به عنوان یک سایت شبکه اجتماعی دسته بندی نمی شود، اما همه چیز در مورد اتصال، به اشتراک گذاری و همکاری با کاربران دیگر است. بنابراین، برای موفقیت باید تلاش کنید شبکه خود را بسازید. این بسیار حیاتی است، زیرا ثابت شده است که همکاری بین سازندگان در کمک به رشد کانال و به دست آوردن مشترکان جدید موثر است زیرا به هر دو طرف کمک می کند تا با پایگاه مشترک دیگری مواجه شوند. با دیگر سازندگان صحبت کنید و از پرس و جو در مورد همکاری احتمالی و یا تماس با کانال های بزرگتر نترسید.

 

بیشتر بخوانید: راه های کسب درآمد از یوتیوب

 

آپلود فیلم ها به طور منظم راهی مطمئن برای کسب درامد از اپارت

نکته مهم دیگر این است که در آپلود ویدئو های خود منظم باشید. برخی از دارندگان کانال های آپارات هفته ای یک یا دو بار فیلم منتشر می کنند و به بینندگان خود در مورد این برنامه اطلاع می دهند (معمولاً در انتهای هر ویدیو) تا بینندگان بدانند چه موقع باید دوباره بررسی کنند به این ترتیب کانال یک شانس بیشتری برای دستیابی به یک جریان ثابت مشاهده دارد، به ویژه هنگامی که تعدادی مشترک فعال به دست آورد. هنگامی که یک برنامه مناسب را پیدا کردید بهتر است که به آن پایبند باشید.

مراحل کسب درآمد از آپارات

برای شروع کسب درآمد از آپارات ابتدا باید در این سایت عضو شوید. پس از عضویت در آپارات و بارگذاری محتوای، هنگامی که شرایط همکاری با آپارات برایتان فراهم شد، می‌توانید درخواست خود را از برای درآمدزایی از طریق صفحه درخواست عضویت ثبت کنید.

پس از آنکه تمامی مراحل انجام شد، کسب درآمد شما از آپارات نیز آغاز می‌شود.

درگذشته سرویسی وجود داشت که با پرداخت هزینه می‌توانستید ویدئو خود را در آپارات تبلیغ کنید و بازدیدهای خود را افزایش دهید، اما این سرویس فعلا ازکارافتاده است و به گفته آپارات قرار است سرویس تبلیغاتی جدیدی با امکانات گسترده‌تر در اختیار کاربران قرار گیرید. شما می‌توانید با مراجعه به صفحه افزایش بازدید آپارات از اطلاعات این سرویس مطلع شوید.

کسب درآمد از آپارات چه شرایطی دارد؟

شرایط پذیرش کسب درآمد از آپارات می‌بایست توسط این تیم فعال شود. پس زمانی کانال شما تایید خواهد شد که شرایط درآمدزایی را داشته باشید. پس مشخص کردن اینکه تولیدکننده محتوا هستید یا محتواها را بازنشر می‌دهید. تولیدکننده‌های محتوا باید شرایط زیر را داشته باشید.

 • حداقل 200 فالوور داشته باشید.
 • در سه ماه اخیر می‌بایست حداقل سه هزار ساعت نمایش داشته باشید.
 • حداقل 10 ویدیو تولید کرده باشید که قابل بررسی و موجود باشد.

بازنشرکننده‌های محتوا نیز شرایط مخصوص خود را باید دارا باشند تا بتوانند سیستم درآمدزایی آپارات خود را فعال کنند.

 • حداقل دو هزار فالوور دارا باشند.
 • وجود پنج هزار ویدیو در کانال‌شان.
 • مجموع بازدید کانال آن‌ها حداقل هشت میلیون باشد.
 • مجموع ویدیوهای آپلود شده می‌بایست حداقل ۲۰ هزار دقیقه باشد.
 • در سه ماه اخیر حداقل 500 هزار ساعت ویدیو برای نمایش ارائه کرده باشند.

لازم به ذکر است ویدیوهای استفاده شده و تولید شده باید براساس قوانین آپارات باشند و این قوانین را نقض نکنند. براین اساس کانال‌های تولیدکننده فقط می‌توانند ویدیوهای تولید شده توسط خود را منتشر کنند. انتشار ویدیوهای دیگران سیستم درآمدی آن‌ها را برای همیشه کنسل می‌کند. عکس‌های بی‌ربط به ویدیو اضافه نشود که می‌تواند این سیستم را لغو کند. ویدیوها می‌بایست براساس قوانین کشور ساخته و منتشر شوند. تیترهای بی‌ربط با مجازات و اخطار رو به رو می‌شوند. آپارات هیچ مسئولیت در انتشار محتواها ندارد و بر عهده تولیدکننده است. دستکاری بازدیدها می‌تواند سیستم درآمدزایی را از بین ببرد. این موارد مهم‌ترین قوانین ذکر شده در آپارات است.

روش های کسب درآمد از آپارات

علاوه بر اشتراک ویدیویی ، روش های دیگری برای کسب درآمد از آپارات موجود است که عبارتند از :

آموزش کامل کسب درآمد از آپارات

 1. روش اول کسب درآمد از طریق سیستم همکاری در فروش و بازاریابی واسطه :

در واقع در این روش شما ابتدا باید در یک سیستم همکاری در فروش ثبت نام کنید و لینک اختصاصی آن را در در کانال اختصاصی خود در نماشا قرار دهید و در ادامه هر شخصی که با استفاده از لینک اختصاصی شما خرید کند قسمتی از درآمد آن به شما تعلق خواهد گرفت، البته کسب درآمد از طریق پورسانت به این شیوه تنها نیازمند داشتن بازدید بالا در کانال نماشا شما می‌باشد و هر چه محتواهای بهتر و با کیفیت تری در کانال نماشا خود قرار دهید  و در پایین هر ویدئو لینک اختصاصی فروش خود را نیز بگذارید، می‌توانید به میزان مورد توجهی پورسانت، از طریق لینک اختصاصی خود برسید.

 1. روش دوم کسب درآمد با استفاده از تبلیغ برای کسب و کارها و یا برای افراد خاص می‌باشد :

در این روش همانطور که از اسمش پیداست شما باید برای یک برند خاص یا برای یک شرکت یا کمپانی در ویدیو های خود تبلیغ کنید. همانند اینفلوئنسر مارکتینگ شما نیز می توانید از این طریق کسب درامد نمایید.

 1. رو.ش سوم ، بازاریابی برای محصولات خود:

استفاده از این روش برای کسانی مناسب می‌باشد که دارای محصولاتی برای فروش می‌باشند و یا صاحب یک فروشگاه آنلاین هستند. استفاده از این روش می‌تواند فروش شما را تا میزان قابل توجهی بالا ببرد.

6 نوع محتوای ویدئویی جذاب برای افزایش بازدید و درآمد در آپارات

یکی از چالش های ایجاد یک ویدیو برای آپارات انتخاب نوع محتوای ویدیویی موثر است. مورد دیگر این است که بفهمیم چگونه می توانیم آن ها را ایجاد کنیم. برای ساده تر کردن این روند بیایید 6 نوع محتوای ویدیویی اثبات شده و در عین حال محبوب و نحوه ایجاد محتوا بر اساس آن ها را بررسی کنیم.

پخش زنده

پخش زنده وسیله ای است که به سرعت در حال افزایش است. این نوع محتوا سرگرم کننده، تعاملی و اغلب به بینندگان نگاهی درونی به برند شما ارائه می دهد. تقریباً همه سیستم عامل های اصلی رسانه های اجتماعی ابزاری را برای پخش ویدئوی زنده به کار گرفته اند: اینستاگرام، فیس بوک، یوتیوب و …. آپارات نیز این قابلیت را به کاربران خود ارائه می دهد.

80٪ مخاطبان ترجیح می دهند محتوای لایو و زنده را مشاهده کنند. فیس بوک مجموعه ای از نکات و ترفندها را  برای ایجاد محتوای زنده ارائه می دهد که در طیف وسیعی از سیستم عامل ها قابل اجرا هستند:

 • پیش از موعد پخش مستقیم خود، به مخاطبان خود اطلاع رسانی کنید.
 • فقط وقتی اتصال اینترنتی قوی دارید پخش زنده داشته باشید.
 • شرح آموزنده و جذاب از آنچه ویدئو و یا محتوای شما در مورد آن در بر دارد بنویسید.
 • از مخاطبان خود بخواهید که در کانال شما مشترک شوند یا اعلان های پخش را روشن کنند.
 • برای مدت زمان طولانی تری استریم کنید.
 • ایجاد ویدیوی زنده به یک قانون ساده خلاصه می شود: خاص باشید.
 • با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید، به بازخوردها پاسخ دهید و بپذیرید که محتوای زنده نباید عالی باشد فقط باید جالب باشد.

 

بیشتر بخوانید: چگونه از توییتر کسب درآمد کنیم؟

 

آموزش ها

فیلم های آموزشی یکی از سه نوع موثر محتوای ویدیویی است. آن ها با استفاده از تخصص صنعت شما برای آموزش و انتقال برخی مهارت ها، راهی عالی برای ایجاد ارزش برای خوانندگان شما هستند. سه مرحله اصلی برای ایجاد فیلم های آموزشی جذاب و مفید وجود دارد:

 • با نوشتن یک فیلم نامه ویدیویی (سناریو) و تمرین برای ارائه خود، آماده شوید.
 • هدف ویدئو را مشخص کنید و به آن پایبند باشید.
 • اصیل باشید و هویت برند خود را منتقل کنید.

یک محتوای آموزشی تولید شده به صورت مناسب می تواند به عنوان محتوای همیشه سبز باشد که مخاطبان شما به طور مکرر به آن روی می آورند. حتی پس از اینکه فرد برای حل مشکل خود از محتوا استفاده کرد، به راحتی در شبکه های مختلف اجتماعی و کانال های ارتباطی به اشتراک گذاشته می شود.

محتوای ویدئویی پشت صحنه

محتوای پشت صحنه یک راه ایده آل برای نشان دادن آنچه اتفاق می افتد به مخاطبان خود است، ایجاد یک ویدیو در پشت صحنه یک روش عالی برای برقراری ارتباط و اعتمادسازی یک سرکت با مخاطبان خود می باشد.  با خود فکر کنید که چه نوع محتوای مشابهی می تواند برند شما تولید کند تا با مخاطبان شما ارتباط برقرار کند یا از رقابت شما جدا باشد؟ قطعاً فیلم های پشت صحنه بسیار مناسب خواهند بود. در ادامه پنج نکته وجود دارد که باید هنگام ایجاد محتوای پشت صحنه برند خود در نظر بگیرید:

 1. تیم، مشتریان یا مخاطبان خود را مورد توجه قرار دهید – یک ارتباط انسانی ایجاد کنید.
 2. در محتوای خود نگاهی به جنبه های تاریخ و سنت های منحصر به فرد برند خود بیندازید.
 3. محصولات یا خدمات خود را به نمایش بگذارید و از فرصت درخواست بازخورد و ایده استفاده کنید.
 4. برای محصول یا خدمات جدید تیزر بسازید.
 5. یک کانال خاص رسانه اجتماعی را به محتوای اختصاصی پشت صحنه اختصاص دهید.

فیلم های توضیح دهنده

محصول یا خدمات شما چه کاری انجام می دهد؟ چه مشکلاتی را برای مخاطب مورد نظر شما حل می کند؟ چگونه به آن ها کمک می کند و چه لرزش افزوده ای را برای آن ها به وجود می آورد؟ مردم پس از تماشای ویدیویی درباره یک فیلم، به احتمال زیاد محصول یا خدمتی را خریداری می کنند – خصوصاً در مقایسه با مطالعه درباره آن احتمال انجام این کار بسیار بیشتر است. ویدئو توضیح دهنده یک فیلم کوتاه برای توصیف نام تجاری، محصول یا خدمات شما است. این روشی است برای برقراری ارتباط با مخاطبان و ایجاد ایده در مورد کاری که انجام می دهید.

نکته کلیدی در ایجاد یک ویدیوی مفید توضیح دهنده این است که محصول یا خدمات خود را به صورت ساده و مختصر توضیح دهید. طول ایده آل فیلم توضیح دهنده بین 60 تا 90 ثانیه است، بنابراین روی انتقال یک پیام کلیدی تمرکز کنید. مشابه فیلم های آموزشی، باید از قبل سناریو بنویسید. به خاطر داشته باشید که برای یک فیلم توضیح دهنده باید متن را کوتاه نگه دارید. مشکلاتی که مخاطبان با آن روبرو هستند را شناسایی کنید، اینکه چگونه محصول یا خدمات شما این مشکل را حل می کند، عملکرد محصول یا خدمات شما چیست و با یک فراخوان پایان دهید.

پرسش و پاسخ

فیلم های پرسش و پاسخ این امکان را برای شما فراهم می کنند که به سرعت سوالات مطرح شده توسط مخاطبان خود را پاسخ دهید و به آن ها راه حل خود را ارائه دهید. این یک قالب عالی برای ایجاد اعتبار و اعتماد است. توجه داشته باشید که سوالات از طریق شبکه های اجتماعی برانگیخته می شوند و باعث برافروختن مهم ترین تعامل دنبال کردن فیلم می شوند.

فیلم های پرسش و پاسخ به شما این فرصت را می دهد که محتوای ویدئویی زیادی را با نام تجاری خود ایجاد کنید. کار خود را با یک سری فیلم هایی شروع کنید که به سوالات متداول مشتریان پاسخ می دهند. مخاطبان خود را از طریق رسانه های اجتماعی درگیر کرده و برنامه های پرسش و پاسخ برنامه ریزی شده را برگزار کنید که در آن مخاطبان شما سوال را می پرسند که سپس توسط برندتان در قالب ویدئو پاسخ داده می شود.

فیلم های رویداد

یک ویدیوی مناسب برای پخش شدن نیازی به بازاریابی محصول ندارد. اما موردی که بهترین قسمت یک رویداد را برجسته می کند می تواند اطلاعات زیادی در مورد شرکت، محصول و فرهنگ شما منتقل کند. اگر به خوبی انجام شود، می توان این کار را به روشی انجام داد که منحصر به فرد باشد و از طریق فیلم های تجاری دیگر قابل انتقال نیست. این فرم از محتوا نه تنها یک گنجینه واقعی از محتوای ویدئویی ایجاد می کند، بلکه می تواند هیجان زیادی برای حضور شما در یک رویداد ایجاد کند. برای ایجاد یک ویدئو سوالات زیر را در نظر بگیرید:

 • آن ها از حضور در رویداد چه انتظاراتی می توانند داشته باشند؟
 • آیا روش خوبی برای رشد شبکه یا یادگیری اسرار و نکات صنعت شما است؟
 • آنچه شما در این رویداد ارائه می دهید چگونه به مخاطبان شما کمک می کند؟

نتیجه گیری

در واقع آپارات معروف ترین و محبوب ترین سرویس اشتراک گذاری ویدیو در ایران می‌باشد. این پلتفرم محبوب و پربازدید برای اولین بار در سال ۲۰۱۱ توسط شرکت فناوران ایده پرداز صبا راه اندازی شد. در واقع آپارات به قدری محبوب است که بعد از گوگل توانست رتبه دوم الکسا در ایران را کسب نماید.

کسب در آمد از آپارات و دیگر بسترهای اشتراک‌گذاری ویدئو (کسب درآمد از تبلیغات ویدیویی) ، مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته و البته اشخاص زیادی هم به کمک این بسترها به درآمدهای خوبی رسیده‌اند. اما هر کاری سختی‌های مختص به خودش را دارد. اگر شما هم زحمت و تلاش برای تولید ویدئوهای خوب، باکیفیت و جذاب را متحمل شوید، شما نیز می‌توانید به درآمد خوبی از این طریق دست یابی که در این مقاله سعی کردیم برای شما توضیح دهیم که چگونه می‌توانید از طریق این سرویس اشتراک گذاری ویدیو و کسب درآمد از آپارات و اپلیکیشن نماشا کنید امیدواریم مطالب گفته شده بتوانند در راستای رسیدن به هدف تان به شما کمک نماید.

درباره‌ی فرناز باقری

فرناز باقری هستم فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت از دانشگاه بوعلی سینا ، معلم هستم و به دلیل کار در محیط مدرسه، همواره در حال خواندن و یادگیری مطالب جدید هستم، و در تلاشم تا آموخته هایم را در زمینه های مختلف در وب سایت نیمه شب بنویسم، امیدوارم مطالبی که می نویسم مورد پسند شما واقع شود.

همچنین ببینید

اسم گروه خفن

اسم گروه دوستانه دخترانه و پسرانه

با گسترش دنیای مجازی؛ لزوم وجود گروه ها نیز بیش از پیش احساس شد زیرا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *