روش‌های افزایش میل جنسی آقایان + باید و نبایدها

امروزه روش‌های مختلفی برای افزایش میل جنسی در آقایان وجود دارد. چرا که کاهش میل جنسی در آقایان یک اختلال و دغدغه بزرگ است و لذت برقراری یک رابطه جنسی کامل را از آنها سلب می‌کند. از طرفی دیگر، بروز اختلال در میل جنسی آقایان به سردی روابط بین زوجین، بروز افسردگی و کاهش اعتماد به نفس ختم می‌شود. پس به هیچ وجه نباید به سادگی از کنار این مسئله گذر کرد و باید هرچه سریع‌تر به درمان آن پرداخت. ما در این مقاله به بررسی علل و علائم کاهش میل جنسی در مردان و معرفی روش‌های افزایش میل جنسی آقایان به همراه باید و نبایدها پرداخته‌ایم. همچنین اگر دوست دارید که بدانید یائسگی در مردان هم اتفاق می‌افتد یا خیر، به مقاله لینک شده در سایت نیمه شب نگاهی بی‌اندازید.

روش‌های افزایش میل جنسی آقایان

علت کاهش میل جنسی در مردان چیست؟

۱_اختلال نعوظ

۲_اختلاف جدی با شریک جنسی یا همسر

۳_وجود سرکوب کننده‌های میل جنسی در طرف مقابل ( مثل چاقی بیش از حد یا لاغری مفرط)

۴_کاهش سطح هورمون تستسترون

۵_بالا رفتن پرولاکتین خون

۶_گرایش همجنس گرایانه

۷_مصرف الکل یا مشروبات الکلی

۸_اعتیاد به مواد مخدر

۹_بروز اتفاقات حاد و ناخوشایند در زندگی

۱٠_بیماری‌های جسمی مثل دیابت، ام اس یا تصلب شرائین

۱۱_عدم هماهنگی زوجین ( در اثر عواملی مثل زود انزالی آقا)

۱۲_مصرف برخی از داروها مثل داروهای ضدافسردگی یا ضد فشار خون

پیشنهاد ویژه : مکمل های غذایی افزایش میل جنسی در آقایان

۱۳_تشویش و درگیری‌های ذهنی مختلف، استرس، اضطراب یا افسردگی

۱۴_افزایش سن

۱۵_مشکلات مربوط به خواب

۱۶_کمبود اعتماد به نفس

چه علائمی از کاهش میل جنسی در مردان خبر می‌دهند؟

۱_کوتاه بودن طول انزال

۲_عدم تمایل مرد برای شروع رابطه

۳_نبود رضایت جنسی بعد از برقراری رابطه

۴_زود انزالی

۵_عملکرد جنسی ناقص

۶_عدم نعوظ کافی

روش‌های افزایش میل جنسی آقایان

برای اینکار روش‌های مختلفی وجود دارد یا بهتر است بگوییم که حفظ میل جنسی در آقایان به رعایت برخی نکات نیز وابسته است. پس در ابتدا به چند راهکار برای افزایش میل جنسی آقایان و سپس به بررسی نکاتی برای اینکار می‌پردازیم.

۱_مصرف ویتامین‌ها و مواد معدنی برای افزایش میل جنسی در آقایان:

مصرف ویتامین ها و مواد معدنی

همانطور که می‌دانید، ویتامین‌ها و مواد معدنی در فعالیت صحیح تک تک ارگان‌های بدن نقش دارند و میل جنسی نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای مثال مصرف کافی روی باعث می‌شود که عملکرد غدد فوق کلیه یا همان غددی که مسئولیت ترشح تستسترون و اسپرم‌ها را برعهده دارند افزایش پیدا کند. سلنیوم ماده مغذی دیگری است که به افزایش میل جنسی آقایان کمک می‌کند. ویتامین‌ها نیز با افزایش سطح انرژی (ویتامین b)، تقویت میل جنسی و کمک به رشد سلولی (ویتامین a) و ترشح هورمون‌های مردانه و بالا بردن توان جنسی (ویتامین e) نقش پررنگی را در این قضیه ایفا می‌کنند. پس کافیست که در اولین قدم از یک رژیم غذایی اصولی و مملوء از ویتامین‌ها پیروی کنید و در صورت احساس کمبود ویتامین یا مواد معدنی، از مکمل های مخصوص آقایان یا ول من استفاده کنید.

۲_مصرف گیاهانی که به افزایش میل جنسی آقایان کمک می‌کنند:

جالب است بدانید که برخی از گیاهان هم در رفع این اختلال جنسی موثر هستند و میل جنسی را به طور محسوسی بالاتر می‌برند. برای مثال تخم گشنیز به بهبود عملکرد پروستات و افزایش میل جنسی آقایان کمک زیادی می‌کند. یا استفاده از گیاه جینسینگ علاوه بر افزایش میل جنسی، به درمان زود انزالی نیز کمک خواهد کرد. زنجبیل، نعناع، سیاه دانه، سیر، فلفل قرمز، خردل، دانه چیا، جو دوسر و مغزهایی مثل بادام نیز چند نمونه دیگر از گیاهانی هستند که به نوعی تحریک کننده میل جنسی آقایان محسوب می‌شوند و می‌توان از آنها به عنوان یک راهکار درمان طبیعی و کم هزینه برای درمان کاهش میل جنسی آقایان استفاده کرد.

۳_کمک گرفتن از زوج درمانگر یا روانشناس:

درمان بی میلی جنسی آقایان با کمک گرفتن از زوج درمانگر

همانطور که گفتیم، وجود مشکلاتی مثل استرس، اضطراب یا افسردگی، نقش پررنگ و مستقیمی را در کاهش میل جنسی آقایان بازی می‌کند. چرا که این اختلالات توانایی لمس و دریافت لذت کامل از فرد را سلب می‌کنند. به همین دلیل، مراجعه به یک روانشناس مجرب یا زوج درمانگر، باعث می‌شود که مشکلات زندگی شخصی یا مشترک خود را ریشه یابی کنید و با حل هر چه زودتر آنها، به میل جنسی مطلوب خود دست پیدا کنید. رو به رو شدن با مشکلات و پذیرفتن آنها، استفاده از تخیل و فانتزی‌های جنسی، صحبت درباره خواسته‌ها و نیازها با شریک جنسی و تمرکز بر روی تمام نقاط بدن شریک جنسی، چند نمونه از تکنیک‌های روانشناسی برای افزایش میل جنسی آقایان به شمار می‌روند.

۴_تقویت میل جنسی در مردان با تستسترون:

تستسترون اصلی‌ترین هورمون جنسی در مردان است که در باروری، حفظ توده عضلانی، تولید گلبول‌های قرمز خون و… نقش دارد. وجود این هورمون به حدی مهم است که اگر میزان آن در بدن کمتر از سطح متعادل شود، ناباروری اتفاق خواهد افتاد. این هورمون توسط برخی از سلول‌های موجود در بیضه تولید شده و سپس وارد جریان گردش خون می‌شود. به همین دلیل، وجود مقادیر کافی از تستسترون با میل جنسی آقایان ارتباط تنگاتنگی دارد. بنابراین، از تستسترون به عنوان یک روش درمانی برای افزایش میل جنسی آقایان استفاده می‌شود.

برای مثال استفاده از ژل موضعی تستسترون، تزریق این هورمون به صورت هفته‌ای، مصرف قرص‌هایی که در زیر پوست ایمپلنت می‌شوند، تجویز پوستی تستسترون یا استفاده از برچسب‌هایی شبیه به قرص از جمله روش‌هایی هستند که بین ۱ الی ۲ هفته سطح این هورمون در بدن را افزایش داده و به افزایش میل جنسی آقایان کمک زیادی می‌کنند. البته که تمامی موارد ذکر شده با تشخیص و تجویز پزشک قابل استفاده هستند.

۵_افزایش میل جنسی در آقایان با نور درمانی:

در این روش نوین از نوری با قدرت ۱٠ هزار لوکس برای درمان بی‌میلی در آقایان استفاده می‌شود. در روش نور درمانی و همزمان با قرار گرفتن فرد در مقابل نور، بدن ترشح هورمون LH را آغاز می‌کند. افزایش این هورمون به افزایش سطح تستسترون بدن کمک می‌کند. اینکار با نور دقیق و کنترل شده انجام می‌شود و نورهای دیگری مثل نور خورشید، نمی‌توانند عملکردی مشابه به آن را داشته باشند. طبق گزارشات دریافت شده، مشخص شده است مردانی که از روش نور درمانی برای درمان بی‌میلی جنسی استفاده کرده‌اند، بعد از حدود دو هفته به میل جنسی مطلوب و مناسبی دست پیدا کرده‌اند.

۶_درمان بی‌میلی جنسی آقایان با ورزش:

بالا بردن میل جنسی مردان با ورزش

شاید تصورش را نکنید، اما داشتن تحرک کافی و انجام فعالیت‌های ورزشی منظم نیز از بروز بی‌میلی جنسی در مردان جلوگیری کرده و به درمان چنین مشکلاتی نیز کمک می‌کند. تحرک کافی در افزایش ضربان قلب موثر است. همزمان با افزایش ضربان قلب، جریان گردش خون در اندام‌های مختلف بدن بهبود و افزایش پیدا کرده و هورمون‌های مختلف بدن به سطح متعادل خود می‌رسند. ورزش‌های هوازی و قدرتی جزو بهترین فعالیت‌ها برای افزایش سطح تستسترون خون در نهایت افزایش میل جنسی آقایان به شمار می‌روند.

باید و نبایدهایی برای افزایش میل جنسی در آقایان

باید و نبایدهایی برای درمان بی میلی جنسی مردان

۱_قبل شروع رابطه از روان کننده‌ها استفاده کنید.

۲_عادت‌های نادرستی مثل سیگار کشیدن یا مصرف مشروبات الکلی را کنار بگذارید.

۳_از برقراری رابطه جنسی روزانه خودداری کنید و فاصله یک الی دو روزه را برای اینکار در نظر بگیرید.

۴_برای احساس رضایت بیشتر و دوری از دلزدگی، پوزیشن‌ها و مکان‌های مختلفی را برای برقراری رابطه جنسی را انتخاب کنید.

FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی فاطمه زارعی

همچنین ببینید

بارداری پوچ

علائم بارداری پوچ چیست؟

بارداری پوچ اصطلاح پزشکی برای کسی است که تا به حال زایمان نکرده است، چه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.