بهترین مدرسه های بین المللی در تهران

مهاجرت به کشورهای مختلف نگرانی های زیادی را به همراه دارد. دوری از خانواده، تنهایی، تفاوت های فرهنگی و سختی یادگیری زبان آن کشور از جمله این موارد است. علاوه بر این، نگرانی های دیگری برای والدینی که با فرزندان خود مهاجرت می کنند وجود دارد:

چگونه کودکان می توانند در کشور جدید تحصیل کنند

چگونه زبان کشور جدید را یاد بگیریم

چگونه با همسالان خود ارتباط برقرار کنند.

آیا می توانند به سرعت در گروه کار کنند و وارد جامعه شوند و مواردی از این قبیل.

در این مقاله قصد داریم تعدادی از بهترین مدرسه بین الملل تهران را به شما معرفی کنیم.مدرسه بین المللی در تهران

در نیمه شب بخوانیم:مدرسه طبیعت تهران | معرفی مدرسه های طبیعت در تهران

تهران، پایتخت ایران، شهر بزرگی است که مدارس بین المللی به زبان های مختلف آماده ارائه خدمات به شما هستند. آموزش در ایران نیز مانند سایر کشورها از اهمیت بالایی برخوردار است. حدود ده مدرسه بین المللی و 48 مدرسه ویژه اتباع خارجی در ایران وجود دارد و بیش از 480000 دانش آموز بین المللی در ایران تحصیل می کنند. به طور کلی آموزش و پرورش را می توان بحرانی ترین رکن و پیکره اجتماعی جامعه دانست که هرگونه آسیب به آن موجب آسیب به سایر بخش ها می شود. آموزش در جوامع در حال توسعه بسیار مهم و تعیین کننده است، تا جایی که دانتون، یکی از معماران انقلاب کبیر فرانسه می گوید: «بعد از نان، آموزش اولین نیاز ملت است». گسترش و توسعه آموزش در جامعه، زمینه های لازم را برای پیامدهای اجتماعی-اقتصادی فراهم می کند.

در اینجا ما لیستی از مدارس بین المللی را با اطلاعات مورد نیاز در اختیار شما قرار می دهیم.

در هر مدرسه دو بخش وجود دارد: یک مدرسه بین‌المللی برای غیرایرانی‌ها، که فقط تعداد کمی از اتباع ایرانی را ثبت‌نام کرده است. و مدرسه ای سازگار برای ایرانیان مقیم خارج از کشور که نیاز به تطبیق مجدد با سیستم آموزشی ایران دارند.

دبستان مقایسه ای و بین المللی دخترانه

این مجتمع برای دانشجویانی که از ایران دور بوده اند و به زبان فارسی تسلط ندارند ایجاد شده است. در این آموزشگاه طبق آموزش استثنایی، زبان فارسی را در کنار سایر دوره ها بیاموزید تا برای حضور در سایر مدارس ایرانی آماده شوید.
این مجموعه دارای سایت کامپیوتر، کتابخانه مجهز، آزمایشگاه فیزیکی، شیمی، زیست، سالن بدنسازی، نمازخانه، بوفه، حیاط مجهز به فضای سبز و ورزشی، اتاق سلامت، اینترنت بی سیم و کلاس هوشمند می باشد. کلاس های زبان خارجی (انگلیسی، آلمانی و فرانسوی) 2 ساعت در هفته در مقطع ابتدایی برگزار می شود. با این حال، هر دانشجو فقط مجاز به انتخاب یک زبان خارجی است که تا پایان دوره ثابت می ماند و قابل تغییر نیست.

آدرس: تهران، شهرک قدس، بلوار فرحزادی، تقاطع بلوار دادمان، مجتمع تطبیقی ​​و بین المللی دختران تهران
تلفن: 9-88088445-021
وب سایت: www1.tissch.ir

دبستان مقایسه ای و بین المللی پسرانه

دبستان تطبیقی ​​و بین‌المللی پسرانه در سال 1363 برای تحصیل دانش‌آموزان ایرانی که مدتی را در خارج از کشور گذرانده‌اند و با زبان فارسی آشنایی ندارند یا آمادگی سازگاری با نظام آموزشی فعلی را ندارند، تأسیس شد. مدرسه ابتدایی برای دانش آموزانی در نظر گرفته شده است که تابعیت خارجی (الزاماً پدر خارجی) دارند یا حداقل دو سال در خارج از کشور زندگی کرده اند.
این دبستان از 3 بخش پیش دبستانی، دبستان مقایسه ای و دبستان بین المللی تشکیل شده است.
ثبت نام در بخش بین المللی به زبان انگلیسی کاملاً محاوره ای بستگی دارد. بنابراین گذراندن این دوره مجوز ورود به دبستان بین المللی نمی باشد و متقاضیان در صورت تمایل باید طبق سبک ثبت نام شرایط لازم را داشته باشند.
آموزش زبان دوم در بخش های بین المللی، فرانسوی و فارسی مورد تایید شورای مدرسه است و به صورت جلسه ای در هفته ارائه می شود. مدت تحصیل در مجتمع مقایسه ای علی الاصول یک سال می باشد.
این مدرسه به صورت یک مدرسه عادی اداره می شود. اما دانشجویانی که زبان فارسی نمی دانند باید وارد دوره ها شوند و پس از یک سال وارد کلاس های عادی شوند.

شماره ی ادرس. ایران، تهران، سعادت آباد، میدان فرهنگ، خیابان قرارداد، 1
تلفن: 021-22117975-7
وب سایت: www2.taischool.ir

مدرسه و کالج بین المللی سفارت پاکستان

مدرسه پاکستان در تهران توسط مرحوم آقای وزیر امور خارجه وقت افتتاح شد. ذوالفقار علی بوتو، در 17 اکتبر 1964. در ابتدا برای پاسخگویی به نیازهای آموزشی جامعه پاکستان و کارکنان سفارت راه اندازی شد تا فرزندانشان بتوانند استانداردهای لازم برای پذیرش در مدارس پاکستان را در هنگام بازگشت به خانه (به وقت تهران در ماه اکتبر) به دست آورند. 18، 1964).
در نتیجه، این مدرسه به مدرسه و کالج بین المللی سفارت پاکستان (peisct)، تنها مؤسسه وابسته به هیئت فدرال آموزش متوسطه و متوسطه (fbise)، اسلام آباد، و دانشگاه کمبریج، انگلستان، تبدیل شد. بنابراین peisct مؤسسه منحصر به فردی در تهران است که برنامه های درسی را از پیش مهد کودک تا سطح A (کمبریج، انگلستان) و پایه xii، fbise (اسلام آباد) ارائه می دهد. مدرسه در حال حاضر تا کلاس xii وابسته به هیئت آموزش فدرال و سطوح پیشرفته وابسته به کمبریج کار می کند.
مدرسه بین خیابان ولی عصر و خیابان آفریقا واقع شده است. بنابراین، خدمات حمل و نقل عمومی و تاکسی به راحتی در دسترس خواهد بود.

آدرس: ساختمان بلوار نلسون ماندلا، خیابان وحید دستگردی (ظفر)، پلاک 314 (بلوار آفریقا) تهران، ایران
تلفن: +98 (21) 88877446 – 7
وب سایت: http://peisct.com

مدرسه سفارت آلمان در تهران (دویچه botschaftsschule تهران)

این مدرسه از سال 1907 به عنوان یک مدرسه آلمانی شناخته شده در خارج از کشور در تهران ایستاده است. کار کارکنان آنها همکاری بین آلمان و کشور میزبان ایران را حفظ می کند. این مدرسه مدرن فضای یادگیری جذابی را برای کودکان از مهدکودک تا دبیرستان ارائه می دهد. یک مفهوم زبانی متمایز، پیش نیازهای کسب چندزبانگی فعال را فراهم می کند. این دپارتمان بین‌المللی شرایط خوبی را برای کسب آموزش بین‌المللی آلمانی از این مدرسه یا انتقال به یک مدرسه بین‌المللی در سراسر جهان از طریق درس‌های زبان انگلیسی و دروس اضافی آلمانی ارائه می‌دهد. به ویژه به اهداف سیاست فرهنگی خارجی آلمان متعهد است و یک شریک قابل اعتماد برای تجارت، سفارت، علم و تدریس است.

آدرس: شریعتی، خیابان شهید کشانی، آنتر در صدر بروکه (محله دربدوم) تهران، ایران.
تلفن: +98-21-22 60 49 02-03
وب سایت: https://dbst.ir

در نیمه شب بخوانیم:چگونه بهترین مدرسه را برای فرزندمان انتخاب کنیم؟

مدرسه فرانسوی تهران

یک مدرسه بین المللی فرانسوی است که در تهران، منطقه قلهک، باغ قلهک، در مجتمع مسکونی سفارت بریتانیا واقع شده است.
آموزش از سطح (پیش دبستانی) تا دبیرستان در مدرسه ارائه می شود. از سال 2011 تاکنون 256 دانشجو اعم از خارجی و ایرانی مشغول به تحصیل بوده اند. سفارت بریتانیا نیز مالک این مدرسه است.
این مدرسه در سال 2011 پس از حمله به سفارت انگلیس در تهران تعطیل شد. حمله زمانی رخ داد که مدرسه در حال برگزاری جلسه بود. با این حال، مدرسه در حال حاضر بازگشایی شده است.
خدمات زندگی مدرسه شامل مشاور آموزشی اصلی (cpe) و تیمی از سرپرستان تمام وقت یا پاره وقت است.
زندگی مدرسه ای از دانش آموزان دبستانی (از cp تا cm2) و دانش آموزان راهنمایی و دبیرستان در زمان غذاخوری و خارج از ساعات کلاس مراقبت می کند. ماموریت اصلی آن این است که اطمینان حاصل شود که هر دانش آموز تحصیلات خود را در بهترین شرایط و با احترام به مردم، اموال و قوانین زندگی اجتماعی دنبال می کند.
دفتر زندگی مدرسه (bvs) مکانی برای استقبال و گوش دادن به دانش‌آموزان در هر زمانی از روز است: مشکلات مدرسه یا شخصی، تحقیق در مورد اطلاعات سازمان روزانه مؤسسه.

آدرس: خیابان شریعتی پلاک 1623، کد پستی 1939613663، آموزشگاه فرانسوی، تهران، ایران
تلفن: +98 21-2260-4912
وب سایت: https://www.efteheran.com

مدرسه ایتالیایی تهران

مدرسه ایتالیایی پیترو دلا واله یک مدرسه بین‌المللی ایتالیایی در شهرستان فرمانیه، شمیران، تهران، ایران است.
دوره هایی را از مهدکودک تا دبیرستان و دوره های زبان ایتالیایی بر اساس cefr و cils ارائه می دهد.
دوره های زبان ایتالیایی این مدرسه از سطوح چارچوب مشترک اروپایی مرجع برای زبان ها (cefr) پیروی می کند، یک سیستم توصیفی که برای ارزیابی مهارت های کسب شده توسط افرادی که یک زبان خارجی اروپایی را مطالعه می کنند، استفاده می شود. شش سطح شایستگی (a1، a2، b1، b2، c1، c2) در سراسر اروپا و سایر قاره‌ها به عنوان پارامترهایی برای ارائه مدل مرجع به معلمان زبان برای تهیه مواد آموزشی و ارزیابی مهارت‌های زبانی استفاده می‌شوند.

شماره ی ادرس. 47 – فرمانیه، خیابان لواسانی. 1954643113، تهران – ایران
تلفن: 22807580-21-98+
وب سایت: https://scuolaitalianatehran.com

نشان مدرسه ژاپنی تهران

طرح نشان مدرسه شینیچی فوکودا (46-1968) برگ های چنار (سوزوکاکه) را طراحی کرد که اغلب در درختان کنار جاده تهران دیده می شود. در ابتدا حرف مرکزی “کوچک” بود، اما با افتتاح دبیرستان در سال 1970 به “مطالعه” تغییر یافت.
در سال 1958، مادران داوطلب شرکت محلی، امکانات سفارت را اجاره کردند و هر یکشنبه یک “مدرسه زبان ژاپنی” راه اندازی کردند. مربی یک سیستم شیفتی از مادران داوطلب است. پس از آن ده سال بدون وقفه ادامه دارد تا مدرسه باز شود. پس از آن، در سال 1967، در جلسه مشترک دبیرخانه انجمن ژاپن / نمایندگان شرکت ها، یک کمیته فرعی تحقیقات مدرسه ایجاد کرد. پس از آن، آنها به اتفاق آرا ترویج یک مدرسه ژاپنی تمام وقت را تصویب کردند.
در 8 ژوئن 1968 به عنوان یک مدرسه ابتدایی ژاپنی وابسته به سفارت ژاپن در ایران افتتاح شد. اولین مدیر مدرسه آتسوشی یویاما، سفیر فوق العاده و تام الاختیار است. با 19 کودک و چهار معلم تحت حمایت دولت شروع کنید.
این مدرسه یک مرکز آموزشی وابسته به سفارت ژاپن در ایران است که به منظور ارائه آموزش های معادل مدارس ابتدایی و متوسطه اول در ژاپن تاسیس شده است.

شماره ی ادرس. ایران، تهران، بلوار آفریقا، خیابان قبادیان غربی، پلاک 18
تلفن: + 98-21-88782120
وب سایت: http://www.tehranjschool.com/index.htmlمدرسه بین المللی هند در تهران

مدرسه بین المللی تهران (تیس)

چارچوب اصلی برنامه درسی در t.i.s بر اساس اساسنامه آن است که برنامه درسی بین المللی ژنو را تأیید می کند، که توسط مؤسسات فرهنگی و آموزشی برجسته بین المللی پشتیبانی می شود. این برنامه با برنامه درسی ارائه شده در مدارس بین المللی در سراسر جهان مطابقت دارد، و در برخی موارد مدرسه بین‌المللی تهران چند قدم جلوتر است که با تلاش اعضای هیأت علمی تلاش می‌کند. برای پیشبرد اهداف آموزشی در نظر گرفته شده، به‌روزترین کتاب‌های درسی در برنامه درسی برای دانش‌آموزان در هر سنی ارائه می‌شود که همگی تحت نظارت هستند. از کارشناسان هیئت مدیره مدارس که وظیفه آن ها ارزیابی متون و تکنیک های آموزشی مدارس بین المللی است، لازم به ذکر است که اکثر دانش آموزان ما اکنون در دانشگاه های معروف دنیا تحصیل می کنند.

سال تحصیلی به دو ترم به شرح زیر تقسیم می شود:
ترم اول: 23 سپتامبر – 24 دسامبر
ترم دوم: 2 ژانویه – 20 ژوئن

تنوع دروس ارائه شده به دانش آموزان دوره ششم تا دوازدهم به شرح زیر است:
ریاضیات، علوم (زیست شناسی، شیمی، فیزیک)، هنر، فارسی، کامپیوتر، انگلیسی، ادبیات، انگلیسی عمومی، علوم اجتماعی، فرانسه/آلمانی، اخلاق و تربیت بدنی. همچنین نمره قبولی تمامی دروس 50 از 100 می باشد.

: بلوار فرحزادی 36 (تقاطع بلوار پونک باختری و فرحزادی.

شهرک قدس/ غرب، تهران، ایران

تلفن: (98)21 88088445-7

پست الکترونیکی: [email protected]

نرخ شهریه: در مدرسه استعلام بگیرید

مدرسه بین المللی مهدوی (دخترانه)

آدرس: ایران، تهران، منا، زنبغ، اعجاز، کوهدامن، خ زعفرانیه

تلفن: (+98) 21 22435550

پست الکترونیکی: [email protected]

مدرسه بریتانیا

آدرس: خیابان شهید کشانی; دکتر. خیابان شریعتی

تهران 19396 ایران

تلفن: 98 21 226 166 945

نرخ شهریه: در مدرسه استعلام بگیرید

در نیمه شب بخوانیم:آماده سازی کودکان برای مدرسه | روش های آماده سازی کودکان برای رفتن به مدرسه

حرف اخر

مدارس بین المللی در ایران از برنامه های درسی متنوعی پیروی می کنند. مزیت عمده مدارس بین المللی برای کودکان مهاجر این است که این مدارس استانداردهای مشابهی را برای تحصیل در سراسر جهان ارائه می کنند.

اگر در مورد سایر مدارس بین المللی در تهران سوالی دارید، بهترین گزینه این است که با سفارت کشور خود در تهران تماس بگیرید و اطلاعات لازم را دریافت کنید.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

آزمون تافل تضمینی شرکت مهاجرتی هومان ویزا

آزمون تافل تضمینی با شرکت مهاجرتی هومان ویزا | تسویه پس از دریافت کارنامه قبولی

جهت مطالعه کامل مقاله آزمون تافل تضمینی و ارتباط با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *