مدرسه طبیعت تهران | معرفی مدرسه های طبیعت در تهران

حضور در طبیعت بدون شک برای هر یک از ما لذت بخش است. جدا از بخش مفرح و سرگرم کننده آن‚ باید بدانیم که حضور در طبیعت باعث می‌شود که ما خلاق‌تر عمل کنیم و میزان یادگیری در آن بیشتر خواهد شد. در یکی از مقالات پیشین به موضوع تاثیر طبیعت بر روح و روان پرداختیم. خوشبختانه مدارسی وجود دارند که امکان حضور کودکان در طبیعت و تجربه کردن همراه با یادگیری را برای آن‌ها فراهم می‌کنند. در این مقاله ار وب سایت نیمه شب به معرفی مدرسه طبیعت در تهران می‌پردازیم.

مدرسه طبیعت چیست؟

می‌توان گفت که مدرسه طبیعت در واقع یک زیست بوم آموزشی برای کودکان است. کودکان در این مدارس با تجربه کردن آموزش می‌بینند و این تجربه کردن باعث می‌شود که بتوان استعداد کودک را بهتر شناسایی کرد و او را در مسیر پرورش آن استعداد قرار داد. متاسفانه همه ما تصوری که از مدرسه داریم محیطی است که از کودکی با آن آشنا شدیم. محیطی بسته و درس‌های صرفا تئوریک. در حالی که حضور در مدارس طبیعت برای کودکان در کنار آموزش بار تجربی دارد و بسیار هیجان انگیز خواهد بود. این یعنی کودکان در محیط آموزشی لذت می‌برند و درس خواندن برای آن‌ها در کنار بازی و تفریح انجام خواهد گرفت.

مدرسه طبیعت تهران

مدارس طبیعت در واقع گروه‌های آموزشی هدفمند و آزاد هستند که به صورت استاندارد در طبیعت و محیط‌های آزاد محیطی را برای تجربه کردن کودکان فراهم می‌کنند. این یعنی کودکان در محیطی قرار می‌گیرند که با تجربه مستقیم و واقعی و با امنیت بالا آموزش می‌بینند. بدون شک این نوع یادگیری برای هر کسی تاثیر گذارتر است چون یادگیری به روش تئوریک نمی‌تواند جای تجربه کردن مستقیم را بگیرد. به همین دلیل است که باید یادگیری در کنار تجربه انجام گیرد و تجربه عینی در کنار کسب علوم تئوری نتایج پربازده‌تری دارد و به عنوان مکمل آن است. علاوه بر این یادگیری به این روش به صورت کاربردی بوده و کودکان از دانشی که کسب کرده‌اند در راستای رفع مشکلات استفاده خواهند کرد.

معرفی مدرسه های طبیعت تهران

با توجه به مطالب گفته شده مدارس طبیعت برای فعالیت خود اهداف تحسین برانگیزی را دنبال می‌کنند. حال در ادامه این مقاله از وب سایت نیمه شب قصد داریم که به معرفی چند مورد از مدرسه های طبیعت تهران بپردازیم.

مدرسه طبیعت ناردونه

مدرسه طبیعت ناردونه یکی از مدارس طبیعت مشهور در تهران است. این مدرسه در استان تهران و شهر ورامین و در آدرس بلوار شهید باهنر – مرکز تحقیقات آموزش, کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران واقع شده است. در این مدرسه کودکان با قرار گرفتن در طبیعت و ارتباط برقرار کردن با آن اقدام به یادگیری می‌کنند.

معرفی مدرسه طبیعت در تهران

راه های ارتباطی با مدرسه طبیعت ناردونه:

 • شماره تماس: ۰۹۱۰۴۹۵۴۹۴۷ – ۰۹۳۷۴۰۵۳۵۱۱
 • آدرس ایمیل: [email protected]
 • آدرس اینستاگرام: @nardooone_natureschool
 • آدرس تلگرام: @nardooonens

مدرسه طبیعت باغ کودکی

از دیگر مدارس طبیعت واقع در تهران مدرسه طبیعت باغ کودکی است. این مدرسه طبیعت در تهران و در آدرس نیاوران، سه راه یاسر، خیابان یاسر، کوچه خلیلی، مجموعه فرهنگی ورزشی پارسیان جماران واقع شده است. مدرسه طبیعت باغ کودکی در اسفند ماه سال ۱۳۹۶ آغاز به کار کرد. این مدرسه فعالیت خود را به صورت سیار آغاز کرد. اما از بهار سال ۱۳۹۷ اقدام به فعالیت به صورت ثابت کرد. باید بدانید که مدرسه طبیعت باغ کودکی اقدام به پذیرش کودکان در دو گروه سنی زیر سه سال و سه تا دوازده سال می‌کند.

راه های ارتباطی با مدرسه طبیعت باغ کودکی:

 • شماره تماس جهت مشاوره و ثبت نام: ٠٩٢٢٤١٨٧٠٨٩
 • شماره تماس امور تسهيلگران: ۰۹۱۹۴۴۴۱۸۷۲
 • آدرس اینستاگرام: @Baghekoodaki
 • آدرس تلگرام: @Baghekoodaki

مدرسه طبیعت زنگوله

مدرسه طبیعت زنگوله یکی دیگر از مدارس طبیعت مشهور در تهران است. این مدرسه طبیعت در آدرس جاده شهریار به رباط کریم (بلوار شهید مدنی)، بعد از وحیدیه، جاده پمپ (CNG ۲۰ متری ناجی)، بعد از حصارساتی، به سمت تخت رستم، مجموعه باغ آسمان واقع شده است. مدرسه طبیعت زنگوله محیطی آزاد و مفرح برای کودکان زیر ۱۲ سال فراهم کرد است تا بتوانند در کنار یکدیگر اقدام به یادگیری و کسب تجربه کنند.

راه های ارتباطی با مدرسه طبیعت زنگوله:

 • شماره تماس: ۰۹۱۲۶۶۴۵۲۶۷ – ۰۹۳۳۹۷۵۲۵۹۷
 • آدرس اینستاگرام: @zanguleh.ns
 • آدرس تلگرام: @zanguleh.ns

مدرسه طبیعت قاصدک

مدرسه طبیعت قاصدک با هدف آموزش هر چه بهتر کودکان در بستر طبیعت و فعالیت خود را آغاز کرد. این مدرسه طبیعت در آدرس تهران، نیاوران، خیابان شهید باهنر، خیابان فیضیه، اردوگاه شهید باهنر واقع شده است. مدرسه طبیعت قاصدک دارای کادری با تجربه و فعال در زمینه کودکان و نوجوانان است.

معرفی مدرسه طبیعت در تهران

راه های ارتباطی با مدرسه طبیعت قاصدک:

 • تلفن: ۰۲۱۶۶۹۴۷۱۳۲ – ۰۹۱۲۲۷۸۳۶۱۲
 • آدرس اینستاگرام: @ghasedak_natureschool
 • آدرس تلگرام: @ghasedaknatureschool

مدرسه طبیعت باغ

مدرسه طبیعت باغ دومین مدرسه طبیعت ثابت در تهران است. این مدرسه طبیعت در آدرس اتوبان تهران کرج، خروجی پیکان شهر، خیابان گودرزی، خیابان هشتم، باغ گیاه‌شناسی ملی ایران، انتهای باغ، ضلع شمال غربی واقع شده است. مدرسه طبیعت باغ فضایی بسیار جذاب را برای کودکان فراهم می‌آورد که آن‌ها بتوانند در آن با یکدیگر تعامل داشته و اقدام به یادگیری در کنار بازی و کسب تجربه نمایند. این مدرسه اقدام به پذیرش کودکان ۳ تا ۱۲ سال می‌کند. این مدرسه پنج هزار متر وسعت دارد و گونه‌های جانوری بسیاری جذابی مانند پرنده، سنجاب و روباه، سگ، گربه، خرگوش و اردک می‌باشد. در کنار همه موارد گفته شده وسایل بازی، سازه‌های طنابی، تنور، باغچه کاشت گل و گیاه، برکه آب، خانه درختی و … از دیگر امکانات موجود در مدرسه طبیعت باغ است.

راه های ارتباطی با مدرسه طبیعت باغ:

 • آدرس تلگرام: @BaghNS
 • آدرس اینستاگرام: @bagh.natureschool

مدرسه طبیعت پردیسان

از دیگر مدارس طبیعت مشهور در تهران می‌توان به مدرسه طبیعت پردیسان اشاره کرد. این مدرسه طبیعت در آدرس اتوبان همت شرق، بعد از یادگار امام، ورودی پارک پردیسان واقع شده است. مدرسه طبیعت پردیسان سه قانون اصلی در پرورش کودکان دارد و این سه قانون از این قرار است که کودکان نباید به خود، به دیگران و به حیوانات آسیب بزنند. این مدرسه طبیعت تنها از کودکانی که در محدوده ستی  ۴ تا ۱۲ سال هستند پذیرش می‌کند.

راه های ارتباطی با مدرسه طبیعت پردیسان:

 • شماره تماس: ۰۹۰۲۷۰۱۳۳۵۵ ( پاسخگویی در ساعات٨:٣٠ تا ١٥)
 • آدرس تلگرام:‌ @pardisannatsch
 • آدرس اینستاگرام: @pardisannatsch

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

شخصیت رمزآلود مردان بتا که باید بدانید!

شخصیت هر فرد او را از دیگران متمایز می‌کند و به همین خاطر، تیپ‌های شخصیتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *