آموزش ساخت اکسسوری چوبی ساده مرحله به مرحله

امروزه ساخت اکسسوری چوبی بسیار بین مردم پرطرفدار است. نه تنها اکسسوری، بلکه چوب آنقدر در وسایل خانه کاربرد دارد که اگر اطراف خود را نگاه کنید، بی شک چند وسیله چوبی اطراف خود می‌یابید. این وسایل چوبی شامل : میز، تخت، ساعت، تابلو و … هستند. اما شما می‌توانید این وسایل را به صورت آماده از مغازه‌های مربوطه خریداری کنید که بسیار هم گران قیمت هستند. ما همه به هنر‌های دستی علاقه داریم و شاید چندین بار اقدام به یادگیری آن نیز کرده‌ایم و معمولا اگر چیزی را خودمان بسازیم از تماشای آن لذت می‌بریم. علاوه بر این اکسسوری‌های دستی خصوصا از جنس چوب باعث افزایش زیبایی منزل شما می‌شوند. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم تا ساخت اکسسوری‌های چوبی در خانه به صورت مرحله به مرحله را به شما آموزش دهیم. پس با ما همراه باشید.

ساخت اکسسوری چوبی

 

آموزش ساخت اکسسوری چوبی مرحله به مرحله

ساخت چوب جادوگری با سیخ چوبی!

ساخت چوب دستی چوبی جادویی

اگر جزء افرادی هستید که به فیلم‌ها و کتاب‌های جادوگری علاقه دارید، این قسمت از مقاله مخصوص شما است. روش ساخت این چوب دستی بسیار ساده و راحت است.

وسایل مورد نیاز برای ساخت چوب دستی جادوگری :

– سیخ چوبی
– رنگ آلکرلیک قهوه‌ای
– چسب حرارتی
– اسپری جلا

مراحل ساخت چوبدستی جادوگری :

مرحله اول:

چسب حرارتی را به برق زده و بگذارید داغ شود. بعد از اینکه چسب حرارتی داغ شد، مقدار زیادی از چسب را روی قسمت بالای سیخ چوبی بزنید. سپس زمان بدهید تا چسب شما خشک شود.

نکته : هنگامی که چسب را روی قسمت بالایی چوبدستی ریختید، با مشاهده ظاهر آن نا امید نشونید بلکه تا خشک شدن آن صبر کنید.

مرحله دوم:

این مرحله کاملا به خلاقیت شما بستگی دارد، شما با تکیه بر خلاقیت خود می‌توانید مدل‌های مختلفی از چوبدستی‌ها را بسازید. لازم به ذکر است که تمام زیبایی چوبدستی‌ها به دسته آن‌ها می‌باشد. شما می‌توانید از طرح‌های مارپیچ، شکل‌های خاص و … در دسته چوبدستی خود استفاده کنید. بعد از خشک شدن چسب چوبدستی، آن را با رنگ آکرلیک به رنگ قهوه‌ای رنگ کنید و روی یک روزنامه بگذارید تا خشک شود.

مرحله سوم:

شما در مرحله سوم بعد از خشک شدن رنگ چوبدستی باید روی آن‌ها اسپری جلا بزنید. برای این کار اول یک طرف چوبدستی را اسپری بزنید و هنگامی که آن یک طرف خشک شد طرف دیگر را اسپری بزنید. این کار را چندین بار تکرار کنید تا چوبدستی کاملا براق شود.

 

ساخت آیینه با قاب چوبی خورشیدی

ساخت اکسسوری چوبی

یکی از موارد دیگر برای ساخت اکسسوری چوبی آیینه خورشیدی است. آیینه یکی از پرکاربرد‌ترین وسایل جانبی محسوب می‌شود که مدل‌های مختلفی دارد و می‌توانید آن را از فروشگاه‌های مختلف تهیه کنید. آینه چوبی یکی از اکسسوری‌هایی است که جلوه زیبایی در خانه شما ایجاد می‌کند.

 

وسایل مورد نیاز برای ساخت آیینه چوبی :

ساعت چوبی

– آیینه دایره‌ای شکل
– چوب‌هایی با عرض مساوری و طول کوتاه و بلند
– دایره‌ی چوبی ( می‌توانید ماشین گلدوزی هم جایگزین آن کنید)
– چسب چوب

مراحل ساخت آیینه چوبی

مرحله اول

آیینه چوبی

ابتدا برچسب‌های پشت آیینه را جدا کنید و آن را به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید.

مرحله دوم

آیینه چوبی

در قدم یعدی چهار عدد چوب را روی خط‌های مستقیم قرار دهید و با چسب بچسبانید.

نکته : دقت کنید که انتهای چوب‌ها باید کنار هم قرار بکیرند تا دور آیینه مرتب و به صورت شکل دایره شود.

مرحله سوم

ساعت چوبی

همین کار را ادامه دهید و دور آیینه کاملا با چوب بپوشانید. بعد از اینکه چوب‌ها را کنار هم چسباندید، صبر کنید تا چسب آن‌ها کاملا خشک شود.

مرحله چهارم

برای چسباندن ردیف دوم چوب‌ها، اگر چوب‌هایتان به یک اندازه هستند می‌توانید کمی از چوب را برش دهید و چوب‌های کوتاه یک دست درست کنید. یا چوب‌های ردیف دوم را کمی بالاتر از چوب‌های ردیف اول در پشت قالب بچسبانید.

مرحله آخر

در مرحله آخر چوب‌های کوتاه را بین چوب‌های بلند قرار دهید به طوری که انتهای آن‌ها به هم وصل باشد. حال شما یک آیینه چوبی زیبا دارید.

ساخت اکسسوری چوبی  قاب با شاخه‌های چوبی

قاب چوبی

وسایل مورد نیاز برای ساخت قاب چوبی :

– چوب و سرشاخه‌های نازک و باریک درخت دو اندازه
– چمن مصنوعی ( می‌توانید از خرازی‌ها تهیه کنید)
– تخم مرغ‌های پلاستیکی کوچک
– چسب چوب
– قاب چوبی ساده

مرحله اول

ابتدا دور تا دور قاب را چسب بزنید. سپس چوب‌ها را به شکل منظم کنار هم روی قاب بچسبانید. بعد از آن صبر کنید تا چسب آن کاملا خشک شود.

مرحله دوم

بعد از خشک شدن چسب چوب، با توجه به خلاقیت خود روی قسمت‌های مختلف چوب چمن بچسبانید. در قدم بعدی، روی یک گوشه از قاب چمن‌ها را مانند لانه پرنده فرم دهید و بچسبانید. تخم مرغ پلاستیکی را بردارید و درون لانه بچسبانید. برای جذابیت بیشتر می‌توانید روی چوب‌ها اسپری جلا دهنده بزنید تا قاب شما براق شود.

گلدان با نمای چوبی

ساخت اکسسوری چوبی

وسایل مورد نیاز برای ساخت گلدان با نمای چوب

– سرشاخه‌های درخت با اندازه‌های مختلف
– چسب چوب
– قوطی کنسرو یا هر وسیله استوانه‌ای شکل

مرحله اول

در قدم اول برای درست کردن این گلدان، ابتدا چوب‌ها را با طول یکسان ببرید. بعد از آن روی قوطی استوانه‌ای را با یک رنگ یا کاغذ مشکی بپوشانید.

مرحله دوم

در قدم بعدی چوب‌ها را با چسب چوب به قوطی مورد نظر به طور منظم و نزدیک به هم بچسبانید.

مرحله آخر

در مرحله آخر باید صبر کنید تا چسب چوب کاملا خشک شود. حال گلدان شما با نمای چوبی آماده است که می‌توانید داخل آن گل‌های زیبایی بگذارید تا فضای منزل خود را جذاب‌تر کنید. فراموش نکنید که برای این گلدان‌ها می‌توانید خلاقیت بیشتری خرج داده و آن‌ها را با یک روبان و پاپیون تزئین کنید.

ساخت اکسسوری چوبی جاکلیدی

ساخت اکسسوری چوبی

جاکلیدی یکی از اکسسوری‌هایی است که کاربرد‌های خیلی مهمی داشته و در زیبایی و نمای خونه هم نقش بسیاری دارد. همانطور که می‌دانید جا کلیدی‌ها فقط محل آویزان کردم کلید‌ها نیستند و شما می‌توانید وسایل مختلفی مانند سوییچ ماشین، کیف و … را از آن‌ها آویزان کنید.

وسایل مورد نیاز برای جا کلیدی چوبی :

– یک قطعه چوبی
– یک اره مویی
– هنگر های کوچک مخصوص جا کلیدی
– رنگ اکرولیک

مرحله اول

قطعه‌های چوبی دفرمه بهترین گزینه برای ساخت جا کلیدی چوبی هستند. اگر می‌خواهید قطعه چوبتان مدل خاصی داشته باشد یا دفرمه نباشد، با یک اره مویی آن را به شکل دلخواه دربیارید یا آن را صاف کنید. یا اگر رنگ آن را دوست ندارید می‌توانید آن را با یک رنگ اکرولیک رنگ کنید.

مرحله دوم

چند هنگر کوچک مخصوص جا کلیدی از مغازه‌های مربوطه خریداری کنید و به قطعه چوب خود بچسبانید.

مرحله سوم

در آخر جا کلیدی خود را با یک میخ به دیوار و نزدیک ورودی منزل نصب کنید. علاوه بر این، شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود بر روی این جا کلیدی طرح‌های مختلفی طراحی کنید تا جاکلیدتان خیلی ساده نباشد.

FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی زهرا معزی

همچنین ببینید

آموزش پتینه روی سفال

آموزش پتینه روی کوزه های سفالی

پتینه در اصطلاح این گونه تعریف می شود: ظاهر سطح جسم کدر شده اثر گذشت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.