بهترین پاوربانک های موجود در ایران مناسب سفر

تمام شدن باتری می تواند مشکل بزرگی باشد، به خصوص زمانی که ممکن است به پریز دیواری یا برق شهری برای شارژ گوشی خود دسترسی نداشته باشید. یک پاوربانک می تواند گوشی شما را بدون اتصال به پریز شارژ کند، بنابراین هرگز مجبور نخواهید شد فرصت سلفی گرفتن یا تماس های خود را از دست بدهید.

در سال های اخیر، استفاده از پاوربانک ها به طور قابل توجهی افزایش یافته است، زیرا آنها یک روش بسیار راحت و آسان برای شارژ تلفن های هوشمند و سایر دستگاه ها در زمان دور از برق شهری ارائه می دهند.بهترین پاوربانک برای سفر

در نیمه شب بخوانیم:چطور پورت شارژر گوشی را تمیز کنیم؟

اولین پاوربانک کی ساخته شد؟

اولین پاوربانک قابل حمل در سال 2001 توسط یک شرکت چینی به نام pisen ساخته شد. طرح اولیه دو باتری aa بود که توسط یک مدار کنار هم قرار گرفتند! این اولین نمایش عمومی خود را در نمایشگاه بین المللی لوازم الکترونیکی مصرفی لاس وگاس انجام داد.

اولین پاوربانک حجیم بود و عمر باتری کوتاهی داشت. امروزه، طرح های بسیار پیچیده تر و جمع و جورتر با عمر باتری بسیار بالاتر وجود دارد. اکثر پاوربانک های مدرن می توانند در کف دست شما جای بگیرند و قبل از تمام شدن باتری گوشی هوشمند شما را چندین بار شارژ کنند.

انواع مختلف از بهترین پاوربانک

چند نوع شارژر قابل حمل پاوربانک وجود دارد که می توان آنها را خریداری کرد. بدیهی است که اندازه یکی از معیارهای اصلی است، اما دسته بندی های دیگری نیز وجود دارد که می توان آنها را در نظر گرفت.

انواع اصلی پاور بانک های usb شامل موارد زیر است:

پاور بانک جهانی یا استاندارد:   اینها شارژرهای قابل حمل پاوربانک معمولی هستند که در فروشگاه ها و به صورت آنلاین در دسترس هستند.

این پاوربانک‌ها معمولاً از یک شارژر USB استاندارد شارژ می‌شوند و روی پاوربانک نشانه‌هایی از وضعیت شارژ آن وجود دارد. این ممکن است یک ردیف از لامپ های LED کوچک یا یک صفحه الفبایی عددی ساده باشد که میزان شارژ را به عنوان درصد شارژ کامل نشان می دهد. معمولاً یک کانکتور micro usb به عنوان منبع تغذیه در اتصال استفاده می شود.

پس از شارژ کامل، پاوربانک می تواند برای شارژ دستگاه های دیگر استفاده شود. ممکن است یکی از انواع دیگر سوکت USB (بسته به پاوربانک خاص) وجود داشته باشد که بتواند شارژ را به دستگاه هایی که نیاز به شارژ دارند برساند.

پاوربانک خورشیدی: همانطور که از نام آن مشخص است، این پاوربانک‌های خورشیدی می‌توانند از نور خورشید برای شارژ کردن استفاده کنند. برای این کار آنها پنل های فتوولتائیک دارند. اینها فقط زمانی که در زیر نور خورشید قرار می گیرند می توانند باتری داخلی را به صورت قطره ای شارژ کنند زیرا سلول های خورشیدی نسبتاً کوچک هستند، اما با این وجود این می تواند عملکرد بسیار مفیدی باشد، اما واقعاً فقط در شرایط بسیار آفتابی یا روشن.

از آنجایی که شارژ خورشیدی کند است، می توان آنها را از یک شارژر USB نیز شارژ کرد. شارژ خورشیدی یک پشتیبان مفید است، به خصوص اگر در حال سفر به دور از برق هستید. برای اطمینان از تبدیل حداکثر انرژی خورشیدی، برخی از پاوربانک‌های پیشرفته‌تر دارای پنل‌های خورشیدی هستند که تا می‌شوند تا منطقه بزرگ‌تری را به خورشید نشان دهند.

حتی در این صورت، شارژ کردن برخی از آن‌ها می‌تواند بیش از 24 ساعت طول بکشد، و از آنجایی که واضح است که در شب یا حتی در تمام روز آفتاب روشنی وجود ندارد، ممکن است مدت زیادی طول بکشد تا شارژ شود. از آنجایی که زمان شارژ، ظرفیت و غیره به طور قابل توجهی متفاوت است، بهتر است در صورت وجود امکان خرید، همیشه به ارقام دقت کنید.

پاوربانک های خورشیدی دارای کانکتورهای USB نوع استاندارد برای خروجی یا خروجی ها و میکرو USB برای ورودی شارژر USB هستند.

پاوربانک بی‌سیم: با بسیاری از ابزارها مانند تلفن‌ها، ایرپادها و مواردی از این قبیل که اکنون قابلیت شارژ بی‌سیم را دارند، این مفهوم توسط صنعت پاوربانک پذیرفته شده است.

می توان پاوربانک هایی تهیه کرد که خودشان از یک منبع USB استاندارد شارژ می شوند، اما می توانند تلفن ها و سایر دستگاه های الکترونیکی سازگار با شارژ بی سیم را به صورت بی سیم شارژ کنند.
این پاوربانک ها از استاندارد qi استفاده می کنند که تقریباً توسط تمام دستگاه های الکترونیکی که می توانند به صورت بی سیم شارژ شوند، پذیرفته شده است. دستگاه الکترونیکی که باید تعویض شود روی پاوربانک قرار می‌گیرد – جهت‌گیری اغلب مهم است، بنابراین دستورالعمل‌ها را بررسی کنید، معمولاً باید دکمه‌ای را فشار دهید تا قابلیت شارژ بی‌سیم روشن شود و سپس همه چیز تا زمانی که دستگاه شارژ شود ادامه می‌یابد.

بهتر است پس از اتمام شارژ، پاوربانک شارژ بی سیم را خاموش کنید و سپس مدار شارژ بی سیم غیرفعال شود تا اینکه پاور بانک بی جهت تخلیه نشود.

طول عمر پاور بانک

دو شکل اصلی طول عمر وجود دارد که با پاور بانک ها مرتبط است.

چرخه‌های تخلیه شارژ:  هر باتری قابل شارژی به تدریج فرسوده می‌شود. معمولاً طول عمر باتری بر حسب تعداد چرخه‌های تخلیه شارژی که می‌تواند قبل از کاهش عملکرد آن به میزان معینی متحمل شود، ذکر می‌شود. برخی از پاوربانک‌های ارزان‌تر ممکن است فقط 500 دوره شارژ، شارژ داشته باشند، اما پاوربانک‌های بهتر طول عمر چرخه‌های تخلیه شارژ بیشتری خواهند داشت.

زمان خود تخلیه:  همه سلول‌های باتری، اعم از قابل شارژ یا اولیه، سطح مشخصی از خود تخلیه دارند. برای باتری های قابل شارژ این روزها با مدارهای کنترلی خاص خود، مقدار کمی انرژی برای زنده نگه داشتن این مدارها مورد نیاز است. در نتیجه فقط یک زمان محدود وجود دارد که باتری شارژ می شود.

در نیمه شب بخوانیم:7 راهکار موثر برای جلوگیری از خراب‌ شدن شارژر آیفون

بهترین پاوربانک می‌تواند تا 6 ماه شارژ نگه دارد، اما پاوربانک‌های با کیفیت پایین‌تر ممکن است فقط برای یک ماه شارژ مفید داشته باشند. این ارقام مربوط به دمای اتاق هستند، اما نگهداری آنها در خارج از این دماها به طور قابل توجهی عملکرد آنها را کاهش می دهد.بهترین پاوربانک خورشیدی

مزایای بهترین پاوربانک چیست؟

اکنون که می دانید پاور بانک چیست، ممکن است از خود بپرسید که آیا یک پاور بانک ارزش ارزش خرید دارد یا خیر. چندین مزیت برای داشتن بهترین پاوربانک وجود دارد که باید قبل از تهیه پاور بانک به آن توجه کنید.

از مزایای پاوربانک ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

به راحتی قابل حمل

اکثر پاوربانک ها می توانند در کف دست شما قرار بگیرند و به راحتی می توانید آنها را در هر مکانی با خود ببرید! لازم نیست نگران باشید که فضای زیادی در کیف یا جیب شما اشغال کند.

قابل تنظیم

پاوربانک ها در رنگ ها و سبک های مختلفی وجود دارند که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. همچنین می‌توانید طرح‌های مختلفی را به پاوربانک‌های خود اضافه کنید تا آن را خودتان بسازید.

مقرون به صرفه

برای تهیه یک پاوربانک باکیفیت لازم نیست زیاد خرج کنید. اکثر پاوربانک ها قیمت انچنانی ندارند و هر زمان که به آن نیاز داشته باشید گوشی شما را شارژ می کنند.

قابل استفاده مجدد

هر بار که نیاز به شارژ دستگاه های الکترونیکی خود دارید، نیازی به تهیه یک پاور بانک جدید ندارید. می توانید یک پاوربانک را بارها و بارها شارژ کرده و دوباره از آن استفاده کنید.

شارژ سریع

ما همیشه وقت نداریم که منتظر شارژ شدن باتری گوشی خود باشیم. می‌توانید یک پاوربانک همراه خود ببرید تا گوشی خود را به سرعت شارژ کنید.

نه

مهم نیست کجا هستید، تا زمانی که یک پاوربانک در دسترس دارید، نگران تمام شدن باتری گوشی خود نخواهید بود.پاوربانک مناسب برای سفر

بهترین پاوربانک موجود در ایران

پاوربانک انکر مدل PowerCore Essential A1268

یکی از بهترین پاوربانک، پاوربانک انکر می باشد. این پاوربانک با ظرفیت 20000 میلی‌آمپر از تازه ترین پاوربانک‌هایی است که دارای فناوری فست‌شارژ با توان 20 وات می‌باشد.

علاوه براین به خاطر خروجی هوشمندی به نام Qi 2.0 Power برای شارژ انواع گوشی‌های اندرویدی و آیفون مخصوصا آیفون‌های سری 12 به بالا می‌باشد. ویژگی این پاوربانک عبارتند از:

 • وزن تقریبی از 200 گرم تا 400 گرم
 • محدوده ظرفیت در حدود 15 هزار میلی‌آمپر
 • شدت جریان خروجی 3 آمپر
 • امکان شارژ گوشی‌های اندرویدی تا 4 بار
 • 1 درگاه خروجی
 • و گارانتی طلایی 18 ماهه ایستا

پاوربانک Anker Astro E1 با ظرفیت 5200 میلی‌آمپر بر ساعت

این پاوربانک از جمله مدل‌هایی است که دارای اندازه ای در حدود 22 در 43 در 96 و وزنی معادل 120 گرم است و از کم‌‌وزن‌ترین پاوربانک‌های موجود در بازار ایران به شمار می رود. دیگر ویژگی های این دستگاه هوشمند، به شرح زیر است.

 • ظرفیت باتری در حدود 6700
 • سازگار با انواع گوشی‌های موبایل، تبلت، دوربین‌های دیجیتالی، MP3 پلیرها و غیره
 • دارای 1 پورت خارجی
 • دارای نشان‌گر LED
 • شدت جریان 1 آمپری و خروجی 2 آمپری
 • مجهز به فناوری Power Qi و فست‌شارژ

پاوربانک Hiluckey outdoor

از لذت‌بخش‌ترین قسمت‌های سفر این است که بدون‌نیاز به برق، بتوانید دستگاه‌های هوشمند خود را در هر مکانی که هستید، با نور طبیعی خورشید شارژ کنید. این پاوربانک یک پاوربانک خورشیدی بوده و امکانات دیگری نیز دارد که به ترتیب عبارتند از:

 • ظرفیتی بالغ بر 25000 میلی‌آمپر بر ساعت متشکل از سلول‌های Li_Polymer
 • مجهز به پنل خورشیدی 4 طرفه که با توان 5 واتی قادر به شارژ جریان 1 آمپری گوشی‌های هوشمند به طور هم‌زمان در حالی که خود در حالت شارژ است
 • دارای چراغ نشان‌گر LED
 •  دارای محفظه ضد آب و مقاوم در برابر گرد و غبار

بهترین پاوربانک برای گوشی و لپ تاپ

پاوربانک Blavor solar Qi با ظرفیت 10000 میلی‌آمپر بر ساعت

اگر از طرفداران گوشی‌های آیفون هستید، این پاوربانک جذاب بی‌سیم همراه با چراغ قوه دوگانه و قطب‌نما نیاز شما را به خوبی برآورده می‌سازد. همچنین مجهز بودن این دستگاه به پورت تایپ سی با قابلیت ضد آبی درجه IPX4 و غیر نفوذ گردوغبار بودن در کنار ویژگی ضد ضربه، این پاوربانک را به یکی از خاص ترین های حوزه خود تبدیل کرده است.

در نیمه شب بخوانیم:چطور اسپیکر گوشی آیفون و اندروید را تمیز کنیم؟

پاوربانک Asus Zenpower با ظرفیت 10050 میلی‌آمپر بر ساعت

مدلی دیگر از بهترین پاوربانک برند آیسوس می باشد. این دستگاه از یک باتری لیتیوم یونی با ظرفیت 10050 میلی‌آمپر بر ساعت تشکیل شده است که وزن آن در حدود 215 گرم بوده و ولتاژ ورودی این شارژر برابر با 2 آمپر و جریان خروجی آن 2.4 شدت آمپر است.

مدت زمان شارژ این باتری با یک شارژر 5 ولت 2 آمپری حدودا 6 ساعت و با یک شارژر 5 ولت 1 آمپر، 9 ساعت خواهد بود.

ویژگی های دیگر این پاوربانک قدرتمند عبارت است از:

 • محدوده ظرفیت واقعی بین 10 تا 15 هزار میلی‌آمپر بر ساعت
 • سازگار با انواع گوشی، تبلت، دوربین، MP3 پلیرها و غیره
 • مجهز به نشان‌گر LED
 • جنس فلز بادوام
 • و دارای 1 درگاه خروجی

حرف اخر

یک پاوربانک می تواند در کمپینگ، مسافرت یا شرکت در جشنواره کاربرد زیادی ایجاد کند. می تواند از تمام شدن باتری تلفن، تبلت یا سایر دستگاه های الکترونیکی شما جلوگیری کند. شما هرگز نمی دانید چه زمانی ممکن است بدون پریز دیواری گیر کنید، بنابراین به همراه داشتن یک پاور بانک در کیف یا جیب شما می تواند از خالی شدن باتری شما جلوگیری کند.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

پرینتر سه بعدی را از کجا و از چه نوعی بخریم؟ راهنمایی ساده برای تازه کاران

  از کجا باید پرینتر سه بعدی بخرم؟ کدام فناوری اش را بخرم؟ تعداد زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *