ماجرای عجیب ترک سیگار رامبد جوان و اعترافش در برنامه خندوانه

ماجرای عجیب ترک سیگار رامبد جوان و اعترافش در برنامه خندوانه ، این روزها بسیار خبرساز شد. رامبد جوان ، برای اولین بار در برنامه خندوانه از ترک سیگارش گفت که در شبکه های اجتماعی از آن به عنوان کنایه به مهران مدیری یاد شد که رامبد جوان کنایه به مهران مدیری را رد کرد.
ماجرای عجیب ترک سیگار رامبد جوان و اعترافش در برنامه خندوانه
ماجرای اعتراف ترک سیگار رامبد جوان
کیمیا علیزاده قهرمان مسابقات تکواندو و برنده مدال برنز المپیک چندی پیش ، مهمان خندوانه بود و به سوالات رامبد جوان پاسخ داد.
در بخشی از این برنامه، رامبد جوان از کیمیا علیزاده پرسید که آیا تا بحال عادت بدی داشته که آنرا کنار گذاشته باشد؟ که قهرمان تکواندوی کشورمان پاسخش منفی بود.
در ادامه رامبد جوان با صدای بلند اعلام کرد که سیگار می کشیده و آنرا ترک کرده و این ترک کردن سیگار را به عنوان کنار گذاشتن یک عادت بد عنوان کرد. وی در ادامه تاکید کرد که همیشه از ترک سیگار در زندگی اش به عنوان یک افتخار یاد می کند.
نکته جالب اینجاست که رامبد جوان تاکنون در بیش از ۴٠٠ برنامه قبلی خندوانه به این موضوع اشاره نکرده بود!
گفتنی است چند روز پیش مهران مدیری در نشست خبری خود و در حضور خبرنگاران و عکاسان اقدام به کشیدن سیگار کرد که تصاویر وی به صورت گسترده در رسانه ها بازتاب داشت.
به نظر می رسد تاکید بر ماجرای ترک سیگار توسط رامبد جوان، کنایه ای به این اقدام مهران مدیری باشد.
رامبد جوان:من به مهران مدیری کنایه نزدم
رامبد جوان نسبت به حواشی پیش آمده در مورد برنامه شب گذشته خندوانه و موضوع سیگار کشیدنش واکنش نشان داد.
جوان در صفحه اینستاگرام خود با توجه به حواشی اخیر پیرامون برنامه خندوانه و دورهمی نوشت:” سلام رفقا. عزیزان چندین وقته که براتون چیزی ننوشتم.
١-خدایا ما رو غنی تر و عمیق تر و مدبرتر کن. تعدادی از شما عزیزان دلتون جنگ می خواد تماشا کنین. دلتون می خواد آدمای محبوبتون مثل گلادیاتورها بیفتن به جون هم و شما فریاد بزنین:آره بکشش!!!
باید این توضیح رو یه بار برای همیشه بدم که من به این دنیا نیومدم که با چیزای خوب بجنگم به دنیا نیومدم که مهربونی و خنده رو خراب کنم.
یه دور من و عادل رو در برابر هم قرار دادن و این رقابت شوخ طبعانه با حمایتهای زشت داشت تبدیل می شد به یک جنگ. در صورتی که من و عادل رفیقای قدیمی هستیم و هردومون از موفقیت هم لذت می بریم.
حالا هم مهران عزیزم که برای من و هممون بسیار محترم و عزیزه. اگر کمی گفتگوها و مصاحبه های من. از ١۵ سال پیش تا الان بررسی کنین می بینین که همیشه ازش به عنوان”نابغه ی تلویزیون” یاد کردم.
ترک سیگارم برام خیلی مهمه و دلم می خواست به همه اعلام کنم. اما تا دیروز هیچ چیز راجع به سیگار کشیدن مهران عزیزم نمی دونستم.
بدیهیه که ساده لوحانه ترین فکر اینه که من بخوام به کسی تیکه بندازم یا حسودی کنم. اونم به مهران عزیز دل هممون.
سعی نکنین آدمایی که دارن براتون کاری می کنن رو در برابر هم قرار بدین. بی نتیجه است.
٢- دوستتون دارم حتی اگه بعضی وقتها مثل بچه های دوساله فکر کنین.”
ماجرای عجیب ترک سیگار رامبد جوان و اعترافش در برنامه خندوانه
خبر خندوانه 1401
در گزارشی تازه مشخص شد، ضبط ویژه برنامه نوروزی خندوانه از شنبه (۱۴ اسفندماه) آغاز شده است. رامبد جوان با اعلام این خبر، درباره آغاز ضبط قسمت‌های مربوط به پخش نوروز «خندوانه» گفت: «در حال انجام کارهای مقدماتی ویژه‌برنامه عید هستیم که از شنبه ضبط برنامه‌ها آغاز خواهد شد.»
به‌گفته جوان، خندوانه در ایام عید برنامه دارد و استودیو «خندوانه» تعطیل شده است و عوامل در حال آماده‌سازی‌ مقدمات نوروز هستند. وی همچنین خاطرنشان کرد:
ما همیشه تلاش می‌کنیم با ساخت هر برنامه، بترکانیم؛ ولی بعضی جاها می‌ترکد و بعضی جاها نم کشیده است و نمی‌ترکد. مطمئن باشید در تعطیلات عید برنامه‌های خوبی خواهیم داشت. مهمان‌های برنامه سال تحویل را لو نمی‌دهم ولی قول می‌دهم بسیار جذاب خواهد بود.
به گفته رامبد جوان استودیو «خندوانه» تعطیل شده است و عوامل در حال آماده سازی مقدمات نوروز هستند.
بیشتر بخوانید: معرفی سریال های تلویزیونی نوروز ۱۴۰۱
ترک سیگار به شیوه رامبد جوان!
رامبد جوان در برنامه خندوانه در مورد ترک سیگارش گفت: از شب اول دی که روز تولدمه، سر فیلم نگار، وسط کشیدن یکهو گفتم دیگه نمی‌کشم. سیگار رو انداختم تا الان.
به گزارش نیمه شب به نقل از همشهری آنلاین جناب‌خان در برنامه پربیننده خندوانه به رامبد جوان گفت: «رامبد، یک سری عادت‌های خوب داری که اینا رو خیلی می‌خوام. مثلا سیگار رو ترک کردی که این کار خیلی جالبیه و دست زدن داره واقعا. چند وقت شده الان؟»، رامبد هم در پاسخ گفت: «شش سال و تقریبا سه ماه. از شب اول دی که روز تولدمه، سر فیلم نگار، وسط کشیدن یکهو گفتم دیگه نمی‌کشم. سیگار رو انداختم تا الان.» او در پاسخ به سوال جناب‌خان که «هوسشم نمیاد؟»، گفت: «الان دیگه نه، الان انگار اصلا هیچ وقت سیگاری نبودم ولی قطعا یک عالمه دفعه وسوسه شدم». حالا سوال این است که آیا این روش برای همه کارایی دارد یا نه؟
 ۲ روش اصلی ترک سیگار
«رامبد» ناگهانی و به یک باره تصمیم گرفته که دیگر سیگار نکشد و آن را کنار گذاشته است. در روش‌های ترک سیگار، بحث‌های مختلفی مطرح بوده است اما دو روش اصلی وجود دارد: ۱- روش ترک تدریجی و ۲-روش ناگهانی و یک باره. درباره هر دوی این روش‌ها، پژوهش‌های متعددی انجام شده که هرکدام‌شان موافقان و مخالفانی دارند.
ماجرای عجیب ترک سیگار رامبد جوان و اعترافش در برنامه خندوانه
ترک تدریجی، اصولی‌تر است؟
درباره ترک تدریجی سیگار، استدلال بر این است که چون یک فرد به تدریج سیگاری شده و مغزش هم به صورت تدریجی با مسئله استعمال نیکوتین درگیر شده، برای این که مغز بتواند بدون نیکوتین همان کارایی قبلی را داشته باشد و شوک ناگهانی به آن وارد نشود، به تدریج هم باید حذف بشود و به این روش، ترک اصولی‌تری اتفاق می‌افتد. طرفداران این روش می‌گویند ترک‌های ناگهانی، لحظه‌ای و مقطعی است و احساسات در آن نقش پررنگی دارد.
بیشتر بخوانید: زوجهای هنری سینمای ایران
انگیزه‌های سلبی و ایجابی، رمز موفقیت در ترک‌ ناگهانی
اما مدل دیگر ترک سیگار، شیوه‌ای است که رامبد جوان از سال ۹۴ با همان روش موفق شده سیگار را تا امروز به مدت شش سال کنار بگذارد که تصمیم تحسین‌برانگیزی محسوب می‌شود. افرادی که با روش ترک ناگهانی، سیگار را کنار می‌گذارند و موفق می‌شوند، طبق نتایج پژوهش‌های متعدد، محدود هستند اما نکته مهم و جالب این پژوهش‌ها این بود که انگیزه و اراده افرادی که در این حالت موفق به ترک می‌شوند، بسیار بالا بوده است.
حالا این انگیزه‌ها هم ایجابی بودند به‌این معنا که اگر من موفق به ترک شوم یک‌سری اتفاقات خوب برای من و سلامتی‌ام می‌افتاد و هم انگیزه‌های سلبی به این معنا که اگر من ترک کنم، یک‌سری اتفاقات ناخوشایند از من دور خواهد شد، بار منفی اجتماعی‌ام از بین می‌رود، گزینه‌های بهتری برای ازدواج خواهم داشت، شرایطم در محیط کار بهتر خواهد شد و… . بنابراین موفقیت در این روش ترک، نیاز به انگیزه‌های سلبی و ایجابی بسیار بالایی دارد.
سخن پایانی
اگر بخواهیم یک نتیجه‌گیری داشته باشیم، موفقیت در ترک ناگهانی سیگار بستگی به شخصیت افراد، میزان مصرف، سابقه زمانی مصرف و… دارد و به‌طور کلی، جسورترها و افرادی مانند رامبد جوان و افرادی با قدرت رسیک‌پذیری بالا و انگیزه‌های بسیار قوی، در ترک ناگهانی موفق‌ترند.
FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی فرناز باقری

فرناز باقری هستم فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت از دانشگاه بوعلی سینا ، معلم هستم و به دلیل کار در محیط مدرسه، همواره در حال خواندن و یادگیری مطالب جدید هستم، و در تلاشم تا آموخته هایم را در زمینه های مختلف در وب سایت نیمه شب بنویسم، امیدوارم مطالبی که می نویسم مورد پسند شما واقع شود.

همچنین ببینید

ایرج طهماسب

بیوگرافی کامل و عکسهای ایرج طهماسب ، آقای مجری معروف

اکثریت ما با فیلم‌ها و برنامه‌های کلاه قرمزی خاطره داریم و به آن خیلی علاقه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.