بنر تبلیغاتی بالای مقاله

نقد و بررسی فیلم های مرد عنکبوتی

مرد عنکبوتی ، فیلمی است که این روزها بسیار سر و صدا به پا کرده و طرفداران زیادی را به خود جذب نموده است که در این مقاله از وبسایت نیمه شب بر آن شدیم که به نقد و بررسی فیلم های مرد عنکبوتی که توسط مخاطبان بسیاری صورت گرفته است بپردازیم ، جهت آشنایی با زوایای پنهان و آشکاری که از دید طرفداران آن ، هرگز پنهان نبوده است با ما در ادامه مطلب ، همراه باشید.

مارول کامیکس شرکت موفقی است که علت موفقیتش کلید زدن فیلم های جذاب و پر مخاطبی است که یکی از آنها ، مرد عنکبودتی است که کارگردانی آن را سام ریمی به عهده داشته است. این فیلم ، در حال حاضر 20 سال قدمت دارد زیرا اولین ساخت آن در سال 2002 رقم خورده است. نیویورک سیتی و لس آنجلس دو کشوری است که ضبط فیلم های مرد عنکبوتی در آنجا صورت گرفته است.

مرد عنکبوتی فیلمی است که به دلیل استقبال فراوانی که در پی داشته مجموعه های شماره 2 و 3 آن نیز ساخته شده و همچنین یکی از معدود فیلم هایی است که در رده پر فروش ترین ها و فیلم های دریافت کننده جوایز اسکار قرار گرفته است.

نقد و بررسی فیلم های مرد عنکبوتی

خلاصه ای از داستان مرد عنکبوتی 

داستان این فیلم از گزیدن یک عنکبوت آغاز می شود ، عنکبوتی که شخصیت پیتر پارکر را نیش می زند و نام او را به مرد عنکبوتی تغییر می دهد. از آنجا که این عنکبوت ، آلوده به رادیو اکتیو بوده است ، پیتر پارکر ، شخصیتی خارق العاده و عنکبوتی پیدا می کند که به واسطه یافتن این شخصیت ، پیش از رخ دادن خطرات و حوادث از وجود آنها آگاه می شود و همچنین این قدرت ماورایی را می یابد که از دیوارها و سقف ها راه برود.

مرد عنکبوتی که در ابتدا متوجه قدرت فراوانش می شود سعی می کند که از این قدرت ، در راه کسب پول فراوان استفاده کند اما بعد از مدتی تصمیم می گیرد که از این قدرت برای نبرد استفاده کند ، نبرد با افراد متخلف.

بیشتر بخوانید: معرفی و نقد سریال پر بیننده بازی مرکب (Squid game)

اطلاعات شناسنامه ای فیلم

کارگردان فیلم مرد عنکبوتی : سم ریمی

بازیگران فیلم مرد عنکبوتی

توبی مگوایر در نقش مرد عنکبوتی (پیتر پارکر)

کیریستین دنست در نقش مریجین واتسون

ویلم دفو در نقش نورمن آزبورن (گرین گابلین)

کلیف رابرتسون در نقش بن پارکر

جیمز فرانکو در نقش هری آزبرن

رزماری هریس در نقش می پارکر

جو منگنیلو در نقش فلش تامپسون

و …

کشور تولید کننده : ایالات متحده آمریکا

فیلمنامه نویس : دیوید کپ

تهیه کنندگان : یان برایس و لورا زیسکین

نقد و بررسی فیلم های مرد عنکبوتی از نگاه مخاطبان

مک: قطعا فراتر از انتظار من بود!
جوانی 27 ساله به نام مک در مورد نقد فیلم مرد عنکبوتی چنین می گوید:
من بسیار اهل فیلم و به خصوص فیلم های اکشن نیستم، اما این فیلم ، یک غافلگیری واقعاً خوشایند بود. این فیلم بسیار خوب طراحی شده بود و دارای بازی و کارگردانی بسیار خوب بود. من موسیقی دنی الفمن را خیلی شبیه بتمن دوست داشتم. جلوه های ویژه آن عالی بود، به خصوص صحنه روی پل. برای من بازی ؛ بهترین جنبه فیلم بود. توبی مگوایر بزرگترین شگفتی آن بود.

معمولاً بازیگرانی که نقش قهرمانان کتاب های مصور را بازی می کنند، بی مزه هستند، اما مگوایر اینگونه نبود و او بسیار جذاب بود. کریستن دانست نقش دختری را که در مضیقه است به تصویر می کشد و باید بگویم که او بسیار تأثیرگذار است. جی کی سیمونز در نقش جیمسون بیشترین لبخندها را به لب می آورد. بهترین بازیگر مرد این فیلم ، ویلم دافو در نقش نورمن آزبورن با نام مستعار گرین گابلین بود. او نه تنها به نقش گرین گابلین پرداخت، بلکه جاذبه های خوشایند را نیز به این نقش اضافه نمود. داستان این فیلم در ابتدا شیرین و گاهی تلخ است، هرچند تنها گلایه واقعی من از این فیلم این است که تایم آن کمی طولانی است و در مجموع، برداشتی رضایت‌بخش از قهرمان های این فیلم دارم.

نقد و بررسی فیلم های مرد عنکبوتی

Michael_Elliott : شخصیت های خیلی خوب ؛ این فیلم را می سازند

در این فیلم ، توبی مگوایر در نقش پیتر پارکر بازی می کند، مردی که پس از گاز گرفتن توسط یک عنکبوت مهندسی شده، قدرت های مافوق بشری به دست می آورد. او با قدرت جدید خود سعی می کند شجاعت صحبت کردن با دختری که دوستش دارد (کرستن دانست) را به دست آورد، اما پس از آن یک تراژدی خانوادگی او را مجبور به مبارزه با جرم و جنایت و مبارزه با گرین گابلین (ویلیام دافو) می کند.

مرد عنکبوتی یک اقتباس بسیار خوب است که از کارگردانی عالی سام ریمی بهره می برد، فیلمنامه آن ، فیلمنامه ای فوق العاده است با شخصیت ها و بازیگرانی واقعی که به آن شخصیت ها جان بخشیده اند. شکی نیست که این فیلم ایراداتی نیز دارد اما هیچکدام آنقدر شدید نیستند که کیفیت فیلم را از بین ببرند. در واقع، من استدلال می‌کنم که فیلم واقعاً با گذشت زمان بهتر شده است، زیرا نقش همه شخصیت‌ها و موقعیت‌ها بسیار خوب نوشته شده‌اند که این موضوع ، مخصوصاً در مورد شخصیت پیتر پارکر بسیار صادق است زیرا او یک ابرقهرمان است زیرا شما با تماشای فیلم ، به طور واقعی ، شروع به حس شخصیت او می‌کنید و سپس به لمس مشکلاتی که همراه با قدرت‌های او پدید می‌آیند می پردازید.

بخش عاشقانه آن نیز با مری جین بسیار خوب به تصویر کشیده شده است و رایمی به سادگی موفق می شود که با صحنه های اکشن ، انتظارات طرفداران را برآورده کند، اما در عین حال هرگز از داستان و شخصیت ها پیشی نمی گیرد.در طول فیلم ، مخاطب با شخصیت مگوایر آشنا می شود ، شخصیتی که هیچ مشکلی برای بازی در نقش قهرمان و بخصوص قهرمان اکشن ندارد و سبک آرام او در فیلم زنده ، کاملا احساس می شود. دافو، در این فیلم ، طبق معمول، فوق العاده است، و هرگز برای بازی کردن در نقش احساساتی یا خشمگین مشکلی ندارد. فرانکو نیز مانند بقیه بازیکنان فیلم، نقش خود را به خوبی انجام می دهد. به طور کلی ، مرد عنکبوتی شامل صحنه‌های اکشن بسیار خوبی است که با تمام درام‌های انسانی ترکیب شده‌ است و در واقع با تماشای آن ، شما با یک سرگرمی قوی روبرو می‌شوید.

نقد و بررسی فیلم های مرد عنکبوتی

بن : انتقاد این فیلم ، جزئی است

بن در نقد فیلم مرد عنکبوتی می گوید که سام ریمی مقدمه بسیار خوبی برای مرد عنکبوتی ساخته است. بازیگران همگی بسیار توانا و متناسب با شخصیت هایشان هستند. ویلم دافو در نقش گرین گابلین شگفت انگیز است. تنها انتقاد جزئی، قابلیت اسلینگ وب است که یک تغییر اساسی در داستان های کمیک است.

michaelRokeefe : توانایی های شگفت انگیز در این فیلم به نمایش گذاشته شده است.

کارگردان این فیلم ؛ سام ریمی کارگردانی است که به قهرمان محبوب کتاب های مصور روح انسانی بخشید. داستان او به اندازه کافی جالب است و اکشن داستان را با سرعت خوبی پیش می برد. توبی مگوایر برای نقش پیتر پارکر بسیار مناسب است، اما من با تبدیل شدن او به مرد عنکبوتی مشکل دارم زیرا برای مخاطب ، صحنه های از این دیوار به آن دیوار پریدنش بسیار دلهره آور است. در کل، این فیلم بسیار مهیج و سرگرم کننده است.

سخن پایانی 

آنچه که باعث افزایش طرفداران فیلم مرد عنکبوتی گشته است ، مبهم بودن پایان صحنه هاست ، به طوری که مخاطب نمی تواند پایان هر صحنه و سکانس را حدس بزند و همین امر باعث مهیج شدن فیلم و غافلگیر شدن مخاطب می گردد و این فیلم ، با جذابیت خاصی که دارد نه جنسیت مخاطب می شناسد و نه سن و سال و از آنجا که انیمیشن مرد عنکبوتی برای گروه سنی نوجوان ، تهیه گردیده است ، اما با جذابیتی که دارد مخاطبین جوان و بزرگسال را نیز به خود جذب می کند و پیشنهاد می کنیم که اگر تاکنون این فیلم را ندیدید حتما یک بار به تماشای آن بنشینید زیرا با صحنه های جذابی که دارد مخاطب را بطور کامل جذب و مات و مبهوت خود می کند.

FavoriteLoadingپسندیدم
بنر تبلیغاتی پایین مقاله

درباره‌ی فرناز باقری

فرناز باقری هستم فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت از دانشگاه بوعلی سینا ، معلم هستم و به دلیل کار در محیط مدرسه، همواره در حال خواندن و یادگیری مطالب جدید هستم، و در تلاشم تا آموخته هایم را در زمینه های مختلف در وب سایت نیمه شب بنویسم، امیدوارم مطالبی که می نویسم مورد پسند شما واقع شود.

همچنین ببینید

۱۱ تا از بهترین سریال‌های مانگا در ۲۰۲۲

سریال‌های مانگا محبوب‌ترین صادرات فرهنگی ژاپن بوده است. داستان‌های مانگا به صورت هفتگی، یا ماهانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.