آموزش دوخت عروسک پارچه ای جذاب وراحت برای کودکان

آیا دوست دارید برای کوچولوهای خود عروسک درست کنید؟ یا برای همسایه ها؟ یا به عنوان هدیه نوزاد؟ آنها مطمئناً از ایده ی خلاقانه شما خوشحال خواهند شد! و باید بگویم که ساخت این عروسک ها بسیار لذت بخش است!

قبل از شروع کار ، بروید و قطعات الگوی عروسک پارچه ای را چاپ کنید. تصمیم بگیرید که به کدام تکه های الگو نیاز دارید و قطعات پارچه خود را بر این اساس برش دهید.

من برای همه قطعات طرح عروسک از پنبه استفاده کردم ، بجز مو و کفش ، که از نمد استفاده کردم.

شما برای ساخت یک عروسک ، به 2 الگوی سر ، 2 الگوی بدن ، 4 الگوی بازو ، 4 الگوی ساق و سپس احتمالاً مقداری مو نیاز دارید. پس از برش آنها در پارچه مورد نظر خود ، قطعات اضافی مورد نیاز خود را وصل کنید.

این عکس قطعات عروسک در مرحله اول است:

عروسک

به عنوان مثال ، شما باید جزئیات اضافی مانند این جیب کوچک را روی پیراهن اضافه کنید. من فقط 2 تکه پارچه به شکل جیب برش دادم و سپس آنها را کنار هم قرار دادم ، از طرف راست به هم و سپس به همه طرفها به جز قسمت بالا دوخته شده است. سپس ، آن را به سمت راست چرخاندم ، صاف کردم و زیر لبه بالا را تا کردم. در نهایت ، من آن را مستقیماً به قطعه اصلی بدنه ، با دوختن تمام لبه ها ، دوختم.

بیشتر بخوانید: آموزش دوخت کیف پارچه ای یا توته بگ + پترن

همچنین به هر بازو آستین اضافه کردم. برای انجام این کار ، من نوار پارچه ای را که به اندازه عرض بازو و سپس تا جایی که می خواستم آستین باشد ، به علاوه 1/2 اینچ اضافی ، بریدم. سپس ، من 1/4 اینچ را در زیر لبه پایینی تا کردم و 1/4 اینچ دیگر.  آن را در جای خود دوختم. آنگاه، نوار را در سمت راست روی یکی از بازوها قرار دادم و به صورت مورب به لبه بالایی برش دادم تا با شکل بازو مطابقت داشته باشد. سپس آستین را در دو طرف به بازو دوختم. من همین کار را با بازوی دیگر تکرار کردم و مطمئن شدم که آستین را در سمت راست هر بازو قرار می دهم. ( قسمت جلو و عقب هر بازو آینه یکدیگر را نشان می دهد. )

عروسک

و سپس برای کفش ها ، من از الگوی پای خود برای بریدن شکل کفش استفاده کردم ؛ و سپس هر کفش را به پایین هر قطعه ساق (در سمت راست پارچه) دوختم ؛ فقط با یک خط دوخت در امتداد لبه بالایی مستقیم هر کفش. من برای کفش هایم از نمد استفاده کردم اما شما می توانید از پارچه های مختلف استفاده کنید. اگر از پارچه ای استفاده می کنید که ساییده می شود ، باید قبل از دوخت کفش خود را در زیر لبه خام آن تا کنید.

اگر تصمیم دارید چشم ها و موهای نمدی را مانند من بچسبانید ، قبل از ادامه کار باید این کار را انجام دهید. برای مو ( قطعات الگو موجود است) ، من تمام قسمت مو را دوختم ؛ اما بعداً فهمیدم که شما فقط باید دور لبه های مو را که بعد از دوخت عروسک دیده می شود ، بدوزید. و برای چشم ها ، من فقط حلقه های نمدی کوچک را برش دادم و به آرامی دور هر دو آنها را دوختم. (من دریافتم که دوخت کوتاه ، در دوختن در اطراف چنین حلقه های کوچکی واقعاً کمک می کند و به شما کنترل بیشتری می دهد.) همچنین می توانید در حال حاضر دهان را با دست بخیه بزنید ؛ من می خواستم ببینم قبل از اینکه تصمیم بگیرم دهان کجا باشد ، سایر اجزا به صورت مناسب در جای خود قرار گرفته اند ؛ اما این شما هستید که تصمیم می گیرید که چه چیزی برای عروسک شما مناسب است.

عروسک

من واقعاً عاشق این عروسک های کوچک هستم. امکانات و روشهای مختلفی برای شخصی سازی آنها وجود دارد. من قبلاً می خواستم چندین مورد دیگر بسازم. بنابراین خلاق باشید و آنها را آنطور که می خواهید بسازید!

 

عروسک

بیشتر بخوانید: آموزش دوخت ماسک پارچه ای آسان

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

ایده دکوراسیون فرانسوی

ایده‌های خلاقانه برای سبک دکوراسیون فرانسوی در خانه

دکوراسیون فرانسوی یکی از سبک‌های دکور مطرح اروپایی است که از شاخصه‌های لوکس و اشرافی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *