معرفی بهترین اپلیکیشن های بهبود خواب برای اندروید و iOS

گوشی‌های هوشمند به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی و اخیراً بخشی از برنامه خواب افراد تبدیل شده‌اند. گوشی‌های هوشمند امکانات مختلفی مانند دسترسی به اخبار، رسانه‌های اجتماعی، بازی‌ها، تقویم‌ها و … ارائه می‌دهند و حتی در ارتقای کیفیت خواب هم موثرند. به همین دلیل بسیاری، به دنبال بهترین اپلیکیشن های بهبود خواب برای اندروید و iOS هستند.

بهترین اپلیکیشن های بهبود خواب برای اندروید و iOS

به گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)، از هر 3 بزرگسال، 1 نفر به اندازه کافی نمی‌خوابد. اپلیکیشن‌های خواب می‌توانند ابزار ارزشمندی برای کمک به ایجاد خوابی بهتر باشند. اگر اختلالات خواب را تجربه می‌کنید یا مشکوک به کم خوابی هستید، در این مقاله تعدادی از بهترین اپلیکیشن‌های خواب برای اندروید و iOS را معرفی کرده‌ایم.

Sleep Cycle

بهترین اپلیکیشن های بهبود خواب برای اندروید و iOS

Sleep Cycle یک اپلیکیشن محبوب است که می‌تواند اطلاعات مربوط به خواب شما را هر شب ردیابی و تفسیر کند و همچنین شما را در سبک ترین مرحله خواب خود در صبح بیدار کند. Sleep Cycle این ویژگی را «ساعت زنگ دار هوشمند» می‌نامد و از حسگرهای گوشی برای پیش بینی سبک ترین دوره خواب شما در یک پنجره بیداری 30 دقیقه‌ای استفاده می‌کند. به صدا درآوردن زنگ هشدار در جریان سبک‌ترین چرخه خواب، برای آسان‌تر کردن بیداری و کاهش خستگی و گیجی هنگام بیدار شدن است.

Headspace

بهترین اپلیکیشن های بهبود خواب برای اندروید و iOS

Headspace کاربران را از طریق تمرین‌های روزانه ذهن راهنمایی می‌کند و مدیتیشن‌هایی را برای خواب، تمرکز، استرس، ناراحتی و غیره ارائه می‌دهد. Headspace تمرینات «Move Mode» را برای کمک به فعال نگه داشتن شما در طول روز، مدیتیشن‌های کوتاه دو تا سه دقیقه‌ای، جلسات مدیتیشن «SOS» برای ترس یا اضطراب و یک ویژگی ردیابی برای پیشرفت مدیتیشن ارائه می‌دهد. اگرچه ویژگی‌های Headspace ممکن است خواب را تقویت کند اما این برنامه هیچ نوع سیستم هشدار یا ردیابی خوابی را ارائه نمی‌دهد.

Headspace برای دانلود در هر دو سیستم عامل iOS و اندروید در دسترس است. این برنامه به طور کامل با Apple Health ادغام می‌شود و به افراد امکان می‌دهد زمان صرف شده برای مدیتیشن را در همان محلی که سایر اطلاعات سلامتی را دنبال می‌کنند، ردیابی کنند. Headspace یکی از بهترین اپلیکیشن های بهبود خواب برای اندروید و iOS محسوب می‌شود.

Noisli

بهترین اپلیکیشن های بهبود خواب برای اندروید و iOS

اپلیکیشن Noisli صداهای محیط را پخش می‌کند که ممکن است به کاهش اضطراب و استرس کمک کند تا بتوانید سریعتر به خواب بروید. شما می‌توانید صداهای مختلف را انتخاب کرده و آنها را میکس کنید. این برنامه دارای یک تایمر با عملکرد محو شدن است؛ بنابراین صداهای محیط آرام‌تر می‌شوند و بعد از اینکه به خواب رفتید، دیگر پخش نمی‌شوند. Noisli همچنین قابلیت‌های آفلاین را برای مواقعی که نمی‌توانید به WiFi دسترسی داشته باشید ارائه می‌دهد.

Noisli یک اپلیکیشن همه کاره و مقرون به صرفه است که می‌توانید از آن برای تقویت آرامش هم قبل از خواب و هم در طول کارهای روزمره خود استفاده کنید. همچنین برای هر دو سیستم عامل iOS و Android در دسترس است. علاوه بر این، می‌توانید از Noisli در رایانه‌ای با سیستم‌عامل مک یا ویندوز استفاده کنید.

Pzizz

بهترین اپلیکیشن های بهبود خواب برای اندروید و iOS

Pzizz به شما کمک می‌کند سریعتر بخوابید، بهتر چرت بزنید و در محل کار تمرکز بیشتری داشته باشید. بسته به آنچه نیاز دارید (خواب، استراحت سریع یا تمرکز) می‌توانید به انواع روایت‌ها و مناظر رویایی ضبط شده، صداهای آرامش بخش و موسیقی دسترسی داشته باشید تا به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کنند. یک تایمر را برای مدت زمانی که می‌خواهید بخوابید تنظیم کنید و سپس Pzizz صداهایی را پخش می‌کند تا به خواب رفتن شما کمک کند. سپس، ساعت آلارم داخلی به آرامی شما را در زمان برنامه ریزی شده بیدار می‌کند. Pzizz برای دستگاه‌های iOS و اندروید در دسترس است. این برنامه همچنین از قابلیت آفلاین پشتیبانی می‌کند.

بیشتر بخوانید: معرفی اپلیکیشن‌های تقویم و اوقات شرعی گویا (بهترین اپلیکیشن‌ های اذان گو)

Slumber

Slumber یک اپلیکیشن ساده و کاربرپسند است که برای کمک به خواب شما ایجاد شده است. از میان مدیتیشن‌ها، داستان‌های خواب یا صداهای طبیعت، یکی را در هنگام خواب انتخاب کنید. Slumber یک گزینه آفلاین نیز دارد که آن را به انتخاب خوبی برای مسافرت یا زمانی که از WiFi دور هستید تبدیل می‌کند. برخی از مدیتیشن‌های Slumber و داستان‌های ذهن‌آگاهی حاوی «هیپنوتیزم پیشنهادی» هستند تا به شما کمک کنند احساس آرامش کنید و به خواب بروید. Slumber ساعت زنگ دار ارائه نمی‌دهد یا داده‌های خواب را ردیابی نمی‌کند؛ با این حال، یکی از بهترین اپلیکیشن های بهبود خواب برای اندروید و iOS است.

Calm

Calm یک اپلیکیشن خواب محبوب است که به شما امکان می‌دهد داستان‌هایی را هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان انتخاب کنید که با صداهای آرامش بخش خوانده می‌شوند. برخی از صداها ممکن است آشنا به نظر برسند؛ افراد مشهوری مانند استفن فرای و متیو مک کانهی از خوانندگان این اپلیکیشن هستند. Calm فقط برای خواب نیست؛ این اپلیکیشن همچنین می‌تواند برای مدیتیشن، تمرکز حواس، تمرینات کششی، موسیقی، مناظر صوتی و تمرینات تنفسی استفاده شود.

10% Happier

10% Happier یک اپلیکیشن مدیتیشن و آرامش‌بخش مخصوص خواب است که برای ساده سازی مدیتیشن طراحی شده است. این اپلیکیشن کتابخانه بزرگی با بیش از 500 مدیتیشن برای انتخاب و همچنین داستان‌های کوتاه الهام بخش برای انگیزه دادن به شما دارد. علاوه بر صدا، برنامه مدیتیشن‌های ویدیویی را ارائه می‌دهد؛ بنابراین می‌توانید به جای گوش دادن ساده، صحبت‌های مربی را در جریان مدیتیشن خود تماشا کنید. این اپلیکیشن برای هر دو دستگاه iOS و اندروید در دسترس است.

Reflectly

از Reflectly می‌توان برای کمک به رعایت بهداشت خواب بهتر استفاده کرد. مطالعه قبل از خواب ممکن است بخشی از روند بهداشت خواب باشد که به شما کمک می‌کند به آرامش دست یابید. این اپلیکیشن یک مجله دیجیتالی است که راهنمایی‌هایی معین را ارائه می‌دهد تا به شما کمک کند از استرس دوری کنید، ذهن خود را متمرکز و هر رویداد استرس‌زای رخ داده را شناسایی کنید. فرآیند یادداشت روزانه ممکن است به شما کمک کند افکار و احساساتی را که با توانایی شما در خواب راحت تداخل دارند، شناسایی کنید. Reflectly به عنوان یکی از بهترین اپلیکیشن های بهبود خواب برای اندروید و iOS، در هر دو سیستم عامل iOS و اندروید در دسترس است.

بیشتر بخوانید: معرفی 10 اپلیکیشن‌ برتر برای برنامه ریزی و مدیریت کارهای روزانه

Sleep Easy

Sleep Easy یک «برنامه درمانی بنیادی» 14 روزه را ارائه می‌دهد که برای بهبود خواب کلی طراحی شده است. این برنامه که توسط پزشکان ایجاد شده است شامل دو جلسه شنیداری روزانه است؛ یکی برای روز و دیگری برای قبل از خواب. این جلسات از طریق تنفس هدایت‌شده و ضبط‌های هوشیاری بدن، آرامش شما را تقویت می‌کنند. این اپلیکیشن علاوه بر آرام کردن صداهای خواب، تکنیک‌های بهداشت خواب را نیز ارائه می‌دهد.

برنامه Sleep Easy با پرسیدن سوال «چالش‌های خواب شما چیست؟ » باز می‌شود. می‌توانید از بین بیش از 30 گزینه، مانند «مشکل به خواب رفتن» و یا «خوابیدن با یک شریک» یکی را انتخاب کنید. این اپلیکیشن علاوه بر برنامه اصلی 14 روزه، چندین برنامه کوتاه ارائه می‌دهد. این برنامه‌های کوتاه‌تر به‌طور خاص برای رسیدگی به مشکلات انتخاب شده هنگام باز کردن برنامه طراحی شده‌اند.

Sleep Easy برای دستگاه‌های iOS در دسترس است. این اپلیکیشن دارای ویژگی هشدار نیست و همچنین داده‌های خواب را ردیابی نمی‌کند. Sleep Easy یکی از اپلیکیشن‌های خواب متمایز است زیرا روش آن به طور علمی مورد مطالعه قرار گرفته است. بیش از 80 درصد از افرادی که از روش‌های مشابهی با روش‌های ارائه شده در این اپلیکیشن استفاده می‌کردند، خواب بهتری را گزارش داده‌اند.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

بهترین پاوربانک های موجود در ایران مناسب سفر

تمام شدن باتری می تواند مشکل بزرگی باشد، به خصوص زمانی که ممکن است به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *