انیمیشن لوکا 2021

لوکا (Luca) یک انیمیشن آمریکایی در سال 2021 است که توسط استودیوی انیمیشن سازی پیکسار تولید و توسط استودیوی والت دیزنی Motion Pictures توزیع شده است. انیمیشن لوکا توسط انریکو کازاروسا، به نویسندگی جسی اندروز و مایک جونز، تهیه کنندگی آندره وارن، و با بازی صداپیشگی ژاکوب ترمبلی، جک دیلن گراتزر، اما برمن، ساوریو رایموندو، مایا رودولف، کارگردانی شده است.

این انیمیشن در Riviera ایتالیا ساخته شده و در آن لوکا پاگورو، که یک هیولای دریایی با توانایی به دست آوردن شکل انسانی در خشکی است، در شهر پورتوروسو با بهترین دوستش آلبرتو اسکورفانو به کاوش می پردازد وتابستانی همراه با تغییر را تجربه می کند. لوکا از دوران کازاروسا در جنوا الهام گرفته شده است. چندین هنرمند پیکسار برای طراحی این انیمیشن و جمع آوری تحقیقات از فرهنگ و محیط ایتالیا به ریویرا اعزام شدند. هیولاهای دریا، استعاره ای از احساس متفاوت بودن، مبتنی بر افسانه های محلی و عامیانه قدیمی ایتالیا بودند. کازاروسا نتیجه این کار را فیلمی توصیف کرد که به فدریکو فلینی و دیگر فیلمسازان کلاسیک ایتالیایی را ادای احترام می کند.

انیمیشن لوکا

طرح داستان

لوکا پاگورو، یک هیولای جوان ترسو و دریایی است و در ساحل شهر پورتوروسو ایتالیا زندگی می کند. پدر و مادرش او را از نزدیک شدن به سطح زمین ممنوع می کنند، زیرا ممکن است انسان ها او را شکار کنند. یك روز لوكا با آلبرتو اسكورفانو، یك بچه هیولای دریایی كه تنها در بالای سطح زمین زندگی می كند، ملاقات می كند و ادعا می كند كه پدرش خیلی دور و برش نیست. آلبرتو لوکا را به ماجراجویی در خارج از اقیانوس ترغیب می کند و به او نشان می دهد که هیولاهای دریایی در خشکی کاملاً شبیه انسان ها به نظر می رسند، اما وقتی خیس می شوند به شکل واقعی خود برمی گردند. والدین لوکا  با زیر نظر گرفتن پسر خود قصد دارند لوکا را بهمراه عمو اوگو برای زندگی در اعماق دریا بفرستند. به تلافی این کار آنها، لوکا و آلبرتو برای یافتن وسپا و سفر به دنیا به پورتوروسو فرار می کنند. پسران  بدشانسی می اورند و با Ercole Visconti ، قهرمان قلدر و تکرار کننده مسابقات قهرمانی جام Portorosso دچار مشکل می شوند. اما Giulia Marcovaldo ، دختری جوان، به آنها کمک می کند تا فرار کنند. به امید کسب پول مورد نیاز وسپا، آن سه تیمی را برای مسابقات سه گانه تشکیل می دهند که شامل شنا، خوردن ماکارونی و دوچرخه سواری است. لوکا و آلبرتو که بدون تبذیل به هیولای دریایی شدن قادر به شنا کردن نیستند، به ترتیب در دوچرخه سواری و خوردن ماکارونی شرکت می کنند و جولیا هم در مسابقه شنا.

در حالی که پسرها با پدر ماهیگیر جولیا ماسیمو دوست می شوند، والدین لوکا برای یافتن پسر خود به سطح زمین می روند. جولیا راجع به مدرسه به لوکا می آموزد و میفهمد که لوکا هم مثل خودش، عاشق نجوم است. رفته رفته صمیمیت لوکا و جولیا بیشتر می شودو آلبرتو به این موضوع حسادت می کند. و وقتی لوکا شروع به نادیده گرفتن توصیه های آلبرتو  می کند و سعی می کند به جای مسافرت برنامه خود را به مدرسه رفتن تغییر دهد، او و آلبرتو با هم درگیر می شوند. آلبرتو عمداً و از روی عصبانیت شکل واقعی خود را به جولیا نشان می دهد. لوکا از این کار او غافلگیر شده و آلبرتو دل شکسته نیز توسط ارکول رانده می شود. کمی بعد جولیا آب را به لوکا می پاشد و هویت واقعی او را میبیند. سپس لوکا را برای امنیتش مجبور به رفتن می کند.

لوکا تلاش می کند تا با آلبرتو آشتی کند و متوجه می شود که پدر آلبرتو مدت ها پیش عمداً او را رها کرده است و باعث شده آلبرتو فکر کند که بچه بدی است و نباید دوستی داشته باشد. لوکا تصمیم می گیرد که وسپا را به تنهایی برنده شود و همه چیز را درست کند. پس از چندین اتفاق ناگوار، لوکا در مسابقه دوچرخه سواری شرکت می کند، اما با شروع شدن باران او مجبور به پناه گرفتن می شود. آلبرتو با چتر به آنجا می رسد، اما اركول او را از پا در می آورد و این اتفاق باعث می شود هر دو پسر به عنوان هیولاهای دریا ظاهر شوند. آنها از اركول که می خواهد انها را بکشد فرار مي كنند و… .

انیمیشن لوکا

انتشار

در ابتدا قرار بود انیمیشن لوکا در 18 ژوئن 2021 به طور نمایشی در ایالات متحده توسط استودیوی Walt Disney Motion Pictures منتشر شود. با این حال در 23 مارس 2021، دیزنی اعلام کرد که نمایش تئاتر فیلم را لغو می کند و در عوض آن را در سراسر جهان از طریق دیزنی پخش می کند. این فیلم همچنین از 18 تا 24 ژوئن 2021 یک هفته درگیر تئاتر در تئاتر El Capitan هالیوود بود. و در بازارهای بین المللی که دیزنی پلاس در دسترس نیست، به صورت نمایشی منتشر شد. اولین بار فیلم در تاریخ 13 ژوئن 2021 در ایتالیا در آکواریوم جنوا برگزار شد و این کار سه روز توسط سازمان غیرانتفاعی MediCinema برای جمع آوری کمک های مالی برای موسسه Giannina Gaslini و دیگر نهادها در قلمرو لیگوریا انجام شد.

همچنین بخوانید: معرفی بهترین انیمیشن های جهان

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

10 فیلم برتر کره ای عاشقانه 2021 و2022

کره‌ جنوبی از آن کشورهای رو به توسعه است که تواسته در دهه‌های اخیر، صنعت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *