آموزش طراحی روی شلوار جین با مایع سفید کننده

از طرح ساده و قدیمی شلوار جین خود خسته شده‌اید و نمی‌دانید که با آن چه کنید؟ خب پیشنهاد ما این است که به طراحی شلوار جین با مایع سفیدکننده بپردازید. شاید پوشیون شلوار جین‌های طراحی شده با لباس بیرون دمده باشد، اما شما می‌توانید شلوار طراحی شده خود را با لباس‌های مختلف در خانه بپوشید و از دیدن خلاقیت خود لذت ببرید. پس برای اینکه با دو آموزش متفاوت طراحی شلوار جین با وایتکس آشنا شوید، با ما در ادامه مقاله همراه باشید.

همچنین اگر دوست دارید که نحوه صحیح شست و شوی لباس‌های جین را یاد بگیرید، مقاله نحوه شست و شوی صحیح لباس‌های جین را هم در سایت نیمه شب مطالعه کنید.

آموزش طراحی روی شلوار جین با مایع سفید کننده

آموزش طراحی شلوار جین با مایع سفیدکننده

آموزش شماره ۱

برای این طراحی به چه وسایلی نیاز داریم؟

مایع سفیدکننده: به اندازه‌ای که شلوار جین کاملا داخل آن غوطه‌ور شود

یک ظرف پلاستیکی بزرگ برای قرار دادن شلوار جین

کش‌های پلاستیکی به تعداد زیاد: حدود ۳٠ الی ۴٠ عدد

یک عدد قاشق پلاستیکی

“نمونه شلوار طراحی شده”

شلوار جین طراحی شده

“نمونه وسایل مورد نیاز”

مواد لازم برای طراحی شلوار جین با مایع سفید کننده

مرحله اول طراحی شلوار جین با مایع سفیدکننده

مرحله اول

مرحله اول

برای شروع طراحی، کش‌ها را بردارید و آنها را طبق تصاویر بالا دور قسمت‌های مختلف شلوار جین را مثل گلوله ببندید. برای اینکه کش پاره نشود، برای بستن هر قسمت از ۲ عدد کش استفاده کنید.

مرحله دوم

مرحله دوم طراحی شلوار جین با وایتکس

نتیجه نهایی مرحله اول باید چیزی مثل تصویر بالا باشد. در واقع هرچه که شلوار شما به وسیله کش‌های بسته شده جمع‌تر و کوچک‌تر شود، نتیجه نهایی کار زیبا و ظریف‌تر خواهد بود.

مرحله سوم طراحی شلوار جین با مایع سفیدکننده

انداختن شلوار جین داخل وایتکس

حالا مایع سفید کننده را داخل ظرف پلاستیکی بریزید و شلوار جین را داخل آن غوطه‌ور کنید. برای اینکه شلوار کاملا به وایتکس آغشته شود، آن را به کمک یک قاشق پلاستیکی به سمت پایین هدایت کنید و اجازه ندهید که قسمتی از شلوار بیرون وایتکس قرار بگیرد.

مرحله آخر

شلوار جین طراحی شده

حالا اجازه دهید شلوار جین به مدت ۲ ساعت داخل وایتکس خیس بخورد و پس از گذشت این مدت، آن را با آب سرد بشویید و خشک کنید.

آموزش شماره ۲

طراحی شلوار جین با وایتکس

برای طراحی این شلوار جین به چه وسایلی نیاز داریم؟

نایلون بزرگ به عنوان زیرانداز

قلموهای مختلف برای کشیدن طرح و نقش روی شلوار

مایع سفیدکننده ۱ پیمانه

صابون برای طراحی اولیه شلوار

مرحله اول طراحی شلوار جین با وایتکس

چطور با وایتکس شلوار جین را طراحی کنیم؟

از آنجایی که قرار است به طراحی شلوار جین با مایع سفیدکننده بپردازید، یک نایلون بزرگ را روی سطح مورد نظر پهن کنید و سپس شلوار جین را روی آن بی‌اندازید تا فرش، موکت یا هرچیزی که روی زمین پهن است با وایتکس هیچگونه برخوردی نداشته باشد.

مرحله دوم

مرحله دوم طراحی شلوار جین

حالا باید به کمک صابون یا وسیله‌ای شبیه به آن، مطابق تصویر طرح و نقش مورد نظر خودتان را روی شلوار جین بکشید تا در مرحله بعد راحت‌تر بتوانید آن را به وسیله وایتکس روی شلوار پیاده کنید. طراحی و نوع طرح و نقش در این مرحله کاملا اختیاری است و باید آن را طبق سلیقه خود انجام دهید. مثلا طبق تصویر می‌توانید طرح گورخری را روی شلوار پیاده کنید.

مرحله سوم طراحی شلوار جین با مایع سفیدکننده

ریختن مایع سفید کننده داخل ظرف

حالا مایع سفیدکننده را داخل یک پیمانه یا لیوان بریزید.

مرحله چهارم

طراحی شلوار جین با مایع سفید کننده

قلموها را آماده کنید. سایز و اندازه قلموها به طرح مورد نظر شما بستگی دارد. اگر طرح انتخابی شما دارای قسمت‌های خیلی کوچک است، می‌توانید از گوش پاک‌کن هم برای پیاده کردن آنها روی شلوار جین کمک بگیرید تا نتیجه کار تمیزتر از آب در بیاید.

مرحله پنجم

طراحی شلوار جین با وایتکس

حالا به سخت‌ترین مرحله طراحی شلوار جین با مایع سفیدکننده می‌رسیم. چرا که کشیدن طرح و نقش با قلموی آغشته شده به وایتکس حساسیت زیادی را می‌طلبد و اگر نتوانید فشار دست خود را به خوبی کنترل کنید، وایتکس در قسمت‌های خارج از کادر طرحتان هم پخش شده و طرح مورد نظر خراب خواهد شد. پس در این مرحله، قلمو را با احتیاط روی طرح‌های کشیده شده بکشید تا جایی که آن قسمت کاملا مرطوب شود.

مرحله اخر

مرحله آخر

بعد از طراحی شلوار، آن را به مدت یکی دو ساعت کنار بگذارید و پس از آن، شلوار خود را با آب سرد بشویید و خشک کنید. اگر پس از شست و شوی شلوار از دیدن نتیجه کار راضی بودید، می‌توانید آن را بپوشید و از دیدن خلاقیت خود لذت ببرید. اما اگر طرح‌های شلوار کاملا سفید نشده بودند، یکبار دیگر روی طرح‌ها را با قلمو به وایتکس آغشته کنید و بعد گذشت ۲ ساعت بشویید تا به نتیجه دلخواهتان دست پیدا کنید.

FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی فاطمه زارعی

همچنین ببینید

چادر سرخپوستی

آموزش ساخت چادربازی کودک سرخپوستی

شما به عنوان پدر و مادر می خواهید بهترین چیزها را برای کودکان خود فراهم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.