معرفی فیلم های سینمایی با موضوع سفر در زمان

سفر در زمان موضوعی است که ما را مجذوب خود می کند. ایده ی چنین چیزی فوق العاده جذاب است و دارای رمز و راز خاصی است که ناگزیر ما را به خود جذب می کند. به نوبه خود ، فیلم های زیادی در مورد سفر در زمان ساخته شده است. در اینجا لیستی از بهترین فیلم های سینمایی سفر در زمان وجود دارد. بدون ترتیب خاصی ، هر فیلم بر اساس میزان جذابیت استفاده از سفر در زمان و نحوه افزایش لذت کلی فیلم انتخاب شده است. 

 

دونی دارکو (2001)

فیلم کلاسیک تامل برانگیز ریچارد کلی شاید یکی از عمیق ترین فیلمهایی باشد که تا کنون با موضوع سفر در زمان ساخته شده است. و علیرغم اینکه چقدر عمیق با طرح فیلم آمیخته شده است ، چیزی نیست که بتوانید فوراً در اوایل فیلم آن را درک کنید. جیک جیلنهال در نقش شخصیت دانی دارکو بازی می کند که با خرگوش بزرگ به نام فرانک روبرو می شود. فرانک به دونی اطلاع می دهد که جهان در 28 روز به پایان می رسد ، بازه زمانی که طی آن یک سیر عجیب و غریب از حوادث شروع می شود. موضوعات اصلی فیلم مستقیماً به استفاده از سفر در زمان مرتبط است و یک افزودنی ضروری برای این لیست است.

سفر در زمان

روز گراندوگ (1993)

شاید یکی از نمادین ترین فیلم های سفر در زمان! بیل موری در فیلم  Groundhog Day به عنوان یک هواشناس خودشیفته به شهر کوچکی اعزام شده است تا برای انجام وظیفه روز Groundhog را پوشش دهد. با این حال ، او به زودی متوجه می شود که در یک حلقه زمان گیر کرده است ، مجبور شده است بار دیگر در همان روز دوباره زندگی کند. این فیلم به چندین فیلم دیگر سفر در زمان ، ایده هایی داده است. اما هیچ کدام به خوبی فیلم اصلی نیستند.

سفر در زمان

بین ستاره ای (2014)

فیلم بین ستاره ای کریستوفر نولان  یک فیلم سفر در زمان است که ژانر فرعی را به فضا می آورد و این کار را به طرز فوق العاده جذابی انجام می دهد. گروهی از فضانوردان که در آینده ای دیستوپی اتفاق می افتند ، از طریق یک کرم چاله به منظور یافتن خانه جدیدی برای انسان ها ، که برای حفظ بقا در زمین تلاش می کنند ، سفر می کنند. این فیلم توسط یک بازیگر بزرگ (متیو مک کانهی ، جسیکا چستین ، آن هاتاوی) تایید می شود و اگرچه ممکن است مدت زمان پخش آن تقریباً سه ساعت باشد ، اما اکتشافات منحصر به فرد آن در بشر ارزشش را دارد.

سفر در زمان

نابودگر (1984)

فیلم The Terminator از جیمز کامرون ، نه تنها از نظر فرهنگی و از نظر فیلمهای سفر در زمان و یا حتی فیلم های دیگر به طور کلی مهم است ، بلکه در فرهنگ پاپ در کل تأثیرگذار بوده است. حتی کسانی که ترمیناتور را ندیده  اند با شنیدن جمله معروف آرنولد شوارتزنگر: “من برمی گردم” مرجع را درک کرده اند  شوارتزنگر نقش ترمیناتور را بازی می کند ، یک سایبورگ که از سال 2029 به عقب فرستاده شد تا زنی را بکشد که پسرش مسئول محافظت از جهان در برابر ماشین ها می شود. شکی نیست که با گذشت زمان ، این فیلم همچنان به عنوان یکی از برجسته ترین فیلم های سفر در زمان خود را حفظ خواهد کرد.

سفر در زمان

درباره زمان (2013)

“About Time” قطعاً در این لیست قرار دارد. یک کمدی عاشقانه که روح را آرام می کند ،  “درباره زمان” از مفهوم سفر در زمان استفاده می کند تا زیبایی و شکنندگی زندگی را بررسی کند. یک مرد جوان (با بازی دامنهال گلیسون) می آموزد که مردان خانواده او توانایی سفر در زمان را دارند و از هدیه جدید خود به عنوان ابزاری برای بهبود آینده خود استفاده می کند. در طول راه ، او با زن جوانی (راشل مک آدامز) آشنا می شود که عاشق او می شود و هدایای سفر در زمان او هم برای بهتر و هم برای بدتر نقش آفرینی می کند. در حالی که ممکن است لحظات خوشمزه خود را داشته باشد ، اما چیزی که  در این فیلم بسیار عالی است این است که چگونه از عنصر سفر در زمان برای ایجاد تصویری ساده و صادقانه از تجربه انسان استفاده می کند.

سفر در زمان

بیشتر بخوانید: محبوب ترین فیلم های سینمایی قدیمی ایرانی

بازگشت به آینده (1985)

یکی دیگر از نمادهای مهم سفر در زمان ، بازگشت به آینده است . مایکل جی فاکس در نقش مارتی مک فلای بازی می کند ، نوجوانی که به طور تصادفی به عقب سفر می کند و به سال 1955 باز می گردد و اولین ملاقات والدین خود را قطع می کند و به سرعت به عشق مادر خود تبدیل می شود. فیلم هر چقدر هم که عجیب و خنده دار به نظر برسد ، فوق العاده سرگرم کننده و جذاب است و طبیعت بسیار دوست داشتنی آن باعث می شود در تماشای متعدد فیلم سهیم باشید.

سیاره میمون ها (1968)

« سیاره میمون ها» اثر فرانکلین شافنر  شاید یکی از اولین فیلم هایی بود که با موضوع سفر در زمان پخش شد و موفق شد این کار را حتی در زمان خودش به شکلی نسبتاً منحصر به فرد انجام دهد. داستان فیلم درباره خدمه فضانوردی است که در 2000 سال آینده بر روی سیاره ای متروکه سقوط می کند. خدمه به زودی متوجه می شوند که میمون ها به عنوان گونه غالب کره زمین را تصرف کرده اند و انسان ها را نژاد ابتدایی تر کرده است.

دکتر استرنج (2016)

بندیکت کامبربچ در نقش دکتر استفان استرنج ، جراح مغز و اعصاب ، دستان خود را در یک تصادف غم انگیز از بین می برد. استرنج که از یافتن راهی برای شفای آنها ناامید شده بود ، از کامار تاج دیدن می کند ، جایی که متوجه می شود آخرین راه خود برای بهبودی ، آموزش زیر نظر جادوگر محترم معروف به باستانی (تیلدا سوینتون) است. دکتر استرنج ممکن است لزوماً فیلمی در مورد سفر در زمان نباشد ، اما مطمئناً نقش مهمی را بازی می کند ، به ویژه در آخرین رویارویی فیلم بین قهرمان و شرور.

 

در حالی که به نظر می رسد عناوین زیادی در این لیست وجود دارد ، اما بسیاری از عناوین فوق العاده نیز وجود دارد که نتوانستند در لیست قرار بگیرند. فیلم های مسافرتی تمام دوران بسیار عالی هستند. از آنجا که ما واقعاً نمی توانیم در زمان سفر کنیم (هنوز) ، فکر می کنم تماشای فیلم در مورد آن بهترین چیز است!

 

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین فیلم های عاشقانه سال 2021

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

10 فیلم برتر کره ای عاشقانه 2021 و2022

کره‌ جنوبی از آن کشورهای رو به توسعه است که تواسته در دهه‌های اخیر، صنعت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *