لیزرتگ چیست؟ بهترین بازی های لیزرتگ 2022

تجربه بازی‌های خانوادگی، مهمتر از چیزی است که جامعه مدرن امروزی فکر می‌کند. متأسفانه در دنیای پیشرفته امروزی، شانس جمع شدن اعضای خانواده برای تجربه بازی‌های قدیمی مثل کلمه‌بازی، بسیار کم شده است. با این تفاسیر، بازی‌هایی مانند لیزرتگ می‌توانند با جذابیتی که دارند، تبدیل به جایگزینی برای بازی‌های خسته کننده قدیمی شوند. بازی های لیزرتگ به تحرک زیادی نیاز دارد و همچنین برای برنده شدن در آن، باید طرح و نقشه داشته باشید. هیجان و آدرنالین این بازی‌ها بسیار بالا است و به شما کمک می‌کنند تا انرژی خود را تخلیه کنید.

بازی های لیزرتگ

لیزرتگ چیست؟

لیزرتگ یک ورزش تیراندازی تفریحی است که در آن شرکت کنندگان از تفنگ‌های نوری مادون قرمز برای علامت گذاری اهداف تعیین شده استفاده می‌کنند. انواع مختلفی از بازی های لیزرتگ وجود دارد که معمولا از پوشش‌های حساس به مادون قرمز برای ثبت ضربه‌ها استفاده می‌کنند. گاهی اوقات نیز از دستگاه‌های حساس به نور مادون قرمز استفاده می‌شود.

سیستم‌های لیزرتگ معمولاً از سیگنال مادون قرمز برای ردیابی شلیک پرتو استفاده می‌کنند. در فضاهای داخلی، از نور مرئی همراه با مه نمایشی برای نمایش جلوه بصری شلیک‌ها را استفاده می‌شود. علیرغم نام بازی، تجهیزات لیزرتگ به دلیل خطرات احتمالی، لیزر شلیک نمی‌کنند. برخی از بازی‌های لیزرتگ ممکن است از تجهیزات جانبی برای شبیه‌سازی نقاط کنترل، جعبه‌های رسپاون، کیت‌های پزشکی قابل حمل، مین‌های زمینی، نارنجک‌انداز و نارنجک‌های دستی استفاده کنند.

اما حالت‌های مختلفی برای تجربه لیزرتگ وجود دارد. در ادامه تعدادی از بهترین روش‌های انجام بازی های لیزرتگ را معرفی می‌کنیم.

بیشتر بخوانید: بازی‌ های ممنوعه در دنیا و علت ممنوعیتشان

بازی های لیزرتگ

حالت کلاسیک

این حالت بازی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای بازیکنان تازه کار است. با تجربه این بازی، بدون نگرانی در مورد حذف زودهنگام، می‌توانید بازی را امتحان کنید و از آن لذت ببرید. طول بازی از پیش تعیین شده است؛ بنابراین بازی فقط زمانی به پایان می‌رسد که تایمر تمام شود. این بدان معنی است که می‌توانید به طور مداوم، مهمات خود را دوباره پر کنید. اگر تعداد جان‌هایتان هم تمام شد، می‌توانید از انرژی‌زا برای احیای خود استفاده کنید.

بازیکنان می‌توانند به تیم‌های مختلفی تقسیم شوند یا هر بازیکن برای خودش بازی کند. برنده بر اساس امتیاز مشخص می‌شود. هر چه افراد بیشتری را با اسلحه لیزری خود تگ کنید (به آن‌ها شلیک کنید)، امتیاز بیشتری می‌گیرید.

پاکسازی تیم

این حالت حذفی نیز یکی از سناریوهای ساده‌تر بازی های لیزرتگ است. در این حالت از بازی، هر بازیکن تعداد محدودی جان دارد. هدف شما این است که اعضای تیم مقابل را تگ کنید و یکی پس از دیگری، جان‌های هر بازیکن را بگیرید و در نهایت تمام اعضای تیم مقابل را از بازی حذف کنید

اگر تعداد بازیکنان فرد است، راهی برای تجربه یک بازی منصفانه و رقابتی وجود دارد! در این حالت، یکی از بازیکنان به تفنگ لیزری قویتری مجهز است (مثلا با هر شلیک، دو جان می‌گیرد). در ابتدای بازی این بازیکن بی طرف است؛ بدین معنا که عضو هیچ یک از تیم‌ها نیست و اجازه شلیک ندارد.

تیمی که با موفقیت این بازیکن قدرتمند را تگ کند، او را به تیم خود ملحق می‌کند. در ادامه بازی، اگر تیم مقابل این فرد را تگ کند، او مجبور به تغییر تیم می‌شود. همین روند می‌تواند در تمام طول بازی تکرار شود.

حالت بتل رویال

همانطور که از نام آن پیداست، این حالت شبیه به بازی‌هایی مانند فورتنایت و پابجی است که در آن هر بازیکن، برای خودش بازی می‌کند و در نهایت، بازیکنی که بتواند تا آخر بازی، حداقل یک جان خودش را حفظ کند، برنده بازی خواهد بود. یکی از مزیت‌های این حالت این است که هم برای خانواده‎‌های کوچک و هم خانواده‌های بزرگ مناسب است. شما می‌توانید این حالت را با حضور سه بازیکن یا بیشتر، تجربه کنید.

بازی های لیزرتگ

فتح پرچم

این یکی نیز از حالت‌های کلاسیک محبوب است و بازیکنان دو تیم را به سمت یک هدف مشترک هدایت می‌کند. تیمی که پرچم را بگیرد و به مقر خود بیاورد، برنده بازی است! با این حال، اگر بازیکنی که پرچم را در دست دارد تگ شود، باید فوراً آن را رها کند.

پرچم پایگاه‌ها

این یکی نیز از حالت‌های مورد علاقه طرفداران لیزرتگ است. در این حالت، به جای یک پرچم، دو پرچم وجود دارد و هر تیم، یک پرچم در پایگاه خود دارد. تیم شما باید دو کار را همزمان انجام دهد. شما باید به طور همزمان از پرچم خود دفاع کنید و در عین حال، به پایگاه حریف نفوذ کرده و پرچم آن‌ها را بدزدید.

ترور

این حالت نسبت به سایر بازی های لیزرتگ ، پیچیدگی بیشتری دارد. ابتدا نام همه بازیکنان را روی کاغذهای کوچک یادداشت کنید. سپس هر بازیکن، یکی از کارت‌ها را به صورت تصادفی و بدون آن که اسامی دیده شوند، بیرون بکشد.

نامی که انتخاب می‌کنید، به هدف تعیین شده شما تبدیل می‌شود و شما تبدیل به قاتل تعیین شده آن‌ها می‌شوید. این بدان معناست که شما فقط می‌توانید این شخص را تگ کنید و اجازه ندارید به سایر افراد شلیک کنید. به همین ترتیب، شما تنها هدف بازیکن دیگری می‌شوید.

همه این فرصت را دارند که قبل از شروع بازی، در میدان نبرد پنهان شوند. پس از شروع بازی، شما باید هدف خود را تگ کرده و او را از بازی حذف کنید. هنگامی که هدف خود را حذف کردید، او تکه کاغذ خود را به شما تحویل می‌دهد و در ادامه هدف قبلی او، به هدف جدید شما تبدیل می‌شود. آخرین بازمانده، بیشترین امتیاز را کسب می‌کند.

بیشتر بخوانید: جذاب ترین بازی های رومیزی کارتی

حالت پزشک

در این حالت از بازی های لیزرتگ ، سرنوشت تمام تیم را به یک نفر گره می‌زند. بازیکنی که نقش پزشک را دارد، می‌توان سایر اعضای تیم را به صورت نامحدود، احیا کند. این باعث می‌شود که پزشک، با ارزش ترین عضو تیم باشند. پزشک تنها بازیکنی است که می‌تواند سایر اعضای تیم را در صورت تمام شدن جان‌هایشان، احیا کند.

با این حال، پزشکان نمی‌توانند خودشان را درمان کنند. بنابراین اگر نتوانید از پزشک خود در برابر تمام شدن جانش محافظت کنید، او بلافاصله حذف می‌شوند و اگر این اتفاق بیفتد، تیم مقابل نسبت به شما برتری پیدا می‌کند.

بازی زمانی به پایان می‌رسد که تایمر خاموش شود یا زمانی که یک تیم، تمام جان‌های خود را از دست بدهد. اگر هر دو تیم تا انتها پیش بروند، تیمی که تعداد بیشتری از حریفان را تگ کرده است، برنده بازی می‌شود.

تغییر ناگهانی

در این حالت، وفاداری هیچ معنایی ندارد زیرا در فواصل زمانی تصادفی یا هر زمان که توسط یکی از اعضای تیم مقابل تگ می‌شوید، باید تیم‌ خود را عوض کنید. دوست داشته باشید یا نه، در این حالت ممکن است که یک لحظه در خدمت تیم خود باشید و لحظه‌ای دیگر مجبود شوید که به آن‌ها شلیک کنید.

همین موضوع، این حالت از بازی را بسیار هیجان انگیز می‌کند و می‌تواند یک متغیر بسیار قدرتمند باشد. ممکن است در حال حاضر در تیم برنده باشید اما زمانی که تایمر تمام شد، در کدام تیم خواهید بود؟ تغییر مداوم تیم نیز می‌تواند گیج‌کننده و خنده‌دار باشد.

تا به حال بازی های لیزرتگ را تجربه کرده‌اید؟ شما چه نوع حالتی را می‌شناسید که در این مطلب به آن اشاره نشده است؟ در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

 

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

بهترین فیلم تام هنکس

بهترین فیلم های تام هنکس در تاریخ هالیوود

هالیوود را می‌توان مهد سینمای جهان دانست. جایی که استعداد‌های ریز و درشتی  را در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *