گل فروشی آنلاین تهران

آموزش و ایده نقاشی روی ظروف چینی و سرامیک

سرامیک ها و ظروف یکی از بخش های مهم داخلی آشپزخانه هستند و ظاهر آن ها در روحیه شما تفاوت زیادی ایجاد می کند. قبول کنید که اگر صبحانه شما در بشقاب ها یا فنجان های رنگ شده زیبا سرو شود بسیار دلپذیرتر خواهد بود. در این مقاله به انواع ایده نقاشی چینی و سرامیکی اشاره میکنیم و قدم به قدم این کارها را به شما آموزش میدهیم.

ایده نقاشی چینی

5 نکته برای کار با اکریلیک روی سرامیک:

هنگامی که استفاده از رنگ را تمام کردید، حتما درب آنرا ببندید ، حتی اگر مدت کوتاه است. نوک آن ممکن است مسدود شود، و بنابراین می توان از آن جلوگیری کرد. نشانگرها را در موقعیت افقی قرار دهید. مهم است که ظروف را تا زمان خنک شدن در فر نگه دارید تا کمی خنک شود و سپس آنها را از فر خارج کنید. زیرا در غیر این صورت، ممکن است در اثر افت شدید دما ترک بخورند. رنگ‌های اکریلیک شفاف هستند، بنابراین بهتر است آن‌ها را روی ظروف چینی‌ و یا سرامیکی سفید یا روشن استفاده کنید. اگر می‌خواهید شفافیت رنگ کمتر شود، آن را با سفید مخلوط کنید.

رنگ اکریلیک در برابر شستشو (چه دستی و چه شستشو با ماشین ظرفشویی) و حتی قرار دادن در مایکروفر مقاوم است. لطفا توجه داشته باشید که این رنگ غیر سمی است. با این حال، استفاده از آن را روی سطوحی که مستقیماً با مواد غذایی در تماس هستند توصیه نمی کنیم.

در نیمه شب بخوانید:کاردستی با وسایل دورریختنی و به درد نخور

شماره 1: نقاشی با اکریلیک سیاه روی یک صفحه سفید

برای این مرحله از ایده نقاشی چینی و سرامیکی شما به رنگ های اکریلیک زیادی نیاز ندارید، و فقط یک رنگ کافی است.

مواد لازم:

فنجان، بشقاب سرامیکی، نعلبکی (بهتر است از ظروف چینی یا سرامیکی استفاده شود)، قلم مو، رنگ اکریلیک مشکی ، پارچه یا حوله مرطوب

آموزش و ایده کشیدن نقاشی سرامیکی و چینی:

ایده نقاشی سرامیکی

ابتدا طراحی روی کاغذ را تمرین کنید تا مجبور نباشید چندین بار رنگ روی ظرف را پاک کنید و دوباره بکشید. اما نگران نباشید اگر ایرادی روی ظروف باشد به راحتی و با یک دستمال مرطوب رفع می شود. الگو را روی ظروف بکشید. ممکن است گل، ستاره، نقطه پولکا، خطوط کوچک یا چیز دیگری که به ذهنتان خطور می کند باشد. رنگ شفاف است، بنابراین برای شفافیت بیشتر، بیش از یک لایه بمالید. بگذارید 24 ساعت خشک شود. بعد از این مدت، ظرف را داخل فر قرار دهید، سپس درجه حرارت را روی 150 درجه سانتیگراد قرار دهید. وقتی فر به دمای تنظیم شده گرم شد، تایمر را به مدت 30 دقیقه تنظیم کنید و بگذارید ظرف در آن بپزد. وقتی زمان تمام شد، فر را خاموش کنید و اجازه دهید ظروف قبل از خنک شدن خنک شوند.

شماره 2: نقاشی لیوان و فنجان با رنگ اکریلیک

در اینجا از یک ایده برای نقاشی نسبتاً ساده چینی و سرامیکی استفاده می شود که به مهارت های هنری خاصی نیاز ندارد.

مواد لازم:

فنجان سفید (فنجان) و نعلبکی (سرامیک یا چینی)، نشانگر نقاشی، چندین رنگ اکریلیک (آبی، یاقوت کبود، سفید، رنگ های رنگین کمانی)، یک یا دو قلم مو، پالت برای مخلوط کردن رنگ ها (می توانید از یک بشقاب استفاده کنید) چند تکه پنبه (برای اصلاح اشتباهات)، الکل یا شیشه پاک کن، اجاق گاز معمولی آشپزخانه.

برای اجرا کردن ایده نقاشی سرامیکی و چینی ابتدا باید سرامیک ها و ظروف را از اثر انگشت یا چربی با الکل یا شیشه پاک کن تمیز کنید. سپس با نشانگر نقاشی روی فنجان و نعلبکی (به جز مرکز نعلبکی که فنجان قرار می گیرد) قطرات باران می کشیم، یعنی خطوط قطرات باران. در مرکز نعلبکی یک رنگین کمان بکشید. بنابراین معلوم می شود که وقتی فنجان روی نعلبکی قرار می گیرد، رنگین کمان قابل مشاهده نخواهد بود، اما وقتی فنجان برای صرف چای از نعلبکی برداشته می شود، یک شگفتی کوچک دلپذیر در آن وجود خواهد داشت. به یاد داشته باشید که رنگ در 5-10 ثانیه خشک می شود.

نقاشی روی ظروف چینی و سرامیکی

نکته: اگر قبلاً از نشانگر نقاشی استفاده نکرده اید، باید مطمئن شوید که رنگ از آن بیرون می زند. برای انجام این کار، باید آن را حدود 30 ثانیه تکان دهید و سپس نوک آن را روی یک تکه کاغذ فشار دهید تا رنگ شروع به جاری شدن کند. به محض اینکه رنگ خارج شد، می توانید نقاشی را شروع کنید.

یک قلم مو با اندازه متوسط ​​بردارید تا قطره های باران را رنگ کنید. از رنگ آبی استفاده کنید. می توانید بلافاصله با رنگ داخل بطری رنگ کنید یا می توانید کمی آب اضافه کنید تا رنگ آنقدر اشباع نشود. رنگ را تکان ندهید؛ این می تواند حباب هایی ایجاد کند که کیفیت طراحی را کاهش می دهد.

اگر رنگ آمیزی شما کمی خارج از خطوطی که با نشانگر نقاشی کشیده اید است و رنگ هنوز خشک نشده است، می توانید آن را با یک پنبه یا دستمال کاغذی درست کنید. اگر رنگ از قبل خشک شده است، ابتدا یک پنبه را با الکل مرطوب کنید و سپس خطا را اصلاح کنید. اگر هنگام رنگ آمیزی اشتباه بزرگی کردید و می خواهید از نو شروع کنید، ظروف را زیر آب گرم بشویید یا با الکل پاک کنید و بگذارید قبل از کشیدن مجدد خوب خشک شود.

این رنگ ها به خوبی با یکدیگر مخلوط می شوند، به طوری که می توانید قسمتی از قطرات را به رنگ آبی رنگ کنید، سپس با یاقوت کبود مخلوط کنید و بقیه را رنگ کنید. شما می توانید یک قسمت را به سادگی با رنگ و اغلب با رنگ مخلوط شده با آب رنگ آمیزی کنید. هنگام تغییر به هر رنگ جدید مهم است که قلم مو را خوب بشویید و پاک کنید.

پس از پایان کشیدن قطرات باران، به رنگین کمان بروید. برای انجام این کار، از یک قلم مو بسیار نازک استفاده کنید تا نقاشی مرتب باشد و از خطوط خارج نشود. به یاد داشته باشید که سبز را می توان با مخلوط کردن زرد و آبی و نارنجی – قرمز و زرد به دست آورد. بگذارید 24 ساعت خشک شود.بعد از این مدت ظروف را داخل فر قرار دهید و دمای آن را روی 150 درجه سانتیگراد قرار دهید. وقتی فر به دمای تنظیم شده گرم شد تایمر را روی 30 دقیقه تنظیم کنید و بگذارید بپزد. وقتی زمان تمام شد، فر را خاموش کنید و اجازه دهید ظروف قبل از درآوردن خنک شوند. حالا تمام شد. می توانید از چای و ایده جذاب نقاشی چینی و سرامیکی خود لذت ببرید!

ایده نقاشی روی ظروف سرامیکی

به طور کلی با استفاده از همین ابزارها می توانید هر ایده نقاشی چینی و سرامیکی دیگری را اجرایی کنید.

ایده نقاشی سرامیکی و چینی با شابلون

اگر نگران این هستید که نمی توانید بلافاصله چیزی را روی یک بشقاب بکشید و بکشید، شابلون می تواند به شما کمک کند. همچنین اگر می خواهید مجموعه ای از ظروف را شامل چندین بشقاب یا فنجان یکسان درست کنید، میتوانید از آن استفاده کنید. شابلون به صرفه جویی در زمان کمک می کند. در این روش، نوجه کنید که شابلون باید قبل از شروع خشک شدن رنگ برداشته شود.

 

در نیمه شب بخوانید:آموزش مرحله به مرحله نقاشی روی پارچه

در انتها هم چندین ایده زیبا و جذاب برای نقاشی روی ظروف سرامیکی و چینی مشاهده میکنید‌

ایده نقاشی چینی

طرحی های شاد و زیبا با رنگ آبی بر روی ظروف چینی و سرامیکی

جا حلقه ایی شیک و زیبا همراه با تاریخ و نام افراد

طرح زیبای سیبیل بر روی ماگ

ایده نقاشی سرامیکی

طراحی شیک زمستانی همراه با نام افراد

ایده نقاشی روی ظروف سرامیکی و چینی برای تبریک تولد

ایده های ساده برای نقاشی چینی و سرامیکی

نقاشی سرامیکی و چینی

ایده زیبا برای دوستداران گربه

نقاشی کریسمس روی ظرف سرامیکی

FavoriteLoadingپسندیدم
گل فروشی آنلاین در تهران

درباره‌ی پریا زندی

پریا زندی هستم دانشجوی رشته مهندسی برق و علاقمند به زبان انگلیسی. مدتیست که در تیم نیمه شب کار تولید محتوا میکنم و به لطف تیم نیمه شب موفق شدم مطالبی رو که ترجمه می کنم بتونم با شما به اشتراک بذارم. ممنون میشم اگر نظراتتون رو راجب مقاله هایی که قرار میدم بدونم!

همچنین ببینید

چاپ بوم چیست؟ همه آنچه که باید درباره چاپ بوم بدانید

چاپ بوم چیست و چگونه ساخته می شود؟ اگر می‌‌خواهید بدانید تابلو‌های بوم از چه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *