معرفی کافه های سیار تهران

کافه های سیار تهران یا همان food truck ها درواقع کافه‌ هایی هستند که کار خود را به صورت سیار انجام می‌دهند. یعنی مکان ثابتی ندارند و ممکن است یک‌بار در یک خیابانی اقدام به فروش محصولات خود کنند و بار دیگر در جایی دیگر این کار را انجام دهند. البته کافه های ثابت در شهر تهران هم وجود دارد ولی ما در این مقاله به کافه های سیار تهران خواهیم پرداخت.

کافه های سیار درواقع مکان‌هایی هستند که افراد با استفاده از ماشین‌هایی همانند ون یا فولکس و ماشین‌های این چنینی، اقدام به درست کردن کافه درون ون خود می‌کنند. آن‌ها باید برای مجذوب نمودن مردم، ماشین خود را تزئین کرده و آن را به شکل زیبا و جذابی ‌در بیاورند تا کافه آن‌ها به صورت جذاب و فانتزی به نظر بیاید و مردم هم با دیدن جذابیت آن، به آن جذب شوند.

افرادی که اقدام به درست کردن کافه‌های سیار می‌کنند، در قدم اول باید از اماکن مجوز بگیرند و در قدم دوم هم باید ماشین خود را تزئین نمایند. این افراد درون کافه خود به درست کردن مواردی مثل فست فود و انواع نوشیدنی‌ها می‌پردازند.

ما در ادامه قصد داریم بیشتر در مورد کافه‌ های سیار تهران صحبت کنیم. پس اگر شما هم به رفتن به کافه های سیار علاقمند هستید، پیشنهاد می‌کنیم در ادامه این مطالب با ما همراه باشید.

کافه تهران

چرا کافه سیار را انتخاب کنیم؟

اگر شما فردی هستید که کاری ندارید ولی به ارتباط داشتن با مردم، آشپزی و… علاقه‌مند هستید، می‌توانید با استفاده از یک ماشین و لوازم مورد نیاز خود یک کافه سیار راه انداخته و با استفاده از آن به مردم خدمت رسانی کنید.

بدین ترتیب شما می‌توانید هم با آن‌ها ارتباط داشته باشید و هم از این راه یک منبع درآمدی را برای خود ایجاد کنید.

کافه های سیار تهران چه مزایا و معایبی دارند؟

کافه های سیار تهران یا همان Food Truck ها از مزیت‌ها و معایب بسیاری برخوردار هستند که در ادامه به بررسی برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

از مزیت‌های کافه های سیار تهران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. یکی از مزیت‌های این نوع کافه‌ها، این است که شما می‌توانید ماشین خود را با میزان هزینه کمی تزئین کرده و موارد لازم را بخرید تا بتوانید با آن به کسب درآمد بپردازید. درحالی که مکان‌هایی مانند رستوران و… مجبور هستند در ابتدای کار خود، هزینه زیادی به دیزاین محیط خود خرج کنند.
  2. کافه های سیار در تهران می‌توانند به مکان‌های مختلفی رفته و محصولات خود را به فروش برسانند. یعنی می‌توانند فروش را در هر مکانی تجربه کنند ولی درحالی که مکان‌های ثابت نمی‌توانند به این شکل عمل کنند. آن‌ها باید همیشه در همان جای همیشگی و ثابت خود به مردم ارائه خدمت کنند.
  3. یکی دیگر از مزیت کافه سیار در تهران این است که نیازی نیست شما هزینه زیادی برای صرف خوراکی و مکانی برای نشستن در آن کنید. باید بدانید که در کافه‌های سیار میزان هزینه‌ای که قرار است برای میل کردن خوراکی بکنید خیلی کمتر از رستوران‌ها و مکان‌های سرپوشیده است.

از معایب کافه های سیار تهران هم می‌توان به نمونه‌های زیر اشاره کرد:

  1. یکی از معایب این نوع کافه‌ها، گرفتن مجوز برای راه اندازی کسب و کار خود از اماکن است که دارای سختی و دشواری بسیاری هم است. شما باید در ابتدای کار حتما اقدام به گرفتن مجوز بکنید.
  2. در ساخت این کافه‌ها شما و مشتریانتان با مشکلات بهداشتی روبرو خواهید شد. چرا که همانند منازل یا رستوران‌ها به مواردی مثل ظرفشویی و… دسترسی نخواهید داشت.
  3. یکی دیگر از معایبی که کافه سیار تهران دارا است، این است که مامورین شهرداری بسیار سخت گیر هستند و دائم در زمان‌های مختلفی به کسانی که سد معبر می‌کنند گیر می‌دهند و آن‌ها را جمع می‌کنند که ممکن است هرازگاهی برای شما دردسرساز شوند. البته شما می‌توانید با نشان دادن مجوز خود، مشکلتان را حل کنید. اگر مجوز هم نداشته باشید در این مواقع می‌توانید با هر بار جابه‌جا شدن در شهر آن‌ها را از سر خود باز کنید.

نمونه هایی از کافه های سیار تهران

از زمان‌های قدیم، کافه های سیار بسیاری در تهران وجود دارد که با گذشت زمان و پیشرفت روز افزون جامعه، آن‌ها هم پیشرفت کرده‌اند و از امکانات و قابلیت‌های جدیدی برخوردار شده‌اند. در ادامه قصد داریم به معرفی برخی از کافه های تهران بپردازیم.

کافه شازده

این کافه یکی از کافه‌های معروف شهر تهران است که دارای شعبه‌های زیادی می‌باشد. این کافه به علت محصولات با کیفیتی که به مردم ارائه می‌کند، از طرفداران زیادی هم برخوردار می‌باشد. شعبه 1 یا دفتر مرکزی این کافه در شهر کاشان واقع در خیابان باباافضل است. شعبه 2 این کافه هم در شهر کاشان در خیابان علوی، شعبه 3 در شهر کاشان واقع در باغ جهانی فین، شعبه 4 این کافه در شهر رشت، شعبه 5 آن در شهر یزد و شعبه 6 آن در شهر اصفهان است.

کافه شازده

کافه هفتم

کافه هفتم یکی از بهترین کافه های سیار تهران است که طرفداران زیادی دارد، حتی خیلی از بازیگران هم به این کافه علاقمند هستند و برای گذراندن اوقات فراغت خود، به این کافه می‌روند.

این کافه در خیابان پاسداران نبش گلستان هفتم قرار گرفته است. اگر شما هم فردی هستید که به این کافه علاقه دارید می‌توانید به این آدرس رفته و در آنجا خوش بگذرانید.

کافه سیار هفتم

کافه اکسپرس

نخستین کافه‌ای که در تهران به وجود آمد، کافه اکسپرس بود. این کافه دقیقاً زمانی که هیچ نوع کافه سیاری وجود نداشت به وجود آمد. باید بدانید که این کافه در سال 1394 در 20 اسفند ماه راه اندازی شد و مجموعه خدماتی را به مردم ارائه کرد. فردی که این کافه سیار را افتتاح کرده، فردی بنام ایمان رضازاده بود که در رشته هتلداری تحصیل کرده است. او گفته که راه اندازی این کافه سیار حدوداً 60 میلیون هزینه برداشت؛ البته با ارائه خدماتی خوب به مردم توانستیم این پول را در مدت چهار ماه به‌دست بیاوریم و هزینه خرج شده را برگردانیم.

یکی از مزیت‌های خوبی که این کافه سیار دارد، این است که قادر است روی یک چرخ چوبی بایستد درحالی که سایر کافه‌ها دارای چهار چرخ هستند.

کافه اکسپرس

 

کافه پین

کافه سیار پین معروف و مشهورترین کافه سیار واقع در تهران است. منوی این کافه مواردی مثل: نوشیدنی‌های اسپرسو، چای، دمنوش و فست فود را در برمی‌گیرد. این کافه را فردی بنام محمد بزرگ راه اندازی کرده که هم خود و هم فولکسش بسیار در بین مردم معروف است.کافه پین در برخی روزها به خریداران، هدایایی هم اعطا می‌کند تا بتواند آن‌ها را راضی کرده و به مشتری دائم و همیشگی خود تبدیل نماید.

کافه پین

کافه ون کوک

این کافه یکی از کافه های سیار تهران است که هرازگاهی به منوی خود، موارد متفاوتی اضافه می‌کند تا بتواند مردم زیادی به خود مجذوب کند. کافه ون کوک با تجهیزات کاملی که دارد، عنوان یکی از بهترین کافه‌های سیار تهران را به خود اختصاص داده است. باید بدانید که این کافه در جلوی ماشین خود از سه عدد صندلی و یک عدد میز که در وسط آن‌ها قرار می‌گیرد، برای راحتی مشتریان خود استفاده کرده است.

کافه ون کوک

کافه بیرون

کافه بیرون هم از کافه های سیار تهران است که با رنگ زیبای بنفشی که دارد مردم را از دور به خود جذب می‌کند.  همچنین با طراحی و دیزاین جذاب خود هم توانسته طرفداران زیادی را داشته باشد. باید بدانید که به این کافه یک فولکس دیگر هم متصل شده که به عنوان کمکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کافه بیرون در تهران

کلام آخر

با مطالعه این مقاله باید فهمیده باشید که ماشین‌هایی که توسط صاحبشان به شکل جذاب و زیبایی تزئین می‌شوند بیشتر نسبت به سایر ماشین‌ها موردتوجه مردم قرار می‌گیرند. کافه‌های سیار یکی از روش‌های خلاقانه‌ای هستند که شما می‌توانید از آن ها برای کسب درآمد استفاده کنید.

کافه های سیار تهران امروزه از طرفداران زیادی برخوردار شده‌اند، چراکه هم میزان هزینه کمتری نسبت به مکان‌هایی مثل رستوران‌ها دارا هستند و هم جذابیت بالایی دارند. راه‌اندازی کافه های سیار تهران، یکی از شگفت‌انگیزترین ایده‌هایی است که شما هم می‌توانید از آن برای راه اندازی کسب و کار  و منبع درآمد خود استفاده نمایید.

شما برای راه‌اندازی یک کافی سیار تهران به یک ماشین همانند ون یا فولکس و مقداری پول نیاز دارید که ملزومات یک کافه سیار را تهیه کنید. درحالی که اگر بخواهید یک رستوران را راه‌اندازی کنید به میزان هزینه بالایی برای دیزاین رستوران نیاز دارید.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

تور تبریز به کیش

همه چیز در مورد تور تبریز به کیش

گردشگرانی که قصد سفر با تور تبریز به کیش را دارند با سوالات متعددی روبرو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *