9 تیر 1400؛ روز جهانی شبکه‌های اجتماعی

هر ساله 30 ژوئن به عنوان روز جهانی شبکه های اجتماعی جشن گرفته می شود تا از این اختراع قدردانی شود و مشخص شود که چگونه رسانه های اجتماعی به ابزار اصلی ارتباطات تبدیل شده اند. افرادی که در سرتاسر جهان نشسته اند و در چند ثانیه تنها با چند کلیک به هم متصب می شوند.

روز جهانی شبکه های اجتماعی

جالب است بدانید امسال برای دوازدهمین سال است که این روز در نقاط مختلف جهان و با برگزاری برنامه‌های مختلف و متنوع گرامی داشته میشود.

روز جهانی شبکه های اجتماعی در این تاریخ توسط سایت Mashable در سال 2010 تعیین شد ، تا بهانه ای باشد برای شناخت بهتر این شبکه ها که امروزه  به یک محیط اجتماعی گسترده تبدیل شده است.

این روزها شبکه‌های اجتماعی تبدیل به یکی از بخش‌های جدایی‌ناپذیر زندگی همه ما شده‌اند و بخش زیادی از وقت خود را صرف استفاده از آن می‌کنیم؛ صحبت‌ از این که آیا شبکه‌های اجتماعی خوب است یا بد بسیار زیاد است.

از شبکه های اجتماعی استفاده کنید ، اما با در نظر گرفتن مسائل امنیتی .

شبکه های اجتماعی امروزه یکی از جذابیت های فضای اینترنت هستند. جوانان ، بزرگسالان و افراد مسن از این شبکه ها برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی و گفتگو در مورد ایده های مورد علاقه شان، استفاده می کنند. استفاده از شبکه های اجتماعی همچنین می تواند برخی از خطرات مانند سو استفاده از کاربران و استفاده از هویت آنها را به همراه داشته باشد.

شبکه‌های اجتماعی بدلیل انتشار لحظه‌ای اطلاعات، تأثیر شگرفی در زندگی انسانها گذاشته‌اند و این تأثیرگذاری روزبروز بیشتر میشود. این شبکه‌ها در تمامی مسائل جامعه؛ اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی صورت گرفته است.

شما چقدر از وقت خود را در شبکه های اجتماعی سر می کنید؟ بیشتر در کدام شبکه اجتماعی هستید؟ فکر می کنید این زمان و تعامل چه تاثیری در زندگی شما و خود شما داشته است؟

در ایران، بیشترین شبکه های اجتماعی مورد استفاده عبارتند از: واتساپ ، اینستاگرام ، توییتر و فیسبوک . این روزها شبکه اجتماعی کلاب هاوس نیز طرفداران خودش را پیدا کرده است.

در پایان باید روز جهانی شبکه‌های اجتماعی را به تمام کسانی که در این حوزه فعال هستند تبریک گفت.

درباره‌ی زهرا علیون

همچنین ببینید

اسم گروه خفن

اسم گروه دوستانه دخترانه و پسرانه

با گسترش دنیای مجازی؛ لزوم وجود گروه ها نیز بیش از پیش احساس شد زیرا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *