اسم دختر و پسر مناسب مهاجرت

مهاجرت قوانین مختلفی دارد اما یکی از قوانین یکسان آن، انتخاب اسمی شناخته شده برای کشور مقصد است، اما در میان اسامی، برترین اسم ها؛ اسامی مشترکی است که در میان تمام کشورها شناخته شده باشد و در واقع نوعی اسم بین المللی باشد که امروز وبسایت نیمه شب مجموعه ای از اسم دختر و پسر مناسب مهاجرت را آماده کرده است که در ادامه مطلب، به مرور آنها خواهیم پرداخت.

اسم دختر و پسر مناسب مهاجرت

مجموعه اسم پسر برای مهاجرت

امیر Amir æˈmi:ɾ

یک اسم پسر مناسب برای مهاجرت، امیر است که ریشه عربی و عبری دارد و به معنی پادشاه و حاکم است. این نام مشترک خاورمیانه‌ای عنوانی برای یک مقام بلند پایه می‌باشد.

آرتین Artin Ar-TEEN

نام مستعار Art به عنوان یک نام ویژه با حفظ فرهنگ و وجهه بین المللی انتخاب خوبی برای کودک شما به شمار می‌آید. البته که آرتین به عنوان نام خانوادگی هم استفاده می‌شود، با این حال ریشه آن ارمنی است.

ارسلان Arsalan Er-Suh-Lan

این نام در افسانه‌های باستانی ایرانیان آمده اما ریشه‌های آن را به زبان عربی و ترکی هم ارتباط می‌دهند. با این حال در دنیای غرب هم شناخته شده بوده و جزو لیست اسم بین المللی ایرانی به حساب می‌آید.

اشکان Ashkan Ash-kän

به جرات می توان گفت زیباترین اسم پسر مناسب برای مهاجرت، نام اشکان است که برخلاف سایر نام‌های فارسی، تلفظ این کلمه آسان است! این گزینه بسیار محبوب می‌باشد و برای فرزندتان انتخاب خوبی خواهد بود. یکی از پادشاهان ایرانی اشکان نام داشته است.

کاسپار Caspar KASP-UH

کاسپار نامی با اصالت فارسی و به معنی نگهدارنده گنج می‌باشد. کاسپار طی مدت زمانی کم کم به جاسپر تبدیل شد و این اسم نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاسپین Caspian kæspi.ən

این نام پسرانه توجه والدین را جلب کرده و عظمت دریای خزر را در ذهن تداعی می‌کند. همچنین این نام در رمان نارنیا به کار گرفته شده و یک شاهزاده نجیب را نشان می‌داد.

کوروش Cyrus kúrios

کوروش، معروف ترین اسم پسر برای مهاجرت است. این نام در فارسی همان کوروش است که یکی از چهره‌های اصلی تاریخ ایران و جهان به شمار می‌رود. کوروش بنیانگذار آزادی مذهبی و حقوق بشر بوده و از این حیث در جهان مشهور شد. معنی این نام با اصالت فارسی خورشید می‌باشد.

داریوش Dariush dəˈɹaɪ.əs

یک اسم پسر مناسب برای مهاجرت و نامی معروف، داریوش است. داریوش نامی تاریخی از امپراتوری باستانی ایرانیان است که زمانی در این سرزمین سلطنت می‌نمود. گفته می‌شود ریشه این اسم یونانی بوده و به معنای سلطنتی می‌باشد. این نام یک گزینه مناسب برای انتخاب اسم پسر بین المللی ایرانی برای کودک شماست.

کیوان Keyva keivɒːn

این نام شبیه کوین در غرب تلفظ می‌گردد، البته شاید کمی قدیمی بنظر برسد. همین هجی کردن حروف باعث شده تا در غرب خیلی عجیب و غریب نباشد، اما غلط املایی به وجود خواهد آمد. این اسم به معنی نگهبانی خوبی می‌باشد.

کیان Kian KEE-an

به معنی پادشاهان است و اصالت ایرلندی دارد، از این یک گزینه عالی به حساب می‌آید. این کلمه شبیه نام ایرلندی Keein است و از این حیث ریشه ایرلندی برای آن درنظر گرفته شده است.

بیشتر بخوانید: ارزان ترین کشورها برای مهاجرت

کامران Kamran Kawmrawn

“آن که در هر کاری موفق است” معنای اسم کامران است. ریشه این اسم فارسی بوده و شباهت زیادی با اسم انگلیسی کامرون است.

کیا Kia kiyā

کیا یک اسم پسر برای مهاجرت است که حتما در دنیای خودروسازی این نام را نیز شنیده‌اید! این نام ریشه فارسی داشته و معنای پادشاه و حاکم می‌دهد. کیا تلفظ بسیار روانی برای افراد انگلیسی زبان دارد.

متین Matin Mah-TEEN

متین ریشه عربی داشته اما کارایی بالا داشته و اسم محبوبی است. متین جایگزین منحصر به فردی برای متیو بوده که نامی محبوب در کشور های غربی می باشد. متین به معنی خردمندی می‌باشد. این اسم پسر برای مهاجرت، اسمی مشترک است که گه گاه برای دختران نیز استفاده شده است.

نوید Naveed nuhveedh

نوید بیش از هر اسم بین المللی ایرانی شبیه دیوید است، البته با کمی تفاوت! این نام به معنای بشارت و خبر خوب می‌باشد، که بسیار کامل و زیباست.

پاشا Pasha paashaa

پاشا کلمه‌ای با ریشه ترکی بوده و به معنی پادشاه و بزرگ است. با این حال به ندرت در ایالات متحده استفاده می‌شود اما در روسیه بیشتر به کار گرفته می‌شود.

پیران Piran PIRRuhn

پیران یکی از شخصیت‌های باستانی شاهنامه بوده اما در کمال تعجب ریشه ایرلندی دارد!  اگرچه این نام در غرب غیرمعمل به حساب می‌آید اما تلفظ راحتی دارد. فراموش نکنید که پیران به معنی دعا می‌باشد.

پارین Parin puhreen

پارین یک نام نادر از مجموعه اسامی باستانی ایرانی است که معنی فرشته عجیب می دهد. جالب توجه اینکه پرنسس پارین فرد سیاست مشهوری بود.

رایان Rayan raɪɑːn

به نظر می‌رسد خانواده‌های ایرانی و آمریکایی به راحتی می‌توانند از اسم رایان استفاده کنند زیرا شباهت زیادی در تلفظ با Ryan دارد. این نام ریشه عربی و هندی داشته و به معنای سرزمینی سرسبز و غنی از آب و همچنین باهوش است.

سام Sam Ssss-am

طبق آمار، این اسم پسر برای مهاجرت، در میان سایر اسامی دیگر بسیار انتخاب گردیده است زیرا بسیار کوتاه و با معنی است. سام یک شخصیت مهم در شاهنامه که تلفظ آن در کمال سادگی جذابیت زیادی دارد. این اسم بین المللی ایرانی برای استفاده در هر فرهنگی مناسب است.

سورن Soren Søren

این اسم با طایفه سورن-پهلوی گره خورده و گزینه‌ای شیک به حساب می‌آید. این نام پسرانه به معنی سخت بوده و ریشه آن به اسکاندیناوی بر می‌گردد.

شاهین Shaheen shuhhEEn

این نام خیلی راحت‌تر از سایر نام‌ها با پیشوند شاه—تلفظ می‌شود، به خصوص برای غربی‌ها. این اسم به معنای عقاب شاهین بوده و قدرت را نشان می‌دهد.

شایا Shaya SHAYuh

شایا یعنی شایسته و ریشه فارسی آن هویداست. جالب اینکه این اسم تک جنسیتی نیست و دخترها را هم شامل می‌شود.

تیران Tiran Tee-RAHN

این نام یک پادشاه ارمنی بوده اما ریشه ایرانی و کوردی دارد. این گزینه بنا به تلفظش مناسب استفاده در کشورهای خارجی است. تیران به معنی امواج دریا می‌باشد.

