کویتیشن چیست و چقدر هزینه دارد؟ | هزینه کویتیشن به چه صورت است؟

لاغری و تناسب اندام بدون شک مساله ای است که برای همه ما خوشایند است. در حال حاضر در دورانی زندگی می‌کنیم که روش‌های مختلفی برای این کار وجود دارد. یعنی اگر شما قصد لاغری داشته باشید راه‌های مختلفی پیش روی شما وجود دارد که می‌توانید با توجه به شرایط خود یکی را انتخاب کنید. متاسفانه بسیاری از افراد وجود دارند که با مشکل اضافه وزن مواجه هستند اما روش‌های مختلفی را برای کاهش وزن امتحان کرده‌اند در حالی  در مقالات پیشین به موضوعات ورزش های خانگی برای لاغری و همچنین بهترین دمنوش های گیاهی برای لاغری پرداختیم. اما در این مقاله از وب سایت نیمه شب به معرفی روشی می‌پردازیم که کویتیشن نام دارد. در انتهای این مقاله خواهید دانست که کویتیشن چیست و چقدر هزینه دارد. با ما همراه باشید.

کویتیشن چیست؟

کویتیشن یکی از روش‌های جدید برای لاغری است که در آن فرد عوارض کمتری داشته و همچنین هزینه کمتری نسبت به دیگر روش‌های لاغری پرداخت می‌کند. این روش برای لاغری موضعی و پیکرتراشی ران‚ پهلو‚ شکم و باسن مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش برای لاغری از یک دستگاه استفاده می‌شود و به جراحی‚ بی هوشی‚ خونریزی‚ پانسمان و بستری شدن احتیاجی ندارد و حتی دوران نقاهتی را در پی نخواهد داشت. همچنین باید بدانید که نتایجی که شما برای لاغری موضعی از روش کویتیشن دریافت می‌کنید بلافاصله بعد از این کار قابل مشاهده خواهد بود.

کویتیشن چیست

دستگاه کویتیشن با برای شکستن سلول‌های چربی از امواج صوتی با فرکانس پایین و شدت بالا استفاده می‌کند و این سلول‌های شکسته را به صورت مایع درمی‌آورد. در واقع این دستگاه در بافت‌های چربی با ایجاد فشار و لرزش حباب‌هایی ایجاد می‌کند. این حباب‌ها در بین سلول‌های چربی باعث ایجاد فشار شده و این فشار که با لرزش همراه می‌شود‚ غشای سلول‌های چربی را پاره می‌کند. پاره شدن غشای سلول‌های چربی باعث می‌شود که چربی‌های آزاد شده به رگ‌های لنفاوی و عروق خونی وارد شوند. سپس چربی‌های درون سلولی که در روش کویتیشن آزاد می‌شود توسط آنزیم‌ها به گلیسرول و اسیدهای چرب آزاد تجزیه می‌شوند. بدن فرد نیز این چربی‌های آزاد شده را به عنوان مواد زائد تشخیص می‌دهد و در نهایت آن‌ها را از طریق عرق، ادرار و مدفوع از بدن دفع می‌کند.

البته به یاد داشته باشید که بعد از انجام عمل کویتیشن‚ پس از یکی دو روز دفعات ادرار کردن بیشتر خواهد شد.

برای چه مواردی از کویتیشن استفاده کنیم؟

انجام روش کویتیشن با توجه به ویژگی‌های خود می‌تواند برای موارد زیر ورد استفاده قرار گیرد:

  • لاغری و کاهش وزن
  • پیکر تراشی
  • سفت کردن پوست شل موجود در نواحی زیر شکم و ران
  • از بین بردن سلولیت
  • بهبود تون پوست

همچنین توصیه می‌شود که برای تشخیص این که از چه روشی برای لاغری استفاده کنید حتما به پزشک مراجعه کنید. با توجه به توضیحاتی که درباره کویتیشن دادیم‚ این روش لاغری بسیار کارامد و مناسب به نظر می‌رسد. اما برای تشخیص ای موضوع حتما از پزشک کمک بگیرید. معمولا برای افرادی که بیش از حد چاق هستند این روش جهت لاغری مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. ماندگاری نتایجی که توسط این روش لاغری حاصل می‌شود نیز بستگی به عواملی مانند سن، متابولیسم بدن، داروها و تغییرات در هورمون‌ها دارد.

علاوه بر این همانطور که می‌دانید برخی چاقی‌ها در بدن به سختی از بین می‌روند. به عنوان مثال شما حتما دیده‌اید که افرادی هستند که با وجود ورزش کردن زیاد موفق به از بین بردن چربی‌های ران یا پهلو‌ها نشدند. برای از بین بردن این نوع چاقی‌ها که به سختی از بین می‌روند می‌توان از روش کویتیشن استفاده کرد. این نوع چاقی‌ها معمولا شامل پهلوها‚ باسن‚ ران‌ها‚ شکم‚ زانوها‚ چانه و گونه‚ کمر‚ بازوها و مفاصل هیپ می‌باشند.

هزینه کویتیشن به چه صورت است؟

طبیعتا هزینه کویتیشن نیز مانند دیگر روش‌های لاغری برای افراد مختلف متفاوت است. موارد مختلفی وجود دارد که در هزینه این کار تاثیر گذار است. به عنوان مثال یکی از مواردی که روی هزینه کویتیشن تاثیر گذار است این است که شما از این روش برای لاغری کدام قسمت از بدن خود می‌خواهید استفاده کنید. ضخامت لایه چربی موجود در بدن نیز هر چه بیشتر باشد نیز طبیعتا هزینه را افزایش می‌دهد. به این دلیل که به تعداد جلسات بیشتری احتیاج دارد و همچنین طول هر جلسه نیز بیشتر خواهد بود. اگر شما به هر دلیلی بخواهید برای لاغری به این روش زمان بیشتری را در هر جلسه به انجام کویتیشن بپردازید نیز هزینه بیشتری برای آن باید صرف کنید. همچنین اگر انرژی ییشتری برایاین کار لازم باشد نیز هزینه بیشتری دریافت خواهد شد. باید بدانید که شما برای دربافت نتیجه باید چند جلسه این کار را تکرار نمایید.

هزینه کویتیشن

دستگاه

دستگاهی که برای لاغری به روش کویتیشن مورد استفاده قرار می‌گیرد با نام اولتراسوند کویتیشن شناخته می‌شود. توسط این دستگاه روی بدن افراد لرزش ایجاد شده و امواج صوتی ارسال می‌شود و منجر به شکسته شدن بافت چربی می‌شود. دستگاه اولتراساند به دستگاه سونوگرافی شباهت دارد. باید بدانید که  برای هر دوی این اقدامات از یک کرم و ژل مخصوص استفاده می‌شود تا در محل مورد نظر  برای لاغری مالیده شود. استفاده از این روش نه تنها روشی بسیار ایمن و با اثر بخشی بالا است‚ از این جهت که احتیاجی به جراحی‚ بی هوشی‚ درد‚ خونریزی‚ پانسمان و بستری شدن ندارد محبوبیت زیادی دارد. اگر شما قصد دارید که بدن خود را سفت و خوش فرم کنید استفاده از روش کویتیشن روشی بسیار مناسب است. البته که بهتر است تحت نظر پزشک روش مناسب برای خود را انتخاب کنید.

ممنوعیت استفاده

طبیعتا این روش نیز دارای محدودیت‌هایی است. همانطور که گفته شد بهتر است پزشک با در نظر گرفتن همه شرایط جسمانی شما روش مناسب برای لاغری شما را انتخاب کند. چون این روش برای برخی افراد ممنوعیت دارد. استفاده از روش کویتیشن برای لاغری برای افراد باردار‚ خانم‌هایی که در دوران شیردهی هستند‚ افراد مبتلا به برخی بیماری‌های قلبی عروقی‚ افرادی که هر نوع وسیله‌ای به صورت الکترونیکی در بدن آن‌ها به کار برده شده است‚ افراد مبتلا به بیماری‌های پوستی و عفونت و اگزما و کسانی که تحرک کمی دارند ممنوع است.

علاوه بر موارد گفته شده بهتر است مبتلایان به بیماری‌های کلیه و کبد و همچنین دیابت از این روش استفاده نکنند. در صورتی که شما مبتلا به سرطان هستید نیز حتما درباره استفاده از این روش برای لاغری از پزشک خود پرس و جو کنید. توصیه می‌شود که برای افراد بالای ۵۰ سال و زیر ۲۰ سال و همچنین افرادی که افسردگی شدید دارند نیز از این روش استفاده نشود.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

شخصیت رمزآلود مردان بتا که باید بدانید!

شخصیت هر فرد او را از دیگران متمایز می‌کند و به همین خاطر، تیپ‌های شخصیتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *