13 ایده برای نظم دهی جواهرات

نظم دهی جواهرات یکی از کارهای مهم برای نگهداری آن‌هاست. جوهرات همچون گردنبندها، دستبندها، حلقه ها، گوشواره ها و سایر زیورآلات نباید همگی در یک جا نگهداری شوند. از آن جایی که از آنجایی که اندازه و شکل زیورآلات متفاوت است، انواع مختلف جواهرات ممکن است نیاز به نظم دهی و نگهداری جداگانه داشته باشند. به طور کلی بهتر است جواهرات خود را در مکانی که عادت به پوشیدن لباس در صبح و یا هر زمانی دیگر دارید نگهداری کنید. این کار به شما کمک می‌کند که لباس و جواهرات خود را در یک مکان انتخاب کنید و ست کردن آن‌ها را نیز ساده‌تر می‌کند. بسته به فضای موجود، می‌توانید مجموعه جواهرات خود را روی کمد یا پیشخوان، در کشو، پشت در یا روی دیوار سازماندهی کنید.

قبل از شروع به نظم دهی جواهرات آن‌ها را با دقت بررسی کنید و  جواهرات خراب یا نیازمند تعمیر و یا آن‌هایی که دیگر استفاده نمی‌کنید را جدا کنید و در مورد آن‌ها تصمیم گیری کنید. همچنین این کار بهترین زمان برای پولیش کردن و نونوار کردن جواهراتی است که خیلی وقت استفاده نمی‌کنید. پس از ساماندهی اولیه 13 ایده زیر را برای نظم دهی جواهرات خود دنیال کنید:

نظم دهی جواهرات

 • یک کشو برای جواهرات خود تعیین کنید

یک کشو در کمد یا اتاق خواب خود برای نظم دهی جواهرات اختصاص دهید. کشوهایی با عمق کم معمولا بهترین گزینه‌ برای جواهرات هستند زیرا جواهرات در این حالت بیشتر در دسترس هستند. از یک نظم دهنده کشوی جواهرات با محفظه هایی در اندازه های مختلف استفاده کنید تا بتوانید گردنبند، دستبند، گوشواره و موارد دیگر را در قسمت‌های جداگانه مرتب کنید. اگر در کشو خود همچنان فضای خالی موجود دارید می‌توانید از یک نظم دهنده روی نظم دهنده دیگر استفاده کنید.

نظم دهی جواهرات

 •  استفاده از وسایل قدیمی و یا مکان‌های بلا استفاده در خانه

از روش‌های خلاقانه برای نگهداری، نمایش و نظم دهی جواهرات خود استفاده کنید. به عنوان مثال، یک قاب قدیمی دارای صفحه مشبک، یک گزینه هوشمندانه برای آویزان کردن گوشواره‌ها است. همچنین می‌توانید با استفاده از قلاب‌های S مانند برای آویزان کردن گردنبند و دستبند بلند خود در این قاب استفاده کنید. ظروف عتیقه، از جمله کاسه، سینی، یا حتی فنجان چای، مکانی زیبا برای نگهداری دستبندها یا حلقه ها فراهم می کند. ظروف عتیقه، از جمله کاسه، سینی، یا حتی فنجان چای، مکان‌های زیبا برای نگهداری دستبندها یا حلقه ها هستند.

 • جواهرات روزمره خود را جدا سامان دهی کنید

جواهرات روز مره خود را در مکانی نزدیک به جایی که حاضر می‌شوید قرار دهید تا به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید. برای جلوگیری از گره خوردن گردنبندهای خود آن‌ها را به آیینه آرایشی خود و یا قلابی به دیوار آویزان کنید. وسایل کوچکتر را در یک سینی، ظروف یا کاسه‌های تزئینی که به اندازه کافی بزرگ هستند قرار دهید تا به یکدیگر گره نخوردند. یک ظرف کوچک را کنار تخت خود قرار دهید و از آن هنگامی که فراموش کردید جواهرات خود را هنگام خواب درآورید استفاده کنید.

نظم دهی جواهرات

 • نظم دهی جواهرات را به گونه‌ای انجام دهید که قابل مشاهده باشند

هر یک از آیتم‌های جواهر خود را در یک مکان مخصوص به خود و ثابت نگهدارید این کار باعث می‌شود که آن‌ها جابجا و گم نشوند و در یکدیگر نیز گره نخوردند. . گوشواره‌ها، گردن‌بندها، ساعت‌ها و دستبندها را در جاهای مخصوص به طوری که برای مشاهده باز هستند ، همانطور که در عکس مشاهده می‌کنید، نگهداری کنید. قابل مشاهده بودن جواهرات این امکان را به شما می‌دهد که یک فهرست دقیق از آن‌ها در ذهن خود داشته باشید و درصورت گم شدن و یا دزدیده شدن شما متوجه آن خواهید شد. برای نظم دهی جواهرات می‌توانید از وسایل دست ساز و قابل دسترس استفاده کنید. به عنوان مثال از لوله دستمال توالت برای نگهداری النگو و دستبندهای درشت خود استفاده کنید و یا آن‌ها را به گلوی یک بطری آویزان کنید (بطری را با ماسه پر کنید تا ثابت بماند).

 • گردنبندها را به قلاب آویزان کنید

آویزان کردن گردنبندها به صورت جداگانه از خراب شدن مرواریدها و آویزها جلوگیری می‌کند. برای آویزان کردن آن‌ها قلاب‌های تزئینی را به دیوار اتاق خود جایی که معمولا حاضر می‌شوید، بچسبانید. حتی می‌توانید از آویزهای مخصوص آویزان کردن و نظم دهی جواهرات استفاده کنید.

 • از ظرف‌های حاوی محفظه برای نظم دهی جواهرات استفاده کنید

یک پالت نقاشی می‌تواند یک گزینه جذاب و خلاقانه برای این منظور باشد. می‌توانید از یک سینی استفاده کرده و درون آن از یک ظرف پایه دار، یک کاسه کوچک، یک فنجان برای نگهداری جواهرات، لوازم آرایش و برس‌های آرایشی استفاده کنید. برای آویزان کردن گوشواره‌ها از شکاف و درز ظرف‌ها استفاده کنید. همچنین ظروفی وجود دارند که دارای تقسیم بندی هستند، این ظروف گزینه‌های ایده‌آل تری برای نظم دهی جواهرات هستند.

نظم دهی جواهرات

 • از استند جواهرات استفاده کنید

با قرار دادن یک استند روی میز آرایش خود یا میز روشویی می‌توانید گوشواره‌های خود و سایر جواهرات خود را آویزان کنید و از فضای موجود به صورت بهینه استفاده کنید. این پایه‌های سازمان‌دهنده جواهرات در سبک‌ها و اندازه‌های متفاوت در دسترس هستند. این استندهای همه کاره با اندازه آویزهای متفاوت برای آویزان کردن جواهرات با طول بلند و همچنین کوتاه و جفت مناسب هستند.

 • از جواهرات قیمتی خود محافظت کنید

با نگهداری جواهرات گران قیمت خود در جعبه‌های نظم دهنده جواهرات از از سرمایه خود محافظت کنید. این جعبه‌ها جواهرات شما را ایمن، منظم و به دور از گرد و غبار نگه می‌دارند. برای نگهداری دستبندها و گردنبندهای حجیم‌تر از جعبه‌های جواهرات پلاستیکی یا کیسه‌های جواهرات استفاده کنید.

نظم دهی جواهرات

 • از نظم دهنده جیبی جواهرات استفاده کنید

انواع نظم دهنده‌های جیبی  مدل آویزان برای نظم دهی به جواهرات وجود دارد که مجهز به جیب‌های جداگانه ای هستند و با تعداد جیب‌های مختلف در بازار موجود هستند. این نظم دهنده‌ها را در هرمکانی از اتاق خود به خصوص کمد لباس خود می‌توانید آویزان کنید. این سازمان‌دهنده‌ا برای نگه‌داشتن جواهرات ظریف یا ارزشمند طراحی نشده‌اند بلکه از آن فقط برای دستبند و سایر جواهرات ارزان قیمت و معمولی خود استفاده کنید.

 • از نظم دهنده‌های جداکننده جواهرات استفاده کنید

برای کشوهای کمد خود نظم دهنده‌های جداکننده بخرید و جواهرات خود را براساس اندازه آن‌ها دسته بندی کنید. از کشوهای مخصوص جواهرات استفاده کنید در صورت موجود نبودن این کشوها می‌توانید از جا قاشق و چنگال کشویی آشپزخانه، سینی‌هایی که به منظور نگهداری یخ در فریزر استفاده می‌شوند و یا جداکننده‌های مخصوص که به شما این امکان را می دهند فضای داخلی کشو را به طو بهینه و طبق سلیقه خودتان تقسیم و نظم دهی کنید. هر قسمت را بر حسب نگهداری هر آیتم از جواهرات خود با برچسب نام گذاری کنید تا همیشه جواهرات خود را در جای مناسب خود قرار دهید.

 • نظم دهنده جواهرات دست ساز بسازید

یک قاب را ک در زیر آن پنبه قرار دارد با پارچه‌های با نقوش دلخواه بپوشانید و یک دیگر را به همین صوت ولی با صفحه توری فلزی بپوشانید. از گیره‌های مرواریدی برای برای نگه داشتن گردنبند روی تابلو بدون توری خود استفاده کنید. همچنین می‌توانید سیم‌های گوشواره را به داخل پارچه فشار دهید و دیگر نیازی به قلاب برای نگه‌داری آن‌ها نداشته باشید. روی یک کمد یا میز در نزدیکی قاب‌ها، یک جای دستبند و یک سینی تقسیم شده قرار دهید تا گوشواره ها و حلقه ها را در آن‌ها قرار دهید.

 • از نظم دهنده جواهرات دیواری استفاده کنید

شما همچنین می‌توانید یک نظم دهنده جواهرات دیواری بخرید و بالای میز آرایش خود آویزان کنید یا می‌توانید یک نظم دهنده جواهرات دست ساز بسارید. برای ساخت آن یک کابینت کم عمق را با رنگ، پارچه یا کاغذ دیواری طرح دار و آسترهای مخمل مشکی تزیین کنید و بپوشانید. از قلاب همانند مراحل قبل برای جدا سازی و آویزان کردن جواهرات خود استفاده کنید.

کلام پایانی

ما در این مقاله به معرفی برخی ایده های جدید و برتر در زمینه نظم دهی جواهرات و مرتب کردن جواهرات و اکسسوری های زینتی پرداختیم. اگر مایل به آشنایی با معروف ترین برندهای جواهرات در دنیا هستید در نیمه شب بخوانید.

FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی مهسا رسولی

همچنین ببینید

اکسسوری جو

جدیدترین مدل های اکسسوری مو

یکی از مهم ترین آیتم ها در استایل دختران و خانم ها اکسسوری های مو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.