ایده‌های جذاب ساخت کاردستی با برگ برای مهد کودک

کاردستی محصول فعالیت، همکاری و هماهنگی بین ذهن، چشم و دست در ساختن اشیاء است. کاردستی با برگ یکی از جالبترین روش‌های سرگرمی برای کودکان است برگ‌ها ساده‌ترین وسیله‌ای هستند که می‌توانید با آن در خانه کاردستی‌های جذاب درست کنید و هچنین کودکان این فرصت را خواهند داشت که خود را به نمایش بگذارند. بسیاری از کاردستی‌های برگ را می‌توانید به طور کامل با چیزهای اطراف خانه درست کنید یا وسایل آن را به قیمت مناسب می‌توانید پیدا کنید، آن‌ها به تجهیزات زیادی نیاز ندارند. هنر و کاردستی معمولا نیاز به استفاده از دست‌ها به طور هماهنگ دارند. همزمان با اینکه باید ذهن نیز به کار گرفته شود. انجام این دو در کنار یکدیگر باعث می‌شود که فرزند شما بتواند در ذهن و دست خود هماهنگی ایجاد کند، همچنین اعتماد بنفس آن‌ها در نشان دادن افکار، نظرات و تمایلات در آینده نیز افزایش می‌یابد و توانایی تصمیم‌گیری کودک را افزایش می‌دهد. در این مقاله ما چند نمونه از ساده‌ترین ایده‌ها برای ساخت کاردستی‌ با برگ را برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم.

در نیمه‌شب بخوانید:20 ایده خلاقانه میوه آرایی برای کودکان

تلفیق نقاشی و برگ:

برای ساخت این کاردستی به کاغذ، چسپ، وسایل رنگ‌آمیزی، برگ و چوب خشک نیاز دارید. این کاردستی یک ایده‌ی عالی است که از طبیعت الهام گرفته شده است. فرزندان شما می‌توانند با برگ و چوب خشک انواع حیوانات، پرندگان، جنگل و آدم‌ها را بسازند و آن را با کمک چسپ به کاغذ بچسپانند و اطراف آن را نقاشی بکشند و رنگ‌آمیزی کنند.

برگ

ساخت پروانه:

به چوب خشک، کاغذ، چسپ، وسایل رنگ‌آمیزی و دو برگ شبیه به هم برای ساخت این کاردستی نیاز دارید. این کاردستی آسان با برگ و چوب خشک تصویر زیبایی برای کودکان شما خلق می‌کند. برگ‌های شبیه به هم را به عنوان بال پروانه روی کاغذ روبه‌روی هم بچسپانید و چوب خشک را در وسط دو برگ به عنوان بدن پروانه قرار دهید. می‌توانید روی برگ‌ها را رنگ‌آمیزی کنید.

برگ

رنگ کردن برگ‌ها با دستگاه سالاد ساز:

وسایلی که برای ساخت این کاردستی هیجان‌انگیز نیاز دارید شامل رنگ روغن، برگ و دستگاه سالاد ساز می‌باشد. می‌توانید از دستگاه سالادساز برای رنگ کردن برگ‌ها استفاده کنید، روی هر یک از برگها مقداری از رنگ‌های مختلف بریزید و دستگاه را روشن کنید تا بچرخد. می‌توانید از هر رنگی به دلخواه استفاده کنید. فرزندان شما عمل چرخاندن برگ‌ها را دوست دارند و اضافه کردن رنگ به برگ‌ها برای آن‌ها بسیار سرگرم‌کننده است.

برگ

چاپ برگ:

برای ساخت این کاردستی به برگ، کاغذ و وسایل رنگ‌آمیزی احتیاج دارید. برگ‌ها را از سمت رگبرگ‌های آن‌ها با رنگ دلخواه رنگ‌آمیزی کنید و سپس روی کاغذ قرار دهید و برگ مورد نظر خود را چاپ کنید. ‌می‌توانید از مداد شمعی هم برای این کار استفاده کنید.

در نیمه‌شب بخوانید:ایده هایی جذاب برای سرگرمی کودکان در خانه

برگ

ساخت حشره:

شما می‌توانید از شکل وظاهر حشرات الهام بگیرید و با استفده از چوب خشک و چشم‌های عروسکی حشرات تخیلی بسازید. از برگ‌ها برای ساختن شکل بدن و از شاخه و چوب خشک برای بازوها استفاده کنید، همچنین می‌توانید به جای چشم‌های عروسکی آن ناحیه را سوراخ کنید.

برگ

ساخت فانوس:

این ایده‌ای جالب برای ساخت کاردستی با برگ برای کودکان است که فانوس زیبایی را به وجد می‌آورد و در شب می‌تواند یه عنوان تزئین استفاده شود. برای ساخت این فانوی روی کیسه با چسپ برگ‌های مورد نظر خود را بچسپانید و داخل آن یک لامپ یا شمع قرار دهید.

برگ

عروسک پری:

می‌توانید ابتدا چهره‌ی پری را روی کاغذ نقاشی کنید و سپس آن را برش دهید و با استفاده از برگ‌ها برای آن لباس بسازید و در مرحله بعد آن را به چوب خشک بچسپانید که بتوانید آن را به وسیله چوب حرکت دهید. این عروسک‌ها برای بچه‌ها بسیار زیبا و منحصر به فرد هستند.

برگ درختی گلی:

برای ساخت این کاردستی به گل، برگ درخت و وسایل رنگ‌آمیزی نیاز دارید. می‌توانید گل را با خاک رس و آب تهیه کنید و ورز دهید تا فرم بگیرد سپس سطح آن را صاف کرده و برگ مورد نظر خود را روی آن قرار دهید و فشار دهید. قبل از اینکه گل خشک شود، دور تا دور برگ را با وسیله‌ای نوک تیز برش دهید سپس برگ را بردارید و اجازه دهید که گل خشک شود و در آخر آن را رنگ‌های دلخواه رنگ‌آمیزی کنید.

در نیمه شب بخوانید:آموزش و ایده نقاشی روی ظروف چینی و سرامیک

ساخت گلدان تزئینی:

میتوانید با استفاده از چند شاخه خشک شده و برگ‌ها متنوع یک گلدان دکوری زیبا تهیه کنید. در ابتدا روی برگ‌ها را با وسایل رنگ‌آمیزی طراحی کنید و در جایی قرار دهید که کاملا خشک خشود سپس آن‌ها به وسیله‌ی چسپ یه سرشاخه‌ها بچسپانید. از یک ظرف شیشه خالی هم به عنوان گلدان آن استفاده کنید. برای زیباتر شدن کار میتوانید روی ظرف شیشه ای را به دلخواه نقاشی کنید.

ساخت تاج سر:

با برگهای زیبا می‌توانید همراه با فرزندانتان تاج سر درست کنید برگ‌ها را دور تا دور یک تکه چوب که به شکل نیم دایره است یا یک تل موی سر بچسپانید میتوانید برای زیباتر شدن تاج خود از گل و بلوط‌های کوچک هم استفاده کنید.

حلقه آویزان در:

برای ساخت این کاردستی از یک بشقاب یکبار مصرف استفاده کنید،وسط بشقاب را به صورت دایره برش دهید و سپس برگهای زیبا و متنوع را دور تا دور این حلقه‌ بچسپانید و برای آویزان کردن آن جلوی در سوراخی در در بالای حلقه‌ ایجاد کنید و نخی کنفی به آن وصل کنید.

در نیمه‌شب بخوانید:روش ساخت آویزهای تزیین اتاق خواب

شمع دکوری:

میتوانید از ظروف شیشه‌ای خالی برای این کار استفاده کنید، ابتدا ظرف را کاملا تمیز کنید و برگ‌ها به وسیله چسپ از داخل به دیواره‌های شیشه بچسپانید و داخل آن شمع قرار دهید.

در جهان امروز بالاترین و بهترین تولید برای کشورهایی که بخواهند حرف اول را در دنیا داشته باشند تولید فکر نو و ایده است و این امر به خوبی ضرورت توجه به خلاقیت و پرورش آن را در کودکان و نوجوانان نشان می‌دهد. خلاقیت موهبتی است که در تمام انسان‌ها بالقوه موجود است اما ظهور و گسترش آن مستلزم شرایط مناسب است . برگ یکی از چیزهایی است که به خصوص در فصل پاییز به فراوانی یافت می‌شود. هدف از ساخت این قبیل کاردستی‌ها، این است که فرزندان ما بتوانند با وسایل ساده‌ی موجود در اطرافمان چیزهای تازه بسازند و از آن برای زیبایی محیط اطراف یا سرگرم کردن خود استفاده کنند. این کار به بالا بردن هوش و خلاقیت کودکان کمک فراوانی می‌کند، به این ترتیب مزایای هنر به همه حوزه‌های زندگی فرزند ما گسترش می‌یابد و بچه‌ها را برای مقابله با چالش هایی که زندگی برای آنها به وجود می آورد، مجهزتر می کند باعث افزایش خلاقیت آنها می‌شود.

FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی نگار اسماعیل زاده

همچنین ببینید

روش چاپ تیشرت

آموزش چاپ روی تیشرت به روش های مختلف

برای طراحی خلاقانه و سفارشی یک لباس همانند تیشرت، نیازی نیست که یک طراح مد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.