بنر تبلیغاتی بالای مقاله

فیجت موکور چیست و چگونه باعث کاهش استرس می شود؟

فیجت موکورو باعث میشود تا احساس آرامش کنید و هنگام کار با این وسیله از تنش ها و اضطراب ها دوری کنید. این ابزار ضد اضطراب و ضد استرس یکی از بهترین همراهان کاربران در هر محیط برای تمدد اعصاب خواهد بود.فیجت موکورو یک اسباب بازی رومیزی شگفت انگیز است که از چوب راش ساخته شده. و یک طراحی ساده دارد که با کمترین امکانات، خلاقیت و مهارت شما را به چالش خواهد کشید. با اسباب بازی فیجت موکورو برای سرگرمی و نشان دادن مهارت های خود بازی کنید تا حرفه ای شوید. حتی میتوانید بصورت گروهی با دوستان تان بازی کنید.فیجت موکورو

فیجت چیست؟

فیجت‌ها لوازمی هستند که عملا کار مفید و کاربردی برای شما به همراه نخواهند داشت اما دلیل اینکه اسپینرها در گروه پرفروش‌ترین لوازم در فروشگاه‎‎های اسباب‌بازی فروشی و پیشنهاد روانشناسان و متخصصان اعصاب و روان هستند، احساس آرامشی است که هنگام کار با این وسیله به کاربر دست می‌دهد. این ابزار ضد اضطراب و ضد استرس یکی از بهترین همراهان کاربران در هر محیط برای تمدد اعصاب خواهد بود.فیجت ها از زمانی که ادعا شد، قرار است وسیله‌ای برای کاهش تنش و استرس و رفع اضطراب انسان قرن 21 باشند، طراحان خوش ذوق سرتاسر دنیا انواع مختلفی از این اسباب‌بازی‌های آرامش بخش را طراحی و به بازار فرستادند. بعد از فیجت اسپینرهای چرخشی، لمسی و … حالا موکوروی ژاپنی‌ها جدیدترین نوع فیجت است.

معرفی چند نوع فیجت:

 • پازل‌های مغناطیسی و مقوایی
 • مکعب روبیک
 • انواع لگوها
 • خمیر اسلایم
 • اسپینرهای دستی
 • فیجت کیوب (مکعب ضد اضطراب)
 • شن‌های جادویی
 • قاب آرامش
 • خودکار آرامش
 • توپ ضد استرسفیجت موکورو
درنیمه شب بخوانیم:فیجت کیوب 12 وجهی چیست و چگونه کار می کند؟

قصه فیجت از کجا شروع شد ؟

آیا فیجت با چرخش اسپینر آغاز شد؟ خیر از زمانیکه ما در مدرسه بودیم و با یک کلیپس بازی میکردیم و مدام آن را خم و راست میکردیم بدون اینکه بدونیم چرا! تا الان که پشت میز کارمان هستیم و دوست داریم کمی بازی کنیم و صرفا برای دقایقی سرگرم بشویم و خستگی در کنیم.

فیجت خودکار مناسب مدیران و کارمندان پشت میز نشین است که با آن به خلق ایده های جدید میپردازند.  بعضی هم دیدن صحنه های آرامش بخش را ترجیح میدهند که ما به آنها قاب آرامش را پیشنهاد میدهیم.

فیجت کیوب که درای دکمه ها و چرخدنده ها و جو استیک هستند باعث میشود استرس از دستان خارج گردد و در حین کار کردن نیازی به نگاه کردن آن نیست و میتواند در مدارس مورد استفاده قرار بگیرد و کمتر حواس را پرت کند.

توپ ضد استرس هم یکی ازفیجت های متفاوت است که با فشردن آن هیجان تخلیه می گردد!

موکور چیست؟

بوسیله یک طراح ژاپنی طراحی و ساخته شده است که عقیده دارد شکل بیضی مانند این فیجت می‌تواند باعث شود تا با حرکات خاص دست شما، به بازی‌های مختلفی تبدیل شود و برای ساعت‌ها پیگیر حرکات این فیجت جذاب و خاص شوید. این استوانه کوچک که از چوب راش ساخته شده حالا یکی از جذاب‌ترین اسباب‌بازی‌ها در میان جوانان سرتاسر دنیاست و اغراق نیست اگر بگوییم وارد هر کافه، رستوران، جمع خانوادگی یا مهمانی که می‌شوید حداقل یکی از آن‌ها روی میز در حال حرکات آکروباتیک است.

در نیمه شب بخوانیم:معرفی بهترین فیجت ها و اسباب بازی های آرامش دهنده در دنیا

ویژگی ها و مشخصات فیجت موکورو Fidget Mokuru

 •  سرگرمی فوق العاده مهیج
 •  امکان استفاده در هر کجا و مکان
 •  جدید ترین فیجت عرضه شده در دنیا
 •  رفع استرس و اضطراب روزمره

کاربرد فیجت موکورو

حتما برای شما نیز پیش آمده هنگامی که در حال تماشای برنامه مورد علاقه خود هستید، دائما با کنترل تلویزیون بازی کنید، یا هنگامی که انتظار چیزی را می‌کشید، دسته کلید خود را در دست بچرخانید. روان‌شناسان معتقد هستند این عملکردهای ناخودآگاه ناشی از استرس و برای ایجاد تمرکز توسط مغز انسان انجام می‌شوند. بنابراین همه ما برای تمرکز حواس خود، باید شیوه‌ای داشته باشیم. اما گاهی کارهایی که برخی افراد برای تمرکز و کاهش استرس انجام می‌دهند باعث آسیب‌های مختلفی در فرد می‌شود. نظیر ناخن جویدن یا گزیدن لب. به همین دلیل محصولات متنوع و زیادی برای جایگزین کردن کنترل تلویزیون، دسته کلید یا آسیب به خود طراحی شده‌اند که اسپینر یکی از آن‌ها به شمار می‌آید.

این محصول خلاقانه برای از بین بردن استرس طراحی و عرضه شده است. اندازه و ابعاد مناسب این وسیله، آن را برای استفاده بزرگسالان و کودکان مناسب کرده است. موکورو علاوه براینکه جنبه تفریح و سرگرمی دارد، برای کاهش استرس و تمرکز حواس کارایی بالایی دارد.اما بسیاری از روانشناسان هم مخالف اسپینر فیجت هستند و تاثیر آن را بر روی ADHD یا attention deficit hyperactivity disorder  رد کرده اند.

فیجت موکورو را هر جا که دوست داشته باشید میتوانید با خود حمل کنید و خود را سرگرم کنید! هنگام ساخت فیجت بسیار مهم است که کاربر بتواند از آن در هر مکانی استفاده کند، از خانه گرفته تا میزکارتان باید بتوانید از آن استفاده کنید. هیچ محدودیت زمانی و مکانی برای موکورو وجود ندارد. برای رهایی از رفع استرس و اضطراب روزمره موکورو جدیدترین و بهترین انتخاب شماست.

نحوه بازی : 

اسپینر استوانه‌ای یا فیجت موکورو ابعاد کوچک و وزن ناچیزی دارد. این موضوع باعث شده هر کاربری بتواند به راحتی از آن استفاده کند. نحوه کار با این اسپینر بسیار ساده است. افراد باید با شتاب، قدرت و زاویه مناسبی فیجت موکورو را روی سطح صاف پرتاب کنند تا این وسیله به شکل زیبایی روی سطح غلت بخورد. مهارت افراد در پرتابفیجت موکورو، به میزان تمرین آن‌ها با این وسیله بستگی دارد. اگر افراد با مهارت کافی موکورو را روی سطح پرتاب کنند، حرکت آن روی میز به نرمی انجام می‌گیرد و به آدمکی شبیه می‌شود که به تندی در حال حرکت است.

این وسیله قابلیت استفاده با ۲ عدد از آن هم دارد و می توانید با گرفتن یکی در دست و قل دادن دومی در حالت ایستاده بوسیله موکورو در دست شما به حالت ساکن در آید. فیجت موکورو در حال حاضر به تعداد محدودی در ایران موجود است و در آینده ای نزدیک به ورود انبوه آن می رسیم.

بسیاری از لگو هایی که در بازار مشاهده می کنید، لوازم ساختی که از چندین اجزا تشکیل می شود و حتی پازل ها هم نوعی فیجت محسوب می شوند.در سالیان گذشته شاید برای افراد دهه ۶۰ بسیار نستالژی باشد که یویو و لگو های خاصی داشتیم که باعث آرامش و تمرکز اعصاب می شد. به هرحال ما همواره دنبال وسایل سرگرمی در اطراف خودمان میگردیم چه بهتر که به جای زل زدن به مانیتور لختی با چرخاندن و یا حرکت قطعه ای چوب آرامش به رویاهایمان فکر کنیم.

منبع سایت:وسوسه شاپ، جانبی و شیراز تخفیف

FavoriteLoadingپسندیدم
بنر تبلیغاتی پایین مقاله

درباره‌ی فروغ ویسی

همچنین ببینید

خصوصیت متولدین تیر

خصوصیت متولدین تیر که باید بدانید!

شاید برای شما هم جالب بـاشدکه بخواهید خصوصیت متولدین تیر که در نزدیکی تـان اسـت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.