نقاشی دیجیتال چیست؟ معرفی انواع قلم نوری

نقاشی دیجیتالی هنری است که بسیار شبیه نقاشی سنتی روی کاغذ است ، اما تفاوت در این است که طراحی دیجیتال از طریق رایانه و برنامه های دیجیتالی مانند Photoshop و Corel Draw انجام می شود. در واقع نقاشی دیجیتال با استفاده از فناوری های مدرن مانند قلم نوری رنگ هایی را به شما میدهد که در آبرنگ و رنگ های نقاشی یافت می شود. و با این روش نقاشی های دیجیتالی جایگزین رنگ های سنتی می شوند.

نحوه یادگیری نقاشی دیجیتال:

* برای طراحی دیجیتالی به ابزارهای متعددی نیاز دارید که به سطح نقاشی دیجیتالی شما بستگی دارد ، اما در این نوع نقاشی توصیه می شود که نقاش دارای قلم نوری باشد که بتواند به راحتی هر آنچه را که می خواهد بکشد. نقاشی دیجیتال با قلم نوری به طور مستقیم و از طریق حرکت دست بر روی کامپیوتر کشیده می شود و به برنامه هایی نیاز دارد که متناسب با قلم نوری شما باشد و به راحتی نقاشی مورد نظر شما را بکشد ، مانند برنامه Photoshop ، که حرکات بسیار حساس به سادگی شناسایی میکند و کار با آن راحت و ساده است. در واقع این برنامه فشار دست نقاش را از روی قلم شناسایی میکند.

نقاشی دیجیتال با قلم نوری

* انواع قلم های نوری با توجه به تولیدکنندگان مختلف آنها متفاوت است که معروف ترین آنها قلم نوری از شرکت (WACOM) است که یکی از بهترین انواع است و روش طراحی با نگه داشتن این قلم و سپس کشیدن آن روی صفحه آن ، انجام می شود. و هر چه را طراحی کنید، مستقیماً توسط برنامه های طراحی قلم نوری روی کامپیوتر (Photoshop ، Corel Draw ، Painter و Painter) و به صفحه کامپیوتر منتقل می شود.

در نیمه شب بخوانید:معرفی بهترین اپلیکیشن‌ های نقاشی دیجیتال برای اندروید و iOS

تفاوت نقاشی دیجیتال و سنتی:

* طراحی دیجیتالی کاملاً به برنامه رایانه ای نقاش در شکل گیری تخته های هنری بستگی دارد ، اما استفاده نقاش از رایانه و برنامه های آن در طراحی نقاشی به این معنا نیست که کامپیوتر است که کل نقاشی را ترسیم می کند ، بر خلاف اینکه بسیاری تصور می کنند نقاش دیجیتالی هیچ کاری نمی کند این نقاش باید مانند یک نقاش سنتی بر روی نقاشی های خود وقت و زمان بگذارد. تنها تفاوتی که دارد این است که نقاش دیجیتال نیازی به خرید رنگ و ابزار طراحی که بسیار گران هستند ندارد.

* ابزارهای طراحی دیجیتال (رایانه ، برنامه رنگ آمیزی و قلم) محیط نقاشی تمیز و عاری از خاک و لغزندگی را در اختیار هنرمند قرار می دهد. همچنین نقاشی دیجیتالی به هنرمند اجازه می دهد تا نقاشی خود را بر روی هر نوع بوم ، کاغذ یا مواد دیگر و در اندازه دلخواه چاپ کند ، اینکار که از نظر تولید انبوه راحت است و فرصت استثنایی به نقاش می بخشد. نقاشی دیجیتال در کشورهای غربی بسیار گسترده است ، و در بسیاری از زمینه ها مانند سینما ، برنامه ها ، بازی های دیجیتالی و وب سایت ها مورد استفاده قرار می گیرد. از نقاشی دیجیتال در زمینه فیلم ها ، به ویژه آنهایی که به ژانرهای تاریخی و علمی تخیلی می پردازند استفاده می شود ، مزیتی که با نقاشی سنتی نمی توان به آن دست یافت.

نقاشی با قلم نوری

معرفی انواع قلم نوری:

قلم نوری یکی از اصلی ترین وسیله هایی است که افراد برای کشیدن نقاشی های دیجیتال استفاده میکنند.

راهنمای خرید زیر به شما کمک می کند تا نکات ریز و درشت نقاشی با قلم نوری را بیاموزید و مطابق با سطح نقاشی ها و سبک خود بتوانید مدلی را پیدا کنید که متاسب شما باشد.

عوامل زیادی بر کیفیت و عملکرد قلم نوری طراحی تأثیر می گذارد.

در اینجا چند مورد از مهمترین آنها ذکر شده است:

حساسیت به فشار

قلم های نوری دارای 300 تا 3000 سطح حساسیت به فشار هستند. به بیان ساده تر ، هرچه فشار بیشتری روی قلم وارد کنید ، سطح فشار بیشتر مشخص شده و خط ضخیم تر می شود. مزیت حرکت با تعداد بیشتری از سطوح فشار این است که شما را قادر می سازد تا تفاوت های دقیق تری در ضخامت خطوط ایجاد کنید ، که هنگام کار بر روی نقشه های با وضوح بالا ضروری است.

مبتدیان باید به دنبال یک قلم نوری باشند که حداقل 1024 سطح فشار داشته باشد. اگر پیشرفته تر هستید ، قلم شما باید حداقل 2048 سطح فشار داشته باشد.

 

 اندازه

هنگام بحث در مورد اندازه تبلت ، دو عامل را باید در نظر بگیرید:

  1. اندازه منطقه فعال
  2. اندازه دستگاه کلی

منطقه فعال قسمتی است که از آن استفاده می کنید.

یک منطقه فعال بزرگتر به شما این امکان را می دهد که بدون نیاز به زوم و پانل ، به راحتی روی نقشه های بزرگتر کار کنید. در مورد نوع نقاشی دیجیتال با قلم نوری که قصد انجام آن را دارید فکر کنید و مطمئن شوید که محصولی را انتخاب کرده اید که دارای محدوده فعال و به اندازه کافی بزرگ برای اهداف شما باشد.

هنگام بررسی مشخصات صفحه قلم نوری ، مطمئن شوید که اندازه منطقه فعال را با کل اندازه تبلت اشتباه نگیرید. اندازه کل شامل محوطه اطراف و روکش تبلت نیز می شود. اگر قصد جابه جا کردن نقاشی های خود را دارید، ممکن است با یک تبلت جمع و جورتر که حمل و نقل آن راحت تر است ، بهتر باشید.

 وضوح

وضوح به تعداد خطوط در اینچ (LPI) صفحه نمایش تبلت و میزان تشخیص آن از قلم اشاره دارد. هرچه LPI بالاتر باشد ، جزئیات بیشتری را می توانید به نقاشی های خود اضافه کنید. صفحه قلم های بزرگتر معمولاً وضوح بیشتری نسبت به تبلت های کوچکتر دارند. اما تفاوت بین صفحات یک اندازه اغلب ناچیز است.

 نوع قلم

صفحه های نقاشی دارای یکی از سه نوع قلم هستند-باتری ، شارژی یا رزونانس الکترومغناطیسی (EMR).

قلم های باتری معمولاً ضخیم تر هستند تا بتوانند باتری را در خود جای دهند ، که باعث می شود برای دست های کوچک بسیار بزرگ به نظر برسد. اگر از این نوع استفاده می کنید ، مهم است که همیشه باتری های اضافی در دست داشته باشید چون ممکن است قلم خاموش شود.

قلم های قابل شارژ درست مانند تلفن یا لپ تاپ شما نیاز به شارژ دارند. و اگر خاموش شوند ، باید قبل از دوباره کشیدن نقاشی دیجیتالی با قلم نوری خود منبع تغذیه را برای شارژ پیدا کنید. آنها معمولاً باریک تر هستند و به راحتی در دست شما قرار می گیرند.

قلم های EMR از فرکانس الکترومغناطیسی ابتکاری استفاده می کنند که قدرت را به صورت بی سیم و مستقیم از صفحه به قلم منتقل می کند ، بنابراین نیازی به شارژ آن نیست. در واقع  این جدیدترین نوع قلم نوری است.

 باتری

اگر قصد دارید با قلم نوری خود سفر کنید ، مطمئن شوید که عمر باتری آن حداقل 3-4 ساعت است. عمر باتری به عوامل مختلفی از جمله نحوه استفاده از قلم نوری ، عمر باتری و حتی آب و هوا بستگی دارد.

 

 قلم نوری های نمایشگر

تبلت های بدون نمایشگر ، که به آنها تبلت های گرافیکی عمومی نیز گفته می شود ، از طریق کابل USB به صفحه کامپیوتر متصل می شوند. و به این صورت کار میکنند که شما روی سطح آن با قلم نوری نقاشی دیجیتالی می کنید و خطوط روی صفحه کامپیوتر ظاهر می شود. یادگیری با این مدل خیلی سخت است و حتی برخی از کارشناسان آن را چالش برانگیز می دانند.

اما این قلم ها به طور کلی جمع و جورتر هستند ، اما همیشه برای سفر ایده آل نیستند ، زیرا باید مطمئن شوید که صفحه لپ تاپ شما به اندازه کافی بزرگ است تا همه چیز را ببینید.  اما این تبلت های بدون نمایشگر به طور قابل توجهی ارزان تر از نمونه های دیگر هستند. ممکن است با قیمت زیر 100 دلار یک مورد خوب پیدا کنید ، بنابراین اگر بودجه شما محدود است ، این بهترین انتخاب برای شما میباشد. یا اگر تازه شروع به کشف نقاشی های دیجیتال کرده اید میتوانید با این مورد کار خود را شروع کنید. تبلت های بدون صفحه نمایش نیز به دلیل دوام خود مشهور هستند ، بنابراین اگر روی یک تبلت زیبا سرمایه گذاری کنید ، می تواند سالهای زیادی برای شما دوام بیاورد.

در نیمه شب بخوانید:ایده های خلاقانه نقاشی روی شیشه(ویترای)

 برترین مارک های قلم نوری:

ده ها شرکت فروش قلم نوری وجود دارد که هر کدام ویژگی ها و اشکالات منحصر به فرد خود را دارند. اگر به دنبال محصولی با کیفیت هستید ، توصیه می کنیم این مارک ها را بررسی کنید زیرا طولانی ترین و معتبرترین آنها بوده است:

 

Wacom

نقاشی دیجیتال با قلم نوری

به نظر بسیاری Wacom استاندارد طلایی قلم های نوری است. در حالی که محصولات  آن در درجه اول برای هنرمندان مجرب طراحی شده است ، مبتدیان نیز ممکن است چیزی را به دلخواه و مقرون به صرفه پیدا کنند.

قلم نوری Wacom به دلیل وضوح بالا ، رنگ خیره کننده ، قلم EMR و کنترل های قدرتمند ، از جمله گزینه های پیشرفته مانند چند لمسی که به شما امکان می دهد همانطور که در تلفن هوشمند خود حرکت می کنید ، حرکت کرده و با انگشتان خود زوم کنید‌

نباید تعجب کرد که تبلت های Wacom نیز گرانترین تبلت ها در صنعت هستند. اگر نمیخواهید خیلی هزینه کنید این بهترین مارک برای شما نیست. اما اگر به دنبال سرمایه گذاری در یک قلم با کیفیت هستید که سالها عمر کند ، از محصولات Wacom قدردانی خواهید کرد.

 

Huion

هوئون بیشتر بخاطر تبلت های گرافیکی مقرون به صرفه خود شناخته شده است. آنها به راحتی در بودجه هر فرد مبتدی قرار می گیرند ، اما از قابلیت های کافی برای رضایت هنرمندان مجرب نیز برخوردارند. از نظر ویژگی محصولات این شرکت با تبلت های Wacom قابل مقایسه است ، اما کار با سخت افزار و درایورهای Huion بسیار سخت تر است. Huion بیشتر قلم ها و تبلت هایی با باتری با حداقل 2048 سطح فشار را ارائه می دهد ، اما آنها پاک کن یا حساسیت زاویه ایی در قلم ها ندارند که ممکن است ناامید کننده باشد.

 

 XP-Pen

قلم نوری

XP-Pen برخی از تبلت ها با طراحی میان رده و بدون نمایش را ارائه می دهد که به فشرده و محکم بودن معروف هستند. یکی از بهترین ویژگی های اکثر تبلت های XP-Pen ، شش تا هشت دکمه قابل برنامه ریزی است که در سمت چپ قاب قرار دارد. اینها به شما این امکان را می دهد تا به سرعت میانبرهایی مانند undo/redo را اجرا کنید ، ابزارهای مختلف را در نرم افزار نقاشی خود تغییر دهید یا به سرعت لایه های جدیدی را با فشار دادن کلید میانبر ایجاد کنید. اکثر تبلت های XP-Pen از قلم های قابل شارژ استفاده می کنند و برخی از آنها دارای دو قلم قابل شارژ هستند ، بنابراین لازم نیست نگران تمام شدن شارژ قلم نوری خود باشید.

Ugee

محصولات Ugee از نظر قیمت با XP-Pen قابل مقایسه هستند و مقرون به صرفه ترین مدل های آن از 60 دلار شروع می شود. همچنین دارای صفحه نمایش جانبی به قیمت چند صد دلار است. آنها دارای ویژگی های زیادی در طرح های جمع و جور خود از جمله وضوح بالا و چندین کنترل قابل برنامه ریزی بر روی هر مدل هستند.

این تبلت ها همچنین از قلم های قابل شارژ استفاده می کنند و برخی از انها دارای دو قلم هستند. Ugee و XP-Pen  هر دو فوق العاده قابل اعتماد هستند.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

بهترین پاوربانک های موجود در ایران مناسب سفر

تمام شدن باتری می تواند مشکل بزرگی باشد، به خصوص زمانی که ممکن است به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *