آسترولوژی چیست و چه کاربردی در بورس دارد؟آشنایی با آسترولوژی مالی

آسترولوژی مالی یا نجوم مالی مبحثی است با قدمت طولانی که اخیرا توسط  برخی معامله گران در بازار بورس و ارز دیجیتال با استقبال زیادی مواجه شده است. از دیرباز پادشاهان، تاجران، صنعتگران و مردمان عادی در جهان از دنش آسترولوژی با اختربینی برای پیش بینی اوضاع روحی ، مالی و.. استفاده می‌کردند، اما آسترولوژی چیست و چطور میتوان از این دانش در معاملات بورس استفاده کرد؟ با ما در سایت نیمه شب همراه باشید تا پاسخ سوالاتتان را بگیرید. 

 آسترولوژی چیست؟

علم آسترولوژی یا در ترجمه آن به زبان فارسی، اختربینی، شاخه ای از علم نجوم است که در آن به بررسی حرکت سیارات و سایر اجرام آسمانی می پردازد و با توجه به موقعیت این اجرام در دوره های مختلف، تاثیر آن ها را بر روی بخش های مختلف زندگی بشر بررسی می کند. اختربینی  قدمتی به اندازه‌ی تاریخ بشریت دارد. تقریبا در تمام دوره های تاریخ و در مذاهب و آیین های مختلف انسانها به تاثیری که سیارات بر روی زمین و موجودات آن داشتند، معتقد بودند و این تاثیرات را در زندگی خود در نظر می گرفتند.

آسترولوژیست ها یا اختربین ها معتقدند تغییر وضعیت نسبی خورشید، ماه و سیارات باعث تاثیر متفاوت آن‌ها روی بدن و ذهن انسان‌ها می‌شود، هر چند این ادعای اختربینی توسط برخی اخترشناسان تایید نمی‌شود و آسترولوژی نه به عنوان یک علم بلکه به عنوان یک شبه علم مطرح می‌شود، اما نمیتوان سالها تلاشهای بشر در تمدن های گوناگون برای جمع آوری و گسترش دانش آسترولوژی و اختربینی را ندیده گرفت.

آسترولوژی مالی

 

آسترولوژی مالی

یکی از موضوعاتی که در علم نجوم و آسترولوژی همیشه  در مورد آن بحث های مختلفی وجود دارد تاثیر سیارت و ستاره ها بر روی بازارهای مالی است. همان طور که آسترولوژیست ها معتقدند آسترولوژی بر خلقیات و ذهن انسانها تاثیر گذارند ، بر این عقیده اند که تغییر وضعیت نسبی کوکب و صور فلکی نسبت به یکدیگر در بازارهای مالی هم تاثیر گذار است.

در آسترولوژی مالی وضعیت هایی بررسی میشود که به واسطه ی دانش اختربینی برای خرید و یا فروش سهام و یا معامله در بازار ارزهای دیجیتال مناسب تر است.

جی پی مورگان از جمله سرمایه داران بزرگ در جهان  از جمله افرادی بود که با کمک دانش اختربینی و آسترولوژی  وضعیت بورس و‌ بازار های مالی را پیش بینی میکرد. معامله گرانی که به آسترولوژی مالی پایبندند معتقدند روان انسان ها تعیین کننده قیمت و موقعیت نجومی نیز موثر بر روان انسان هاست.

برای پیش بینی بازار عوامل مختلفی وجود دارد، از اوضاع اقتصادی، سیاسی و اجتماعی در جهان و حوادث و ملاحظات بین المللی گرفته تا الگوهای ثابت تکرارشونده در نمودارهای مالی؛ اما بی شک مهمترین عامل موثر بر بازارهای مالی رفتار معامله گران است و دانش آسترولوژی پیش بینی رفتار معامله گران را امکان پذیر میسازد.

کاربرد آسترولوژی مالی در بورس

دانش آسترولوژی به کمک تحلیل چارت، بررسی حرکت سیارات و موقعیت آن ها در روزهای مختلف، اطلاعات مفیدی را درباره ی رفتار بازار دو دوره های مختلف مالی ارائه میکند.

برای این که بتوانید بر آسترولوژی مالی مسلط شوید و از این طریق بتوانید رفتار بازار های مالی را پیش بینی کنید باید درباره ی اصول دانش اختربینی و منطقه البروج آگاهی کاملی را به دست آورید. بی شک در این مقاله نمیتوان این عنوان را به طور کامل مورد بررسی قرار داد اما در این مطلب سعی کرده ایم شما را به طور خلاصه با کلیات و پایه ی اختربینی و متعاقبا آسترولوژی مالی آشنا کنیم.

همچنین بخوانید: آخرین اخبار درباره ی بازارهای بورس

دایره البروج چیست؟

دایره زودیاک

اساس دانش اختربینی بر خورشید و سیاراتی ست که به دور خورشید در مسیر دایره ای می چرخند؛ در آسترولوژی به این دایره ی فرضی دایره البروج یا دایره زودیاک گفته می شود.

دایره زودیاک در واقع تقویم شمسی فارسی ست که پایه و اساس آن ورود خورشید به اولین برج یا ماه یعنی برج فروردین است.

دائرهالبروج نیز همراه با تقسیم منطقهالبروج به ۱۲ بخش مساوی (هر بخش یک برج، معادل ۳۰ درجه یا دوبعد ساعتی) تقسیم می‌شود. در دوهزارسال‌قبل از میان ۱۲صورت فلکی عبور می‌کرده و برج‌ها به وسیله آن‌ها نامگذاری شده‌است.

درک بهتر دایره زودیاک با در نظر گرفتن تقویم شمسی بسیار ساده تر میگردد. این دایره از اولین روز فروردین شروع میشود و تا آخر اسفند ادامه می یابد .دقیقا 12 خانه 30 درجه .12 ماه و هر ماه 30 روز

از دید ساکنان کره زمین به نظر می آید که خورشید  در مدت یک سال این دایره را طی میکند .خورشید اول فروردین وارد صور فلکی فروردین میگردد و هر روز یک درجه به جلو می رود و این حرکت تا 29 اسفند این حرکت ادامه می یابد .

بدین منظور مفهوم تاریخ شمسی بدین صورت است .بطور مثال شانزده فروردین به این معنی ست که خورشید در16 درجه برج فروردین است(به دلیل 365 روز بودن سال و 360 درجه بودن دایره،این درجه در حد چند 1 درجه متفاوت است)

در منظومه شمسی ما 9 سیاره به دور خورشید میچرخند که عبارتند از : عطارد، زهره، زمین ، مریخ ، مشتری، زحل، اورانوس، نپتون و پلوتو.

منظومه شمسی

تمامی سیارات منظومه شمسی تقریبا” در یک صفحه مداری به دور خورشید میگردند. سیارات در طول گردش خود به دور خورشید ، از یک برج به برج دیگر میروند. طور مثال مرکوری ( عطارد ) این دایره ( یعنی یک دور کامل بدور خورشید) را در 87.97 روز طی میکند و ونوس( زهره) در 224.7 روز و زمین در 365.26 روز.

یکی از تاثیرات بزرگ سیارات در زمانهایی ست که دو یا چند سیاره باهم صفر درجه و یا روبرو میگردند و میدان مغناطیسی آنها بر زمین و ساکنانش تاثیر میگذارد و بر اساس اینکه این سیارات چقدر سرعت داشته باشند ، جرم آسمانی آنها چقدر باشد و در کدام صور فلکی باشند این تاثیر متفاوت است که در آسترولوژی مالی این تاثیرات به لحاظ تغییراتی که در بازارهای مالی رخ میدهد مورد بررسی قرار میگیرد.

به عنوان مثال مقارنه زحل و مشتری یکی از پدیده های نجومی است که در بازارهای مالی تاثیر گذار است. مقارنه به نزدیکترین حالت دو جرم در صورت هم‌راستایی طول سماوی گفته میشود.

چطور می‌توان آسترولوژی مالی را آموخت و در این دانش در معاملات بورس استفاده کرد؟

امروزه کتابهای متعددی در زمینه ی آسترولوژی مالی و تحلیل زمانی نوشته شده و دوره های آموزشی مرتبط هم برای علاقمندان توسط کارشناسان آسترولوژی ارائه میشود. نرم افزارهای متعدد آسترولوژی هم توانسته اند تا حد زیادی نیاز متقاضیان را پاسخگو باشند.

اگر بخواهید به طور حرفه ای از آسترولوژی مالی در معاملاتتان استفاده کنید باید ابتدا بر تقویم نجومی، تحلیل هندسی زمان، شناسایی سایکل های حرکتی و سیاره ای مسلط شوید و سپس با دانشی که کسب می کنید، بر مبنای متغیرهای زمانی ساعت و تاریخ معاملات خرید و فروشتان را مشخص کنید.

FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی سحر کریمی

همچنین ببینید

شستن لباس جین

نحوه ی شست و شوی صحیح لباس های جین

در حالی که جین به عنوان پارچه ای بادوام شناخته می شود، مهم است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *