20 ایده ی عالی برای نو و تازه کردن فضای خانه و تزئین دیوار‌ها

ما انسان‌ها در بسیاری از زمینه‌ها به تغییرات احتیاج داریم. یکی از این تغییرات، تغییر دکوراسیون و نو کردن فضای خانه است که همواره جزء روش‌هایی بوده که بر روحیه افراد تاثیر بسزایی داشته و همه ما هر چند وقت یک بار خصوصا هنگام عید و خانه تکانی، حتی شده یک تغییر کوچک نیز در دکوراسیان خانه خود ایجاد می‌کنیم. یکی از کار‌هایی که در تغییر دکوراسیون خانه می‌توان انجام داد، تزئین دیوار‌ها است. زیرا هنگامی که به دیوار‌های خانه خود نگاه می‌کنیم به نظرمان خیلی خالی و بی روح هستند اما نمی‌دانیم چه تغییراتی در آن ایجاد کنیم. در این هنگام ما با این مقاله به کمک شما می‌آییم و راه‌های نو کردن فضای خانه و تزئین دیوار را به شما ارائه می‌دهیم پس تا آخر مقاله  در سایت نیمه با ما همراه باشید.

 

نو کردن دکوراسیون خانه

تزئین دیوار و نو کردن دکوراسیون خانه

همانطور که پیش تر به آن اشاره کردیم، اگر دیوارتان خالی باشد یک حالت بی روحی به خانه می‌بخشد اما اگر بدانید که برای تزئین آن چه کار‌هایی می‌توانید انجام دهید شادابی و حس خوب را به خود و خانواده خود هدیه می‌دهید.

 

1- استفاده از چوب در تزئین دیوار

تزئین دیوار با چوب

به عنوان مثال هم می‌توانید در اتاق نشیمن و پذیرایی از آن استفاده کنید و هم در اتاق خواب، این موضوع کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. در این روش شما برای تزئین دیوار می‌توانید از چوب طبیعی یا  از چوب هایی که طرح و فرم خاص تری دارند استفاده کنید. می‌توانید تمام دیوارتان را با چوب بپوشانید یا نصف دیوار خانه را چوب زیباتر کنید.

 

2- تزئین دیوار با قاب عکس

قاب عکس

مسلما این راه ساده‌ترین راه برای تزئین دیوار محسوب می‌شوید. برای اینکار شما می‌توانید تابلو مورد علاقه خود را خریداری کنید و به دیوار بزنید. اما دیگر لازم نیست مانند گذشته عمل کنید زیرا امروزه برای تزئین دیوار با قاب عکس چند عکس جالب و چند متن انگیزشی را به صورت بهم ریخته کنار هم قرار می‌دهند که عموما سایز این قاب عکس‌ها کوچک است. اما شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود هر قاب عکسی که می‌خواهید به دیوارتان نصب کنید.

 

3- تزئین دیوار با کمک ظروف خاص

نصب ظروف خاص روی دیوار

یکی از ایده‌هایی که امروز طرفداران زیادی پیدا کرده استفاده از ظروف خاص در نو کردن دکوراسیون خانه و تزئین دیوار‌ها است. برای این کار شما می‌توانید از ظروف سفالی، کاشی، حصیر‌های تزئینی و حتی ظروف خاص شیشه‌ای نیز استفاده کنید. برای نصب این ظروف نیز مانند قاب عکس‌ها لازم نیست نظم خاصی را رعایت بکنید و می‌توانید ظروف را به صورت نامرتب نیز نصب کنید.

 

4- برای تزئین دیوار از اشیای قدیمی استفاده کنید.

نصب اشیای قدیمی

از آنجایی که خانه متعلق به شماست پس شما نیز می‌توانید آن را به سلیقه خود تزئین کنید. به عنوان مثال می‌توانید هر چیزی که برایتان ارزش دارد و یک عتیقه محسوب می‌شود را به دیوار خود بچسبانید. این وسایل شامل کتاب‌ها، عتیقه‌ها، ظروف قدیمی و … می‌شوند.

 

5- رنگ‌آمیزی خلاقانه برای تزئین دیوار

تزئین دیوار با شابلون رنگ

در این روش شما باید  ریسک پذیر باشید و همه چیز را به خلاقیت خود بسپارید. برای این روش می‌توانید یک شابلون با شکل مورد علاقتان تهیه کنید و با آن یک قسمت از دیوارتان را رنگ کنید یا می‌توانید از استیکر‌های دکوری نیز استفاده کنید.

 

6- برای تزئین دیوار‌ها از کاشی‌های هندسی استفاده کنید.

 

تزئین دیوار با کاشی‌های هندسی

تزئین دیوار‌ها با کاشی‌های هندسی یکی از روش‌هایی است که به هیچ وجه از انجام دادن آن پشیمان نمی‌شوید. در این روش شما با چسباندن کاشی‌های رنگارنگ به دیوار آشپزخانه خود می‌توانید رنگ و بویی تازه به آن ببخشید.

 

7- دیوار شاخص آجری برای نو کردن دکوراسیون خانه

دیوار آجری

خیر اشتباه نکنید این دیوار‌ها آجر واقعی نیستند بلکه روکش‌هایی هستند که طرح آجر دارند و می‌تواند جلوه عجیب و زیبایی به خانه شما بدهند.

 

8- استفاده از یک ساعت بزرگ برای تزئین دیوار

ساعت دیواری بزرگ

ساعت دیواری معمولا در هر خانه‌ای وجود دارد اما کمتر کسی از ساعت‌های بزرگ استفاده می‌کنند. از این رو شما می‌توانید با استفاده از این ساعت‌ها منحصر به فرد باشید و جلب توجه کنید.

 

9- استفاده از گیاه بهترین روش تزئین دیوار

نو کردن دکوراسیون خانه

گیاهان همواره در انتقال انرژی مثبت تاثیر پررنگی داشته‌اند. به همین دلیل برای تزئین دیوار خود می‌توانید گیاه‌های مورد نظر خود به دیوار وصل کرده یا آن‌ها را روی یک شلو قرار دهید.

 

10- از عکس‌های شخصی استفاده کنید.

عکس های شخصی

در این روش شما می‌توانید یک ریسه از بازار تهیه کنید و به دیوار مورد نظر خود نصب کنید و با استفاده از یک گیره آن‌ها به ریسه متصل کنید یا می‌توانید خیلی ساده عکس خانوادگی خود را قاب کرده و به دیوار نصب کنید.

 

11- آثار هنری بزرگ

آثار هنری بزرگ روی دیوار

آثار هنری همواره مورد توجه افراد زیادی بوده است. از این رو شما می‌توانید برای نو کردن دکوراسیون خانه از آثار معروف و مورد علاقه خود را انتخاب کنید، سپس آن را خریداری کنید و به دیوار نصب کنید.

 

12- نصب آیینه

تزئین دیوار با آیینه

در روش نصب آیینه شما می‌توانید با کمک گرفتن افرادی که در این زمینه تخصص دارند طرح‌های زیبایی روی دیوار خود بزنید و آن را زیباتر کنید. مثلا می‌توانید از اشکال هندسی، فانتزی و حتی طرح‌های ساده استفاده کنید.

 

13- نصب آویز‌های بافتنی روی دیوار

 

نو کردن دکوراسیون خانه

نصب کردن آویز‌های بافتنی یا حتی گلیم‌های کوچک می‌تواند دیوار شما را زیبا‌تر کند و یک حال و هوای نوستالژیک یا همان سنتی به خانه شما بدهد.

 

 

14 – نصب آلات موسیقی روی دیوار

نصب آلات موسیقی روی دیوار

آلات موسیقی یکی دیگر از ایده‌های منحصر به فرد در تزئین دیوار است که شما می‌توانید با نصب آن‌ها  روی دیوار از متفاوت بودن فضای خانه‌تان لذت ببرید‌.

 

 

15- نصب کلاه روی دیوار

نصب کلاه روی دیوار

اگر تعدادی کلاه بزرگ و تابستانی در کمدتان دارید که نمی‌دانید با آن‌ها چکار کنید، پیشنهاد می‌کنیم که آن‌ها به صورت مورب با یک میخ به آویزان کنید.

 

 

۱۶- نصب قفسه کتاب

 

قفسه کتاب

اگر اهل کتاب هستید و به آن‌ها علاقه دارید، می‌توانید قفسه‌هایی روی دیوار نصب کنید و کتاب‌ها و مجلات را به صورت خاصی به سمت جلدشان قرار دهید. با این روش هم به کتابخانه خود را نظم می‌دهید و هم دیوار خود را زیبا‌تر می‌کنید.

 

 

17- نصب گل‌های خشک روی دیوار

تزئین دیوار با گل خشک

در چند مورد قبل درمورد گل‌های طبیعی با شما صحبت کردیم، حال شما می‌توانید از ‌گل‌های خشک نیز برای تزئین دیوار‌هایتان استفاده کنید.

 

 

18- تزئین دیوار‌های خالی با دیوار گرافیکی

نو کردن دکوراسیون خانه

نصب دیوار‌های گرافیکی باعث ایجاد تغییرات مثبت و زیبایی در فضای خانه می‌شوند.

 

 

19 -تزئین دیوار با نقشه

نو کردن دکوراسیون خانه

یکی دیگر از روش‌های نو کردن دکوراسیون خانه اگر اهل سفر هستید و به گردشگری علاقه دارید، می‌توانید از نقشه جهان یا ایران برای تزئین دیوار خود استفاده کنید.

 

 

20- استفاده از نورپردازی و پنل مخفی

نو کردن دکوراسیون خانه

 

یکی دیگر از روش‌های نو کردن دکوراسیون خانه و تزئین دیوار نورپردازی و نور مخفی است. البته منظور از نور مخفی ریسه نیست بلکه نور‌های مخفی در پنل‌ چوبی، فلزی و … است که در این پنل ها جایگذاری شده است.

برای اطلاعات بیشتر از نو کردن دکوراسیون خانه و دیوار‌ها می‌توانید مقاله دیگری از سایت ما را با عنوان پرطرفدار‌ترین رنگ‌های دیوار در سال 2021 را مطالعه کنید.

FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی زهرا معزی

همچنین ببینید

ساخت جامدادی رومیزی

ایده‌های ساخت جامدادی رومیزی

ساخت جامدادی رومیزی برای سامان دادن به مداد و خرده‌ریزهای روی میز یکی از بهترین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.