سریال خاندان اژدها ( House of the dragon )

همه چیز در رابطه با سریال خاندان اژدها: HBO Max در 26 اکتبر، اولین تیزر خاندان اژدها یا همان پیش درآمد  Game of Thrones را منتشر کرد. این سریال با ژانر حماسی فانتزی به وقایع 200 سال قبل از بازی تاج و تخت بازمیگردد و بر تاریخچه تارگرین هاوس تمرکز دارد، خانواده ای که دنریس تارگرین از نوادگان آن بود.

خاندان اژدها از کتاب آتش و خون جورج آر آر مارتین اقتباس شده است که درباره خانواده سلطنتی تارگرین و تعامل آنها با اژدها است.

هیئت رسمی توییتر Game of Thrones شروع تولید این سریال را در 4 دسامبر 2020 اعلام کرد. فصل اول این سریال شامل 10 قسمت است که در سال 2022 از شبکه HBO و HBO Max پخش خواهد شد. لازم به ذکر است که تاریخ دقیق آن هنوز مشخص نشده است.

سریال خانه اژدها

در نیمه شب بخوانید:معرفی بهترین سریال های 2021خانه

فیلمنامه درباره چیست؟

همانطور که قبلا هم گفتیم وقایع سریال خاندان اژدها (House of the Dragon ) دویست سال قبل از اتفاقات سریال بازی تاج و تخت رخ می‌دهد. زمانی که هنوز نبرد دنریس تارگرین آغاز نشده‌ بود و خاندان تارگرین به فرمانروایی آگان تارگرین اول در وستروس حکمرانی می کردند. این سریال که با غلبه آگان اول بر هفت پادشاهی وستروس آغاز میشود ، قرار است فرمانروایی تارگرین‌ها را از ابتدا روایت کند. خاندان اژدها روی بخش خاصی از تاریخ تارگرین‌ها متمرکز شده‌ است؛ رقص اژدها. در دنباله بازی تاج و تخت شاهد جنگ داخلی خونین و وحشیانه تارگرین‌ها هستیم که 200 سال قبل از حوادث بازی تاج و تخت رخ می‌دهد (یعنی زمانی بیشتر از یک قرن پس از غلبه آگان اول).

تارگرین ها به توانایی اژدها سواری معروف بودند، مهارتی که دنریس، «مادر اژدها»، بدون زحمت در «بازی تاج و تخت» نشان داد. جنگ داخلی از طریق سریال اصلی ذکر شده است و به عنوان دلیل انقراض نزدیک اژدها از دنیای خیالی ذکر شده است تا زمانی که دنریس قرن ها بعد سه تخم مرغ را پیدا کرد.

سریال خانه اژدها

بازیگران چه کسانی هستند؟

پدی کانسیدین (Paddy Considine) نقش شاه ویسریس اول تارگرین را بازی می‌کند که به عنوان «مردی خونگرم، مهربان و شایسته» معرفی می‌شود. او جانشین پادشاه پیر، جیهاریس تارگرین است.

دو شخصیت اصلی، پرنسس رینیرا تارگرین و شاهزاده دیمون تارگرین، به ترتیب توسط اِما دارسی( Emma D’Arcy) و مت اسمیت (Matt Smith) نوشته شده‌اند. اِما در سریال ترسناک کمدی بریتانیایی( The Truth Seekers 2020) نقش آسترید را بازی کرد، در حالی که مت بیشتر به خاطر ایفای نقش در سریال دکتر هو در سال های 2010-2014 شناخته می‌شود.

دیگر بازیگران اصلی عبارتند از اولیویا کوک ( Olivia Cooke ) در نقش آلیسنت های تاور، ریس ایفانس (Rhys Ifans) در نقش اتو هایتاور – دستیار پادشاه و پدر آلیسنت، ایو بست( Eve Best) در نقش پرنسس رینیس ولاریون – همسر مار دریایی، سونویا میزونو (Sonoya Mizuno) در نقش میساریا، فابین فرانکل( Fabien Frankel )در نقش سر کریستون کول و جفرسون هال (Jefferson Hall) در نقش دوقلوهای لرد جیسون لنیستر و تایلند لنیستر.

در تیزر سریال خاندان اژدها چه می بینیم؟

تیزر یک دقیقه ای اجمالی از برخی شخصیت های اصلی به ما می دهد. اینها شامل شاهزاده دیمون تارگرین، پرنسس رینیرا تارگرین و شاه ویسریس اول تارگرین هستند. همچنین مار دریایی را نشان می دهد که در یک جشن در King’s Landing ظاهر می شود. این تیزر به وضوح نشان می دهد که چیزی جدی در وستروس در حال آماده شدن است، که نشانه ای از اتفاقات آینده است. با این حال، نقطه برجسته تیزر، خود تاج و تخت است. چیزی که در روند سریال مشاهده میشود ، بزرگتر و تهدیدآمیزتر از آنچه در بازی تاج و تخت دیدیم به نظر می رسد.

تیزر با صدای دیمون به پایان می رسد که می گوید: “رویاها ما را پادشاه نکردند اما اژدهاها کردند.”

آیا برنامه‌ریزی‌های بیشتری برای «بازی تاج و تخت» وجود دارد؟

اگرچه این مجموعه یک پیش درآمد است، اما همچنین به عنوان یکی از چندین اسپین آف از بازی تاج و تخت  که در دست انتشار است، ارائه می‌شود. Variety در آوریل 2021 گزارش داد که HBO قراردادی پنج ساله با مارتین برای چندین پروژه اسپین آف بر اساس نوشته‌های او امضا کرده است.

از جمله نمایش‌های برنامه‌ریزی‌شده، «داستان‌های دانک و اِگ» است که داستان دانکن تال (دانک) و اگون تارگرین پنجم جوان را در ماجراجویی‌هایشان دنبال می‌کند.

سریال دیگر با سریالی با عنوان 9 سفر است که مستقیماً با رویدادهای سریال خاندان اژدها و شخصیت‌های آن مرتبط است. این سریال داستان دریانورد مشهور لرد کورلیز ولاریون را دنبال می کند که در داستان ها و سریال ها به عنوان مار دریایی شناخته می شود.

این شخصیت توسط استیو توسن در خاندان اژدها بازی خواهد شد. HBO این شخصیت را به عنوان “معروف ترین ماجراجوی دریایی در تاریخ وستروس” توصیف می کند.

سریال خانه اژدها

در نیمه شب بخوانید:معرفی بهترین سریال های خارجی

چه کسی سریال را کارگردانی می کند؟

علاوه بر جورج آر آر مارتین، رایان کوندال نیز به عنوان یکی از خالقان این اثر شناخته می شود.

HBO گفت که کوندال به عنوان مجری برنامه به میگل ساپوچنیک خواهد پیوست. ساپوچنیک پیش از این شش قسمت از بازی تاج و تخت را کارگردانی کرده است. او برای کارگردانی و تهیه کنندگی این سریال برنده جوایز امی شد.

دیگر کارگردانان کلر کیلنر ، گیتا وی پاتل کارگردان سریال ویچر و کارگردان معروف گرگ یایتانس میباشند. Yaitanes همچنین به عنوان یکی از تهیه کنندگان اجرایی فعالیت می کند.

مارتین، کوندال، ساپوچنیک به همراه وینس جراردیس، سارا لی هس و ران اشمیت نیز تهیه کنندگان اجرایی هستند.

موسیقی این سریال هم توسط برنده جایزه امی ، رامین جوادی ساخته شده است که بیشتر به خاطر موسیقی متن برجسته سریال Game of Thrones شناخته می شود.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

10 فیلم برتر کره ای عاشقانه 2021 و2022

کره‌ جنوبی از آن کشورهای رو به توسعه است که تواسته در دهه‌های اخیر، صنعت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *