عجیب‌ترین کلکسیون‌های دنیا

برخی از آدم‌ها علاقه دارند که کلکسیون یک سری چیزها مثل: تمبر، سکه، کتاب‌های قدیمی ، ماشین‌های کوچک را داشته باشند، ولی بعضی از افراد به جمع‌آوری وسایل خاص و عجیب علاقه دارند که شاید به ذهن هر انسانی خطور نکند.در ادامه به معرفی یک سری از این افراد و عجیب‌ترین کلکسیون‌های دنیا خواهیم پرداخت که شاید مورد توجه‌تان قرار بگیرد.

عجیب‌ترین کلکسیون‌های دنیا

خیلی‌ها در دنیا کلکسیون جمع می‌کنند اما خب بعضی از افراد سراغ جمع کردن چیزهای بسیار عجیبی میروند. در اینجا از بعضی کلکسیونرها نام می‌بریم که اقدام به جمع‌آوری مواردی متفاوت و عجیب کرده‌اند و جزو عجیب‌ترین کلکسیون‌های دنیا به شمارمی‌روند.

کلکسیون دست‌های مخصوص خاراندن پشت

مانفرد‌ روتشتاین، متخصص پوست از ایالت جنوبی آمریکا است. او کلکسیون عجیبی از دست‌های مخصوص خاراندن پشت از ۷۱ کشور مختلف را دارد، مانفرد تا الان ۶۷۵ خراش دهنده پشت را جمع‌آوری کرده است.

عجیب ترین کلکسیون های دنیا

کلکسیون صابون

این کلکسیون جزو عجیب‌ترین کلکسیون‌های دنیا است که  مربوط به کارول وان ۶۵ سال از انگلستان است.او علاقه دارد که صابون‌های گوناگون از سراسر جهان جمع‌آوری کند، از سال ۱۹۹۱ تا الان حدود ۵۰۰۰ هزار نوع صابون را در مجموعه خود دارد.

عجیب ترین کلکسیون های دنیا

کلکسیون کاور چتر

بزرگترین مجموعه کاور چتر متعلق به نانسی هافمن از جزیره پیکس مین واقع در شمال شرقی آمریکا است. او ۷۳۰ کاور چتر متفاوت و خاص جمع‌آوری کرده‌ است. کلکسیون نانسی در کتاب رکوردهای گینس در سال ۲۰۱۲ به عنوان بزرگترین کلکسیون در این زمینه به رسمیت شناخته‌ شد.

درنیمه شب بخوانید:متفاوت ترین و عجیب ترین جزیره های دنیا

کلکسیون بطری کوکاکولا

بزرگترین کلکسیون بطری‌های نوشابه کوکاکولا در اختیار یک مرد ایتالیای به نام دیوید آندرانی است. آقای آندرانی هم اکنون 39 سال دارد. او از سن ۱۵ سالگی شروع به جمع آوری قوطی‌های کوکاکولا کرده است. در کلکسیون او  بطری‌های جالب و کمیابی از همه کشورها به غیر از کوبا و کره‌شمالی می‌توان یافت.

عجیب ترین کلکسیون های دنیا

کلکسیون عروسک ترول

می‌توان از عجیب‌ترین کلکسیون‌های دنیا کلکسیون شری گروم را نام برد، شری گروم صاحب ۳۵۰۰ عروسک ترول است. نام شری گروم، به دلیل کلکسیون خاص‌اش در کتاب گینس ثبت شده است. او به مدت 25 سال به عنوان پرستار در بیمارستانی در اوهایو کار می کرد و حال تصمیم به افتتاح فروشگاه عروسک‌هایش را دارد.

عجیب ترین کلکسیون های دنیا

کلکسیون تار مو

جان رزنیکف صاحب عجیب و غریب ترین و در عین حال گسترده ترین مجموعه تارهای موی افراد مشهور در جهان است. این مجموعه شامل موهای افراد مشهور و شخصیت های تاریخی از جمله ادگار آلن پو، آلبرت انیشتین، آبراهام لینکلن، مرلین مونرو و لودویگ ون بتهوون است.

عجیب ترین کلکسیون های دنیا

کلکسیون کرک ناف

گراهام بارکر از استرالیا ۴۵ سال سن دارد، می‌توان کلکسیون او را جزو عجیب‌ترین کلکسیون‌های دنیا دانست او به مدت ۲۶ سال کرک ناف خود را جمع‌آوری کرده و هم‌اکنون ۳ شیشه مربا خوری کرک ناف دارد که در دنیا منحصربه‌فرد است.

عجیب ترین کلکسیون های دنیا
در نیمه شب بخوانید:کیک ها با تزئینات عجیب و غریب

کلکسیون تلفن قدیمی

همه‌ این تلفن همراه مربوط به روزهای قبل از گوشی های هوشمند است. تلفن‌هایی که برای تماس و پیام باید دکمه آن را فشار دهید. کارستن تیوز از کشور آلمان مجموعه‌ای بالغ بر ۱۵۶۳ تلفن همراه قدیمی را جمع‌آوری کرده است.همه این تلفن‌های همراه مدل‌های نادر و بسیار باارزشی هستند.

کلکسیون بزرگ‌ترین آدامس دنیا

این بزرگ‌ترین آدامس جهان است.بری چپل برای اینکه بتواند سیگار را ترک کند تصمیم گرفت از آدامس نیکوتین‌دار استفاده‌ کند.هنگامی که در با هواپیما در حال مسافرت بود، این ایده درخشان به ذهنش رسید که باقی‌مانده آدامس‌های جویده شده را جمع کند وبزرگ‌ترین توپ آدامسی دنیا را بسازد. او با استفاده از ۹۵ هزار آدامس توانست توپی را درست کند که ۸۰ کیلوگرم وزن دارد.

عجیب ترین کلکسیون های دنیا

کلکسیون برچسب بطری آب

لورنزو پسچینی اهل کشور ایتالیا است. او علاقه شدیدی به جمع‌آوری برچسب‌های بطری آب دارد. لورنزو تا الان ۸۶۵۰ برچسب آب بطری از ۱۸۵ کشور مختلف با سرچشمه‌های متفاوت جمع‌آوری کرده است.

در نیمه شب بخوانید:جالب ترین و عجیب ترین ایستگاه های متروی دنیا

کلکسیون عروسک باربی

عروسک‌های زیبای باربی که داشتن آن آرزوی هر دختر بچه‌ای است، خانم بتینا دورفمن از کشور آلمان تلاش می‌کند تا بتواند نام خود را در کتاب رکوردهای گینس ثبت کند، او کلکسیونی زیبا متشکل از ۶۰۲۵ عروسک باربی دارد و جمع آوری آن را از سال ۱۳۷۲ آغاز کرده است. ارزش کلکسیون عروسک باربی بتینا دورفمن بیش از ۱۵۰۰۰۰ دلار است.

عجیب ترین کلکسیون های دنیا

کلکسیون میخ

کسل کننده‌ترین کلکسیون متعلق به ریچارد جونز ۷۸ ساله از کشور انگلیس است. این عنوان به دلیل یکنواختی و نبود هیچ خلاقیتی به این کلکسیون داده‌ شده است.آقای جونز علاقه عجیبی به جمع آوری میخ از سراسر دنیا دارد. او این روزها در مجموعه خود ۳هزار میخ که بر روی ۳۲ جعبه نگه داری می‌شود را دارد.کلکسیون ریچارد جزو  عجیب‌ترین کلکسیون‌های دنیا به شمار می‌رود.

عجیب ترین کلکسیون های دنیا

کلکسیون مخروط ترافیکی

دیوید مورگان از بریتانیا صاحب بزرگترین مجموعه مخروط های ترافیکی با ۱۳۷ مخروط گوناگون و منحصر به فرد است.کلکسیون مورگان دارای دو سوم مخروط‌های ترافیکی که تا الان ساخته شده است می‌باشد.

کلکسیون لباس زنانه

پل براکمن از کالیفرنیا همراه زن ۷۶ ساله خود به نام مارگوت دارای بزرگترین کلکسیون لباس زنانه در دنیا می‌باشند. مارگوت در پنجاه‌ و پنجمین سالگرد ازدواج خود ۵۵ هزار لباسی را که شوهرش در طول این سال‌ها به او هدیه داده بود به نمایش گذاشت.

در نیمه شب بخوانید:عکس هایی از عجیب ترین ویترین مغازه ها در دنیا

کلکسیون سس تند

سس تند خوراکی است که خیلی‌ها دوست ندارند ولی اکثر آمریکایی‌ها به هر غذایی سس تند می‌زنند. ویک کلینکو یک آمریکایی است که کلکسیونی نادر از سس های تند دارد. او ۶ هزار شیشه سس تند رو در یکی از اتاق‌های خانه‌اش نگه‌داری می‌کند.کلینو از ۱۷ سال پیش جمع‌آوری این شیشه‌ها را شروع کرده‌ است.

کلکسیون برچسب میوه

شما با کلکسیون تمبر و چسب آشنا هستید. کریستوفر کراکور یک میوه فروش ۵۶ ساله از بریتانیا است، او صاحب مجموعه ای بیش از ۳۰۰۰۰ برچسب میوه است که از مناطق مختلف دنیا جمع‌آوری کرده است. او آنقدر به کلکسیون خود علاقه دارد که بسیاری از اوقات خود را با کتاب برچسب‌های عجیبش سر می‌کند.

 

 

در نیمه شب بخوانید:عجیب ترین موجودات دریایی + عکس

کلکسیون توپ گلف

دیک فالنسکی از آمریکا ۷۴ سال سن دارد. دیک فالنسکی عاشق توپ گلف است او مجموعه‌ای زیبا از توپ‌های گلف را دارد، تا کنون ۳۶۰۰۰ عدد توپ گلف جمع کرده است، هدف فالنسکی رسیدن به ۵۰۰۰۰ عدد توپ است و در حال حاضر این توپ ها را در خانه‌‌اش نگه داری می‌کند.

کلکسیون بریده ناخن

گروهی از دانشمندان در حال مطالعه بر روی نمونه خون و بریده ناخن هستند و در راستای این کار ۳۰۰۰۰ بریده ناخن را جمع‌آوری کرده‌اند این کلکسیون توانسته است در ردیف  عجیب‌ترین کلکسیون‌های دنیا قرار بگیرد، این کلکسیون بزرگ وارد کتاب رکوردهای گینس شده است.

کلکسیون جعبه پیتزا

اسکات وینر از ایالات متحده آمریکا مشغول جمع‌آوری جعبه‌های پیتزا از ۴۲ کشور مختلف است، وینر در آپارتمان کوچک خودش بیش از ۶۰۰ جعبه را به طور مرتب روی هم انباشته کرده است، وینر موفق شد کتابی درباره طراحی جعبه پیتزا بنویسد او معتقد است چاپ کتابش به هنری‌تر شدن طراحی و ساخت این جعبه‌ها کمک می‌کند. آقای وینر با وجود علاقه شدید که به پیتزا دارد ولی در خوردن آن زیاده‌روی نمی‌کند و در طول هفته فقط ۱۵ برش پیتزا می‌خورد، وینر علاقه اش برای شروع به این کار از یک پیتزا فروشی در ایتالیا به نام رمافود بود که یک جعبه با رنگ متفاوت زرد وآبی نظرش را جلب کرده بود او می‌گوید تا آن لحظه هرگز فکر نمی‌کردم جعبه‌های پیتزا متنوع باشد اما این جعبه متفاوت بود و من شیفته‌اش شدم.

بعضی از افراد به دنبال آن هستند که کلکسیونی از علایقشان داشته باشند حتی اگر آن علاقه بسیار عجیب باشد گاهی پول و گاهی علاقه شخصی باعث جمع شدن یک کلکسیون می‌شود. کلکسیونرها همیشه به دنبال آن هستند تا متفاوت‌ترین و عجیب‌ترین کلکسیون‌های دنیا را به نمایش بگذارند.

FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی کوثر اسماعیل زاده

همچنین ببینید

روغن کلزا یا کانولا چیست و چه خواصی دارد؟

انتخاب روغن خوراکی مناسب برای انواع روش‌های پخت غذا از اهمیت زیادی برخوردار است، چرا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.