زال Zal Zahl

اگرچه زال به اندازه اسم آلبینو جذاب نیست اما در شاهنامه یک پهلوان باستانی بوده است. این نام در غرب رایج نیست اما به راحتی تلفظ شده و شما را به دردسر نمی‌اندازد.

آرمان Arman AHR-mən

آرمان یک اسم پسرانه برای مهاجرت است که ریشه ایرانی و ترکی داشته و به معنای آرزو می‌باشد. توجه کنید که یکی از سرداران خسروپرویز پادشاه ساسانی، آرمان نام داشته است.

بیژن Bijan bižan

بیژن یکی از پهلوانان دلاور شاهنامه بوده و ریشه باستانی ایرانی دارد. این نام دو بخشی تلفظ سختی نخواهد داشت و در جهان غرب گزینه مناسبی به شمار می‌رود.

فرهاد Farhad fæɾˈhɒːd

یکی از اساطیر ایرانی که قصه عشق او و مهرش به شیرین، داستانی دلنشین دارد. این اسم فارسی بوده و به معنای جوانی دلداده است و شاید یکی از زیباترین اسم ها در میان مجموعه اسم پسرانه برای مهاجرت باشد که در تمام دنیا شهرت دارد.

مهران Mehran Me-h-R-aa-n

به معنای دارنده مهر است و یکی از شخصیت‌های جذاب شاهنامه به حساب می‌آید. همانطور که متوجه شده‌اید این نام نیز ریشه باستانی و ایرانی دارد. این نام نیز در لیست اسم بین المللی ایرانی برای کودک شما قرار می‌گیرد.

فرخ Farrokh fuhrrohkh

اسم فارسی به معنی خوشبخت و خوش شانس می‌باشد. همچنین هم آهنگ اسم فردی در غرب است که کار تلفظ آن را راحت می‌کند. فرخ یکی از شخصیت‌های شاهنامه نیز بوده است.

اصلان Aslan aezlahn

اصلان ریشه ترکی و فارسی دارد و به معنای شیر و بیشه است. اصلان همچنین یکی از شخصیت‌های مجموعه نارنیا بوده و وجهه بین المللی دارد.

محمد Mohammad moʊˈhæməd

محمد، زیباترین اسم برای مهاجرت است. این اسم؛ نامی با ریشه عربی که در خاورمیانه یکی از انتخاب‌های نخست والدین بوده و معنای ستوده و بسیار تحسین شده می دهد. این نام به صورت پسوند و پیشوند می‌آید و برخی از اسامی جدید را به وجود می‌آورد. جالب اینکه این اسم در سطح بین المللی طرفداران زیادی دارد و مسلمانان در سراسر جهان آن را برای فرزند خود انتخاب می‌نمایند.

آدرین Adrian Adriaan

آدرین یک اسم بین المللی ایرانی و زیباترین اسم برای مهاجرت برای کودک شما به حساب می‌آید که ریشه لاتین داشته و کم کم به فارسی وارد شده است. این اسم در اصل آدریانوس یکی از پادشاهان رومی بوده که علاوه بر فتوحات زیاد، به ادبیات علاقمند می‌باشد.

دنیل Daniel DAHN nee yel

دنیل یکی از زیباترین اسم ها از مجموعه اسم پسر برای مهاجرت بوده که به صورت دانیال هم مورد استفاده قرار می‌گیرد به معنای خدا قاضی من است. این نام در قرون وسطی بسیار محبوب بود و در نمایشنامه‌های زیادی به کار گرفته می‌شد. این اسم پسر بین المللی بسیار محبوب می‌باشد.

دیاکو Diyako diyāko

نام نخستین پادشاه ایرانیان از حکومت مادها دیاکو نام داشت که ریشه کوردی و ایرانی دارد. مشهور است که دیاکو بسیار عادل بوده و یکی از معانی آن به حساب می‌آید.

اسحاق Isaac aɪzək

اسحاق ریشه عبری دارد و نام یکی از پیامبران بنی اسرائیل است. همچنین معنای خندان می‌دهد و طرفداران زیادی میان یهودیان دارد.

نوح Noah nṓaḥ

نوح که در غرب به نام نوآه شناخته می‌شود نیز اسم بین المللی ایرانی به شمار می‌آید، اگرچه ریشه این نام عبری باشد. نوح نام یکی از پیامبران بزرگ خداست و در عبری معنای راحت می‌دهد.

عادل Adel ɑːdəl

این اسم پسر برای مهاجرت ، اسمی زیبا و مناسب است. عادل نامی با ریشه عربی بوده که به معنای دادگر و دادگستر می‌باشد. این اسم پسر بین المللی ایرانی برای ما بیشتر با حضور عادل فردوسی‌پور پر رنگ‌تر شده است.

کیانو Keanu Kay-ah-noo

کیانو در هاوایی به معنی نسیم خنک می‌باشد و ریشه لاتین دارد. شخصیت محبوبی مانند کیانو ریوز وجهه بین المللی این اسم را ارتقا داده و گزینه مناسبی برای والدین ایرانی به وجود آمده است.

آرمین Armin Ar mee n

آرمین ریشه ایرانی و آلمانی دارد و به معنی مرد همیشه پیروز است. از شخصیت‌های شاهنامه و چهارمین پسر کیقباد از دودمان کیانی آرمین نام دارد.

رامین Ramin rāmin

این اسم پسرانه ریشه فارسی داد و به معنای طرب می‌باشد. یکی از شخصیت‌های اصلی منظومه ویس و رامین بوده که بر محبوبیت این اسم بین المللی ایرانی افزوده است.

داوود daː.wuːd Davood

داوود که شکل لاتین آن به صورت دیوید هم نشان داده می شود، ریشه عبری داشته و در دسته اسامی پسرانه قرار می گیرد. این نام معنای محبوب می دهد و یکی از پیامبران بنی اسرائیل بوده که به سبب صدای خوب شهرت داشته است.

رابی Rabbi Robbie

رابی یکی دیگر از اسم ها از مجموعه اسم پسر برای مهاجرت بوده که این نام کمیاب، ریشه عربی داشته و در کشورهای اروپایی رواج یافته است. توجه داشته باشید کخ اسم رابی به معنای فزون شونده و گوالنده می باشد.

برسام barsām Barsam

این نام ریشه فارسی داته و جزو اسامی پسرانه است. یکی از شخصیت‌های شاهنامه و فرزند بیژن که با یزدگرد جنگید. مخفف دو کلمه ابر و سام به معنای آتش بزرگ می‌باشد. جالب اینکه نام برسام را روی فرزندان دختر هم قرار می دهند.

اسم دختر و پسر مناسب مهاجرت

مجموعه اسم دختر برای مهاجرت

آناهیتا Anahita ɑːnəˈhiːtə

آناهیتا نام دخترانه ای از ریشه ایرانی به معنای الهه رودخانه و آب است. آناهیتا ایزدبانوی آب بوده که باروری و خرد را حاکم می کند. اگرچه این اسم بین المللی ایرانی جذاب ترین نام انگلیسی به شمار نمی‌رود اما دو گزینه مستعار بسیار محبوب مانند Ana و Anahi را در بر می‌گیرد.

آریانا Ariana ˌɑːriˈɑːnə

این نام دخترانه ریشه ایتالیایی داشته و به معنای مقدس‌ترین است. البته برخی از منابع ریشه یونانی آن را تایید کرده‌اند اما به عنوان اسم دختر بین المللی ایرانی نیز شناخته می شود. این روزها آریانا گرند خواننده مشهور هالیوودی شهرت جهانی این اسم را به حد بالایی رسانده است.

آوا Ava āva

این اسم دختر برای مهاجرت بسیار مناسب و ساده بوده و ریشه لاتین داشته و به معنای زندگی، پرنده، آب و جزیره است. در قرون وسطی نام آوا که مخلوطی از نام‌های ژرمنی به ویژه Aveline بود، پدید آمد. اگر به دنبال اسم بین المللی ایرانی برای کودک خود در دنیای غرب هستید، آوا بسیار مناسب است.

آیلا Ayla eye-la

آیلا به زبان عبری – ترکی به معنی درخت بلوط یا هاله و مهتاب می‌باشد. انتخابی بینظیر و دوستداشتنی برا افرادی بوده که آوا را نمی‌پسندند.

آیلین Aylin Ey-lin

این نام نیز ریشه ترکی داشته و هاله ماه معنا می‌دهد. این اسم تاحدودی منشا سنتی داشته و در دنیای مدرن امروزی کمی خاص جلوه می‌کند.

آمیتیس Amitis ami tis

این نام باستانی ایرانی توسط ملکه، همسر کوروش بزرگ به وجود آمد. این نام به معنی دوست خردمند بوده که از ظرافت ذاتی برخوردار است. شباهت آمیتیس و آرتمیس که از اسامی یونانی باستانی می‌باشد، حس آشنایی بیشتری برای انگلیسی‌زبانان ایجاد می‌کند.

آوینا Avina Aviña

آوینا هنگام تلفظ حس انرژی تازه‌ای ایجاد می‌کند و معنای ناب می دهد. این اسم دختر بین المللی ایرانی انتخاب ویژه‌ای برای شما خواهد بود.

آیدا Ayda Eida

اجازه ندهید که Ay شما را به اشتباه بندازد و آن را مانند ida تلفظ کنید. این نام معنای پاداش، هدیه و بخشش می‌دهد که در میان اروپاییان نیز به شهرت رسیده است.

کاملیا Camellia kəˈmɛliə

این نام دخترانه معنای گل کامل می‌دهد. کاملیا یک نام گل عجیب و غریب بوده که ارتباطات مختلفی با ماه، ثروت و کمال دارد. این نام جاگزین مناسبی برای نام آملیا می باشد.

دریا Darya

نام دریا ریشه روسی دارد و به معنای پادشاه دریاست. دریا یک شخصیت عجیب در رمان آنا کارنینای تولستوی است. این نام نوعی هجی از داریاست، در حالی که در ایران به عنوان دریا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دینا Dina dinà

این نام ریشه عبری، انگلیسی و یونانی دارد. البته اگر آن را با تلفظ Dinner اشتباه نگیرید! این نام در اوج سادگی زیباست و در ایالات متحده به صورت Die-na یا Dee-nah نیز تلفظ می‌گردد.

دورا Dora ˈdɔːrə

اسم خاص مونث است که در انگلیسی خیلی معنای خاصی نمی‌دهد. اما در توضیحات آن “یگانه زنی که به مقام داوری رسید” آمده است. جالب اینکه دورا نام شهری در ایالت آلاباما با مساحت ۱۹٫۴۷ کیلومترمی‌باشد.

دنیا Donya Du n ya

دنیا ریشه عربی – فارسی دارد به معنای تمام هستی،کیهان و گیتی است. دنیا اگرچه به ندرت در دنیای غرب استفاده می‌شود اما بسیار زیبا به نظر می‌رسد.

هلیا Helia Hélia

این نام شگفت آور در غرب زرق و برق عجیبی دارد، در عین حال در لیست اسم دختر بین المللی ایرانی قرار می‌گیرد.با این حال به تلفظ آن دقت داشته باشید زیرا تلفظ بین المللی آن Heel-ee-uh می‌باشد. نام هلیا ریشه یونانی داشته و معنای خورشید می‌دهد.

کیانا Kiana kiˈa.na

یک اسم کوتاه، زیبا و بی نظیر. نام کیانا دخترانه با ریشه سریانی می‌باشد. این واژه در قدیم به معنی طبیعت بوده است. کیانا براون خواننده، ترانه سرا و بازیگر امریکایی است و اکنون در سریال Scream MTV بازی می‌کند.

کیمیا Kimia kee mee ya

این نام دخترانه ریشه یونانی و ایرانی داشته و معنی ناب و هر چیز دست نیافتنی می‌دهد. این گزینه برای انتخاب اسم بین المللی برای کودک شما کمی متفاوت و خاص است. در حالی که هنوز نام کیم به عنوان لقب در غرب برجسته است اما کیمیا هم نام خوبی به حساب می‌آید.

کتایون Katayoun Katāyoun

همسر گشتاسب و مادر اسفندیار! این اسم در افسانه‌های ایرانی آمده و یکی از شخصیت‌های باستانی شاهنامه است. برای کتایون نام‌های مستعار زیادی مانند کتی، کت و غیره وجود دارد. با افتخار می توان از این اسم دختر بین المللی ایرانی یاد کرد.

لیلا Leila l/ay.la

این نام برای اولین بار توسط محقق تمدن شناس به نام اریک کلپتون به دنیای غرب وارد شد و توانست شهرت جهانی پیدا کند. نام لیلا ریشه عربی و فارسی داشته و به معنی شب بسیار تاریک است. لیلا توسط شاعری به نام بایرون برای دختر ده ساله ترک استفاده شد و شهرت بیشتری پیدا کرد.

لیلی Lily lilee

این نام ریشه انگلیسی داشته و به معنی زنبق است. لیلی به طور مستقیم از نام یک گل به لاتین Lilium گرفته شده است؛ ظرافت جالب، نماد پاکی و بی‌گناهی و نقشی در تصاویر مسیحی. لیلی همیشه مورد علاقه نویسندگان بوده و شخصیت‌های مختلفی در داستان ها را شکل داده است.

مریم Maryam MEH-ree-uhm

نام زیبای مریم ریشه در سه تمدن عربی، یونانی و ایرانی دارد و معنی قطره دریا و محبوب می‌دهد. مریم در ایران نام یک گل است که حتی از نسخه خارجی خود یعنی مریام هم سبقت می‌گیرد.

مهری Mehri m e H r EE

انگلیسی زبانان با H فارسی در وسط اسامی مشکل دارند. شاید آنها کودکتان را مری صدا کنند. این اسم ریشه فارسی دارد و به معنای دوستداشتنی و مهربان است.

ملودی Melody melədi

اگرچه این نام چندان مرسوم نیست اما زیبایی آوای آن بی‌نظیر می‌باشد. نام ملودی از ریشه یونانی و به معنی آواز است. این یک انتخاب مناسب در دهه شصت بوده که حالا دوباره خود را در سطح لیست اسم بین المللی ایرانی مطرح کرده است.

مینا Mina Me-Na

گاهی اوقات سادگی زیباترین است، مانند مینا. این نام ریشه آلمانی، اسکاتلندی و لهستانی دارد و به معنای شیشه و جام می می‌باشد.

مونا Mona mə́wnə

یک گزینه افسانه‌ای که نام مونالیزا را در ذهنمان تداعی می‌کند. این نام ایرلندی بوده و به معنای خوب و نجیب است.

ملکه Malakeh Mala-keh

این نام در غرب کاملا ناشناخته است و دارای یک جلوه عجیب و غریب بوده که به آن اجازه درخشش می‌دهد. ریشه این کلمه عربی می‌باشد و به معنای همسر پادشاهی است.

ماتیسا Matissa man-ˈti-sə

اگرچه این نام در غرب شناخته شده نیست اما برای خانواده‌های هنری بسیار مناسب است. زیرا به نام خانوادگی هنرمند فرانسوی هنری امیل ماتیس نزدیک می‌باشد. ماتیسا ریشه ایرانی دارد و در گویش مازندران به معنای ماه تنهاست.

نیکی Niki nikhi

این نام برای خانواده‌هایی مناسب بوده که اسامی کوتاه می‌پسندند. بسیاری از خانواده‌ها فکر می‌کنند نیکی یک لقب است اما این اشتباه می‌باشد. این اسم ریشه فارسی دارد و معنای خوبی و خوب بودن می‌دهد.

نسرین Nasrin nas’rin

انگاری چیزی دلربا در این اسم نهفته که باعث شده جریان زیبایی داشته باشد. ریشه این اسم نیز فارسی بوده و به معنای گل‌های زرد معطر است.

پریسا Parisa pə-REE-sa

بخاطر تلفظش شاید غربی‌ها آن را با پاریس اشتباه بگیرند، اما این اسم معنای فرشته مانند داشته و قداست الهی دارد. این اسم اصالتی ایرانی دارد و معنی مانند پری می‌دهد.

رکسانا Roxana roɡˈsana

نام فوق‌العاده تاریخی که دوستان صمیمی آن را روکسی صدا می‌زنند. این نام دخترانه اصالت فارسی دارد و به معنای طلوع یا ستاره کوچ می‌باشد.

فلور Flor Fl-or-e

این نام ریشه فرانسوی دارد و به معنی گل است! همانطور که آوای لطیف آن نشان می‌دهد برای انتخاب گزینه مناسبی به حساب می‌آید.

فلورا Flora F-leur-ah

فلورا یک اسم دختر برای مهاجرت است که به الهه گلها و باروری مشهور است و ریشه لاتین دارد. این نام زیبا یکی از محبوبترین‌های لیست اسم بین المللی ایرانی برای کودک شماست.

فدرا Phaedra fee-druh

فدرا نامی دخترانه با ریشه یونانی و ایتالیایی بوده و الهه روشنایی معنا می‌دهد. بنا به تاریخ مردم یونان این الهه را مورد پرستش قرار می‌دادند. جالب اینکه بنا به محبوبیت این اسم، صد و هفتاد و چهارمین سیارک را فدرا نامگذاری کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: افسردگی پس از مهاجرت چیست؟

هیدیکا Hidika hidikā

اسم کردی با ریشه فارسی که معنی آن به آهستگی است. طبق آمار سال ۹۴ تقریبا ۱۱۰ نفر با این اسم در قید حیات می‌باشند. آرام معنای جذاب هیدیکاست!

سارا Sarah Sahr ruh

این اسم دخترانه ریشه عبری دارد و معنای خالص و بی آمیختگی می‌دهد. سارا نام زن حضرت ابراهیم بوده و طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد.

نینا Nina NINE-uh

نینا اسمی دخترانه به معنای زیبایی و خوش اندامی بوده و ریشه عبری دارد. به دلیل محبوبیت بالای آن در لیست اسم دختر بین المللی ایرانی قرار گرفته است.

آنا Anna aw-nah

آنا نامی دخترانه با ریشه ترکی و معنی همان دم می‌دهد. البته برای آن معانی اعم از مادر، زن و والده هم ذکر شده است.

سونیا Sonia suniyā

سونیا ریشه عربی دارد اما هم در ایران و هم در ترکیه استفاده می‌شود و به معنی نور نیاکان، خرد و عقل و دختر نور است. دختری که در اجتماع رتبه بالایی داشته باشد! سونیا شکل روسی شده‌ی سوفیاست که از زمان یونان باستان وجود داشته است.

ریحانا Rihanna Ree-anna

ریحانه اسم دختر بین المللی است که شکل فارسی آن با ریحانه هم وزن می‌باشد. ریحانا یکی از ستاره‌های موسیقی هالیوود بوده که طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد. آمار نشان می‌دهد که شهرت جهانی این اسم رو به افزایش است!

فاطمه Fatemeh Fāṭimah

محبوب‌ترین نام دخترانه بین المللی اسلامی که در سراسر جهان طرفدار دارد. این اسم ریشه عربی داشته و به معنی رانده شده از آتش می‌باشد. شهرت و محبوبیت آن بیشتر به خاطر ریشه‌های دینی بوده و از این حیث خاص به حساب می‌آید

شیبا šibā Shiba

شیبا اسمی زیبا با ریشه فارسی است که در دسته نام‌های دخترانه قرار دارد. جالب اینکه بدانید شیبا نام محله ای در منطقه میناتو توکیو می‌باشد. این اسم خوش آوا به معنی آشفته و شیفته بوده، همچنین ار لحاظ شباهت به نام شیوا نزدیک است

لینا lʲi.na Lina

این نام دخترانه زیبا ریشه روسی دارد و معنای دریا و آبشار کوچک است. اگر بخواهید از لحاظ مفهومی نامی را نزدیک به لینا انتخاب کنید باید اسامی مانند آبشار و شلاله را در نظر داشته باشید.

مانا mānā Mana

مانا نامی با ریشه فارسی و به مفهوم پایداری است و در دسته اسم های دختر بین المللی قرار می گیرد. همچنین در زبان زند و پازند خدای عزوجل را گویند.

 ملیکا melikā Melika

ملیکا ریشه یونانی داشته و جزو اسامی دخترانه است. همچنین گروهی از گیاهان علفی چندساله از خانواده گندمیان خودرو را می نامند. این نام در سال‌های اخیر محبوبیت فراوانی پیدا کرده است.

السا el-suh Elsa

این نام دخترانه ریشه فارسی دارد و به معنای نان خواه است. دانه‌ای خوشبو که بر روی خمیر نان می‌پاشند و در درمان نیش عقرب مفید است.

هانا hānā Hannah

ریشه این اسم نیز فارسی و کردی می باشد و در دسته نام‌های دخترانه محبوب قرار دارد. این نام زیبا معنی بینایی و امید می دهد و انتخاب خوبی برای والدین به حساب می آید.

حنا hanā Hana

ریشه این اسم دخترانه عربی می باشد از روی نام گیاهی برداشته شده است. این نام جزو اسامی بین المللی دخترانه است که در خارج از ایران هم به راحتی تلفظ می‌گردد.

اسم دختر و پسر مناسب مهاجرت

سخن پایانی

قابل توجه افرادی که اسم و فامیل طولانی دارند توصیه میکنم حتما قبل از مهاجرت و یا از همین شروع کار مقداری اسم و فامیل خود را کوتاه تر کنید.
پس از اینکه پایتان به کشور مقصد باز شد خواهید دید که این مساله ممکن است برایتان مشکلات زیادی را ایجاد کند زیرا تغییر اسم و فامیل پس از مهاجرت دردسرهای بسیاری داشته و بعضا مشکلات فراوانی را میتواند ایجاد کند.
به عنوان مثال هنگام ورود و خروج به هر کشوری با پاسپورت خارجی ، ممکن است آفیسر مرزی آن کشور به دلیل تغییر اسم و فامیل شما مشکوک شده و از شما مدارک اضافه درخواست کند و یا ممکن است شما مجبور شوید کلیه مدارک خود را به همین دلیل تغيير دهید که خود پروسه ای طولانی و پر دردسر است.
در این مواقع توصيه ما این است که به جای تغییر رسمی اسم و فامیل خود در کشور خارجی ، برای خود اسم مستعار یا همان Nickname انتخاب کنید.
اسم مستعار شما میتواند در بسیاری از مدارک شما اضافه شود و تا حدی مشکل شما را حل کند.

به طور کلی دلیل تغییر اسم از ایران این است که خواندن اسامی طولانی نه تنها برای خارجی ها دشوار است بلکه احتمال خطا در نوشتن را هم به شدت بالا میبرد.
شما مجبور خواهید شد پشت تلفن چندین بار اسم و فامیل خود را اسپل کنید و آخر کار ممکن است به ارسال ایمیل برسد.

فرض کنید کسی اسمش این باشد: Seyed Mohammad Morteza Soltan Mohammadi Mamghani Nezhad مشکلی که پیش خواهد آمد جا نشدن اسم و فامیل در برگه های لندینگ است. تعداد خانه های در نظر گرفته شده برای برگه های لندینگ محدود بوده و در صورت جا نشدن اسم و فامیل ممکن است بخشی از آن در برگه قید نشود که این خود مشکلات بسیار بزرگی را هنگام اخذ شهروندی ایجاد خواهد کرد.

درباره‌ی فرناز باقری

فرناز باقری هستم فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت از دانشگاه بوعلی سینا ، معلم هستم و به دلیل کار در محیط مدرسه، همواره در حال خواندن و یادگیری مطالب جدید هستم، و در تلاشم تا آموخته هایم را در زمینه های مختلف در وب سایت نیمه شب بنویسم، امیدوارم مطالبی که می نویسم مورد پسند شما واقع شود.

همچنین ببینید

فستیوال تومارولند

فستیوال تومارولند دبی چیست و زمان برگزاری آن

فستیوال تومارولند در شروع کووید-19 لغو شد، اما تیم جشنواره راه امن جدیدی برای سرگرم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *