گل فروشی آنلاین تهران

آموزش دوخت چند مدل رو انداز نوزادی فانتزی و زیبا

تهیه پتو برای بچه ها بسیار آسان و لذت بخش است و هدایای فوق العاده ای می سازد. اکنون می توانید نحوه دوخت یک رو انداز نوزادی از فلنلت و سایر پارچه های نرم را بیاموزید که تضمین می کند کودک شما با خوشحالی لبخند بزند. این اولین پروژه عالی برای افراد مبتدی است و اکثر شما قادر خواهید بود در کمتر از 15 دقیقه یک رو انداز بچه درست کنید. انتخاب پارچه مناسب بیشتر از دوخت شما طول می کشد!چقدر پارچه برای یک رو انداز نوزادی نیاز است؟برای این پروژه ، باید از فلنلت یا پارچه نرم دیگری استفاده کنید. مطمئن شوید که فیبر طبیعی می باشد و روی پوست نوزاد نرم است. می توانید پارچه ای مناسب برای لباس کودک خریداری کنید.

این نحوه دوخت ، نشان می دهد که شما باید یک پتو سبک تهیه کنید. اگر در آب و هوای سرد زندگی می کنید و ملافه ای ضخیم تر می خواهید ، می توانید یک لایه اضافی پارچه از جنس فلانل را در وسط قرار دهید. مهم است که پارچه خود را قبل از شروع به جمع شدن ، شستشو دهید تا مواد شیمیایی نهایی که ممکن است پارچه شما داشته باشد و باعث تحریک پوست نوزاد شود ، از بین رود. برخی از پارچه های طبیعی نیز هنگام شستشو کوچک می شوند ، بنابراین بهتر است آن را از قبل شستشو دهید تا پتوی نهایی شما چروکیده نشود. اندازه استاندارد واقعی وجود ندارد و شما به هر فروشگاهی که مراجعه کنید ، تنوع سایز زیادی بین مارک ها مشاهده خواهید کرد. 2 تکه پارچه را در اندازه های دلخواه برش دهید. یک قطعه برای جلو و یکی برای پشت خواهد بود.

لوازم خیاطی

شما فقط به یک چرخ خیاطی معمولی و یک نخ و سوزن برای این پروژه نیاز دارید. مبتدیان باید از نخ متناسب با پارچه استفاده کنند ؛ زیرا بخیه ها حتی اگر کامل هم نباشند ، در هم می آمیزند. نخ پلی استر همه منظوره برای این پروژه عالی عمل می کند.

نحوه دوخت

شما باید 2 تکه پارچه را برش دهید. اگر نمی خواهید یک رو انداز نوزاد ساده داشته باشید ، می توانید یک رو انداز چهل تکه درست کنید. تکه پارچه های زیادی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

مرحله 1: گوشه ها را گرد کنید

می توانید گوشه ها را مربع بگذارید اما گوشه های گرد حرفه ای تر به نظر می رسند و در عین حال انجام آنها آسان است. گوشه های رو انداز را با یک فنجان از آشپزخانه یا اجسام گرد دیگر ، گرد کنید. اندازه اکثر قوطی ها نیز خوب است. از بشقاب ها استفاده نکنید زیرا بسیار بزرگ می شود.

رو انداز نوزاد
برای یکنواخت شدن همه گوشه ها ، پارچه خود را به چهار قسمت تا کنید و هر 4 لایه را یکجا برش دهید. اگر پارچه شما برای این کار بسیار ضخیم است ، هر بار دو عدد را برش دهید.
رو انداز نوزاد
مرحله 2: لبه های بخیه

دو تکه پارچه خود را از طرف درست آن کنار هم قرار دهید و با یک درز 1/2 اینچ (12 میلی متر) دور تا دور را کوک بزنید. یک فاصله 3 اینچی (7.5 سانتی متری) را در یک طرف مستقیم بگذارید.
رو انداز نوزاد

بیشتر بخوانید: جدیدترین مدل لباس نوزادی2021

مرحله 3 – بستن و چرخاندن برای کاهش حجم ، منحنی ها را بچسبانید. این باعث می شود گوشه ها وقتی به سمت راست بچرخند به خوبی روی هم بنشینند.

رو انداز را از راه راست به بیرون بچرخانید. اطمینان حاصل کنید که گوشه ها به خوبی بیرون زده اند.

یک پرس خوب به رو انداز بدهید. فشار دادن پروژه های دوخت کمی متفاوت با اتو کردن معمولی است. شما به جای حرکت کشویی از حرکت بالا و پایین استفاده خواهید کرد.

درز شکاف را به داخل فشار دهید.
رو انداز نوزاد
4:دوخت بالای لبه پتو

دوخت بالای لبه پتو این فاصله را کم می کند. اگر از پارچه متفاوتی برای بالا و پایین استفاده کرده اید ، می توانید رنگ های متناسب را در قسمت بالا و پایین آن قرار دهید. من فقط از یک ردیف دوخت استفاده کرده ام ، اما می توانید چندین ردیف برای تزئین اضافه کنید.
رو انداز نوزاد

در حال حاضر ، این رو انداز کوچک نرم برای نوزاد شما آماده است! هنگامی که یاد گرفتید چگونه یک رو انداز نوزادی بسازید ، آن را برای هدیه نیز تهیه کنید!

نحوه ساخت رو انداز نوزاد با استفاده از مربع های ساده وصله دار

اگر در خانواده خود منتظر نوزاد جدید هستید ، یک رو انداز نوزاد چهل تکه دست ساز ، هدیه ای شگفت انگیز خواهد بود!

نحوه ساخت رو انداز نوزاد – لوازم

پارچه برای بالا – مربع پارچه ای 5×5 اینچ (13×13 سانتی متر) هر کدام.
تعداد مربع های مورد نیاز شما با توجه به اندازه رو انداز نوزادی که می خواهید بسازید تعیین می شود. هنگامی که درزها دوخته می شوند ، اندازه نهایی هر مربع 4.5 اینچ (11.5 سانتی متر) خواهد بود. اندازه های پیشنهادی را در عکس زیر و تعداد مربع مورد نیاز خود ببینید.
با خرید مربع های جذاب از قبل برش خورده می توانید مقدار زیادی از زمان خود را صرفه جویی کنید. آن ها معمولاً در مربع های 5 اینچی عرضه می شوند.
بهترین پارچه ای که برای این رو انداز استفاده می شود ، پنبه است زیرا در کنار پوست نوزاد احساس خوبی دارد. یک پارچه لحافی با کیفیت انتخاب کنید که خوب پوشیده شود و به راحتی در ماشین لباسشویی شسته شود. مادر ها چیزهایی دوست دارند که آسان هستند و نیازی به شستن با دست ندارند.
اگر خودتان مربع های خود را می برید ، سعی کنید دقیق برش دهید تا درزهای تمام شده شما به خوبی مطابقت داشته باشند.
همیشه پارچه های خود را از قبل شستشو دهید زیرا ممکن است متوجه شوید که پارچه های مختلف شما به مقدار مختلف کوچک می شوند.
می توانید تعداد مربع ها را به هر مقدار که دوست دارید تنظیم کنید. من با 12 ردیف 6 تایی از مربع ها یک لحاف درست کردم.
مرحله 1: مربع ها را بچینید

در حال حاضر شما تمام مربع های مورد نیاز برای رو انداز نوزاد مورد نظر خود را برش داده اید. تا زمانی که از طرح راضی نشدید ، تمام مربع های خود را بچینید.

مرحله 2: مربع ها را کوک بزنید

با گرفتن 2 مربع از گوشه لحاف شروع کرده و آنها را در کنار هم قرار دهید. یک طرف را با یک درز ¼ اینچی (6 میلی متر) بدوزید.


بیشتر بخوانید: آموزش دوخت عروسک پارچه ای جذاب وراحت برای کودکان

نکات دوخت

طول – دوخت را با کوک کوتاه انجام دهید. بخیه های کوچک از باز شدن انتها جلوگیری می کند.
دقت – هرچه دقت شما بیشتر باشد ، برای رو انداز نوزاد شما بهتر است. اگر مبتدی هستید می توانید درز را با قلم یا مشخص کنید. کسانی از شما که لباس هایی با درزهای پهن تر می دوزید ، ممکن است کمی به دوخت کوچک عادت کنید. من متوجه شدم که بعد از علامت گذاری اولین دو مربع ، نیازی به علامت گذاری بقیه ندارم.

پیوستن به ردیف ها

قطعات دیگر ردیف اول را بگیرید و به هم بچسبانید. می توانید چندین عدد از آنها را به طور همزمان بدوزید. به این کار زنجیر زدن آنها با هم می گویند.

فشار دادن سطرها

درزهای ردیف ها را در جهت متناوب فشار دهید. درزها بیشتر از اینکه باز شوند به هم فشرده می شوند. این روش متناوب برای وصله های مربعی عالی است و درزهای بسیار محکمی ایجاد می کند که از هم جدا نمی شوند.

پیوستن به ردیف ها

سپس صفحات را به هم متصل کنید و درزها را مطابقت دهید. ببینید که چگونه درزها در جهت مخالف به هم متصل می شوند. از سنجاق های زیادی استفاده کنید و قبل از دوختن ، درزها را به خوبی بررسی کنید. پس از مطابقت با چند درز ، متوجه خواهید شد که درزها به نوعی با هم قفل می شوند.

رو انداز نوزاد

از سنجاق قفلی های بزرگ خود برای نگه داشتن همه لایه ها در کنار هم استفاده کنید. از دستان خود برای صاف کردن لحاف استفاده کنید و مطمئن شوید چین و چروک روی هیچ یک از لایه ها وجود ندارد.

 

مرحله 3: لحیم کاری

می توانید به طور تصادفی روی لحاف یا خطوط متقارن مستقیم خود کوک بزنید. اگر می خواهید خطوط مستقیم را بدوزید ، ابتدا باید آنها را با گچ قابل شستشو مشخص کنید. فقط همیشه بررسی کنید که ابزار علامت گذاری شما علامت دائمی بر جای نگذارد.

رو انداز نوزاد

من خطوط مورب را از طریق مربع هایم دوختم. به نظرم دوختن گوشه به گوشه هر مربع بدون علامت گذاری بسیار آسان بود.

مرحله 4: لبه ها را کوتاه کنید

پشت ها را حتی با قسمت بالا برش دهید. یک بار دیگر دقیق باشید و با استفاده از خط کش تمام گوشه ها را مربع کنید و از صاف بودن لبه ها مطمئن شوید.

رو انداز نوزاد

بیشتر بخوانید: 7 الگوی شماره دوزی فانتزی برای مبتدی ها

رو انداز نوزاد
یادگیری نحوه ساخت یک رو انداز نوزاد ، اولین پروژه ایده آل برای لحاف دوزی است و وقتی آن را به عنوان هدیه به کسی می دهید ، مادر نوزاد را بسیار خوشحال می کنید.

FavoriteLoadingپسندیدم
گل فروشی آنلاین در تهران

درباره‌ی یگانه گودرزی

همچنین ببینید

ژست عکاسی دخترانه در طبیعت

30 ژست عکاسی دخترانه در طبیعت

اکثر اوقات که به طبیعت میرویم دوست داریم عکس های خاص و زیبایی مانند عکس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *