گل فروشی آنلاین تهران

نحوه رجیستری گوشی آیفون

حدود ۴ سالی است که طرح رجیستری آیفون اجرایی می‌شود. گوشی آیفون اولین محصولی بود که در پیاده‌سازی این قانون مورد هدف قرار گرفت. یعنی خریداران گوشی آیفون باید ابتدا طرح رجیستری موبایل خود را انجام داده تا بتوانند بدون هیچگونه محدودیتی از آن استفاده کنند. قانون رجیستری آیفون در تاریخ ۱۴ آذر ماه سال ۱۳۹۶ رسما آغاز شد.

این به آن معناست که بعد از این تاریخ، گوشی‌های آیفون خریداری شده باید فقط از طریق قانونی وارد کشور شده باشند و در غیر این صورت، پس از گذشت یک ماه از دسترس خارج می‌شوند. برای رجیستری کردن آیفون، باید کد IMEI گوشی آیفون خود را پیدا کنید. اگر شما هم به تازگی قصد خرید گوشی آیفون را کرده‌اید یا به دنبال مراحل رجیستری موبایل خود می‌گردید، از این صفحه خارج نشوید. چرا که ما در این مقاله از سایت نیمه شب، مرحله به مرحله نحوه رجیستری گوشی آیفون را به شما آموزش داده‌ایم.

گوشی آیفون

رجیستری چیست؟

ثبت رجیستری به معنای بررسی اصالت یک گوشی یا کالای ارتباطی در سامانه همتا می‌باشد. این طرح از سال ۱۳۹۶ به منظور جلوگیری از قاچاق کالاهای ارتباطی مثل گوشی و تبلت اجرایی شده است. اگر یک گوشی نتواند از سوی این سامانه مجوز دریافت سرویس و خدمات را دریافت کند، یعنی بدون پرداخت هزینه گمرک وارد کشور شده و تا ۳٠ روز فعال بوده و پس از آن قطع دسترسی می‌شود. به عبارتی دیگر، فقط گوشی‌هایی که از طریق مبادی قانونی وارد کشور شده‌اند از طرح رجیستری سربلند بیرون می‌آیند.

 

کد IMEI چیست؟

ریجستری گوشی آیفون

کد IMEI نوعی شناسنامه برای تلفن همراه محسوب می‌شود. یعنی هر تلفن همراه یک کد اختصصایی IMEI داشته که تا آخر عمر دستگاه با آن باقی خواهد ماند. IMEI یک کد ۱۵ رقمی بوده که در واقع بر‌گرفته از عبارت “International Mobile Equipment Identity” یا «شناسه بین المللی تجهیزات موبایل» است. اگر زمانی گوشی شما به سرقت رفته یا گم شود، می‌توانید به اپراتورهای مخابراتی مراجعه کرده و از طریق این کد گوشی همراه خود را ردیابی کنید. کد IMEI مختص خود گوشی بوده و به سیم‌کارت یا سیستم عامل گوشی ( اندروید، جاوا، ios و…) ارتباطی ندارد.

 

نحوه رجیستری گوشی آیفون

مرحله اول: پیدا کردن کد IMEI آیفون:

کد همتا

همانطور که گفتیم برای رجیستری آیفون، به کد IMEI نیاز دارید. برای پیدا کردن این کد چند روش مختلف وجود دارد که در ادامه ۴ روش معمول آن را به شما معرفی می‌کنیم.

روش‌های پیدا کردن کد IMEI:

گوشی آیفون

۱_کد دستوری #06#* را در بخش شماره گیری موبایل وارد کرده و دکمه سبز را بفشارید تا کد IMEI برایتان ظاهر شود.

۲_گوشی آیفون خود را بر عکس کرده و به پشت آن نگاه کنید. در زیر آیکون آیفون یک عدد ۱۵ رقمی مشاهده خواهید کرد که کد IMEI گوشی شما محسوب می‌شود.

۳_اگر جعبه گوشی را در دسترس دارید، به اطلاعات درج شده در پشت آن نگاه کنید. کد IMEI گوشی‌ آیفون شما در پشت جعبه درج شده است.

۴_به بخش تنظیمات گوشی رفته و پس از انتخاب گزینه General، به بخش Device Information بروید. در آنجا کد IMEI گوشی را مشاهده خواهید کرد.

 

مرحله دوم: ورود به سامانه همتا و بررسی اصالت گوشی آیفون

بعد از پیدا کردن کد IMEI، باید آن را وارد سامانه همتا بکنید. برای اینکار روش‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه آنها توضیح خواهیم داد. در تمامی این روش‌ها، سامانه پس از دریافت کد IMEI، بر اساس اطلاعات خود اصالت یا عدم اصالت دستگاه را مشخص می‌کند.

روش اول: ارسال پیامک به شماره ۷۷۷۷؛

در این روش باید شناسه ۱۵ رقمی IMEI را به کد ۷۷۷۷ پیامک کرده و منتظر پاسخ سامانه همتا بمانید.

روش دوم: وارد کردن کد دستوری #۷۷۷۷*:

در صفحه شماره‌گیری موبایل کد #۷۷۷۷* را وارد کرده و پس از ظاهر شدن کادر، عدد ۱ (استعلام اصالت) را وارد کنید. در مرحله بعد کادر دیگری برای شما باز شده که باید کد ۱۵ رقمی IMEI را وارد آن کرده و منتظر جواب بمانید.

روش سوم: ورود به سایت اینترنتی همتا:

رجیستری گوشی آیفون

در این روش کافیست که وارد سایت همتا به نشانیhttps://hamtainfo.ntsw.ir/ شده و بر روی گزینه استعلام اصالت کلیک کنید. حالا یک کادر برایتان باز می‌شود که باید کد IMEI را وارد آن کرده و پس از وارد کردن کد امنیتی، بر روی جست‌وجو کلیک کنید.

روش چهارم: نصب اپلیکیشن همتا:

تنظیمات گوشی آیفون

در این روش باید ابتدا اپلیکیشن همتا را بر روی گوشی موبایل خود نصب کنید. می‌توانید این برنامه را از گوگل پلی، کافه بازار یا سایت سامانه همتا به آدرس https://hamta.ntsw.ir دریافت کنید. بعد از نصب برنامه همتا، وارد صفحه اصلی شده و گزینه استعلام اصالت را انتخاب کنید. حالا شماره همراه و کد IMEI گوشی را وارد کادرهای مشخص شده کرده و منتظر دریافت پیامک از سوی سامانه همتا بمانید.

مرحله سوم:

پیامک همتا

زمانی که با هر کدام از روش‌های بالا اصالت دستگاه را استعلام بگیرید، پاسخ یا پیامکی از سوی سامانه همتا برای شما ارسال می‌شود. تنها در صورتی می‌توانید رجیستری آیفون را انجام بدهید که پاسخ قانونی بودن دستگاه را از سمت سامانه دریافت کرده باشید. سامانه همتا یکی از پاسخ‌های زیر را در جواب استعلام اصالت کالا برای شما ارسال خواهد کرد:

_دستگاه غیر قانونی است:

هزینه گمرکی دستگاه پرداخت نشده است. لذا دستگاه نمی‌تواند از اپراتورهای داخلی سرویس بگیرد و فقط ۳۰ روز می‌تواند فعال باشد.

_دستگاه مناطق آزاد:

دستگاه برای استفاده همیشگی فقط در مناطق آزاد کیش، قشم، انزلی، اروند، ارس، ماکو و چابهار سرویس دریافت خواهد کرد. در خارج از مناطق آزاد قطع سرویس‌دهی خواهد شد.

_دستگاه ارز دولتی:

دستگاه با ارز آزاد وارد نشده است.

_دستگاه قانونی دارای نام واردکننده:

این پیام به این معنی است که شرکت تجاری ذکر شده، این دستگاه را به طور قانونی وارد کرده است و کد فعال سازی آن نیز به سامانه همتا اعلام شده است، هرگونه مشکل در زمینه فقدان کد فعال‌سازی، عدم تطابق شناسه (IMEI) ذکر شده در پیامک تایید فعال‌سازی با شناسه (IMEI) قابل مشاهده از طریق #06#* و …، باید توسط خریدار با این شرکت در میان گذاشته شود.

_دستگاه مسافری:

این پیام نشان می‌دهد که گوشی به صورت عمده و با هدف تجاری وارد نشده است. هزینه گمرک این گوشی باید بر اساس نرخ گوشی‌های مسافری محاسبه شود.

_این دستگاه قبلا با یک سیم‌کارت روشن شده است:
دستگاه نو نیست و دست دوم است.

_شناسه (IMEI) دستگاه قانونی نیست ولی مشمول طرح ثبت تلفن همراه نیست:
یعنی اینکه دستگاه هنوز مشمول طرح ثبت رجیستری نشده و سرویس‌دهی نخواهد شد.

_شناسه (IMEI) دستگاه قانونی است، ولی تلفن همراه نیست: یعنی اینکه شناسه مورد نظر قانونی است اما برای این تلفن همراه ثبت نشده است و برای دستگاه دیگری ثبت شده است.

مرحله چهارم: ثبت رجیستری آیفون در سامانه همتا

همتا

اگر پاسخ ارسال شده به گوشی شما از طرف سامانه همتا قانونی بود، می‌توانید با وارد کردن کد IMEI در سامانه همتا، رجیستری آیفون خود را به پایان برسانید. برای اینکار ۳ راه را در پیش رو دارید:

روش اول: رجیستری آیفون با کد دستوری

کد دستوری #۷۷۷۷* را در صفحه شماره‌گیری موبایل وارد کرده و پس از ظاهر شدن کادر، عدد ۲ را وارد کنید. حالا باید کد ۱۵ رقمی IMEI دستگاه را در کادر مشخص شده وارد کنید. در ادامه کد فعالسازی دستگاه هم از شما خواسته می‌شود. معمولا این کد داخل جعبه گوشی قرار دارد، اما در صورت پیدا نکردن کد، می‌توانید آن را از فروشنده گوشی دریافت کنید. پس از وارد کردن این کد، رجیستری گوشی شما با موفقیت انجام می‌شود.

روش دوم: ریجستری آیفون در اپلیکیشن همتا

برای اقدام از طریق این روش، باید برنامه همتا را نصب کرده و پس از وارد شدن به صفحه اصلی اپلیکیشن، گزینه فعالسازی تلفن همراه را انتخاب کنید. حالا باید شماره تلفن، کد IMEI و کد فعالسازی دستگاه را وارد کادرهای مشخص شده کرده و تایید کنید.

روش سوم: رجیستری آیفون از طریق سایت همتا

ابتدا وارد سایت همتا شده و سپس به صفحه فعالسازی تلفن همراه بروید. حالا یک فرم برایتان ظاهر می‌شود که باید آن را تکمیل کرده و در نهایت روی لینک فعالسازی کلیک کنید.

 بعد از رجیستر کردن گوشیتان، وقت ساخت اپل ایدی برای آن است. با ما همراه باشید تا 3 روش ساخت را به شما اموزش دهیم.

رجیستر کردن گوشی ایفون در ایران

 

سخن پایانی

همانطور که دیدید، نحوه رجیستری کردن گوشی در چند مرحله ساده انجام می‌شود. بنابراین ما به شما توصیه و تاکید می‌کنیم که قبل از خریداری و باز کردن پلمپ گوشی آیفون، حتما اصالت کالا را استعلام گرفته و سپس با خیالی راحت به خرید گوشی و ثبت ریجستری آیفون خود بپردازید.

FavoriteLoadingپسندیدم
گل فروشی آنلاین در تهران

درباره‌ی فاطمه زارعی

همچنین ببینید

درگ و دراپ

ترفند درگ و دراپ در آیفون

ترفند درگ و دراپ در آیفون و آی‌پد به کاربران اپل، یکی از بهترین راه‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *