داستان پشت پرده اسپین اف گیمز او ترونز ( خاندان اژدها)

همیشه آثار فانتزی برتری در دنیا وجود داشته‌اند که در ابتدا به صورت کتاب به رشته تحریر درآمدند که پس از مدتی کمپانی های فیلمسازی تصمیم گرفتند آن ها به پرده های سینما و یا قاب تلوزیون بیاورند. بسیاری از آثار از یادها رفتند و حتی ممکن است یکبار هم در زندگی نامی از آنها به گوشتان  نخورده باشد. اما معدود آثاری نیز وجود دارند که نه تنها توانستند به صورت موفق ظاهر شوند بلکه موفقیت‌های آن ها سبب شد این دنیاهای فانتزی بیش از پیش شناخته شوند و بر سر زبان ها بی‌افتند. برای مثال می‌توان به فیلم سینمایی سه‌گانه ارباب حلقه‌ها و سریال بازی تاج و تخت یا همان گیم او ترونز اشاره کرد. در این مقاله می خواهیم درمورد اسپین اف گیمز او ترونز، بازیگران آن و داستانش با شما صحبت کنیم پس با ما همراه باشید.

اسپین اف گیمز او ترونز

نویسنده کتاب و ناظر سریال گیم او ترونز

اسپین اف گیمز او ترونز

جرج آر آر مارتین در سال 1996 توانست اولین قسمت از سری نغمه یخ وآتش که  سریال گیم اف ترونز اقتباسی از آن بوده است را به رشته تحریر در بیاورد. این نویسنده هیچوقت نمی‌دانست که روزی قرار است دنیایی که ساخته به چنین محبوبیت عظیمی دست یابد و او را به چنین شهرتی برساند. سرانجام در سال 2011 اولین فصل از سریال گیم او ترونز از شبکه‌ی پربیننده HBO  پخش شد و توانست نظرات مردم و منتقدان را به خود جلب کند، این شروعی بر حکمرانی این سریال در تلوزیون می‌باشد.

سرانجام پس از پخش 8 فصل در سال 2019 این اثر به کار خود پایان داد.  فصل پایانی این سریال با واکنش های منفی بسیاری روبه‌ رو شد و مانند سقوط آزادی برای چنین سریال موفقی بود. اما سران شبکه تصمیم به ساخت مجموعه های اسپین اف گیم او ترونز گرفتند تا بتوانند به گسترش این دنیای غنی بپردازند و  دوباره آن را به اوج بازگردانند.

اسپین اف گیمز او ترونز

سریال خاندان اژدها (House of the Dragon) اولین اسپین اف گیمز او ترونز محسوب می‌شود که  خبر ساخت این مجموعه در سال 2019 به تایید شبکه رسید. بدین ترتیب انتخاب بازیگران از سال 2020 آغاز شد و فیلم برداری سریال کار خود را از آپریل 2021 در بریتانیا شروع کرد. رامین جوادی وظیفه خلق موسیقی های این اثر را مانند گیم او ترونز بر عهده داشته است.  اولین قسمت آن در تاریخ 21 آگوست سال 2022 از شبکه HBO به روی آنتن رفت و بازخوردهای مثبتی از سوی بینندگان و منتقدین دریافت کرد و توانست موفقیت‌های زیادی را به ارمغان بیاورد.

داستان خاندان اژدها (House of dragon)

داستان House of dragon ما را به زمان 200 سال قبل از سریال گیم اف ترونز می‌برد، زمانی  که خاندان تارگرین‌ها در اوج قدرت خود به سر می‌بردند. سریال الهام گرفته از کتاب آتش و خون با نویسندگی جذاب جرج آر آر مارتین، خالق این دنیای فانتزی و وسیع می‌باشد. روایتی که در کتاب به رقص اژدهایان معروف می‌باشد، زمانی که آتش طمع به دست آوردن پادشاهی هفت قلمرو باعث جنگ داخلی خونینی میان خاندان تارگرین‌ها می‌شود.

معرفی شخصیت های سریال house of dragon

1.Prince Daemon Targaryen

پرنس دیمون تارگارین

اولین شخصیت اسپین اف گیمز او ترونز پرنس دیمون تارگرین  با بازی  matt smithمت اسمیث است. او برادر کوچک شاه ویسریس می‌باشد و یک تارگرین مغرور و  خشن و در پی پادشاهی برادرش می‌باشد. همچنین دیمون یک جنگجوی قدرتمند می‌باشد و اژدها سواری ماهر می‌باشد. اژدهای ترسناکش را  کاراکسس می‌نامند.

2.Princess Rhaenyra Targaryen

اسپین اف گیم او ترونز

پرنس رینرا  تارگرین با بازی EMMA D’ARCY ( اما دارسی) می باشد. رینرا دختر پادشاه هفت قلمرو، ویسریس می‌باشد. او همچنین مسلط بر اژدها سواری می‌باشد، اژدهای زیبای او سایراکس نامیده می‌شود. پدرش  مدت‌هاست در انتظار به دنیا آوردن پسری برای جانشینی خود می‌باشد اما به خواسته اش نمی‌رسد. پادشاه برای جلوگیری از نزاع میان وارثان، دخترش رینرا که از نظرش فردی لایق برای جانشینی خود است را به عنوان ملکه‌ی آینده هفت پادشاهی انتخاب می‌کند. این اولین بار در تاریخ می‌باشد که زنی توانسته است بر روی تخت پادشاهی هفت قلمرو بنشیند.

3.viserys targaryen

اسپین اف گیمز او ترونز

ویسریس تارگرین  با بازی Paddy Considine است. ویسریس  پنجمین فرمانروای حکومت تارگرین ها و نوه ی پادشاه جاهاریس  می‌باشد که توسط  او به جانشینی پادشاهی هفت قلمرو، برگزیده شده است. شمشیر وسریس بزرگ Blackfyre نام دارد که سلاحی مرگبار است و فلز والریایی به کار رفته در آن زیبایی‌اش را دوچندان کرده است. او همچنین پادشاهی صلح طلب و عادل می‌باشد.

4.aemma arryn

house of dragon

شخصیت بعدی اسپین اف گیم او ترونز ایما آرن با بازی sian brooke می باشد. ایما همسر ویسریس ، ملکه‌ی هفت پادشاهی و مادر رینرا است. شخصیتی که همیشه دوست داشته است برای همسرش پسری بیاورد اما هرگز موفق به برآورده کردن این خواسته‌ی همسرش نشده است. او همیشه خود را برای ناتوانی در این موضوع سرزنش می‌کند.

corlys velaryon.5

اسپین اف گیمز او ترونز

کورلیس ولاریون با بازی steve toussaint می باشد. کورلیس  جزئی از اعضای خانواده‌ی  با ریشه و اصالت والریون محسوب می‌شود. لقبی که به کورلیس والاریون نسبت داده‌اند ” مار دریایی ” است. این لقب بدین دلیل می‌باشد که او به عنوان بزرگترین کاشف در هفت قلمرو و دریانوردی زبردست شناخته می‌شود. از کورلیس والاریون همچنین به عنوان ثروتمند‌ترین شخص وستروس که بزرگترین نیروی دریایی جهان را دارد نیز یاد می‌شود. او  با Rhaenys Targaryen  ازدواج کرده و از اعضای شورا است .لازم است بدانید که رینیس، جزئی ازچند  کاندید‌ شاه جاهاریس  که قرار بود برای جانشینی انتخاب شود، می‌باشد.

6.Otto Hightower

اسپین اف گیمز او ترونز

اتو هایتاور با بازی Rhys Ifans ریس ایفانز است. اتو در دربار تارگرین به عنوان دست پادشاه خدمت می‌کند. او در راستای حفاظت از وستروس، تلاش بسیار زیادی را انجام‌ می‌دهد و از مخالفان سرسخت دیمون تارگرین، برادر پادشاه است و او را تهدیدی جدی می‌داند. دست پادشاه دختری  نیز دارد که با نام آلیسنت شناخته می‌شود.

7.Alicent Hightower

آلیسنت هایتاور

آلیسنت هایتاور با بازی اولیویا کوک در سنین بزرگسالی و امیلی کری در سنین نوجوانی است. آلیسنت زیبا دختر دست پادشاه یعنی اتو هایتاور می‌باشد که همچنین روابط دوستی صمیمی و نزدیکی با رینرا تارگرین دارد. این دوستی احتمالا در آینده بخاطر روابط پیچیده آلیسنت با پدر رینرا، ویسریس دچار دگرگونی‌هایی شود.

8.Criston Cole

کریستون کول

کریستون کول با بازی فبین فرانکل است. این شخصیت معاون لرد بلاک هاون می‌باشد. کریستون شوالیه ای با مهارت و قدرتمند است و همچنین در رفتارش نجابت فراوانی دیده می‌شود. همچنین به نظر می‌رسد که در او علاقه‌ای به پرنسس رینرا دیده می‌شود و در ظاهر رابطه دوستانه‌ای بین کریستن کول و دیمون تارگرین دیده نمی‌شود.

 

در مجموع آن طور که پیداست،  این اسپین اف گیم او ترونز می‌تواند یک موفیقت دیگر را در آینده برای دنیای وستروس رقم بزند و راه را برای ساخته شدن اسپین اف‌های دیگر هموار نماید. شبکه HBO این سریال را برای فصل دوم نیز تمدید نمود.

بیشتر بخوانید: سریال house of dragon

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

10 فیلم برتر کره ای عاشقانه 2021 و2022

کره‌ جنوبی از آن کشورهای رو به توسعه است که تواسته در دهه‌های اخیر، صنعت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *